PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Finanzamt türkiyeye ödedigim emeklilik parasini kabul etmiyor-ne yapmam lazim

mero
18 Ağustos 2016, 21:24
baslikta belirttigim gibi kabul etmediler telefon actim..bir sartla kabul ederiz türkiye den yani emekli sandigindan makbuz getirirsen dedi..emekli sandigi ödendigine dair makbuz verir mi bilmem..yardimlarinizi rica ediyorum..

speider
18 Ağustos 2016, 21:46
emekli sandigi veriyor makbuz ayrica e-devlet sifren varsa internet üzeri de makbuzu kendin drucken yapabilirsin yanlis hatirlamiyorsam.#

hknbln
20 Ağustos 2016, 19:21
Arkadaslar bende Mayis ayinda yatirdim parayi, ama e-Devlet de halen bir sey gözükmüyor.
Yurt Disi emeklilik icin dilekcesi var diye yaziyor o kadar

MEGAbond
20 Ağustos 2016, 22:16
Arkadaslar bende Mayis ayinda yatirdim parayi, ama e-Devlet de halen bir sey gözükmüyor.
Yurt Disi emeklilik icin dilekcesi var diye yaziyor o kadar

al bendende o kadar,,bende de durum ayni, SGK yi ilgili bölümü ariyorum caliyor caliyor acan yok,,sonra telefon otomatik olarak santrale baglaniyor. santraldeki soruyor.ne icin aramistiniz diyor.diyorum ki yurt disi borclanma,santralde yine ayni bölümü baliyor,film yine ayni flm kimse telefona cikmiyor.pazartesi bir daha deniyecegim bakalim ne olacak ????

Dirilis
20 Ağustos 2016, 23:17
ben iki sene oldu ödeyeli benim hanim icin daha bende bekliyorum.

kamanli
29 Ağustos 2016, 11:16
slm bugün kaynim sosyalsigortalar kurumuna sormus onlar kendisine makbuz vermiyoruz demisler finanzamt icin gönderdigin bankadan al demisler bana finanzamt dan mektup geldi ssk makpuz ve tercümesini istiyorlar iyi günler

uyku
29 Ağustos 2016, 18:33
Selamlar bende gecen yil finanzamta basvurdum banada odemediler,benden ssk dan kagit istediler aynisini ssk banada veremiyeceklerini söylediler ,finanzamt bana mahkemeye gidebilirsiniz dediler. Ve öylece kaldi ,ama arkadaslardan cogu aldi memura kal is bir sey zannedersem.

Gercekler
29 Ağustos 2016, 20:14
SSKyi Cumhur Baksanligina sikayet et. Bak nasil veriyorlar.

dadaloglu38
29 Ağustos 2016, 21:26
arkadaslar gecen sene almanyadan ziraat bankasindan askerlik prim borclanmasi yatirdim almanca türkce yaziyordu kabul ettiler sorunsuz
2 Nisan ayinda da hanimin emekli borclanmasini yine ayni sekilde yatirdim 4 ay oldu mesaj telefon cevap yok abimi gönderdim SGK na her sey tamam sorun yok demisler e devlette göstermiyor bir belgede göndermediler hanim izine gitmisdi gitde bir sor bakalim durum nedir diye bir forum doldurulmasi gerekiyormus onu vermisler doldurup vermis hanimda 3.4 ay sonra size bildiri gelir demisler

dadaloglu38
28 Eylül 2017, 21:28
hanimin emekligi icin bende verdim benden de sgk aldigina dair belge istemisler bende gönderilen borcu burdan ziraat bankasindan yatirdigim makbuzu verdim bakalim bu sefer ne diyecekler

dreamceng
28 Eylül 2017, 23:19
arkadaslar ben 4 sene once 19.000 euro yatirmisdim ve 2700 euro fianzamt dan geri aldim,bir onceki boarda mahkeme karari dosya ornegi vardi,,onu göstermisdim,o cok ise yaramisdi

kamanli
29 Eylül 2017, 20:45
giden sene ben ve hanimin finanzamt ödedi

murat39
04 Ekim 2017, 22:36
SGK nin göndermis oldugu yazi ve borc cetvelinin Ve paranin yattigini belgeleyen makbuz.
Bunlarin Almanca tercümesini ekleyerek verildiginde taniyorlar.
Bayern de tanidigim 15 kisiye yakin hepsi aldi.Ben ve esim de aldik.Bu sekli istediler.

yesildagli
05 Ekim 2017, 10:00
Arkadaşlar tam konuyu anlamak açısından. Finanzamt bu parayı neden??? Ve nasıl ödüyor??? Detaylandırırsanız bizede yardımcı olacaksınız.
Şimdiden teşekkürler....

murat39
06 Ekim 2017, 15:34
Burayi inceleyin.
https://www.haberler.com/turkiye-de-emeklilik-icin-yatirilan-para-almanya-haberi/

giresun28
06 Ekim 2017, 18:02
elinde banka dekontu yokmu?
banka dekontuna ragmenmi Kabul etmiyorlar ve ssk dan belge istiyorlar

baslikta belirttigim gibi kabul etmediler telefon actim..bir sartla kabul ederiz türkiye den yani emekli sandigindan makbuz getirirsen dedi..emekli sandigi ödendigine dair makbuz verir mi bilmem..yardimlarinizi rica ediyorum..

murat39
06 Ekim 2017, 19:18
Banka dekontu yalniz yetmez.

