PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'ye hasta arabasi yollamak hakkinda bilgi lazim

kafkaf
25 Ağustos 2016, 15:03
Herkese selamlar,
Arkadaslar bir konuda sizlerin fikir vede tavsiyelerinize ihtiyacim var.
Baslikta da belirttigim üzere Türkiyedeki özürlü anneme akülü bir araba yollamak istiyorum, agirligi oldukca fazla 100 kg. civarinda bana ne tavsiye edersiniz?
Benim düsüncem, kargoyla yollamak yada tirla yollamak ( henüz bir firma bulamadim), yada arabaya bir anhänger kupplung takip kendim gätürmem alternatifler arasinda

Her türlü fikre acigim, simdiden cok tesekkürler.
Saygiler&Sevgiler

veli75
25 Ağustos 2016, 22:55
selam ucakla götürebilirsin ben birkac arkadasa biletle birlikte almada yardimci oldum Antalya filan sa sorunsuz beraberinde götürebilirsin

azhit
26 Ağustos 2016, 00:37
S.A.
Arkadasim sen asagidaki numaraya bir telefon et sor istersen cargo olarak türkiyeye yollayabiliyorsun asagidaki adres Türk Havayollarinin Cargo Sirketi

yanlis hatirlamiyorsam kilo basi ücret ödüyorsun sanildigi kadar da pahali degil hatirimda bir kilo basi 2 rakami kalmisti yalniz euro mu dolar mi bilemiyorum

iyi aksamlar

MONDIAL AIRLINE SERVICES

Kurhessenstr.11,
64546 Mörfelden Walldorf
0049 0 6105 2972 0

kafkaf
26 Ağustos 2016, 01:39
@Veli,
Usta, konuyu biraz acabilirsen cok iyi olur , bilet alirkenmi bu isi ayarladin? Ben aralik ayinda türk hava yollari ile Izmire ucuyorum beraberimde götürebilirsem cok süper olur..

S.A.
Arkadasim sen asagidaki numaraya bir telefon et sor istersen cargo olarak türkiyeye yollayabiliyorsun asagidaki adres Türk Havayollarinin Cargo Sirketi

yanlis hatirlamiyorsam kilo basi ücret ödüyorsun sanildigi kadar da pahali degil hatirimda bir kilo basi 2 rakami kalmisti yalniz euro mu dolar mi bilemiyorum

iyi aksamlar

MONDIAL AIRLINE SERVICES

Kurhessenstr.11,
64546 Mörfelden Walldorf
0049 0 6105 2972 0

Yarin hemen arayacagim usta, gelismeleri yazarim, adamlara sorarken baska birisine mi götürüyorum diyeyim yoksa kendim icin mi diyeyim?

Bu numaradan aradim, bana baska bir numara verdiler ama henüz kimseyle konusamadim bakalim pazartesi tekrar deneyecegim.

tolgahamburg
27 Ağustos 2016, 00:34
thy de kg başı 7 eur

kafkaf
27 Ağustos 2016, 01:16
thy de kg başı 7 eur

Bizim araba 135,00 kg civarinda cok pahalliya gelecek olmayacak böyle galiba.
Baska da bir care simdilik bulamadim :(

gamberoglu2000
27 Ağustos 2016, 09:01
normal ucaklarda kilo neyse onu alirlar onlar senin ne goturdugune degil ne kadar buyuk ne kadar agir bunun disinda hic bir sey onlari ilgilendirmez.Hasta beraberinde olsa o zaman degisir onun ihtiyaci olarak goruldugu icin kiloya bile dahil etmeyebilirler duruma gore degisir.Sen onu goturmek istersen oylede boylede odersin.

