PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rechtsschutz,a ne diyeyim???

Volkankaan
19 Eylül 2016, 11:25
Rechtsschutz,a ne diyeyim???

Arkadaslar bu sene izin yolunda türkiyede trafik kazasi yaptim.Bir motorla carpistik ve sürücü ÖLDÜ.Devlet otomatik kamu davasi acti Taksiren adam öldürmek sucundan.....Benim almanyada Privat-Berufs und Verkehrs- rechtsschutz vardi onlara durumu anlattim trafik kazasinda adam öldü devlette beni mahkemeye verdi Taksirle adam öldürmeden dedim....Sigortanin bana sorusu dava ne icin acildi Trafik kazasi icinmi yoksa Adam öldürmektenmi...sigortaya vermem gereken cevap ne ...Ne duymak istiyor bunlar anlamadim....

tr-22
19 Eylül 2016, 12:21
Bence bir avukata danis daha iyi olur.Benim basimdan buna benzer olay gecti,birinle trafikte,beni arabayla SIKISTIRDI,adam durdu tartistik,Polis sordu neden sikayetcisin,durumu anlattim polis dedi o zaman trafikten, ben onu Trafikten sikayet ettim,oda beni gegen körpeverletzung'tan sikayet etmis.
Beni iki gün MPU ya cagirdilar,digerine hic bir sey yapmadilar.

Demek istedigim biz buralardan sana yanlis cevap verebiliriz,mademki rechtchutz var direk bir avukata gitsen daha iyi olur.Sen Rechtscutza bir sey deme avukat anlatir.

Bu arada sana cok büyük gecmis olsun diyorum,allah kimsenin basina vermesin.

hOrOz
19 Eylül 2016, 12:31
Rechtsschutz,a ne diyeyim???

Arkadaslar bu sene izin yolunda türkiyede trafik kazasi yaptim.Bir motorla carpistik ve sürücü ÖLDÜ.Devlet otomatik kamu davasi acti Taksiren adam öldürmek sucundan.....Benim almanyada Privat-Berufs und Verkehrs- rechtsschutz vardi onlara durumu anlattim trafik kazasinda adam öldü devlette beni mahkemeye verdi Taksirle adam öldürmeden dedim....Sigortanin bana sorusu dava ne icin acildi Trafik kazasi icinmi yoksa Adam öldürmektenmi...sigortaya vermem gereken cevap ne ...Ne duymak istiyor bunlar anlamadim....

Verkehrsunfall mit Todesfolge olması gerek

Rechtschutz Türkiye deki davayı üstlanecek mi??

Volkankaan
19 Eylül 2016, 13:22
Amin tr-22kardesim tesekkür ederim

Verkehrsunfall mit Todesfolge yi kabuletmiyorlar (tarafik yada öldürme)birisini secmemiz gerekiyormus türkiyedeki avukati üstleneceklerini söylediler..Ucak bileti ve oteli karsilayaclarmi bilmiyorum...is yerinde bir arkadasin bütün masraflarini karsilamislar ama emin degilim..

elektroniker
19 Eylül 2016, 15:08
ben ya anlamadim yada ne kadar sacma

sen türkiyede bir motorlu ile kaza yapiyorsun -- o ölüyor -- ve sen simdi ya trafik yada öldürme seciceksin ???

simdi horoz ustanin yazdigi gibi ister almanya ister türkiyede olsun "Verkehrsunfall mit Todesfolge" olması lazim

türkiyede yasiyanlar -- trafik kazasinda insanlari öldürmekle mi suclaniyor ??? yani bilerek yapmiyorsun yaaa

Safak
19 Eylül 2016, 17:45
ilk önce gecmiş olsun Arkadaş,
Allah kimsenin başına vermesin.

Sen şuan Almanyadamısın..? böyle ölümcül kazalarsa Mahkeme sürene kadar Sen tutuklu değilsen, Türkiye'ye gittiğinde Mahkemede kendini Savunacak Avukat olmazsa seni Hapise atarlar, busefer Almanya'yada gelemezsin.
Sen en iyisi buradan bir Türk Avukat tut onlar Türkiyedeki kanunları da bildiği icin ona göre hareket edersin...

tr-22
19 Eylül 2016, 23:16
Verkehrsunfall mit Todesfolge yi kabuletmiyorlar (tarafik yada öldürme)birisini secmemiz gerekiyormus türkiyedeki avukati üstleneceklerini söylediler..Ucak bileti ve oteli karsilayaclarmi bilmiyorum...is yerinde bir arkadasin bütün masraflarini karsilamislar ama emin degilim..

