PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alisverisi nereden yapiyorsunuz?

Mourinho38
09 Eylül 2016, 22:23
almanlarin da cok tartistigi soruyu sormak istiyorum. alisverisinizi nerden yapiyorsunuz? :D

-aldi
-lidl/kaufland
-rewe/penny
-edeka/netto
-globus
-real
-norma
-wasgau
-lekkerland
-tengelmann
-türk marketleri
vs...

tolgahamburg
10 Eylül 2016, 00:01
-aldi,-rewe,

kral007
10 Eylül 2016, 00:09
Penny Lidil ve Aldi

Mossad
10 Eylül 2016, 00:35
Marktkauf,Edeka

talo176
10 Eylül 2016, 06:23
Aldi lidl kaufland türk market.. ;-)

gamberoglu2000
10 Eylül 2016, 07:49
Aldi lidl kaufland ucuzluk olursa turk bakkallari.

44Malatya
10 Eylül 2016, 09:33
Lidl, kaufland, aldi, türk bakkalları

abana
10 Eylül 2016, 10:33
Kaufland,Lidl,Aldi.toplu et ürünleri alislari türk bakkali...

tr-22
10 Eylül 2016, 10:49
Kaufland,Lidl,Aldi.toplu et ürünleri alislari türk bakkali...

ok78rcp

aynen,Rewe yanimda olugu icin ufak alis verisimide oradanda yaparim
.

cassano
10 Eylül 2016, 10:57
yakinimda oldugu ve acil icin V-Markt veya netto, yoksa genellikle lidl, aldi ve türk marketi.

Impostor
10 Eylül 2016, 16:11
bizim burasi alisveris yönünden cok güzel, eve 2 dakika mesafede olan netto'dan alisveris yapiyorum genelde ama indirim olursa digerlerinede yürüyebilirim :)

netto 200metre, aldi 350metre (200 metre ileriye yeni büyük birtane yapiliyor), türk bakkali 350metre, rewe 400 metre, kaufland 800 metre, lidl 1000 metre, edeka 1000 metre

Burclu
11 Eylül 2016, 21:51
bizim burasi alisveris yönünden cok güzel, eve 2 dakika mesafede olan netto'dan alisveris yapiyorum genelde ama indirim olursa digerlerinede yürüyebilirim :)

netto 200metre, aldi 350metre (200 metre ileriye yeni büyük birtane yapiliyor), türk bakkali 350metre, rewe 400 metre, kaufland 800 metre, lidl 1000 metre, edeka 1000 metre

Vaybe Helal olsun, Metreylemi ölçtün bunları juhu

Bende Aldi,Lidl ve Türk Marketi, en yakın Türk Marketi 24km, araba ölçtü :cool:

müdür51
11 Eylül 2016, 22:50
Alm,
Genelde Aldi, fakat angebotlara göre Lidl, EDEKA, bazende Netto ve Tengelmann..

Gercekler
12 Eylül 2016, 17:34
Ilginctir, su ana kadar hic bir türk Norma'dan alis veris yapmiyor.

Profesör
13 Eylül 2016, 10:25
Edeka,Lidl ve Türk Marketleri.

kürsatlar
13 Eylül 2016, 12:47
neresi yakinsa oradan

Impostor
13 Eylül 2016, 14:23
Vaybe Helal olsun, Metreylemi ölçtün bunları juhu

Bende Aldi,Lidl ve Türk Marketi, en yakın Türk Marketi 24km, araba ölçtü :cool:

Google Maps sagolsun :)

ferdi1903
20 Eylül 2016, 18:29
kaufland-lidl-aldi-türk market

bazen edeka

Putkiran
22 Eylül 2016, 21:58
Kaufland Netto Türk marketleri

smeilet
22 Eylül 2016, 22:10
Aldi,Penny ve Türk marketleri

ZSworld
23 Eylül 2016, 03:27
İşiniz gücünüz boğazınız vaybeee. ok78rcp :p

arkadas
23 Eylül 2016, 08:54
Lidl, Aldi ve Türk marketleri

@Gercekler Norma marketi aldi ve lidl kadar yaygin degil

.onur
23 Eylül 2016, 10:16
Iyi bir konu açmışsın.gerçekten nerden alıyoruz şimdi bende merak ettim birazdan bir hanıma bir sorayım ilginç

hOrOz
23 Eylül 2016, 10:25
Lidl, Aldi ve Türk marketleri

@Gercekler Norma marketi aldi ve lidl kadar yaygin degil

@Gerçekler bordu terketti

Genellikle LIDL ve Türk Marketi

ALDI bana çok dağınık geliyor .... LIDL ALDI ye göre daha düzenli .. göze daha çok hitap ediyor

ALDI eski isminden çok kaybetti artık eski ALDI değil

LIDL satış reyonları zenginleştirdi ... Marka ürünler satıyor .. ekmek çeşitleri daha zengin

arkadas
23 Eylül 2016, 10:39
@Gerçekler bordu terketti

Yinemi terkettirildi :)

TycooN
23 Eylül 2016, 11:15
Real ve Lidl. Bu ikisinde her aradigimi bulabiliyorum.

mxm
06 Kasım 2016, 03:04
Önce konuya cevap: Kaufland , Lidl ve Türk bakkali, Aldi yi hic sevemedim, ne meyveleri iyi ne de baska bir seyi.

