PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'den almanya'ya 40000 € gönderecekler problem olurmu?

kp.
23 Eylül 2016, 23:40
Merhaba arkadaşlar başlık ta okuduğunuz gibi seneye ev kredimi ödemek için 40 bin euro gönderecek kayınbilader acaba bir sorun çıkarmı ? parayı privat kredi olarak veriyor faiz ödemeyecegim .bir kaç senedir hartz 4 alıyordum şimdi işe girdim herhangi bir yardım almıyorum. daha önce hartz 4 den para aldığım için problem çıkarmı?

clon
23 Eylül 2016, 23:45
Gelecek para icin sorun cikmiyor
Yalniz Behördeden mektup geliyor ve paranin kaynagini soruyor

kp.
23 Eylül 2016, 23:54
parayı kayınbilader gönderecek paranın kaynağı o .kayınbiladerin parayı nerden aldığı Alman devletini neden ilgilendiriyor ki

tolgahamburg
24 Eylül 2016, 00:11
karaparamı aklamamı yapılıyor gibi düşünüyorlar

hOrOz
24 Eylül 2016, 00:12
parayı kayınbilader gönderecek paranın kaynağı o .kayınbiladerin parayı nerden aldığı Alman devletini neden ilgilendiriyor ki

Kara para aklamayi ve vergi kaçırmayı önleme yasası

Almanya ya giren ve çıkan her 9999€ nun üstündeki meblağlar bildirilmek zorundadır

yoksa paranın kaynağı açıklayasıya kadar da devlet el koyar

sen neden sanıyorsun ki bütün bankalar IBAN sistemine girdi

sırf USA nın uluslararası para trafiğini kontrol edebilmesi için

kp.
24 Eylül 2016, 00:21
Arkadaşlar kara Para nasıl yasal yolla almanyaya gönderecek para kayınbiladerin hesabından benim hesabıma gelecek. Uçakta cepte mi geliyor ki kara para olsun. para şuan kayınbiladerin hesabında yatıyor hesap soracak bir ülke varsa oda Türkiye'dir .

hOrOz
24 Eylül 2016, 00:24
Arkadaşlar kara Para nasıl yasal yolla almanyaya gönderecek para kayınbiladerin hesabından benim hesabıma gelecek. Uçakta cepte mi geliyor ki kara para olsun.

belki kayınbiraderin eroin filan satıyordur illegal kazanıyordur ..Parayı Almanya da aklamaya çalışıyordur

Bu işin şakası ama olay böyle

sen olayı yanlış arıyorsun para legal yollardan mı kazanılmış veya gelmiş ona bakıyorlar ..

sen merak etme para sana geldiği anda onlar kendini bildirirler

kp.
24 Eylül 2016, 00:33
arkadaş kayınbilader Türkiy de yaşıyor kara para olsa zaten Türkiye hesabını sorar diye düşünüyorum.

fuk_18
24 Eylül 2016, 00:34
4 yetiskin git tr ye geri gelirken parayi getir adam basi 10 bin euro hakkin olduguna göre 4 kisi parayi getirebilir o zaman bu tur sorular sorupda insanlar aciklama yaparken sanki azarlar gibi yazma geregi duymayabilirsin

Arkadaşlar kara Para nasıl yasal yolla almanyaya gönderecek para kayınbiladerin hesabından benim hesabıma gelecek. Uçakta cepte mi geliyor ki kara para olsun. para şuan kayınbiladerin hesabında yatıyor hesap soracak bir ülke varsa oda Türkiye'dir .

kp.
24 Eylül 2016, 00:40
Ben kimseye azarlamiyorum asıl senin dediğin gibi parayı getirirsem kara para olur.burda Sparkasse ye gidip 40 bin euro yu nasıl yatıracagim asıl o zaman sorarlar paranın kaynağını.

fuk_18
24 Eylül 2016, 00:44
ayni sey olmuyormu arkadaslarda onu söylüyor ha senin banka havalen ile gelmis para yada yaninda getirmissin arkdaslarin dedigi bunu sorarlar nerden buldun diye borc aldim dersin calisan birinden yani almanyaya gizli parayi soksan calisain birinden borc almis gibi gösterebilirsin onda sorun yok

hOrOz
24 Eylül 2016, 00:48
Ben kimseye azarlamiyorum asıl senin dediğin gibi parayı getirirsem kara para olur.burda Sparkasse ye gidip 40 bin euro yu nasıl yatıracagim asıl o zaman sorarlar paranın kaynağını.

