PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanyaya ulaştık / Macaristan Asotthalom sınır kapısı

deli-kadir
28 Ağustos 2016, 15:52
Arkadaslar Merhaba.

Öncelikle sağ salim Frankfurttaki evimize ulaşmış olduğumuzu belirtmek isterim.

Bulgara girerken biraz bekleme süresi oldu. Bulgaristanda yollarda sikinti yoktu. Giderken kuzey çevre yolunu tercih etmistim. Dönüste şehir içinden geldik. Sırbistana giriş yaklaşık yarım saat sürdü. Yollarda problem yok. Tek sıkıntıyı Asotthalom kapsininda yadadim. Vardigimizda önümüzde 6 araba vardi. Oh oh çektik. Boşuna cekmisiz. Ben ve eşim TR vatandaşıyiz. Kızlarım alman vatandaşı. Adam Türkler geçemez diyo. Buradan sadece EU, Sırp ve Macar vatandaşları geçebilir diyo. Polise ama sol kapıda eu vatandaşları ve sağ kapıda All Passports yazıyor diyorum, olmaz diyo. Ben ama Sırbistandan cikip Macaristana hersekilde girecem diyorun, olmaz diyor. Bakın bizim süresiz oturumumuz var diyorum, ha o kapıdan girmisim ha bu kapıdan diyorum, adam Nuh diyor peygamber demiyor. Bana Röszke kapısına git diyor. Bende pasaportlari aldım lanet olsun size dedim (içimden) ve bastım gaza ve ordan ayrildim..hemen internetten Tompa kapısının koordinasyonlarını buldum ve o kapiya yarım saatte vardık. Önümde 3 araba vardi. 10 dakikada sıra bize geldi. Polis bagajı actirdi. Sigara var mı diye sordu. Bende icmiyoruz dedim, bagaji kapattirdi ve bye bye dedi.

Yanlış bilmiyorsam burda bir kaç arkadaş Tr pasaportuyla geçiliyor demisti. TR pasaportu olanlar Asotthalom kapısını kullanmasın.

Geri kalan yolları biliyorsunuz anlatmama gerek yok. Tek sasirdigim Almanya A3. Bir kere bile Stau yoktu. Nasıl oldu anlamadım.

061ilhan
28 Ağustos 2016, 17:27
selam arkadaslar
Bende cök sükür sag selim kazasiz belasiz münchen geldim trabzon dan sonra istanbul a geldikden sonra ipsala kapisini internetden bos oldugunu gördum oraya yöneldik kardesim ailesi ve ben daha sonra ipsalada baska bir aile dostum olan arkadasla bulusub ipsaladan 4 saat beklem sonrasi yunanistana girdik yaklasik 200 km sonra kardesimin arabasi bozuldu adac ardi cekici geldi arabayi cektirdik ww servisine cuma gec saatlerde oldugu icin pazartesine kaldi onlari orda otele yerlestirip biz 6 saat sonra yola ciktik makadonya kapsi bosdu kimse yokdu 5 eu verip(isdedi) tabiki daha sonra sirplara girdik yollar cok güzeldi hic bir sikinti yoktu macar kapisina geldigimizde yakalsik 1 saat icinde giris yptik daha sonra austurya da kapi olmadigi icin rahat geldik sadece benim tek tavsiyem austuryada hiz sinirlarina uymaniz cok asiri radar var geleceklere allah kolaylik versin gelenlerede gecmis olsun seneye ya nasip ya kismet

akbaba
28 Ağustos 2016, 21:01
gecmis olsun arkadaslar,
deli-kadir canin sagolsun,tompa yolunu ögrendin hic olmazsa.A3'den sorunsuz ciktiginada cok sevindim.
macar-avusturya ve avusturya-almanya gümrüklerinde mülteci aramadilarmi? ben gelirken arabalara baktilar,saatlerce bekleyenler oldu.
061ilhan, bos diye ipsala'ya gittin.neden 4 saat beklediniz? sirp-macar hangi gümrükten gectiniz? eger röszke'dense 1 saate iyi gecmissiniz.
Avusturya, evet cok haklisin cok radar var.ben bu avusturyaya her sene daha cok gicik oluyorum, son gectigimde iki radar cezasi gelmisti,240€ bu senede vinyette düzgün yapistirilmamis diye 120€ ceza geldi.

deli-kadir
28 Ağustos 2016, 23:19
Eyvallah Akbaba biraderim. Hiç bir sınırda mülteci araması olmadı. Sadece Tompa da belirttigim gibi sigara sordu ve ben kullanmiyoruz deyince devam et dedi.

Geçen sene 240 vermissin ve bu sene cezayı yarıya indirmişsin. Seneye bidaha yarıya indirirde 60 ödersen oldu bu iş :)

Şaka bi yana seneye daha dikkatli ol kardeş. Para kolay kazanilmiyor.