PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mahkemede dava acildi.

üsküdar
11 Temmuz 2015, 14:25
Arkadaslar sorunumu anlatiyorum.
Ben 2013 senesinde Ramazandan önce,internette Ramazan imsakiyesi reklami gördüm.Kendisi Salih isimli bir arkasti.Telefonda konustuk.Ben Diyanetten aldigim imsak vakitlerini gönderdim,kendiside begendigim bir imsakiye cercevesi ile sunum yapti.Ramazandan öncesi yetismesi kaydi ile anlastik.Ramazanin ilk haftasi gecmesine ragmen imsakiye gelmedi.Aradim,baskinin 15 gün sürdügünü söyledi.Bende böyle anlasmadigimizi söyleyip,siparisi istemedigimi söyledim.Kabul etti.Bu imsakiyeye camimizin adini ve adresinide yazdirtmistim.Buradaki cemaata hayir olsundiye kendim ismarladim ve bu kisiyede kendi adresimi vermistim.Hatta eski beceriksizler bordada,(birisi ariyordu)adresini yazmistim.Meger bu kisi aldigi siparisleri bulundugu yerdeki bir drukerladene vermis.parayi ödemeyince(banada herhangi birsey söylemedi)Drukerei,da imsakiye üzerindeki caminin adresini görüp camiyi mahkemeye vermis.(ilk önceki tutar 55€)Bir sene sonra cami baskani sorunca bende gelen mahnungu aldim (tutar 395€)bu Salihi aradim,niye iptal etmedigini,sordum,oda o sene icersinde cok siparis aldigini ,cok zarar ettigini vesaire,vesarie söyledi ve druckere gidip isi halledecegini söyledi.inandim.mahkemeden haberde gelmeyine isin halloldugunu zannedip herseyi cöpe attim.Cuma günü tekrar mahkemeden camiye bir mektup geldi .Para 600€.Mektupta drukerin postayi camiye gönderdigini,fakat paket alinmayip geri geldigi yazili.Normalinde paket benim adrese gelmeliydi.Drukerei bu kisiden parasini tahsil edemeyince camiyi muhattap alip mahkemeye veriyor.Benim avukatim var .Bu salih adli kisinin elimde ne email adresi var nede telefonu,bu drukerei,yida tanimam.Anlamadigim, Druckerei,ya bu salih siparis vermis,parayi ondan alamayinca hicbirseyden haberi olmayan camiyi nasil mahkemeye verebiliyor.Ben simdi nasi bir yol izlemeliyim?Moderatodanda ricam eski beceriksizler borddaki 2013 deki imsakiye bölümündeki bu adresi bana gönderebilirmi.(eski kullandigim isim cinbomgs)Tesekkür ederim.

conan
11 Temmuz 2015, 15:53
Bence Druckerei seni Mahkemeye veremez cünki sen O Druckerei ile bir alis verisin yok. Ona Auftragi verende sen degilsin...bana sorarsan hemen bir avukata bas vur ve izah et kendin cikamassin bu isden. Ama ilk evvel bu Druckereiyi bir telefon ac ve senin onlara hic bir Auftrag vermedigini ilet bunu kim sizin adina yapmis ise odan tahsil etsinler parayi...Söyle 55€ icin sana bir Fatura gelseydi icabinda anlasip öderdim de ama 55€ nerede 600€ nerede...

Onlar ispat etmesi gerekiyor sen onlara Auftrag verdigini sen degil...

atsiz77
11 Temmuz 2015, 15:54
Anladığım kadarı tüm konuşmalar Telefon üzeri yapılmış, ve elinde herhangi bir delil yok. Bu yüzden mahkeme seni / Camii'yi haksız bulması büyük ihtimal.

Senin yerinde olsam o alman şirketi ile irtibata geç onlara sipariş kim vermiş hangi şartla onu öğren?
Camii veya sen alman şirketine sipariş vermediğinize göre , sorumluluktan çıkabilirsiniz...