hOrOz
27 Ağustos 2016, 09:27
birde şunu dikat etmek gerekir uçağa sadece akmayan jel ya da kuru bataryaları alıyorlar
akıcı sıvı bataryaları almıyorlar

sanırım diğer bir konuda Gümrük olacaktır

aslında sakatlar için gümrük yok ama kendi getirirse problem yok

yoksa bir sağlık raporu veya herhangi bir resmi belge istenebilinir

tolgahamburg
27 Ağustos 2016, 11:22
1000-1500 eur Türkiyede bulabilirsin bir araştır istersen

kafkaf
27 Ağustos 2016, 13:23
Cevaplar icin cok tesekkürler,
Kendisi yatalak oldugu icin neyazikki kendisinin götürme ihtimali yok, bu aldığım alet 10,000€'luk araba ben tanıdık vasıtasıyla ucuza aldım, Türkiye'deki 1500 liraya satılanlar okadar iyi değil . Bakalım pazartesi THY kargoya bir kere daha telefon edip soracağım.

veli75
27 Ağustos 2016, 14:57
slm arkadasim kargoyla pahali olur kendin giderken götürmen en iyisi yürümede sorunum var dersin beraberinde götürebiliyosun bazi sirketler behindert ausweisi istemiyor türk hava yollarini bilmiyorum condor filan sorunsuz götürebiliyorsun

hOrOz
27 Ağustos 2016, 15:26
Cevaplar icin cok tesekkürler,
Kendisi yatalak oldugu icin neyazikki kendisinin götürme ihtimali yok, bu aldığım alet 10,000€'luk araba ben tanıdık vasıtasıyla ucuza aldım, Türkiye'deki 1500 liraya satılanlar okadar iyi değil . Bakalım pazartesi THY kargoya bir kere daha telefon edip soracağım.

arkadaşım en iyisi önce gümrük konusunu hallet ben baktım sadece engelliler gümrüksüz araç ithal edebiliyor

tabiki bunun bazi formaliteleri var ..

şimdi 10000€ değerindeki bir araba gümrükte problem yaratır .... gönderdiğin iki kutu çikolata değil

Kargo giderse hayli hayli gümrüğe takılacaktır .... Engelli Sağlık Raporu isteyeceklerdir

http://www.engellilersitesi.com/haber/77701/

uçak pahalı olur en iyisi Almanya-Türkiye arası Transport yapan firmalar Google (https://www.google.de/?client=opera&hs=zkm#hl=tr&q=almanya+t%C4%B1r+nakliyat&lr=&gfe_rd=cr)

en güzeli euro palettenin üzerine güzelce paketleyip Nakliyat firmasıyla göndermek

veli75
27 Ağustos 2016, 15:45
ben 3-4 arkadasinkini gönderdim condordan olursa hic bisey istemiyorlar engelli raparu filan sadece arabanin ölcülerini kilosunu soruyorlar birde aküsünüsoruyorlar sulumu diye türkiyedede hic bi problem cikmiyor sade giderken gidecek kisi rohlstuhl servisi yaptirmali bende ariyorum uygun bisey bulsam bende götürmek istiyorum yani okadar cok prosüdürü yok en güzeli ucak

kafkaf
27 Ağustos 2016, 16:27
ben 3-4 arkadasinkini gönderdim condordan olursa hic bisey istemiyorlar engelli raparu filan sadece arabanin ölcülerini kilosunu soruyorlar birde aküsünüsoruyorlar sulumu diye türkiyedede hic bi problem cikmiyor sade giderken gidecek kisi rohlstuhl servisi yaptirmali bende ariyorum uygun bisey bulsam bende götürmek istiyorum yani okadar cok prosüdürü yok en güzeli ucak
Usta bu güzel haber, daha uçak biletini almadım pazartesi araştırmasını yapacağım. Condor neyazıkki İzmir'e uçmuyor bakalım SunExpress yada THY ne diyecek?

kafkaf
27 Ağustos 2016, 16:30
arkadaşım en iyisi önce gümrük konusunu hallet ben baktım sadece engelliler gümrüksüz araç ithal edebiliyor

tabiki bunun bazi formaliteleri var ..

