PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avusturya'dan ceza geldi,vinyette düzgün yapistirilmamis..

akbaba
26 Ağustos 2016, 19:21
selam arkadaslar,
bugün Avusturya'dan ceza geldi.Temmuz'da izine Türkiye'ye giderken,avusturya vinyettesini düzgün yapistirmadik diye 120€ ceza yazmislar.
gelen mektupda fotograf yok ama kontrol'de öyle tespit etmisler.
ben vinyetteyi her zamanki gibi,ön cam'da,soför tarafinin sol üst kismana yapistirmistim.
icinizde böyle ceza tecrübesi olan varmi?
ne bicim ceza bu böyle? almasam ceza yesem hic kizmam, vinyetteyi aldim, düzgün yapismamis diye ceza olurmu?

talo176
26 Ağustos 2016, 19:43
vignet halen cam da yapisik mi?
eger halen cam da ise, fotografini cek (kendine, ilerde kanitliyabilmen icin) ve mektup nerden geliyor ise, oraya cezayi kabul etmedine dair bir (sikayet) mektup yaz..
(veya rechtsschutzun var ise, avkata yazdir)

akbaba
26 Ağustos 2016, 20:04
usta vinyetteyi www.tollticket.com sayfasindan almistim,rechnungu hala duruyor, vinyettede hala bende,atmadim.
bak mektupda aynen söyle yaziyor,
....von einer automatischen vinyettenkontrole erfasst.
Dabei wurde festgestellt,das die maut nicht ordnungsgemäß entrichtet wurde.....
birazda kizginim, bunlar ceza yazacagiz diye sasirdilar ne yapacaklarini. vinyettem var, ne cezasi bu
Macar'da vinyette satiyor,hicbiryere yapismiyor
bende rehtschutz var ama 100 SB var. avukat 100€ zaten alacak, 120€ ceza icin avukata gitmeye degmez.
belki baska arkadaslarinda basina gelmistir diye buraya yazdim

tr-22
26 Ağustos 2016, 21:04
selam arkadaslar,
bugün Avusturya'dan ceza geldi.Temmuz'da izine Türkiye'ye giderken,avusturya vinyettesini düzgün yapistirmadik diye 120€ ceza yazmislar.
gelen mektupda fotograf yok ama kontrol'de öyle tespit etmisler.
ben vinyetteyi her zamanki gibi,ön cam'da,soför tarafinin sol üst kismana yapistirmistim.
icinizde böyle ceza tecrübesi olan varmi?
ne bicim ceza bu böyle? almasam ceza yesem hic kizmam, vinyetteyi aldim, düzgün yapismamis diye ceza olurmu?

Arkadasim büyük ihtimalle sen vigneti Cama yapistirmadin,ve kendi yapiskanindan ayirmadan yan tarafa tutturdun,Avusturyayi ciktiktan sonra hemen vigneti rahat cikarmak icin.

Bundan iki yada üc yil olucak aynisi benim basimdan gecti,ben hemen mektubun geldigi yeri aradim,kendilerinde resim oldugu icin kadin tekrar bakti,bana söyledigi Vigneti dogru kurallarin gerektigi gibi yapistirmadigimi söyledi.

Kadin hakliydi cünkü ben vigneti yapiskanindan ayirmadan Camin yanina tutturmustum.
Izinden önce burada konu acilmisti keske o konuyu dikkate almis olsaydin,cünkü insanin cok zoruna gidiyor,vignet olup ve 120€ ceza yatirmak.
Seninde yapabilecegin baska bir durum yok cezayi hemen yatir,cünkü ihtarlarla beraber cezan yüselebilir.

Tank34
26 Ağustos 2016, 22:30
Vinyette hala bende atmadım derken,yapışık vaziyette mi?

akbaba
27 Ağustos 2016, 00:15
Arkadasim büyük ihtimalle sen vigneti Cama yapistirmadin,ve kendi yapiskanindan ayirmadan yan tarafa tutturdun,Avusturyayi ciktiktan sonra hemen vigneti rahat cikarmak icin.

Bundan iki yada üc yil olucak aynisi benim basimdan gecti,ben hemen mektubun geldigi yeri aradim,kendilerinde resim oldugu icin kadin tekrar bakti,bana söyledigi Vigneti dogru kurallarin gerektigi gibi yapistirmadigimi söyledi.

Kadin hakliydi cünkü ben vigneti yapiskanindan ayirmadan Camin yanina tutturmustum.
Izinden önce burada konu acilmisti keske o konuyu dikkate almis olsaydin,cünkü insanin cok zoruna gidiyor,vignet olup ve 120€ ceza yatirmak.
Seninde yapabilecegin baska bir durum yok cezayi hemen yatir,cünkü ihtarlarla beraber cezan yüselebilir.

aynen yazdigin gibi,vinyeteyi kolay cikarmak icin, üstündeki folyeyi cikarmadan,band ile dört kenarindan cama yapistirmistim.arabaya bakinca vinyete normal gözüküyordu,folyeli bandli yapistirildigi anlasilmiyordu, hem ben senelerdir böyle yapiyordum,bununda ne sakincasi var?
benim ögrenmek istedigimi sen yazmissin,pazartesi bir telefon acar,sansimizi denerim,yoksa cezayi öderim artik.

fuk_18
27 Ağustos 2016, 01:09
Akbaba demekki artik bunada dikkat ediyorlar illa ayircan etiketinden öyle yapistircaz yani ögrendigim iyi oldu montag bende cikiyorum herseyi kuralina göre yapayimda birde o ceza cikmasin

sende ara sor olmadi mecbur yatircan kendin dedin etiketinden cikarmadim diye bu kural ihlali demekki

