PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Reisegepäckde Raki götürmek (Ucak)

V/S
03 Eylül 2016, 01:42
Iyi geceler Arkadaslar,

2 haftaligina türkiyeye gitmek istiyoruz.

Iki tane sorum var.

Bir Yakinimiz bizden Raki rica etdi, bunu Valizde

Ucak bagajina versem sorun olurmu ? Ucak Sunexpress

Yolculuk Stuttgart -- izmir.

Kendim aradim ama soruma kesin cevap bulamadim.
Güncel Link verebilirmisiniz.

Ucakla Türkiyeye gitmeyeli uzun yillar oldu, ne degisdi
hic bir bilgim yok.

Ikinci sorum Hava Alaninda Türkiyeye giris Duty Free satisi
acik mi ? Ipsala mesela sadece cikisda satiyor. Girise satmiyorlar.

hOrOz
03 Eylül 2016, 09:42
bütün havaalanlarında DutyFree ler var 24 saat açık ..

Bavulda sorun yok sadece el valizinde uçağa sokmuyorlar

tr-22
03 Eylül 2016, 09:51
Bence elvalizine al daha iyi olur,bagajda kirilir falan sonra rezil olursun.

karam82
03 Eylül 2016, 09:55
Selam gümrüklerde yasını doldurmuş kişi sayısına göre icki alma yada götürme Hakkı vardır.
duttfree de misal her pasaport alıncak ickinin alkohol oranı yüksek olan örnek visky rakı gibi icecekler de 1 sise alma Hakkı'nız var onuda her pasaport U göstermek zorumlu.. Alkoholu düsük olan icecekler de 2 sise alabılıyorsunuz duttfree de.. Duttfree havaalanında 24 saat acıktır ve uçak bıletı atmadan ve pasaportla birlikte alabılırsınız...

-- Almanya'da alıp götürbilirmiyim derseniz o sansa kalmıs birsey Giderken gümrüklere takılmazsınız Çıkış yaparken kontrole denk gelır siseleriniz yolcu sayısından fazla olduğu tespit edilirse el konur.. Ama Türkıyeye giriş te kontrol edenler sizi durdurmadan geçerseniz fazladan götürebilirsiniz buda şansınıza baglı.

@tr-22 arkadasım el valizinden gecirmesı ımkansız direk çöpe attırırlar uçağa binerken x ray cıhazında direk tespit üzerinde geçirme sansı hic yok

saygılar

hOrOz
03 Eylül 2016, 10:01
Bence elvalizine al daha iyi olur,bagajda kirilir falan sonra rezil olursun.

hocam el valizinde sıvı taşımak yasak

kontrol da çöpe attırırlar

uçağın içindede Gümrüksüz satış yapıyorlar ...

Karam82 Ustanın dediği gibi gümrük sınırları şöyle ... İzmir de pek kontrol etmiyorlar ama !!!! geçende birinin getirdiği fazla yüklü çikolatayı sokmadılar

Pasaport başına bir litre alkol 3 karton sigara veriyorlar galiba

Ülkeye giriş yapan yolcular için kişibaşı alışveriş limitleri:
• Sigara: 3 karton
• Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç)
• Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil)
• Parfüm: 600 ml
• Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet
• Çikolata ve Şekerleme: 2 kg
• Kahve: 1 kg
• Çay: 1 kg

tr-22
03 Eylül 2016, 10:24
hocam el valizinde sıvı taşımak yasak

kontrol da çöpe attırırlar

Haklisiniz bende kontroldan gectikten sonra alsin yazicaktim ama anlasilir diye cevabi editlemek istemedim.

sadece
03 Eylül 2016, 10:33
Iyi geceler Arkadaslar,

2 haftaligina türkiyeye gitmek istiyoruz.

Iki tane sorum var.

Bir Yakinimiz bizden Raki rica etdi, bunu Valizde

Ucak bagajina versem sorun olurmu ? Ucak Sunexpress

Yolculuk Stuttgart -- izmir.

Kendim aradim ama soruma kesin cevap bulamadim.
Güncel Link verebilirmisiniz.

Ucakla Türkiyeye gitmeyeli uzun yillar oldu, ne degisdi
hic bir bilgim yok.