şimdi 10000€ değerindeki bir araba gümrükte problem yaratır .... gönderdiğin iki kutu çikolata değil

Kargo giderse hayli hayli gümrüğe takılacaktır .... Engelli Sağlık Raporu isteyeceklerdir

http://www.engellilersitesi.com/haber/77701/

uçak pahalı olur en iyisi Almanya-Türkiye arası Transport yapan firmalar Google (https://www.google.de/?client=opera&hs=zkm#hl=tr&q=almanya+t%C4%B1r+nakliyat&lr=&gfe_rd=cr)

en güzeli euro palettenin üzerine güzelce paketleyip Nakliyat firmasıyla göndermek
O transport firmalarından 2-3 tanesiyle telefonlaştım dhl 31 kg. Kadar alıyor, ups çok pahalı 950-1000€ filan geliyor kilosu vede ebatları esas alınıyor. Umzug firmaları değmez dediler çünkü sadece bir parça olduğundan bakalım araştırmaya devam ediyorum.

veli75
27 Ağustos 2016, 16:45
sunexpresde götürüyor ama behindert belgesi istiyor bi tanidigin varsa onlada yollayabilirsin ücretsiz yolluyorsun sadece gitmeden 1 hafta önce form dolduruyorsun kilosu boyutlarini yazarak ben sunexpreslede yolladim ama türkhavayollariyla yollamadigim icin yorum yazamiyorum mutlaka oda götürüyordur ama hangi belge istiyorlar bilmiyorum

kafkaf
28 Ağustos 2016, 02:53
Ustam, bende neyazıkki behinderten Ausweis yok, Türkiye'deki annemde var onu versek olurmu acaba?

veli75
28 Ağustos 2016, 20:18
http://www.sunexpress.com/images/stories/pdfs/basvuru_formu_engelli_yolcu.pdf

malesef öyle olmaz cevrenizde öyle birisi varsa bu formu doldurup yollayabilirsiniz ücretsiz

kafkaf
28 Ağustos 2016, 20:38
http://www.sunexpress.com/images/stories/pdfs/basvuru_formu_engelli_yolcu.pdf

malesef öyle olmaz cevrenizde öyle birisi varsa bu formu doldurup yollayabilirsiniz ücretsiz

Anladim usta, yardimlarin icin cok tesekkürler

kafkaf
29 Ağustos 2016, 19:13
Ustalar bugün Thy Cargosu ile yaptigim konusma neticesinde sorunumu cözdüm, bu kis zaten annemlerin yanina ziyarete gidiyorum bir iki sart kostular bana onlari yerine getirdigim takdirde ücretsiz beraberimde götürebilecegimin garantisini aldim, ama Türkiyedeki annemlere demedim kendim bana lazim ameliyat oldum dedim. Basta veli arkadasimiz olmak üzere cevap yazanlara cok cok tesekkür ederim.

veli75
29 Ağustos 2016, 19:51
ricaederim arkadasim sevindim öyle zorlugu yok gözün aydin olmayacak olursa dahi bende var behindert ausweis beraberde götürürz

Starterbox
04 Mayıs 2023, 21:07
Arkadaslar çok zaman geçmiş ama ,banada yardım edecek birisi varmi kardesime yollayacam ,transport sirketiyle yolladim gümrükte takıldı dediler ,şimdi baska aldim

Starterbox
21 Mayıs 2023, 18:51
Merhaba kardeş ben kardesime yollamak istiyorum sakat arabasi bana yardımcı olabilirmisin

Starterbox
21 Mayıs 2023, 18:51
ricaederim arkadasim sevindim öyle zorlugu yok gözün aydin olmayacak olursa dahi bende var behindert ausweis beraberde götürürz
Selam kardes bana yardimci olabilirmisin

hOrOz
21 Mayıs 2023, 20:41
Selam kardes bana yardimci olabilirmisin

Soru sorduğun arkadaş 2016 da mesaj yazmış boarda en son 2017 de uğramış.

Bu gönderelicek tekerlekli sandalye mi?

kafkaf
10 Haziran 2023, 09:17
Selamlar kardeşim, ben aile doktorundan ameliyat olduğuma vede yürüyemediğime dair rapor aldım, yani kendim için götürüyorum dedim. Uyuşturucu köpekleri vs kontrole geldiler ama havayollarından hiçbir sorun çıkmadan rahatlıkla götürdüm, sana da bu yolu tavsiye ederim. Kolay gelsin