üsküdar
11 Temmuz 2015, 16:46
Bu Salih ile ilk siparislerde yazismamda oldu,hepsini sildim,iki gündür bu silinen email,leri geri almak icin google buldugum programlari denedim,sonuc basarisiz,gecen seneye kadarda onun telefon numarasida vardi,onuda bulamiyorum,aksilik iste,ilk önce avukatimla konusup sonrada drukeri arayip bu auftrag,i kim vermis bakalim,InsaAllah üzerime kalmaz. Ilgilendiginiz icin sagolun.

choban
11 Temmuz 2015, 20:22
karsi tarafinda elinde hicbirsey yok zaten cami hic bir sekilde islemler sirasinda muhattap deil islemlerde muhattap olmayan mahkemede nasil muhattap olabilir.?camiyi bu islemlere karistirdiklari icin aslinda cami dava acabilir...
Anladığım kadarı tüm konuşmalar Telefon üzeri yapılmış, ve elinde herhangi bir delil yok. Bu yüzden mahkeme seni / Camii'yi haksız bulması büyük ihtimal.

Senin yerinde olsam o alman şirketi ile irtibata geç onlara sipariş kim vermiş hangi şartla onu öğren?
Camii veya sen alman şirketine sipariş vermediğinize göre , sorumluluktan çıkabilirsiniz...

Mesut64
11 Temmuz 2015, 21:05
.Mektupta drukerin postayi camiye gönderdigini,fakat paket alinmayip geri geldigi yazili.Normalinde paket benim adrese gelmeliydi.Drukerei bu kisiden parasini tahsil edemeyince camiyi muhattap alip mahkemeye veriyor.

Iste sana cok saglam bir Delil; biz böyle bir siparis vermedik ve kimin verdiginden de haberimiz yok diye siz Matbaa yi mahkemeye verin. Camii nin adresinin herkese acik oldugunu
ve bulunmasinin zor olmadigini söylersiniz. Paketi almamaniz sizin adiniza cok iyi olmus.

cmssys
12 Temmuz 2015, 02:12
Zarf Sarımı Mahnescheid dir.Bunu mutlaka geri gönderin ! 14 gün içinde
14 gün içinde senin ismin yazıyorsa Widerspruch yazıp nedenini yazmayıp gönder
Sadece Caminin ismi yazıyorsa aynısını camideki yetkili yapsın.

Israr olursa Nötigung konumunda Anzeige yapılabilinir.

üsküdar
12 Temmuz 2015, 11:13
Zarf sari.Yarin benim avukata gidip durumu bir soracagim,Mektup ayin 4,ünde gelmis,bu hafta icinde mektubu geri göndermem lazim.Üzüldügüm konu, Caminin haberi yokken bu isin muhatabi durumuna gelmesi.Bir daha bu islere girmem.Burada birsürü Druckerei var,gider veririm parayi pesin pesin.Hic degilse basim agrimaz.Bu kisiyidi bir türlü bulamadim,gecen sene facebook,ta sayfasi vardi ,hepsini silmis.Hayirlisi olur insaAllah.
Sagolun.

kollwitz
02 Şubat 2016, 12:50
sonuc ne oldu kardesim

Yurtta Sulh
04 Şubat 2016, 21:17
bence Salih caminin adresini vermis olabilir

üsküdar
15 Nisan 2016, 08:00
Sonuc,Caminin adinin daha fazla rencide olmamasi ve davanin fazla uzamamasi icin ilk gönderilen paket parasi ve avukatin yazisma masraflari icin asagi yukari (70+80 € ) ödeyerek davayi kapattirdim.

baltali
16 Nisan 2016, 01:51
hayirlisi olsun kardesim gecmis olsun yinede o sana bunu yapan serefsizin yanina kalmaz ALLAHA havale et

Gercekler
17 Nisan 2016, 09:26
Ben olsam su Salih'in anasini babasini bulup durumu anlatirim. Eger Salih'in annasi babasi dinine bagli bir insanin ise bu parayi öder kapatir. Ha karaktersiz ise, cani cehenneme hepsinin. Burda yinen bir kisinin parasi degil, cemaatin parasi.

Su Salih'inde hangi sehirde yasadigini söyle, baskalari düsmesin bu tazaga.