LIDL satış reyonları zenginleştirdi ... Marka ürünler satıyor .. ekmek çeşitleri daha zengin

Aynen ekmek konusunda Türk bakkalindaki Pidenin yerini tutmasa da ikinci tercihim Lidl in firinidir.Laugenbrötchen leri, Croissant lari da süper, bir de beyaz peynirine bayiliyorum ama en cok begendigim Griehische Yogurt, bunun üstüne yogurt tanimam, benim hanim hic yogurt yemezdi ama bu ciktigindan beri yogurt hastasi oldu.Yogurtsuz tek günüm gecmez.Eskiden yogurdun cremlesmis olanini hic sevmezdim ama bu yogurttan sonra damak tadim degisti.

http://images.wogibtswas.at/data/image/500x705/488/milbona-naturjoghurt-griechischer-art-2439590.jpg

Bu Milbona nin diger Gouda peyniri falan da süper.

talo176
06 Kasım 2016, 12:21
lidl de sevmedigim sey..: her sey griechisch.. peyniri olsun zeytini olsun böregi olsun döneri olsun tatlisi olsun helvasi olsun.. hep griechisch..!!!

moralist
06 Kasım 2016, 12:32
kauflanda takildik bu aralar

mxm
06 Kasım 2016, 13:34
lidl de sevmedigim sey..: her sey griechisch.. peyniri olsun zeytini olsun böregi olsun döneri olsun tatlisi olsun helvasi olsun.. hep griechisch..!!!

Sadece adi hocam, Gazi nasil Türk firmasi degilse bunlarda da üretici firma Yunan falan degil.Firmalarin satis artirma taktiklerinden baska bir sey degil, kafaya takilacak bir yani yok.

hOrOz
06 Kasım 2016, 13:45

Milbonan nnın üreticisi Nordmilch olması gerek https://www.dmk.de/

fakat gerçekten bazı peyniler veya helvalar Yunan menşeli zaten üzerindeki üretici damgasından belli oluyor

talo176
06 Kasım 2016, 14:13
Sadece adi hocam, Gazi nasil Türk firmasi degilse bunlarda da üretici firma Yunan falan degil.Firmalarin satis artirma taktiklerinden baska bir sey degil, kafaya takilacak bir yani yok.

tamam da hcm.. ama ben evden is yerine yemek getireyim, ne olursa olsun.. ister lahmacun olsun ister helva olsun ister beyaz peynir börek vs olsun.. "ahh, sizde mi yunan yemegini cok beyeniyorsunuz" duyuyorsun.. kopf-gegen-wand-smilkopf-gegen-wand-smil

memocum
06 Kasım 2016, 14:15
Penny.Lidl,Aldi ve Türk market

mxm
06 Kasım 2016, 14:27
tamam da hcm.. ama ben evden is yerine yemek getireyim, ne olursa olsun.. ister lahmacun olsun ister helva olsun ister beyaz peynir börek vs olsun.. "ahh, sizde mi yunan yemegini cok beyeniyorsunuz" duyuyorsun.. kopf-gegen-wand-smilkopf-gegen-wand-smil

Senin is arkadaslarin o sekilde sadece bilgisiz olduklarini disa vurmuslar, yine kafaya takma derim hocam, bilen bilir, bilmeyen ise iste öyle sallar.Ben sahsen bizim buralarda öyle bir seye hic rastlamadim, sanirim Türklerle Almanlarin diyalog durumlarina bagli bir sey, bilmeyenleri egitmek sart ok78rcp

selo65
06 Kasım 2016, 14:29
norma, lidl, aldi ve türk marketleri bazen edeka, kaufland ve netto

Savaş
06 Kasım 2016, 16:15
Alisveris denince nedense hepimiz Kaufland, Lidl ve Aldi den alisverisimizi yapiyoruz bide türk bakkali.

