PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadtsparkassenin gönderdigi Auszügeleri nasil iptal ettirebilirim?

Acemibiri
02 Ekim 2016, 11:58
kaldigim sehirdeki Stadtsparkasse her ay 1 veya 2 defa Bankauszügeleri bana mektupla gönderiyor.
Tabiki bunun icinde muhakkak belirli bir ücret aliyordur.
Ben banka islemlerimi online yaptigim icin ihtiyac duymuyorum.Bankaya gittim bu Auszügelerin gönderilmesini istemedigimi belirttim.
Yetkilí bana otamatik olarak gönderiliyor ama siz online sayfamizdan giris yapip orada Umsatzdaten exportieren yapip kendi bilgisayarina speichern yaparsan gelmez dedi.
Yapiyorum ama hala bu mektup bana geliyor.
Bunu durdurmanin veya komple ettirmenin bir imkani yokmu? Yetkili bana yanlis bilgimi verdi?

VoLKan
02 Ekim 2016, 12:31
hic bir sekilde iptal edilmiyor ama ancak her ayda bir gidip kontoauslung cekersen ewe yollamiyorlar,bende ayni sorunu yasiyordum gittim sordum ve iptali yoook ve dedigimi yap dediler yapiyorum artik ewe gelmiyoo,ama kontoauslung cekincede gene para cekiyolar yani kisaca ikiside aynisi kisaca gecirme yolunu bulmuslar :)

talo176
02 Ekim 2016, 12:39
kaldigim sehirdeki Stadtsparkasse her ay 1 veya 2 defa Bankauszügeleri bana mektupla gönderiyor.
Tabiki bunun icinde muhakkak belirli bir ücret aliyordur.
Ben banka islemlerimi online yaptigim icin ihtiyac duymuyorum.Bankaya gittim bu Auszügelerin gönderilmesini istemedigimi belirttim.
Yetkilí bana otamatik olarak gönderiliyor ama siz online sayfamizdan giris yapip orada Umsatzdaten exportieren yapip kendi bilgisayarina speichern yaparsan gelmez dedi.
Yapiyorum ama hala bu mektup bana geliyor.
Bunu durdurmanin veya komple ettirmenin bir imkani yokmu? Yetkili bana yanlis bilgimi verdi?

elektronischen kontoauszug (https://www.sparkasse.de/unsere-loesungen/firmenkunden/electronic-banking/elektronischer-kontoauszug.html) yapmalisin.. o zaman online geliyor auszügeler ve evine gelmez artik..

VoLKan
02 Ekim 2016, 12:41
elektronischen kontoauszug (https://www.sparkasse.de/unsere-loesungen/firmenkunden/electronic-banking/elektronischer-kontoauszug.html) yapmalisin.. o zaman online geliyor auszügeler ve evine gelmez artik..

peki buna bir ücret almiyolarmi ?

talo176
02 Ekim 2016, 12:42
hayir.. almiyorlar..

hOrOz
02 Ekim 2016, 14:09
sadece Geschäftskunden için Privat için değil

talo176
02 Ekim 2016, 15:16
evet hcm haklisin, simdi gördüm.. privat olanlar icin gecerli degilmis..

banane78
03 Ekim 2016, 12:06
baska bir bankaya gecseniz, ücret almayan bankalar var.

Burclu
03 Ekim 2016, 15:41
Arkadaşlar aynı sorun bendede vardı, Sparkasse eve gönderiyordu ve para kesiyordu bunu gittim söyledim Elektronischer Kontoauszug yapmamı söylediler ve bidaha eve gelmez ve para kesilmez demişlerdi, bende aynen dediklerini yaptım ve Formu Online doldurup imzalayıp bankaya verdim, ondan bu zamana kadar hiç mektup gelmedi parada kesilmedi ayda 1 kez mail geliyor kontoauszuglarım var diye girip PC ye kayıt ediyorum o kadar.

Finanzamt belki kabul etmez dediler Finanzamttan Finanzamta değişiyormuş, burdaki Finanzamt sorun yapmadı bende, lazım olsa bile banka genede verebiliyormuş Kontoauszugu tabiiki para karşılığı.

Bu arada ben Privatperson um Gewerbe falanda yok bende, bence bu Sparkasse nin Fillialeden Fillialeye değişiyordur.

Kurtgözü
03 Ekim 2016, 16:22
Bende Privatperson olarak Elektronischer Kontoauszug yapiyorum.
Sparkasse'nin müsterisi oldugum subesine giderek söyledim,
otadaki bayan aninda umstellen yapti, hic bir ücret veya imza
talebinde de bulunmadilar.Yakalsik 1 yildir kontoauszuglarimi
evimde Bilgisayarimdan cikariyorum.

Acemibiri
05 Ekim 2016, 20:04
En iyisi bende gidip konusayim.

arkadas
05 Ekim 2016, 22:47
Slm bende privat olarak 2 gün önce banka bildirilerini elektronischer Post olarak degistirdim ve bir Problem yasamadim.

VoLKan
09 Mayıs 2017, 17:47
arkadaslar bende bu ewe yollanan Sparkasse Auszügelerden biktim , parasi ayri dert okadar kagat israfi ayri bir dert , bana yardimci olurmusunuz , ben onlineden kendim emaile gelmesi icin nasil yapmam gerek acaba , ben baktim ama tam yapamadim sanirim !!! simdiden cok tesekkürler...

kamkam
09 Mayıs 2017, 18:06
Arkadaşlar Ben de aynı şekilde problem vardı şimdi online Üzeri geliyor. Para da kesmiyor lar. Emaıl gönderiyorlar onu acmaszan kanunen sana Konto Auszug gonderiyorlar. Ben yıllardır böyle yapıyorum. Para kesmiyor ve 2014 beri bütün Konto Auszug lar orda duruyor.

VoLKan
09 Mayıs 2017, 18:20
Arkadaşlar Ben de aynı şekilde problem vardı şimdi online Üzeri geliyor. Para da kesmiyor lar. Emaıl gönderiyorlar onu acmaszan kanunen sana Konto Auszug gonderiyorlar. Ben yıllardır böyle yapıyorum. Para kesmiyor ve 2014 beri bütün Konto Auszug lar orda duruyor.

tamamda bunu online üzerinden nasil yapicam bunu beceremedim , bana kisadan resimli anlatim ile anlatim yapilirsacok iyi olur ben gibi cogu kisinin isine yariycani bildigim icin anlatirsaniz cok iyi olur

hOrOz
09 Mayıs 2017, 20:19
tamamda bunu online üzerinden nasil yapicam bunu beceremedim , bana kisadan resimli anlatim ile anlatim yapilirsacok iyi olur ben gibi cogu kisinin isine yariycani bildigim icin anlatirsaniz cok iyi olur

önce Banka daki müşteri temsilcisine Online Auszug geçmek istediğini söyleyeksin
onlar sana her ay Nachricht olarak bankanın online sayfasından gönderiyorlar