PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maasima itiraz ettim sgk bana tehdit gibi mektup yollamislar bu ne is anlamadim

haveri68
27 Eylül 2016, 10:59
YASAL UYARI Bu e - postanin içerdigi bilgiler (ekleri dahil olmak üzere) gizlidir. SGK'nin onayi olmaksizin üçüncü kisilere açiklanamaz. Bu mesajin gönderilmek istendigi kisi degilseniz, lütfen mesaji sisteminizden derhal siliniz. SGK bu mesajin içerdigi bilgilerin dogrulugu veya eksiksiz oldugu konusunda bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bilgilerin ne sekilde olursa olsun içeriginden, iletilmesinden, alinmasindan, saklanmasindan sorumlu degildir. Bu mesajin içerigi yazarina ait olup, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun görüslerini içermeyebilir. LEGAL NOTICE The information contained in this e-mail (including any attachments) is confidential. It must not be disclosed to any person without SGK authority. If you are not the intended recipient, please delete it from your system immediately. Social Security Institute makes no warranty as to the accuracy or completeness of any information contained in this message and hereby excludes any liability of any kind for the information contained therein or for the information transmission, reception, storage or use of such in any way whatsoever. Any opinion expressed in this message are those of the author and may not necessarily reflect the opinions of Social Security Institute.

tolgahamburg
27 Eylül 2016, 11:05
maalesef ;)bu ekte bulunuyor cevap geldi sanırım?ne diyorlar?en sevmediğim kısmı; Bu mesajin içerigi yazarina ait olup, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun görüslerini içermeyebilir.demekki yaptıkları işten emin değiller;)

Impostor
27 Eylül 2016, 12:28
yasal uyari, otomatikmen herkese giden butür bir yazinin basina koyuyorlardir. seninle bir alakasi yok, heleki tehdit hic degil :)

haveri68
27 Eylül 2016, 13:21
yasal uyari, otomatikmen herkese giden butür bir yazinin basina koyuyorlardir. seninle bir alakasi yok, heleki tehdit hic degil :)
o kadar emin misin bana su ana kadar onlarca yazisma yaptim hic gelmedi ilk defa cünkü onlara kendi sitelerinden pdf dosya indirdim yolladim ondan sonra geldi

hOrOz
27 Eylül 2016, 15:34
o kadar emin misin bana su ana kadar onlarca yazisma yaptim hic gelmedi ilk defa cünkü onlara kendi sitelerinden pdf dosya indirdim yolladim ondan sonra geldi

ben bir yerde tehdit göremiyorum ..nerede tehdit ediyorlar acaba ?

bu bir E-posta Yasal Uyarısıdır .. Öyle her gelen şeye niye panikliyorsunuz anlamıyorum ...

clon
27 Eylül 2016, 17:22

o kadar Basit !

haveri68
27 Eylül 2016, 20:18
ben bir yerde tehdit göremiyorum ..nerede tehdit ediyorlar acaba ?

bu bir E-posta Yasal Uyarısıdır .. Öyle her gelen şeye niye panikliyorsunuz anlamıyorum ...

gizlidir. SGK'nin onayi olmaksizin üçüncü kisilere açiklanamaz. Bu mesaji, lütfen mesaji sisteminizden derhal siliniz.

hOrOz
27 Eylül 2016, 20:48
gizlidir. SGK'nin onayi olmaksizin üçüncü kisilere açiklanamaz. Bu mesaji, lütfen mesaji sisteminizden derhal siliniz.

bunda anlamayacak ne var ??

bu yazı seninle ve SSK arasındaki bir yazışma üçüncü kişilerin okuması yasaktır veya ilgilendirmez diyor

eğer yanlişlıkla başka birinin maili senin adresine geldiyse hemen silinmesini istiyor ..

bunda garipsenecek ne var onu anlayamıyorum ...

tolgahamburg
27 Eylül 2016, 21:11
haveri68 sgk ya bende yazdım cevaplarında ekte bu ileti vardır sana tavsiyem ;gelen meajı bir yere kayıt et yada fotoğrafını çek ,belli bir süre sonra mesaj otomatik siliniyor...

haveri68
28 Eylül 2016, 12:50
bunda anlamayacak ne var ??

bu yazı seninle ve SSK arasındaki bir yazışma üçüncü kişilerin okuması yasaktır veya ilgilendirmez diyor

eğer yanlişlıkla başka birinin maili senin adresine geldiyse hemen silinmesini istiyor ..

bunda garipsenecek ne var onu anlayamıyorum ...