Real Marktkauf yok takip ettimde orasi gerci pahali.
Biz Türkler isimizi biliriz☺

Chapter
06 Kasım 2016, 17:23
Milbonan nnın üreticisi Nordmilch olması gerek https://www.dmk.de/

fakat gerçekten bazı peyniler veya helvalar Yunan menşeli zaten üzerindeki üretici damgasından belli oluyor

Horoz ustam Milbona´nin üreticisi Bölgede bölgeye degisiyor, mesela ben schwäbische alb bölgesinde kaliyorum, burda dagitimi Molkerei Gropper/ Bissingen yapiyor, her tür Milbona süt ürünleri onlara ait, latte macchiato´dan degisik yogurtlara kadar.

Size bu yogurdu öneriyorum mesela : Lidl veya diger Marktlarda satiliyor : Skyr , cok saglikli - protein orani yüksek, quark´a benziyor, ama degil,fakli türleri var meyvelisi gibi veya dogali olani.

size de tavsiye etmek istedim,forum daki arkadaslarim da faydali beslensin

selamlar abiler

44Malatya
06 Kasım 2016, 17:27
Önce konuya cevap: Kaufland , Lidl ve Türk bakkali, Aldi yi hic sevemedim, ne meyveleri iyi ne de baska bir seyi.

Aynen ekmek konusunda Türk bakkalindaki Pidenin yerini tutmasa da ikinci tercihim Lidl in firinidir.Laugenbrötchen leri, Croissant lari da süper, bir de beyaz peynirine bayiliyorum ama en cok begendigim Griehische Yogurt, bunun üstüne yogurt tanimam, benim hanim hic yogurt yemezdi ama bu ciktigindan beri yogurt hastasi oldu.Yogurtsuz tek günüm gecmez.Eskiden yogurdun cremlesmis olanini hic sevmezdim ama bu yogurttan sonra damak tadim degisti.

http://images.wogibtswas.at/data/image/500x705/488/milbona-naturjoghurt-griechischer-art-2439590.jpg

Bu Milbona nin diger Gouda peyniri falan da süper.

Bizim evde yoğurt ev yapımıdır, daha lezzetli ;)

moralist
06 Kasım 2016, 19:13
yok aga bide kaufland korfez yogurt bi dene

mxm
06 Kasım 2016, 19:24
Bizim evde yoğurt ev yapımıdır, daha lezzetli ;)

Haklisin ama 2 sorun var:
1-Cok zahmetli, temizlemesi vs. cok zaman aliyor
2-Her zaman tam istedigin sekilde tutmuyor, sizde durum nedir bilemiyorum tabiiki.
Ben bir keresinde nasil olduysa yogurt yapayim derken taze peynir üretmistim, valla sahaneydi, nasil yaptigimi hatirlayamiyorum tam olarak ama tekrar hafif isitmistim galiba.

44Malatya
06 Kasım 2016, 19:50
Daha çok evlerde denemekten çekindiğimiz, hazırlaması zor sanılan, ya da lezzetinin yanında sunum olarak da sofranızı zenginleştirecek tarifler vermeye dikkat ediyorum.

Malzemeler:
1 litre günlük süt
1 çorba kaşığı yoğurt

Hazırlanışı:
Sütü çelik bir tencereye alın, kaynatın. Kaynatma sırasında 5-10 dakika karıştırırarak sütü havalandırın. Süt kaynadıktan sonra altını kısın ve 15-20 dakika kısık ateşte, kaynamadan sıcaklığını koruyarak pişirmeye devam edin. Kaynattığınız sütü mayalamak istediğiniz kaba aktarın.
Kaytanıp, ılınmaya bıraktığınız sütü mayalama ısısı için sık sık kontrol edin. Süte parmağınızı sokup 7'ye kadar saydığınızda eliniz sütün ısısına dayanıyorsa maya için uygun sıcaklık demektir.
Bir kasede birkaç yemek kaşığı ılık sütle (maya için hazırladığınız sütten alabilirsiniz) karıştırdığınız oda ısısındaki yoğurdu, süte katın ve karıştırın.
Giriş yazısında bahsettiğim püf noktası: Mayalanan sütün üzerini bir süzgeçle örtün (süzgeç, sütün hava almasını sağlayarak. sulanmasını önleyecek).

Mayaladığınız sütün sıcaklığını koruması için kalın bir örtü ile etrafını ve üzerini iyice sarın.
Beş-altı saat sonra açın ve buzdolabına kaldırın. Buzdolabında en az 5-6 saat mümkünse bir gün dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz. Buzdolabında bekletme süresi ne kadar uzatılırsa kıvamı daha iyi olur.

