PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Startup Unternehmen gründen yapmak nasil birsey?

Boss91
03 Eylül 2016, 23:19
slm,

Ben Wirtschaftsinformatik okudum ve suan Software-Entwickler olarak Full-Time calisiyorum. Isimden memnunum.
Aklima güzel bir idee geldi , aslinda lazim olan sey... Ve bir arkadasla beraber o proje´yi yapmaya karar verdik . Insl basarabiliriz...

Suan Konsepi hazirliyoruz ve insl yakin zamanda o programi yapmaya baslayacagiz.

Aklima takilan bazi sorular var, ve sizlere danismak istedim...

Internette ona benzer bir programm var mi diye arastirdim , ve almanyada suan birtane var... benimkide ona benzer gibi bisey olacak. Sorunum su , benim yapmak istedigim sey ona cok benziyor, acaba Ideenklau falan mi oluyor ? Bende yapsam ilerde basim agrirmi ? Ne gibi haklarim var ? Yapabilirmiyim yoksa calinti mi oluyor ? Bide o Programm suan Marke ...

Yapmaya degermi ? Yoksa hic mi baslamayim ?

Bu Programm yapmak icin baya zaman harcayacayiz. O yüzden ilk basta sorayim dedim.

Insl. yardimci olursunuz simdiden tskler.

TipiTip
03 Eylül 2016, 23:25
İsmi ne o programın açık açık yazsana

Ne o gizemli gizemli ???

aslan gang
04 Eylül 2016, 00:17
bunu patentamt dan ögrenebilirsin.
Yani senin yapacagin seyin benzeri varmi, yada varsa neyi patentl lemis, tüm ürünü yada systemi patentlediyse sansin yok biliyorum.

Bu konuda pek fazla bilgim yok, ama bildigim kadariyla öyle.

Gercekler
04 Eylül 2016, 23:29
Mutlaka bir Patenantwalta git sor. Bunlar hukuki ince konu. Rakip sirket bir acigini bulursa, hirsizlikdan damga yersin sonra.

Boss91
10 Eylül 2016, 14:01
Saolun tskler, ben bi baslayim olur mu olmaz mi diye, eger olursa ondan sonra Patentanwaltla konusurum insl.

Boss91
28 Eylül 2016, 20:04
Aramizda IT ile selbständig yapan varmi ? Mümkünse Programlama veya Consulting üzeri...

zapyr
03 Ekim 2016, 22:47
Arkadas istersen burda biraz arastir Deutscher Patent Amt
https://register.dpma.de/DPMAregister/marke/einsteiger

Wiedergabe der Marke: yazan yere aramak istedigin ismi veya herhangi birsey yaz ve en asagida ara