arkadaşım gecenin bu vaktinde böyle soruyu yokuşa sürmenin gereği yok

sana açıkladık niye ve neden olduğunu

kanunları biz yazmadık biz sana olacak olanları yazdık

zaten ev alırsan Finazamt bile 40bin euro yu nerden buldun diye onlarda soracak

kp.
24 Eylül 2016, 00:54
Galiba anlasamiyoruz Türkiye de hesapta yatan para kara para olmaz. kayınbilader Türkiye de yaşıyor ve Deichmann mağazalarınin a dan Z ye kadar açılışı ona ait yani adama para var ve bana faiz siz olarak borç veriyor. ben bir kaç yıl hartz 4 yardım aldım şuan çalışıyorum ve hiç bir şekilde yardım almıyorum. onun için bana problem çıkarırlar mı bunu öğrenmek istiyorum.

SesSizliK
24 Eylül 2016, 00:58
valla banada bu sorunun tam tersi detayli bilgi lazim .. :) Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kendimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim

kp.
24 Eylül 2016, 01:08
soruyu yokuşa ben sürmüyorum kesin bilgisi olmadan kulaktan duyma bilgilerle fikir veren arkadaşlar yokuşa sürüyor. ben burda konuyu açarken belki bir arkadaş daha önce yaşamıştır onun tecrübesinden faydalanabilirim diye düşünmüştüm.

hOrOz
24 Eylül 2016, 01:27
soruyu yokuşa ben sürmüyorum kesin bilgisi olmadan kulaktan duyma bilgilerle fikir veren arkadaşlar yokuşa sürüyor. ben burda konuyu açarken belki bir arkadaş daha önce yaşamıştır onun tecrübesinden faydalanabilirim diye düşünmüştüm.

eğer Harz4 den tamamen çıktıysan problem olmaz

valla banada bu sorunun tam tersi detayli bilgi lazim .. http://www.ozbeceriksizler.com/images/smilies/smile.png Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kendimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim

9999€ nun üzerindeki paranın tamamını kendin bildirmen gerek...
zaten kağıtları Zollamt a dolduruyorsun ve damgalatıyorsun

Formblatt V400 http://www.konsularinfo.diplo.de/contentblob/4270788/Daten/4490678/Formular_Anmeldung_von_Barmitteln_d.pdf

para illegal değilse korkmaya gerek yok istersen 100000€ götür kimse bir şey demiyor
eğer bildirmeden geçerken yakalanırsan problem o zaman başlıyor

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?32932-El-valizinde-138-bin-euro&highlight=g%FCmr%FCk

belalimisa
24 Eylül 2016, 06:17
Arkadaşim ben kendim şahsen 100.000.00€ Banka yoluyla gönderdim. Ne burdaki banka nede Türkiyedeki banka , Nede herhangi gibi bir devlet olsun veya kamu görevlileri olsun kimse birsey sormuyor. Yani uzun lafın kısası kara para Beyaz Para bunların hepsi hikaye. Yeterki sen herşeyi banka yoluyla yap hiç bir sorun olmaz. Hartz 4 olayınida gelecek olursak orasını bilmiyorum ezbere birşey diyemem.
Amma Lâkin birgün yine Arbeitslos kalacak olursaniz ozaman sorarlar 40.000.00 € ne yaptınız diye. Sizde bunu belgeleyerek suna bilecekseniz hiç bir sorun olmaz.

mxm
24 Eylül 2016, 06:57
belalimisa arkadasimiz dogru söylüyor, hic kimse bir sey sormuyor, ablam yukaridakinden cok daha yüksek miktarda parayi kreissparkasseye havale ettirdi daha gecen sene ve tek bir sorun bile cikmadi.

Volksbank devlete bildiriyormus özellikle diye duymustum ama kreissparkassede da böyle bir sey yokmus.Burasi kesin bilgi degil, denemedik, sadece duyumdan ibaret.

kp.
24 Eylül 2016, 09:34
nihayet doğru düzgün bir bilgi geldi bellimisa ve mxm Teşekkürler tekrar. ben banka yolu ile gelecek diyorum arkadaşlar kara para alman devleti sorar diyorlar. bankada yatan para nasıl kara para olacakki.9 aydır hartz 4 veya başka yardım almıyorum sağlam bir iş buldum çok şükür bundan sonra hartz 4 ile işim olmaz diye düşünüyorum. ama ilerisi için yinede büyük konuşmak doğru olmaz.

avcilar kirali
24 Eylül 2016, 11:34
nihayet doğru düzgün bir bilgi geldi bellimisa ve mxm Teşekkürler tekrar. ben banka yolu ile gelecek diyorum arkadaşlar kara para alman devleti sorar diyorlar. bankada yatan para nasıl kara para olacakki.9 aydır hartz 4 veya başka yardım almıyorum sağlam bir iş buldum çok şükür bundan sonra hartz 4 ile işim olmaz diye düşünüyorum. ama ilerisi için yinede büyük konuşmak doğru olmaz.