Dikkat edelim!
Mayalayacağınız kabı, üstünü saracağınız örtünün üzerine yerleştirin, hem mayaladıktan sonra örtünün kenarları ile etrafını ve üstünü kolayca örtersiniz, hem de ısısını daha iyi korumuş olursunuz.
Ben genellikle çömleklerde satılan yoğurtlardan alıp, kaplarını saklıyorum. Fotoğraf için cam kapta hazırlasam da, yoğurdumu onlarda mayalıyorum. Çömleğiniz yoksa, cam ya da porselen kaplarda mayalayın.
Eğer bir kilodan fazla sütten mayalacaksanız, tek bir kap yerine çeşitli ölçülerde ki kaplarda mayalayın. Kullanımı daha kolay olacaktır.
Yoğurdunuzu akşamüstü hazırlayın, böylece bütün gece buzdolabında dinlenmiş, kıvamını bulmuş olur. Ertesi gün rahatlıkla kullanırsınız.
Temiz bir bir bez torba içinde,birkaç saat süzerseniz süzme yoğurt olarak kullanabilirsiniz.
Yoğurt (günlük) pastörize sütlerle biraz daha yumuşak kıvamda oluyor. Bildiğiniz bir çiftlikten aldığınız günlük sütle hazırladığınızda daha kıvamlı ve lezzetli olacaktır.
Yoğurdun faydaları:
Sindirimi kolaylaştırır. Çünkü, vücutta kendi kendine sindirilen tek gıda yoğurttur. Stres, alkol, kolalı ve karbonatlı içeceklerle zarar gören sindirim sistemini korur.
Yoğurt, doğal bir nefes kokusu ve diş taşı önleyicisidir.
Bazı bünyeler yapısı gereği sütteki laktozu sindiremez. Bu yüzden süt içemezler. Sütte bulunan laktoz, yoğurtta laktik asite dönüştüğünden, süt içemeyen kişiler gerekli besinleri yoğurttan sağlayabilir.
Kolesterol emilimini azaltır, probiyotik aktiviteye sahiptir. Tüberküloz hastalığına karşı doğal bir antibiyotik etkisi gösterir.
Kanserden, mide ve bağırsak hastalıklarından, mide, kolon ve ince bağırsak kanserlerine kadar birçok hastalığa karşı koruyucudur.
Güzellik için de çok önemli bir besin kaynağı olan yoğurt cilde parlaklık kazandırır.
Yüzde 61 oranında yağ yakıcı özelliği nedeniyle çabuk kilo vermek ve özellikle karın bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için de ideal bir besindir.

Bu bir alıntıdır, bizim evde mutfak bölümünü genelde hanımım yapıyor, ben kahvaltı, çay, kahve hazırlamasını becerebiliyorum.

arkadas
10 Kasım 2016, 15:22
Arkadaslar ben aslinda eksi köy yogurdunu cok severim. Lidl deki Milboa nin yogurdu biraz tatlimsi ondan yiyemiyorum. Size bir sorum var: Hangi yogurt eksi? Bilen varmi yazarsaniz memnun olurum Tskler

moralist
10 Kasım 2016, 15:34
Hollandadan gelen yogurt ekşi

arkadas
10 Kasım 2016, 15:43
Nereden satin alabilirim? Hangi marketler eksi yogurt satiyor?

Hollandadan gelen yogurt ekşi

ayontar
10 Kasım 2016, 15:58
Vollcorner Bio Markt
http://vollcorner.de

moralist
10 Kasım 2016, 16:11
Ben bunu seyyar saticidan aliyorum ama efsane adli yogurt da fena degil

hekimoglu
10 Kasım 2016, 19:00
Caminin Bakkalindan

yetenekli
11 Kasım 2016, 11:02
Neresi uygunsa oradan. Netten de uygun fiyata birçok ürün mevcut.

arkadas
15 Kasım 2016, 10:05
Cevap icin tskler. Türk ve Alman marketlerinden buldum Mesela Gazi nin, Marmaranin 3,5 % yagli yogurdu eksi yalniz Naturjohurt olacak.
Bulgaria Yogurt da eksi.

Cremig veya 1,5 % olanlar tatlimsi ve benim damak tadima uygun degil.

Köy yogurdu gibi eksi olani daha bulamadim ama bunada sükür :)

BYsabir
04 Şubat 2017, 23:58
Genellikle lidl, aldi ,Real ve Türk marketi.

Impostor
05 Şubat 2017, 14:20
Arkadaslar ben aslinda eksi köy yogurdunu cok severim. Lidl deki Milboa nin yogurdu biraz tatlimsi ondan yiyemiyorum. Size bir sorum var: Hangi yogurt eksi? Bilen varmi yazarsaniz memnun olurum Tskler

ömür yogurdu eksi, nettoda satiliyor türk marketlerindede...biz ayran (yayla) corbasini onunla yapiyoruz

salakis ve bilimum sahnejoguhrtlarda yemek icin güzel