PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru : Sgk dilekce hakkinda

aydin1977
21 Ağustos 2016, 15:56
Slm arkadaslar

Gecen sene 12 ayda sgk borclanma basvurusu yapmistim, aradan 1 ay gectikten sonra cevap geldi su kadar yatirilacak diye, bende buradan (Almanya)
Ziraat bankasi araciligiyla Tr deki hesabimdan sgk ya yaklasik 23.000 tl civarinda ödemeyi yaptim. (Nisan ayinda 3 ay dolmadan) Izine gittigimde e devlet sifresi almistim, e devlet sifresiyle girdigimde sgk ya ödemis oldugum para görünmüyor. Önceden calistigim günler görünüyor.

***Elimde ziraat bankasindan aldigim banka havaleside var***

soruya gelince

Ben sgk ya itiraz dilekcesi yada bu yanlisligin düzeltilmesi hakkinda dilekce vermek istiyorum, nasil ve ne sekilde dilekce yazmam lazim, googleden arama yaptim bir türlü bulamadim.

Lütfen yardim arkadaslar

Efsane34
21 Ağustos 2016, 17:55
Bende senin gibi ödeme yaptim fakat edevlette gözükmüyordu izine gidince yerinden sordum e devlette görünmesini istiyorsan dilekce vermen gerekiyor dendi ödedigim onlarda gözüküyordu o yüzden gerek duymadim dilekce vermeyi

Gercekler
21 Ağustos 2016, 20:39
Bende senin gibi ödeme yaptim fakat edevlette gözükmüyordu izine gidince yerinden sordum e devlette görünmesini istiyorsan dilekce vermen gerekiyor dendi ödedigim onlarda gözüküyordu o yüzden gerek duymadim dilekce vermeyi

Aspargas bilgi vermisler hatalarini örtmek icin. Öyle bir sey yok. Sadece bankalar salak, MOSIP'de yanlis yere yatiriyorlar okadar. Itiraz olunca dogru yere aktariyorlar ve e devlet sifresinde gözüküyor.

Dilekceye mektup ile gerek yok. Bir eposta yaz senin bagli oldugun sgk il müdürlügüne. Elindeki borclanma dilekcesinde yazar e posta adresi.

Mutlaka T.C. Kimli No ve aci adresini yaz. "Ayrica bilgi edinme kanuna dayanarak soruyorum" diye yaz. Bak nasil düzeliyor hemen.

giresun28
21 Ağustos 2016, 23:57
parayi yatirdiktan 13 ay sonra göründü bizim bilgiler edevlette.

basbakanlik sikyet merkezi BIMER e sikayette bulunmamiza ragmen.

aslankral
22 Ağustos 2016, 00:18
Ben Mayista Hanim icin tamamini olmasada bir miktar yatirdim birkac hafta sonra otomazikman göründü e-devlette
haniminkinden bir hafta kadar sonra kendim icin yine bir miktar yatirdim halen görünmüyor, makbuzu gönderdim telefon ettim yinede islemediler sisteme
normal dedi SGK calisani zamani gelince isleriz dediler, yatirdigim parayi ekraninda yattigini gördügünü söylemisti

MEGAbond
22 Ağustos 2016, 03:35
ayni sikinti benim basimdada var,,e devlette görünmüyor,,,izindeyken sgk ya ilgili bölüme gittim sordum..ok hallettik ileriki günlerde görürsün dediler hala bir icraat yok

Gercekler
22 Ağustos 2016, 14:39
Bol bol sikayet edeceksiniz. Bankalar yanlış yere yatırıyor ondan.

Hiç acımayın. Direkt olarak Cumhur Başkanlığına mail olarak olmasa. Maili yollarkende kopya bölümüne sgk il müdürlüğün epostasını yazın. Bakın nasıl düzeliyor hemen.

Fedayi38
29 Ekim 2016, 12:21
Arkadasim bende bu sene Agustosta SGK da dilekce verdim ve simdi bende e-devlette gözüküyor.

rutas06
29 Ekim 2016, 13:27
Arkadaslar bu yatirilan para e-devlet`de görünmesse ne oluyor,görünse ne oluyor.
Bence önemli olan paranin yatmasi ve elimizde banka havalesi olmasi bunlar yeterli.
Zamani gelince maas baglatmak istediginizde bu belgelerle müracat edip maasinizi alirsiniz.
E-devlet`te görünmeyince para kayboluyormu yoksa?

QTAHYA
03 Mart 2017, 20:33
Borclanmayi bankaya odedikten sonra ödeme makbuzunu sgk ya bildirmek gerekiyormus ben avukat kanali ile yapinca avukat odeme makbuzunu istedi.
Borclanmayi kendim yapip ödemeyi yaptiktan sonra bir yanlislik olmasin diye sgk ya gittim sordum tamam paran yatmis gözüküyor dediler.
Aradan zan gecti hizmet dökümü icin sgk ya gittim benim günler yok islenmemis, oraya git, buraya git, sen ne istiyorsun bir dövmedikleri kaldi senin paran gözüküyor diyorlar iyide bana hizmet dökümü lazim onda gözükmüyor. Sen bize dilekce yaz biz isleriz dediler. Dilekce verdikten sonra hizmet dökümünde gözüktü.