PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duvar delme islemi hakkinda bilgi lazim

Testor
31 Ağustos 2016, 14:13
Selam dostlar benim oturdugum evin duvarlari resmen beni delirtti
matkap ile delme islemine basliyorum 2cm den fazla girmiyor metal geliyor
metal icin uc aldim onla denedim eritiyor ucu kac tane uc attim sayisini bilmiyorum
ama her yer ayni duvarlari köstebek yuvasi gibi yaptim
evde birsürü is var cocugun boxsacki asilacam kornesler takilacak acil bir yolunu bulmam gerekiyor
sizler aklima geldiniz bunun kesin bir cözümü vardir ama ne
ben bu duvari nasil delerim
Saygilar

selo65
31 Ağustos 2016, 15:48
kardes matkapin hiltimi eger hilti degilse hic sansin yok. istersen hilti matkapla dene
selamlar

Kiziroglu
31 Ağustos 2016, 17:07
Beton kısmı geçtikten sonra HSS metal Bohrer ile dene oda delmezse voll hart metal Bohrer ile dene.
Yanlız dikkat et voll hart metal Bohrer çabuk kırılabilir..selamlar..
Not: metal Bohrer kullunırken Darbeli olmayacak yoksa kırılır.

clon
31 Ağustos 2016, 17:56
Stahlbeton Herhalde,delmesi ck zor
asagida linki oku ve uygula
http://zuhause.chip.de/in-stahlbeton-bohren-die-besten-tipps-und-tricks_46314

Gercekler
31 Ağustos 2016, 18:52
Selam dostlar benim oturdugum evin duvarlari resmen beni delirtti
matkap ile delme islemine basliyorum 2cm den fazla girmiyor metal geliyor
metal icin uc aldim onla denedim eritiyor ucu kac tane uc attim sayisini bilmiyorum
ama her yer ayni duvarlari köstebek yuvasi gibi yaptim
evde birsürü is var cocugun boxsacki asilacam kornesler takilacak acil bir yolunu bulmam gerekiyor
sizler aklima geldiniz bunun kesin bir cözümü vardir ama ne
ben bu duvari nasil delerim
Saygilar

Iyide normal makkap ile olmazki. Bagzilardi demis "hilti" mi diye. Hilti olmasina gerek yok ama darbeli makkap deniyor bunlara o lazim. Almancasi Schlagbohrhammer. Bende mesela sunlardan var, beton metal demiyor deliyor: Schlagborhammer (http://www.ebay.de/itm/SDS-Bohrhammer-Bohrmaschine-Schlagbohrhammer-1600-W-Bohrer-Meisel-Hammer-/371374898247?hash=item5677ab3c47:g:Sw4AAOSwbsBXnvP U)

Plasma1981
01 Eylül 2016, 23:43
Bohrhammer olmasi lazim yani darbeli.

RxCet
02 Eylül 2016, 21:58
Valla hocam bende yeni tasindigima makita bohrhammer aldim 115€ ya duvarlar eski hazir dökme beton mus duvarlari deldim ama 2 gün sonra makitanin schlagwerki bozuldu, o kadar duvarlar ugrastirdi. Makitayi sonra garanti üzerinden hallettiler ama zaman kaybi a ugradim. Alicaksan iyi makita al ömürlük kullanirsin. Ben delmeden ziyade duvar kirmada kullanmistim biraz zorladim makineyi ama delerken yag gibi gidiyor.

Testor
03 Eylül 2016, 17:00
Yeni makina ismarladim sizin dediginizden bakalim denicem
Cok tesekkür ederim hepinize
Saygilar