PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes e 220 cdı sorun çözülmüyor

dadaloglu38
22 Eylül 2016, 00:39
Degerli arkadaşlar arabam mercedes e 220 cdi 2 aydır 80.90 dan sonra tam gaza basınca ipre si 1 sanilik düşüyor geri yükseliyor normal olarak gaz kesiyor yani tamirciye götürdüm bilgisayar a taktı bir şey bulamadım dedi mazot filtresini değiştirdim depoya motoru temizleyeci ilaç kattım 3 depo fayda etmedi enjektörde çok ama çok az mazot kaçağı var ondan da olmaz dedi tamirci geçen yılda aynı kaçak vardı böyle sorun yoktu sizce nedir sorun

fuk_18
22 Eylül 2016, 01:28
lmm olabilir agr temizletir dizel oldugu icin kurum cabuk bagliyor birde turbo hortumlarina baksinlar bi almanyada duzgun usta yok bulunmasi zor biraz

Tigin
22 Eylül 2016, 13:06
Selam

eger arabani kisa mesafeli kullaniyorsan ondan da olabilir.
Cik otobana söyle en az 2 saat Allah ne verdiyse gaza yüklen. Turbolader´in icindeki kurumlar bir bosalsin.
Belki de Luftmengenmesser´den de olabilir..

Önce ilk dedigimi dene, en ucuz olani o yani bir 20€ luk mazotun gider en fazla...

guengoer52
22 Eylül 2016, 13:35
Benzer bir sorunu C 220 CDI ile ben yaşamıştım pahallıya malolmasın diye hermşeri bir tamirciye gittim diagnosegerät kat tikanmiş diyor deyip söküp yikadilar git gel bulamadilar en son bıktım mercedese gittim tam turbonun önündeki U şeklindeki hortum iç kısmından jilet atılmış gibi ince çatlamıştı hemen buldular sorun çözüldü. Bazen ucuza maletmek isterken hem zaman hemde para kaybı yaşanabiliniyor.

dadaloglu38
26 Eylül 2016, 17:56
Sorun enjektörde imiş hava aldığından gaz kesiyor muş enjektörlerin alt tabanı düzeltme yapıldı temizlenip pulları değişti sorun kalmadı