PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Berlinde Bosanma Avukati ariyorum

Romeo29
15 Eylül 2016, 19:26
Arkadaslar selamlar,

bir tanidik icin Berlinde türkce bilen iyi Bosanma Avukatti ariyorum.Bosanma sorunlu olacagi icin isini iyi bilen tabiri cazipse DISLI bir Avukatta ihtiyac var.
Icinizde yardimci olabilecek kimse var mi ?

hOrOz
15 Eylül 2016, 19:54
Arkadaslar selamlar,

bir tanidik icin Berlinde türkce bilen iyi Bosanma Avukatti ariyorum.Bosanma sorunlu olacagi icin isini iyi bilen tabiri cazipse DISLI bir Avukatta ihtiyac var.
Icinizde yardimci olabilecek kimse var mi ?

Almanya da boşanma öyle tartışmalı veya çekişmeli geçmiyor çünkü burada suçlu taraf diye bir şey yok ...

Romeo29
16 Eylül 2016, 00:26
Hmmm demek öyle ?
Sorunlu olacaktan kastim taraflardan birinin bosanmayi kabul etmeyecegi ve mal paylasimi ile alakali. Mutlaka biliyorsundur anlasmali olmayan bosanmalar da bir sene bekle sarti kosuyorlar!! O yüzden sorunlu olacak dedim.

Bu arada yorum istemedim , sadece Berlinli arkadaslar dan varsa tanidik Avukat numarasi istedim!

hOrOz
16 Eylül 2016, 10:21
Hmmm demek öyle ?
Sorunlu olacaktan kastim taraflardan birinin bosanmayi kabul etmeyecegi ve mal paylasimi ile alakali. Mutlaka biliyorsundur anlasmali olmayan bosanmalar da bir sene bekle sarti kosuyorlar!! O yüzden sorunlu olacak dedim.

Bu arada yorum istemedim , sadece Berlinli arkadaslar dan varsa tanidik Avukat numarasi istedim!

yorum yapan yok sadece olanı yazıyoruz

dişli avukat yazınca zaten Almanya da evlilik süresinde elde edilen mallar ortaktır ..Türkiye de de aynısıdır
Çalışmayan taraf için çalışanın emekli primlerinden aktarma yapılrr (Rentenausgleich)
eski eş için ve çocuk için Nafaka bağlanır ..

Boşanmak isteyen bir taraf veya ikiside Boşanma dilekçesi verir
Aile mahkemesi davayı inceler ve boşanmaya karar verir

3 seneden fazla ayrılıklarda mahkeme tekrar birleşmenin mümkün olmadığına karar verir

Taraflardan biri boşanmayı kabul etmezse dava açan taraf birlikteliğin mümkün olamayacağını ispat etmesi gerek
eğer ispat edemezse bütün masraflar ona yüklenir .ispat edebilirse boşanılınır