Ikinci sorum Hava Alaninda Türkiyeye giris Duty Free satisi
acik mi ? Ipsala mesela sadece cikisda satiyor. Girise satmiyorlar.

ya cevaplayanlar yada ben soruyu anlayamadik, benim anladigim Izmir'deki akrabaniz raki istedi, eger oyleyse zaten Izmir'de pasaport kontrolunu gecip ve bavulunuzu aldiktan sonra hava alani icersindeki duty free'den rakinizi alip, istediginiz sekilde tasiyarak cikarsiniz, yani amac Izmir'deki akrabalara raki goturmek ise, Stuttgart'tan degilde, Izmir'e inince alirsiniz?

ama sivi konusunda yazilanlar dogru, el bagajinda 100ml'den fazla sivi (su dahi olsa) tasimak yasak, o da sadece ozel post icersinde tasinabiliyor.

gamberoglu2000
03 Eylül 2016, 11:48
Goturebilirsin sorun degil ben soyle yaptim gecen sene 2 litrelik cola petini bosalttim icine 2 70 lik rahat giriyor 2 pet dolusu bagaja verdim oyle goturdum.Pet siseye bosaltma nedenimde hem sise agirligi bosuna hemde kirilma acisindan daha iyi pet siseler.kahveleride ayni sekilde goturdum 6 sise kahveyi posetlere bosalttim oyle goturdum yuku bosuna bu siselerin sonucta cop tavsiye ederim ben bu sekilde goturdum.eline alma kesinlikle cope attirirlar haberin olsun.

V/S
03 Eylül 2016, 12:09
hepinize teşekkür ederim ... valize kirilmaayacak sekilde sarip koyarim.

@gamberoglu2000

Zaten el bagajinda mantikla gelmedi bana, adamlar su sisesini bille
aldirmiyorlarmis. Sag olun gerreken cevaplari aldim. :cool:

44Malatya
03 Eylül 2016, 12:18
Goturebilirsin sorun degil ben soyle yaptim gecen sene 2 litrelik cola petini bosalttim icine 2 70 lik rahat giriyor 2 pet dolusu bagaja verdim oyle goturdum.Pet siseye bosaltma nedenimde hem sise agirligi bosuna hemde kirilma acisindan daha iyi pet siseler.kahveleride ayni sekilde goturdum 6 sise kahveyi posetlere bosalttim oyle goturdum yuku bosuna bu siselerin sonucta cop tavsiye ederim ben bu sekilde goturdum.eline alma kesinlikle cope attirirlar haberin olsun.

Kahveyi poşetle götürmeyi biliyordum ama içkiyi ilk sefer duyuyorum. Rakı yakalandığın zaman kaçak rakıya benzer:cool:
Bence rakının orijinal görüntüsü daha güzel.

gamberoglu2000
03 Eylül 2016, 18:20
Malatya arkadas kacak macak ben orjinal oldugunu biliyorum icindekinden sise daha agir kahvede rakida ayni sade agirlik onun icin bosalt gotur sorun yok.

clon
03 Eylül 2016, 19:19
Akidis Git Türkiyeden al istedigin kadar ,ordan burdan ne ugrasiyon
yoksa Tr de rakilar bittimi ?

Impostor
03 Eylül 2016, 21:09
70 lik raki 80 tl üretildigi ülkede
70 lik raki 45 tl bizim alamanya...

44Malatya
03 Eylül 2016, 21:31
Malatya arkadas kacak macak ben orjinal oldugunu biliyorum icindekinden sise daha agir kahvede rakida ayni sade agirlik onun icin bosalt gotur sorun yok.
Burda arkadas rakiyi hediye götürmek istiyor, o zaman orijinali daha iyi degilmi

scorpioncim
04 Eylül 2016, 00:26
Raki Türkiyede üretiliyor, acaba Türkiye`de raki satisi yasak mi?

tolgahamburg
04 Eylül 2016, 01:43
millet neyin peşinde:D

clon
04 Eylül 2016, 08:57
70 lik raki 80 tl üretildigi ülkede
70 lik raki 45 tl bizim alamanya...

Böyle zevkimiz icin yapacagimiz seylerin 3 kurusluk hesaplarini yapacaksak ölelim daha iyi

44Malatya
04 Eylül 2016, 09:59
Böyle zevkimiz icin yapacagimiz seylerin 3 kurusluk hesaplarini yapacaksak ölelim daha iyi

Senin için 3 kuruş olabilir, rakı türkiyede yapılıyor ama avrupada daha ucuz

duro
04 Eylül 2016, 10:03
Iyi geceler Arkadaslar, 2 haftaligina türkiyeye gitmek istiyoruz. Iki tane sorum var. Bir Yakinimiz bizden Raki rica etdi, bunu Valizde Ucak bagajina versem sorun olurmu ? Ucak Sunexpress Yolculuk Stuttgart -- izmir. Kendim aradim ama soruma kesin cevap bulamadim. Güncel Link verebilirmisiniz. Ucakla Türkiyeye gitmeyeli uzun yillar oldu, ne degisdi hic bir bilgim yok. Ikinci sorum Hava Alaninda Türkiyeye giris Duty Free satisi acik mi ? Ipsala mesela sadece cikisda satiyor. Girise satmiyorlar.
ben bu sene gelirken 1 sise raki 4 sisede visky getirdim...önemli olan iyi sarip bavula koyman....

tolgahamburg
04 Eylül 2016, 11:09
44Malatya bira kitleri satılıyor evinde yapsın o zaman maliyeti şişe 2tl:confused:

clon
04 Eylül 2016, 11:28
44Malatya bira kitleri satılıyor evinde yapsın o zaman maliyeti şişe 2tl:confused:

@Tolga Hamburgda >> Karatren << dede satiliyor o kit :) :) :)

sadece
04 Eylül 2016, 16:08
Senin için 3 kuruş olabilir, rakı türkiyede yapılıyor ama avrupada daha ucuz

raki Turkiye disina ihrac edilince, Turkiye'de uygulanan ozel vergiler (±%55 civari) ve KDVsi dusuluyor, boylece Avrupaya nerdeyse sarap parasina geliyor.