Pes vallahi kendimi tanimasam aptal oldugumu düsenecegim senin yazini görünce ,ücüncü kisi demek avukat da olabilir sosyal medyada bir baskasi da olabilir ,aciklamak istemedim su ana kadar ama benim paylastigim yazi
ssk sitesinden birisi tarafindan indirilmis ve o kisi yaziyi bir sayfada paylasmis o yazi ssk sitesinden kaldirilmis ,ve o yazinin paylasilmasini istemiyor ,cünkü yazida ssk emekli maasi hesabi nasil yapildigini anlatiyor ve bu gün ssk kendi yazisini inkar ediyor sebebi ise ,bu hesap la yapilan maaslar 200-300 Tl daha fazla maas baglamak zorunda dogrusuda bu kendi de kabul ediyor ve yok etmemi istiyor cünkü bu yaziyla mahkemeye gidildiginde ssk kendi icinden yapilan hesap tablosunu kabul etmek zorunda mahkemede savunma bile yapamaz ,kisacasi bu ama nerelere cektiniz yaziyi su an onlarca yazi aldim hic bir böyle uyari gelmedi .

giresun28
28 Eylül 2016, 13:04
firmalarda bu tip yasal uyarilar maillerin alt kisminda otamatikmen olur.öncede yoktu diyorsun,demekki yeni uygulamaya gecmisler

hOrOz
28 Eylül 2016, 13:08
Pes vallahi kendimi tanimasam aptal oldugumu düsenecegim senin yazini görünce ,ücüncü kisi demek avukat da olabilir sosyal medyada bir baskasi da olabilir ,aciklamak istemedim su ana kadar ama benim paylastigim yazi
ssk sitesinden birisi tarafindan indirilmis ve o kisi yaziyi bir sayfada paylasmis o yazi ssk sitesinden kaldirilmis ,ve o yazinin paylasilmasini istemiyor ,cünkü yazida ssk emekli maasi hesabi nasil yapildigini anlatiyor ve bu gün ssk kendi yazisini inkar ediyor sebebi ise ,bu hesap la yapilan maaslar 200-300 Tl daha fazla maas baglamak zorunda dogrusuda bu kendi de kabul ediyor ve yok etmemi istiyor cünkü bu yaziyla mahkemeye gidildiginde ssk kendi icinden yapilan hesap tablosunu kabul etmek zorunda mahkemede savunma bile yapamaz ,kisacasi bu ama nerelere cektiniz yaziyi su an onlarca yazi aldim hic bir böyle uyari gelmedi .

demek ki ben de anlayış kıt

ilk yazında bana tehdit gibi mektup yollamışlar diyorsun sonrada yok sosyal medyada birinin paylaşmıs olduğu yazı diyorsun ..

haveri68
28 Eylül 2016, 13:56
demek ki ben de anlayış kıt

ilk yazında bana tehdit gibi mektup yollamışlar diyorsun sonrada yok sosyal medyada birinin paylaşmıs olduğu yazı diyorsun ..
Usta derdin nedir senin anlayamiyorum lafi nereden anliyorsun onu da bilimiyorum (sen haklisin ) aynen yine diyorum tehdit gibi yazi yolluyor derhal yok et kimseyle paylasma ne demek ben bunu tehdit olarak anlarim sen selamin aleyküm olarak anlarsan bilemem .

Impostor
28 Eylül 2016, 14:18
simdi bu yaziyi sosyal medyadanmi aldin yoksa sanami geldi? benim bile kafam karisti hemso :)

tolgahamburg
28 Eylül 2016, 14:39
Haveri68 itirazını et mahkemeye ver zaman kaybetme;sgk ya yazdığında elektronik ortamda cevaplarında bu ileti oluyor

haveri68
28 Eylül 2016, 17:56
simdi bu yaziyi sosyal medyadanmi aldin yoksa sanami geldi? benim bile kafam karisti hemso :)
Maasima itiraz ettim sebep olarak bir dosya indirdim icinde hesabin nasil yapildigi yaziyor ,bu dosya sgk kendi dosyasi yani maas hesabi yapilirken nasil yapilmasini anlatiyor isin komik yani sgk bu dosya yi siliyor yok ediyor kendi sitesinden biriside bu dosyayi yayinliyor ben uzun arastirmalarim sonucunda ulastim ve indirdim dosya yi indirmis oldugum dosyayi sgk itiraz dilekcesiyle gönderdim hesabin yanlis yapildigini ve dogru hesabin bu sekilde yapilmasi gerektigini anlattim ,ondan sonra yukardaki yazi geldi bana ben bunu tehdit olarak gördüm burda paylastim durum bundan ibaterttir ,bazi arkadaslar ya beni anlayamadi pesin önyargili cevaplar verdi bende olayi anlattim .( dosyanin icerigi ise 3201 sayili yasayla günlügü 3,5 Dolardan borclananlarin emekli maasi nasil hesaplanmali onu anlatan genelge ve SGK Kendi genelgesinin yok edilmesini istiyor kimseyle paylasma diyor )
Konu bundan ibaret arkadaslar .

tolgahamburg
28 Eylül 2016, 18:50
Allah islah etsin o sgk yı.....

redbull1905
01 Ekim 2016, 01:49
sgk yazili tehtit edecek Kadar dezavataja düsmez anca hatayi buldugu zaman fi$i ceker ödemede tehditin t si yok rahat olun bir cok arkadasin dedigi gibi slmlar.