PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hgs yaptirmadim

oldirty
20 Ağustos 2016, 18:21
Selam hgs yetistiremedim sürekli ptt anabayi gidin dedi 3 haftalik izin bitiyor yarin sabah Allah izin verirse geridönüs almanyaya Problem yasarmiyim eger yasarsam tavsiyeleriniz simdiden tesekkürler

akbaba
20 Ağustos 2016, 19:05
anladigim kadar 3 haftadir Türkiyedesin ve hgs karti almadin, kacak gecisler yaptin,Hgs karti almadan yarin sabah dönmek istiyorsun.
bildigim kadarini yazayim,kacak Hgs gecislerin icin bir hafta ödeme süren var,ödeme yapmazsan cezali oluyor ve sürekli üstüne ceza biniyor.
Hgs kaydi yaptirmamissin,plakadan seni bulurlarmi,onu bilemem.ama bulurlarsa cezayi bütün gecikmelerle alirlar. ben 200liralik trafik cezasini bir sene sonra 666tl. ödedim.
gümrükten cikarken Hgs sorun olmaz,borcun bile olsa gümrük sorun yapmiyor.
ben senin yerinde olsam,mutlaka HGS karti alirim.ilerde basin agrir.sabah yola ciksan bile,yoldan bir Ptt subesinden,bankalardan alabilirsin.

oldirty
20 Ağustos 2016, 20:37
Tessekürler cevap icin kapikulede yaptiramadim Sora 100 metreydi yol üstü benim Eski hgsyi yeni plakaya geciremedim ptt gittim ana subeye gidin dedi anasubeye gittim bilgisayar olmuyor vs artik sinir oldum biraktim

neco54
21 Ağustos 2016, 00:55
Bundan sonra gelecek 10 Kati cezalara hazir ol. Karsina büyük miktarlarda cezalarda cikabilebilir.

hOrOz
21 Ağustos 2016, 01:26
Tessekürler cevap icin kapikulede yaptiramadim Sora 100 metreydi yol üstü benim Eski hgsyi yeni plakaya geciremedim ptt gittim ana subeye gidin dedi anasubeye gittim bilgisayar olmuyor vs artik sinir oldum biraktim

iyide yeni HGS kaç para ki 6-15 TL yani

Gercekler
21 Ağustos 2016, 20:46
Burdan sorgulaya bilirsiniz. Alman plaka ile de oluyor.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf#violation Plaka bosluksuz ve cizgisz verin.

Gümrüke girmeden yaptirda, insanlar rezil olmasin.

HGS CEZASI ÖDENMEZSE NE OLUR?

hgs_cezası_odenmezse_ne_olurHGS cezası ödenmez ise trafik cezalarında olduğu gibi her ay ceza eklenir ve hacizle tahsil edilir.HGS geçişlerinde yetersiz bakiye yahut kaçak geçiş yapılması durumunda gidilen mesafenin 10 katı oranında ceza kesilir.Yakında hizmete girecek olan SMS ile HGS kaçak geçişler sürücülere bildirilecek..Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın “HGS cezalarında indirim yapılacağı” yönündeki açıklaması, “kaçak geçiş” yaptığı için yüksek cezalarla karşı karşıya kalan vatandaşları sevindirdi. Ancak Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, gerçekten kaçak geçiş yapan fakat gidilen mesafenin değil de en uzak mesafenin on katı ceza yazılanların yasal düzenlemeyi beklemeden cezaları ödemesini, aksi takdirde icra ile karşılaşabileceklerini belirtti. Yetkililer, iade ya da mahsuplaşmanın nasıl olacağının daha sonra belli olacağını ifade ettiler. Bakanlık yetkilileri, “Geriye dönük olarak yüksek cezaların indirilmesi uygulaması henüz yok. Bunun için TBMM’de düzenleme yapılması gerekiyor. Şu andaki iş ve işlemler, mevcut kanuna göre devam ediyor. Bu nedenle sürücüler, mevcut kanuna göre ödemelerini yapsın” dedi.
Yetkililer, nasıl olsa indirim olacak diye borcunu ödemeyenlerin icralık duruma düşeceğini kaydederek, “Vatandaş ödemesini yapsın, geriye dönük cezalar için de indirim gelmesi halinde, bu bedeller zaten vatandaşa iade edilecek. Ancak ödeme yapmayanların cezaları hem faizlerle artacak, hem de takibe düşecekler. Ödemeyen mağdur olur” diye konuştu.