Emo1980
04 Eylül 2016, 16:23
Iki hafta önce Real'da 70lik arti 2 Raki Bardagi 11,90€ aldim. 40tl bile yapmiyor.

gamberoglu2000
05 Eylül 2016, 16:40
Burda arkadas rakiyi hediye götürmek istiyor, o zaman orijinali daha iyi degilmi

Sen hakli olabilirsinde bosaltip iki yerine dort tane goturmek var sise aksesusuar ici onemli yalan yok ben kendim icmedigim halde her gidisimde goturuyorum belki zevki gelipte iceriz diye son 4 yildir ordakilere hediye edip geldim gumruktende aliyorum onlari acmadan birakiyorum cok eski rakilar var bende turkiyede icmedigimden modaya uyuyorum alalim lazim olur misali 5 koli vardir acilmamis sekilde turkiyede her gidisimde hem viski hem raki gotururum birakirim olurya dugun olur bir sey olur lazim olur.

44Malatya
05 Eylül 2016, 16:54
Sen hakli olabilirsinde bosaltip iki yerine dort tane goturmek var sise aksesusuar ici onemli yalan yok ben kendim icmedigim halde her gidisimde goturuyorum belki zevki gelipte iceriz diye son 4 yildir ordakilere hediye edip geldim gumruktende aliyorum onlari acmadan birakiyorum cok eski rakilar var bende turkiyede icmedigimden modaya uyuyorum alalim lazim olur misali 5 koli vardir acilmamis sekilde turkiyede her gidisimde hem viski hem raki gotururum birakirim olurya dugun olur bir sey olur lazim olur.

Babam da öyle yapıyor, eve misafir geldiği zaman içki masası kuruluyor, kendisinin içtiği en fazla 1 duble.

makroman
11 Ekim 2017, 19:42
Ben türkiyeye yillardir götürürüm daha simdiye kadar hic yakalanmadim. Ucuslarin aktarmali olursa valizlerin ikinci ucaga otomatik gitmesi daha iyi oluyor yoksa ordan cikip tekrar girerken kontrol edebilirler. bagaja veriyorsun valizin icinde hicbirsey olmuyor ama siseleri teker teker camasirlara sariyorsun akma ihtimaline karsi posetlere koli bandiyla paketleyebilirsinde. Valizin yanlari celik olursa daha iyi valiz ezilmedikce siselere de hicbirsey olmuyor. Belki inanmiyacaksiniz ama 2010 da istanbula valizde 11 sise viski ile indim sadece ben ve esim vardik iki sise de istanbuldan aldik toplam 13 sise oldu ondan sonraki seneler de 6 sar viski bir vodka bir raki birde bacardi götürdüm. iki ay öncede 7 viski 2 tane aldi nin meshur akinci rakisi 1 yeni raki bir absolut zitron birde bacardi götürdüm :D juhu size bir ipucu vereyim siselerin arasina agzi sikica kapali bos plastik siseler koyun ickilerin korunmasi icin hava yastigi görevi görüyor...

neco54
11 Ekim 2017, 19:56
Burda aldigimiz Raki,lar daha güvenli. Kacak degil neticede.
Türkiyede bile Carefour yada Migros,un disindaki yerlerden almiyorum, daha dogrusu
satis yapan Tekel bayilerine güvenmiyorum. Tanimadigim mekanlardada biradan baska bir sey icmiyorum.
Üstelik burdan aldigimizda ca 40 % ucuza geliyor. Yani bende burdan hep götürüyorum.

S&S

makroman
11 Ekim 2017, 20:18
Aldi nin akinci rakisi cok güzel cok ta hesapli ayrica gelmis gecmis en ucuz fabrika rakisi üc ay önce 7.99 a almistim ilk önce buz atiyorsun icine biraz bekliyorsun sonra suyunu ekliyorsun tadina doyamiyorsun. Yeni raki real de 12.99. Türkiye de imkansiz bu fiyata alamazsin. Tekel bayilere bende güvenmiyorum cünkü cok zehirlenme olaylari yasandi. Bira icmek en tedbirli davranis sekli ama oda pahali ayni paraya burda en az 4 kati bira aliyorsun.