SGK nin talep ettigi yazi ve beraberindeki gönderdigi borc cetveli.
Bu 3 Yazi Finanzamt a sunulacak.
2 Yazi fatura birbirini tastik ediyor.

Extradan SGK dan bir yazi ne istenilmiyor.Istenilen belgeler zaten sana gönderilen mektuplar.

Eksik belgelerle gidilirse is uzar veya yanlis anlasmalar a gider.
Sade fatura koysaniz. Bu ney diyecek neyin faturasi diyecek.(Finanzamt a verilen belgeler soru sormaya firsat vermeden belgeler önüne konulacak.)

Sadece Almanca tercümesi olursa is daha kolay olur.

aqua05
12 Ekim 2017, 19:45
Arkadaslar Benim steuerberater bunu Finantsamt a bildirme diyor.Ilerde emekli olunca gelir olarak bu Parayi her sene vergi denklesmesinde yazman lazim diyor,Sizler ne düsünüyorsunuz bu Konuda.

ALSANCAK-35
12 Ekim 2017, 19:59
Arkadaslar Benim steuerberater bunu Finantsamt a bildirme diyor.Ilerde emekli olunca gelir olarak bu Parayi her sene vergi denklesmesinde yazman lazim diyor,Sizler ne düsünüyorsunuz bu Konuda.

Acilen steuerberaterinden bütün kagitlarini al ve bir daha semtine bile ugrama derim.Adam saka gibi demis sana sanki.Emeklilige adim atmis bir kisinin ücbin € ya kadar veya o civarlarda bir parayi her iki emeklilikten gelen meblaglar dahil steuer ödemen gerekmiyor zaten.Üstelik Türkiye'ye sgk ya ödemis oldugun parayi alma hakkina sahipsin zaten bütün Finansamtlarda biliniyor. Kolay gelsin.

hOrOz
12 Ekim 2017, 23:15

Türkiye´de elde edilen emekli gelirleri yapılan anlaşma sonucu 10bin Euro ya kadar Steuerfrei ..

Senin Steuerberater için
http://www.bundesfinanzministerium.de/Content/DE/Standardartikel/Themen/Steuern/Internationales_Steuerrecht/Staatenbezogene_Informationen/Laender_A_Z/Tuerkei/2014-12-11-Tuerkei-Abkommen-DBA-Rentenbesteuerung-Alterseinkuenfte.pdf?__blob=publicationFile&v=1

murat39
16 Ekim 2017, 21:13
LVA Ve SGK beaber calisiyor.

Sakli diye birsey yok.(Belli süre saklansada bir patlak verir.)LVA alir alamazsa iceri kendi adamlari olan biri sgk da calisan koysa bilgiler cikar.)

Isini dogru yap.Kafan agrimasin.Genel olarak.yaziyorum.Kimse üzerine alinmasin.

Finanzamta senelik gelir bildirilir.
Kranken kasse de 425 € kadar frei.
425,00€ gecerse kendi adina sigortali olmasi gerekir.

fatihhc
14 Ocak 2018, 20:50
Merhaba arkadaslar ,

@mero,

sorunu cözemediysen yazabilirsin.
herzaman internete girmedigimden konuyu simdi gördüm.

ben son 4 sene icerisinde esim ve kendim icin Türkiye´de emeklilik primlerini yatirdim
ve burada steuer´dan absetzen yaptirip, hatiri sayilir bie meblag geri aldim.
Yatiranin alma hakki var.

sadece belirli belgeleri temin edip tercüme ettirmen gerekiyor.

bende olmadi ama bir tanidikta yatirilan paranin kaynagini sordular.
Burasi hassas, dikkat sart.
selamlar

Fatih

Gercekler 2.0
15 Ocak 2018, 23:11
Arkadaslar, defalarca söyledim, halen inanmiyorsunuz. Tercümeye gerek yok. Dekontun üzerinde önemli bilgileri kendiniz tercüme edin ve iceri sunun yeterli.

Siz tabiki sirf Türkce sunarsaniz, tabiki adam size mektup yazip tercüme isteyecek.

Kaynagini sormayin. Ben burada herseyin kayanagini yazarsam, beni bulursunuz.

KaraKasirga
17 Ocak 2018, 20:13
arkadaslar banada ret geldi, itiraz ettim gelen mektubu ekliyorum ve sundugum dekont da ekliyorum.

simdi ben bu dekontu almanca tercüme yapsam yeter mi?

http://up.picr.de/31554264ip.jpg

http://up.picr.de/31554266hm.jpg

http://up.picr.de/31554269ih.jpg

.onur
17 Ocak 2018, 21:56
Arkadaslar elinizde sgk dan gelen mektubu tercüme ettiren varmi varsa buraya sunabilirmisiniz

dadaloglu38
19 Ocak 2018, 12:38
aynısı benden istediler borçlanma evrakları yatırılması gereken evrakı bankadan yatırdığıma dair dekontu gönderdim. Sonrasında Almancaya yeminli tercümana çevittirip gönderdim kabul ettiler aynısını yaparsanız alırsınız sorun olmaz kanunda yeri var eksik olmasın ona dikkat edin

metocan
19 Ocak 2018, 13:46
Paranın SGK olduğuna dair bir belge getirip onuda almancaya çeşittir banka dekontunuda koy yeterli