Usta senin isine gelen cevap "dogru düzgün" cevap oluyor.Gereken bilgileri arkadaslar vermis.Ama senin isine gelmedi ayri konu.Sen daha bankadaki para nasil kara para olabilir diyorsun.
Örnek(sakin yanlis anlama sadece ÖRNEK)
Sen kayinbilader Heroin Esrar satiyor ve 150000,-Eurosu var Bankada.Sana 40000 euro gönderdi,Devlet nerden bilsin Kaynagini.Gelen Paranin üstünde yazmiyor,senin kayinbilader parayi caldimi yoksa atini Arabsini sattida sana para yolladi diye.
Kanunlari devlet yapiyor biz deyil,saygilar..

mxm
24 Eylül 2016, 11:39
Devlet süphelendigi durumlari tabiiki arastirir ama genel bir uygulama degil bu.Devletler zaten kanun disi isler yapanlarin %90 ini takip altina almislardir, onlar tabiiki önemli bir para akiminda derhal incelenmeye alinirlar.

Cogu arkadasimiz elden getirilen parayla bankalar üzerinden gelen parayi birbirine karistiriyor.Banka havalesi demek para zaten kayit altinda demektir.

kp.
24 Eylül 2016, 13:19
Usta senin isine gelen cevap "dogru düzgün" cevap oluyor.Gereken bilgileri arkadaslar vermis.Ama senin isine gelmedi ayri konu.Sen daha bankadaki para nasil kara para olabilir diyorsun.
Örnek(sakin yanlis anlama sadece ÖRNEK)
Sen kayinbilader Heroin Esrar satiyor ve 150000,-Eurosu var Bankada.Sana 40000 euro gönderdi,Devlet nerden bilsin Kaynagini.Gelen Paranin üstünde yazmiyor,senin kayinbilader parayi caldimi yoksa atini Arabsini sattida sana para yolladi diye.
Kanunlari devlet yapiyor biz deyil,saygilar..

işime gelen cevap la ne alakası var kara para nasıl bankaya yatırılır bankada yattığına göre kara mara değil bunu anlamak bu kadar zormu? siz Türkiye'yi muz Cumhuriyeti mi sanıyorsunuz Türkiye'de 40 bin euro parayı hesaba yatiriken ordaki çalışan sormuyormu sanıyorsun.150 bin euro değerinde uyuşturucu satıp parayı doğrudan bankaya nasıl yatiracak biraz mantıklı olalım lütfen.

mxm
24 Eylül 2016, 13:33
Türkiye'yi muz Cumhuriyeti mi sanıyorsunuz Türkiye'de 40 bin euro parayı hesaba yatiriken ordaki çalışan sormuyormu sanıyorsun.

Hayir sormaz, neden sorsunki?Ben sahsen hic sorulduguna rastlamadim, sorun o degil.Elinde kara para varsa ve sen bu parayi bankaya yatiriyorsan ne oluyor?Diyelim devlet senden süpheleniyor ama uyusturu isinden gelen parayi bulamiyor.Sen bu parayi bankaya yatirdigin an kendini ele vermis oluyorsun, yoksa calisan sormaz nereden geliyor bu para diye, onu hic ilgilendirmez zaten, sorma yetkisi oldugunu da sanmiyorum.

Benim bilgim bu yönde.

44Malatya
24 Eylül 2016, 14:37
Arkadaşim ben kendim şahsen 100.000.00€ Banka yoluyla gönderdim. Ne burdaki banka nede Türkiyedeki banka , Nede herhangi gibi bir devlet olsun veya kamu görevlileri olsun kimse birsey sormuyor. Yani uzun lafın kısası kara para Beyaz Para bunların hepsi hikaye. Yeterki sen herşeyi banka yoluyla yap hiç bir sorun olmaz. Hartz 4 olayınida gelecek olursak orasını bilmiyorum ezbere birşey diyemem.
Amma Lâkin birgün yine Arbeitslos kalacak olursaniz ozaman sorarlar 40.000.00 € ne yaptınız diye. Sizde bunu belgeleyerek suna bilecekseniz hiç bir sorun olmaz.

