PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Annemi Kayip ettim.

Fedayi38
12 Eylül 2016, 15:21
Arkadaslar gecen hafta Türkiyede Annem hakkin rahmetine kavustu Allah rahmet eylesin nur icinde yatsin.

Sizlere Sorum olacak Annem burda yasiyordu (Almanyada) Pflegestufe 3 vardi ve kendi de bizim alt katta kirada kaliyordu.

Benim ne yapmam gerekiyor ve nerelere negibi bildiriler bilgiler vermem gerekiyor bilen arkadaslarimiz yardimci olursa sevinirim.

ege35
12 Eylül 2016, 15:35
Allah gani gani Rahmet eylesin mekanini cennet eylesin Basiniz sag olsun

kara70
12 Eylül 2016, 16:10
Merhaba arkadasim,
Öncelikle basiniz sagolsun Mekani cennet olsun. Nüfus Dairesinden Ölüm Belgesi getirmissindir bunun Fotokopilerini cek ve bulundugun yerdeki Rathaus a beglaubigen ettir sonra her nereden yardim, emeklilik maasi aliyorsa buralara vakit kaybetmeden gönder.
Bayraminiz mübarek olsun saygilar

Fedayi38
12 Eylül 2016, 16:16
Nüfus dairesinden belge almadim bana sadece hastaneden ölüm raporu verdiler.

kara70
12 Eylül 2016, 17:09
Sadece Türkce mi yaziyor yoksa international mi ?

Gercekler
12 Eylül 2016, 17:20
Arkadaslar gecen hafta Türkiyede Annem hakkin rahmetine kavustu Allah rahmet eylesin nur icinde yatsin.

Sizlere Sorum olacak Annem burda yasiyordu (Almanyada) Pflegestufe 3 vardi ve kendi de bizim alt katta kirada kaliyordu.

Benim ne yapmam gerekiyor ve nerelere negibi bildiriler bilgiler vermem gerekiyor bilen arkadaslarimiz yardimci olursa sevinirim.

Basin sagolsun.

Eger baban sag ise, baban dul ayligina basvurdugunda bir tane nüfus kayit örnegi lazim olacak. Mutlaka bu nu nüfus kayit örneginden annenin vefa tarihi, baban ile evlilik tarihi, babanin medeni durumun "dul" olarak islenmis olmasi ve tüm kardeslerin yazili olmasi gerek.

Alman Emeklilik Kurumu icin bu nüfus kayit örnegini ceviri yaptirmanada gerek yok.

Baban icin emekli kurumunda Termin yaptiginda, oradaki salak memurlar sende Heiratsurkunde falan getir diyecek. Gerek yok. Bunlar cahil memurlar. Nüfus Kayit örnegi yeterli. Yeterli degil derlerse, bana PN at, ben geregini yaparim.

Baban dul ayligina basvurduguna onlar otomatikmen annenin vefatini Krankenkasseye bildireleceklerdir.

Fedayi38
12 Eylül 2016, 19:35
Türkce Yaziyor

Babam sag degil

Basin sagolsun.

Eger baban sag ise, baban dul ayligina basvurdugunda bir tane nüfus kayit örnegi lazim olacak. Mutlaka bu nu nüfus kayit örneginden annenin vefa tarihi, baban ile evlilik tarihi, babanin medeni durumun "dul" olarak islenmis olmasi ve tüm kardeslerin yazili olmasi gerek.

Alman Emeklilik Kurumu icin bu nüfus kayit örnegini ceviri yaptirmanada gerek yok.

Baban icin emekli kurumunda Termin yaptiginda, oradaki salak memurlar sende Heiratsurkunde falan getir diyecek. Gerek yok. Bunlar cahil memurlar. Nüfus Kayit örnegi yeterli. Yeterli degil derlerse, bana PN at, ben geregini yaparim.

Baban dul ayligina basvurduguna onlar otomatikmen annenin vefatini Krankenkasseye bildireleceklerdir.

Speedy123
12 Eylül 2016, 19:55
Basiniz sagolsun arkadasim, Allah rahmet eylesin, Allah geride kalanlara sabir versin.

Gercekler
12 Eylül 2016, 20:13
Babam sag degil

Baban'da sag degilse sadece bir tane hastaneden ölüm belgesi yeterli. Mutlaka ingilizcede olsun, ceviri parasi vermezsin.

44Malatya
12 Eylül 2016, 20:32
Hakkın rahmetine kavuşan merhumeye yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum. Yeri nur mekânı cennet olsun.