Memoli1976x
27 Ağustos 2016, 01:46
Sanirim bu Bilgi isinize yarar. Vignet nasil ve nereye yapistirilmali.

https://www.adac.de/infotestrat/adac-im-einsatz/motorwelt/AUTVignette.aspx

moonrise
29 Ağustos 2016, 11:20
Kardesim ayni sey bizimde basimiza geldi. kolay ciksin diye senin gibi kenara koymustuk, yani yapistirmamistik!!!!!!
Ceza geldi, adamlara faturasini tarihini vs göndermemize telefon etmemize ragmen hic bir seyi kabul etmediler.
Vignette'yi yazildigi, gösterildigi gibi dogru yerine cama yapistirmak lazimmis, onun icin cezayi kestiler, kurtulus yok.

akbaba
29 Ağustos 2016, 22:44
bugün telefonla görüstük,automatischen vinyettenkontrole arabanin fotografini cekmis, vinyetenin folyesini cikarmadan cama bantla yapistirdirgim gözüküyormus,sattiklari vinyettede nasil yapistirilacagi yaziyormus,folyenin cikartilip,vinyettenin cama yapismasi lazimmis filan filan filan..
fotografi görmek istedim,hemen ödeyecegim paranin artacagindan basladilar
Avusturyaya iyice gicik oldum, adim basi radar yetmiyor gibi birde vinyette nasil yapistirilmis diye kontrol koymuslar
avusturyada yasayan yokmu boardumuzda? nasil yasiyorsunuz bu sinir memlekette?

tr-22
29 Ağustos 2016, 23:23
Sana yukarida cevp vermistim ve aynisini sana söylemisler,benim tahminim bunlarin düsündügü vigneti yapiskanindan cikarmadigin zaman baskasina verme yada satma sansin var,bunun önüne kecmeleri icin bu sekil yüksek cezalari var.

Memoli1976x
30 Ağustos 2016, 00:14
bugün telefonla görüstük,automatischen vinyettenkontrole arabanin fotografini cekmis, vinyetenin folyesini cikarmadan cama bantla yapistirdirgim gözüküyormus,sattiklari vinyettede nasil yapistirilacagi yaziyormus,folyenin cikartilip,vinyettenin cama yapismasi lazimmis filan filan filan..
fotografi görmek istedim,hemen ödeyecegim paranin artacagindan basladilar
Avusturyaya iyice gicik oldum, adim basi radar yetmiyor gibi birde vinyette nasil yapistirilmis diye kontrol koymuslar
avusturyada yasayan yokmu boardumuzda? nasil yasiyorsunuz bu sinir memlekette?

Arkadasim adamlar Kural koymus, ona uymazsan Ceza keserler, buna neden sinirleniyorsunki? Sonucta Kurala uymayan sensin.

Bu arada Almanyada durum Farkli degil. Burdada Kural hatasi yaparsan cezayi yersin. Ben misal gecenlerde Parkscheibeyi 1 saatlik yerde Saat 15:15 gösteriyordu diye 16:00 ya ayarladim 10 € ceza yedim. Sonradan ögrendimki Saatlik olan yerde 30 dakikayi gecerse ileriki bir saate alabiliyormussun. Bosuna Parkscheibelerde Bucuk isareti yok. Eh simdi ben Kural Hatasi yapiyorum adamlar isini yapiyor diye onlara hatta Ülkeye kizmaya ne hakkim var?

tr-22
30 Ağustos 2016, 10:12
Arkadasim adamlar Kural koymus, ona uymazsan Ceza keserler, buna neden sinirleniyorsunki? Sonucta Kurala uymayan sensin.

Bu arada Almanyada durum Farkli degil. Burdada Kural hatasi yaparsan cezayi yersin. Ben misal gecenlerde Parkscheibeyi 1 saatlik yerde Saat 15:15 gösteriyordu diye 16:00 ya ayarladim 10 € ceza yedim. Sonradan ögrendimki Saatlik olan yerde 30 dakikayi gecerse ileriki bir saate alabiliyormussun. Bosuna Parkscheibelerde Bucuk isareti yok. Eh simdi ben Kural Hatasi yapiyorum adamlar isini yapiyor diye onlara hatta Ülkeye kizmaya ne hakkim var?

Usta cok haklisinda,insan birden bu kadar agir bir ceza yiyince hatayi otomatikman karisina ariyor:)bende bu hataya bir kere düstüm,simdi ise formulünüde buldum hatta burda bir kac konuda yazmistim,vigneti yerinden cikarip önce ellerimde bir kac kez yapistiriyorum sonrada üzerimde pantolona sürüyorum:) yapiskani gidene kadar,cama gerektigi gibi yapistiriyorum,cok sükür o günden beri bir sorun yasamiyorum.

moonrise
30 Ağustos 2016, 10:46
Demekki az bir yapiskani kalmis vignet'teyi yapistirsak bile fark edilmiyor!

Önemli olan Vignet'teyi kilifindan cikarip cama dogru yerine yapistirmakmis....az cok yapiskan fark etmiyormus.

Adamlar resimlerde Vigentte'nin kilifindan cikip cikmadigini hemen farkediyorlar, cezadan kurtulus yok, bizde ödedik!!!!!

Uppsallla
30 Ağustos 2016, 13:53
Sana yukarida cevp vermistim ve aynisini sana söylemisler,benim tahminim bunlarin düsündügü vigneti yapiskanindan cikarmadigin zaman baskasina verme yada satma sansin var,bunun önüne kecmeleri icin bu sekil yüksek cezalari var.

bende böyle tahmin ettim...