2013 de bana banka yoluyla 70000 euro gönderildi, şimdiye kadar birşey soran olmadı, bir sorun çıkmaz.

kp.
24 Eylül 2016, 14:55
Hayir sormaz, neden sorsunki?Ben sahsen hic sorulduguna rastlamadim, sorun o degil.Elinde kara para varsa ve sen bu parayi bankaya yatiriyorsan ne oluyor?Diyelim devlet senden süpheleniyor ama uyusturu isinden gelen parayi bulamiyor.Sen bu parayi bankaya yatirdigin an kendini ele vermis oluyorsun, yoksa calisan sormaz nereden geliyor bu para diye, onu hic ilgilendirmez zaten, sorma yetkisi oldugunu da sanmiyorum.

Benim bilgim bu yönde.

bu birazda Nerede ikamet ettiğinizede bağlı Ankara'da 40 bin euro götürüp bankaya yatırmak istersen soruyorlarmis. şimdi amcamın oğlunu arayıp bilgi aldım kendisi Ankara Dışkapı da ziraat Bankası da çalışıyor . sizin dediğiniz esgiden di şimdi Türkiye'de de soruyorlar paranın kaynağını. küçük bir ilçede oturuyorsaniz genelde tanıdık olduğu için sormazlar.

Impostor
24 Eylül 2016, 15:53
dikkat etmeniz gereken bir durumda suanki ohal durumuna göre, yurtdisina gelen büyük meblalar inceleniyordur (fetö sorusturmasi kapsaminda)

olmaz demeyin, suan hersey mümkün :)

ezgikus
24 Eylül 2016, 16:58
ayni sey benimde basima geldi ve banka araciligiyla gelen 12000 eurodan fazla olan seyi alman devleti soruyor ve bildirmek zorundasin fakat ceza uygulamasi falan yok ben elden
borc verdigim icin borcunu geri ödedi diye cevap yazdim 18 ay oldu dahada soran olmadi,ailecek ucakla falan gidersen 18 yasindan büyük herkes hic bir sorun olmadan 10000
euroya kadar getiriyor fakat türkiyeden ciista dikkat etmek gerekiyor türkiye 10000 euroya sorun cikartiyor sanirim

mxm
24 Eylül 2016, 17:06
sizin dediğiniz esgiden di şimdi Türkiye'de de soruyorlar paranın kaynağını. küçük bir ilçede oturuyorsaniz genelde tanıdık olduğu için sormazlar.

Son 1, 1,5 yildaki tecrübelerimi paylastim, kücük yer degil bahsettigim yer, Istanbul.Banka havalesi disinda 3 kisiydik ve 10 ar bin kendimiz getirip bankaya yatirdik, hic bir sorun cikmadi.Havaledeki sorun asiri ücret talebinden kaynaklaniyor o yüzden elden getirmek te faydali.Bazi bankalar Türkiye´de sanirim yapi kredi olmasi lazim birlikte calistiklarindan hic bir ücret ödemeden havale mümkün yaziyordu bir yerde ama unuttum nerdeydi.Deutschebank veya Commerzbank olmasi lazim.Bence daha cok olayin bu yönünü arastirmak lazim, havaleye gereksiz cok para ödedik biz, insan iste sonradan ögreniyor, basta biz de telaslanmistik nasil olacak diye ama gereksiz bir telas.

fatih18
24 Eylül 2016, 17:25
Arkadasim Banka kanali ile Gelen Parada sorun olmaz. Kaynagi zaten belli.. BANKA !!
Ben de bu sene ayni Meblagi Türkiyeden gönderttim .. Daha önce 2014 yilinda da getirtmistim .. Sorun olmadi. Kesinlikle üzerinde getirme !

clon
24 Eylül 2016, 17:58
Niye konuyu bos yere uzatiyorsunuzki ?
Para bankayla havale olcak behördeden mektup gelcek bu parayi kim gönderdi diye
Bu kadar !!!

mxm
24 Eylül 2016, 19:51
Bize acaba o bahsedilen ne Behördesiyse artik niye hic bir soru sormadi?Torpilli miyiz? :)

tr-22
24 Eylül 2016, 21:05
Bencede Banka ile para gönerilirse bir sorun olmaz, yalniz bir arkadasimiz yazmis,belki Türkiyeden koyu arastirma yapilabilir FETÖ olaylarindan dolayi.