PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi A4 B8 TDI 2.0 Batterie

sswiss
02 Eylül 2016, 15:50
Slm Arkadaslar

Audi A4 B8 TDI 2.0 Aut
Bu Arabamin batterie si Pek iyi durumda degilmis,Dün Arabami ASAG da Inspektion Yaptirdim.Servici yapan usta bana Batterie si bir kac ay icinde sorun cikarabilir dedi.Hakikatende 3 Hafta önce araba hic reaksiyon göstermedi calismadi,yol yardimi cagirdimda calistirdi ve yol yardim da dedi batterie iyi durumda degil diye.
Asag Benden 500 Frank yani yaklasik 460 euro para istedi.Bu Batterie nin Fiyati uygunmudur?

Arkadaslar Ben Bu Batterie yi kendim alsam,acaba özel bir islem gerekiyormu arabaya takarken?

avni64
02 Eylül 2016, 16:52
Üzerindeki ampere göre al bir akü,örneğin bosch veya varta tutsa 100-150€ arası.

sswiss
02 Eylül 2016, 22:56
avni kardes acaba bu arabaya takilinca hani arabanin tüm sisteminin elektirigi gidiyor ya ,acaba akü yü arabaya takarken extra bir islem gerekiyormu

tr-22
02 Eylül 2016, 23:06
avni kardes acaba bu arabaya takilinca hani arabanin tüm sisteminin elektirigi gidiyor ya ,acaba akü yü arabaya takarken extra bir islem gerekiyormu

Aküyü cikardiginda dikkat etmen gereken Radiyonun kodu gider biliyorsan sorun yok,mesela senin kendi ayarladigin koltuk ayarlari,cam otmatikse ayarlari bunun gibi ayarlar gider,aküyü degistirikten sonra yapmalisin.
Birde diger sytem hatalari belki olusabilir bunuda bir tamirciye gidip 20€ karsiligi systemfehler okutursun hepsini siler tamamdir.

sswiss
02 Eylül 2016, 23:15
simdi biraz arastirdim da bir audi forum da paylasilmis
sanirim bu aparati aliyorsun arabanin motor kismindaki arti ve eksilere bagliyorsun arabadaki elektirik kesilmemis oluyor.
https://www.amazon.de/EUFAB-16505-Batterie-Erhaltungsger%C3%A4t-12-500mA/dp/B0048LI2I4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385578154&sr=8-1&keywords=batterie+erhaltungsger%C3%A4t

ancak asagida diger yazilara baktimda galiba birde arabaya yeni akü takildi diye tanitmak lazimmis yada benmi öyle anladim