Benim bildigim Araba kazalarinda normal araba sigortasi karsilamasi lazim,yarali,ölü neyse karsi tarafin zararini ödemeye mecburdur,tabiki Türkiyenin neresinde kazayi yaptin yazmamissin,birde sigortan asya kismini kapsiyormu bilmen lazim?
Rechtschutz senin mahkeme masraflarini karsilar,tabiki buda yurtdisi varmi?bundan dolayi sana en iyisi bir avukat lazim.

hOrOz
19 Eylül 2016, 23:43
Taksiren adam öldürmek Almancası fahrlässige Tötung

Volkankaan
20 Eylül 2016, 13:47
ben ya anlamadim yada ne kadar sacma

sen türkiyede bir motorlu ile kaza yapiyorsun -- o ölüyor -- ve sen simdi ya trafik yada öldürme seciceksin ???

simdi horoz ustanin yazdigi gibi ister almanya ister türkiyede olsun "Verkehrsunfall mit Todesfolge" olması lazim

türkiyede yasiyanlar -- trafik kazasinda insanlari öldürmekle mi suclaniyor ??? yani bilerek yapmiyorsun yaaa

Türkiye devleti ( taksiren adam öldürmeden) dava aciliyor yani istemeden elde olmayan nedenlerle adam öldürmekten dava aciyor .bu trafik kazasi olur yada doktorlarin yanlis tedavisi sonucu ölüm yada is kazalarindaki ölüm durumlarinda acilan dava nin genel ismiymis

ilk önce gecmiş olsun Arkadaş,
Allah kimsenin başına vermesin.

Sen şuan Almanyadamısın..? böyle ölümcül kazalarsa Mahkeme sürene kadar Sen tutuklu değilsen, Türkiye'ye gittiğinde Mahkemede kendini Savunacak Avukat olmazsa seni Hapise atarlar, busefer Almanya'yada gelemezsin.
Sen en iyisi buradan bir Türk Avukat tut onlar Türkiyedeki kanunları da bildiği icin ona göre hareket edersin...
Allah razi olsun kardesim ben stuttgart yakinlarindayim kaza oldugu gün türkiyeden avukat tuttdum zaten Cumhuriyet savcisinin dedigi kadariyla sucu 2 yil la 16 yil arasi hapis yurt disinda yasadigimiz icin 2 yil hapis cezasi alirsak bunu paraya ceviriyorlarmis tutuklama olsaydi yurt disi yasagi koyup sartli serbest birakiyorlarmis yani türkiyeden cikamiyorsun sen ve araban.....

Benim bildigim Araba kazalarinda normal araba sigortasi karsilamasi lazim,yarali,ölü neyse karsi tarafin zararini ödemeye mecburdur,tabiki Türkiyenin neresinde kazayi yaptin yazmamissin,birde sigortan asya kismini kapsiyormu bilmen lazim?
Rechtschutz senin mahkeme masraflarini karsilar,tabiki buda yurtdisi varmi?bundan dolayi sana en iyisi bir avukat lazim.
Alkol testinde 0.00 cikti yani araba sigortasinda problem yok yunan gümrügüne yakin oldu kaza ama benim sigorta bütün türkiyeyi kapsiyor zaten Rechtschutz yaptirirken bütün dünyada gecerli yapmistim avukati tuttum türkiyede benin soru burdaki sigortaya türkiyede beni devlet niye mahkemeye verdi trafik kazasindanmi yoksa adam öldürmedenmi buna ne cevep verecegim???? bendeki savcilik kagitta trafik kazasindan Taksiren adam öldürme diyor...

Daywalker15
20 Eylül 2016, 14:38
Arkadasim en basiti, sen elindeki belgeyi tercüme ettir ve tercümesiyle Sigortaya git.

hOrOz
21 Eylül 2016, 00:10
tabiki ölüme sebeb olmak

böyle davalarda devlet devamlı davacı olur bu Almanya da da aynısıdır

taksiren adam öldürmek Almanya da Offizielle Delikt tir yani birinin davacı olmasına gerek yoktur devlet davacıdır

Almanya da cezası 5 sene hapis veya para cezasıdır