PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bosanmak istiyorum ne yapmam lazim

rotation
08 Temmuz 2015, 12:53
s.aleykum arkadaslar öncelikle bu konuda bilgileri olan arkadaslar bilgilerini paylasirsa sevinirim.ben Bonn da yasiyorum 33yasinda 3 cocuk babasiyim.calisiyorum 1700eur net maasim var.esim cook gecimsiz hergün Problem yapiyor benim Burda kimsem yok ama evden seni polisle atarim diyor cik git diyor cocuklarim istemiyor ama bende biktim öncelikle ayri yasamam lazimmis bosanmak icin dvlet benden ne Kadar para keser bana para ne Kadar verirler ?korkuyorum cünkü bazi arkadaslar sürünürsün rezil olursun diyorlar ama gecinemiyoruz.Devlet benden ne Kadar keser bana ne Kadar verir bilgisi olan arkadaslarin bilgisine ihtiyacim var.

egeli-20
08 Temmuz 2015, 13:15
Arkadasim, öncelikle bir Avukata gitmeni tavsiye ederim.
Ayrica sana yasamak icin 1100€ birakmak zorundalar.
Üstünü alirlar. Sürünmek sacma bir kelime bence. Eger Lüks hayatin yoksa birsey olmaz.
Ve evet bosanmaya basvurduktan sonra en az 1 yil ayri yasamalisin ancak o zaman bosanabilirsin.

Dolunay35
08 Temmuz 2015, 14:58
Fizikcimurat kardeşimizin dediği sağa sola sormadan direk avukata gitmen lazım,çünkü avukat bütün kanunları inceden inceye bütün ayrıntıları çok iyi biliyorlar,sana en iyi yardımcı ve de yol gösterecek avukattır,ama iyice araştır güvenilir bir avukat olsun.yani seninle iyi ilgilenecek avukat lazım.

rotation
08 Temmuz 2015, 16:20
avukata gittim 50 eur dur en fazla dedim lakin avukat(alman )Saat ücreti aliyorum 75eur dedi ve 2 Saat sürer hesaplama ve konusma dedi ve kagit imzala dedi bende 2x75 =150 eur cok fazla oldugunu söyledim girmedim Termine bu nedenle bu durum basinda gecmis arkadaslarin bilgisine bas vurdum

.onur
08 Temmuz 2015, 16:27
Çok zor ıyı aukat bulamak boşanmak için paran varsa seni iyi bir yoluyor paran yoksa seninle fazla ilgilenmiyor ama mecburen bir aukata gidilecek.

satobyte
08 Temmuz 2015, 17:30
slm arkadasim senin esin seni bir kere evden seni atarim tehtidi ile seni evden atamaz,sende onu atamazsin kanunda böyle, cocuklar en az onun oldugu kadar seninde hakkin var hem evde hemde cocuklarda bunda sikinti yok sadece el ile temas etmemek sartiyla birsey yapamaz yani dayak atmiyacaksin bulasmiyacaksin cok hata yaparsin, sorunu hanimin yapiyorsa sende sikayette bulunabilirsin esinde evden gidebilir sana saldirdiginda ,isterimki cocuklarinizda varmis insallah araniz düzelirde cocuklari arada birakmazsiniz önemli olan cocuklar,almanyada hic bilmiyorsan git polise danis onlarda ne yapman gerekeni anlatir ,ayrilmadan önce akraba aile tanidik konus aranizi düzeltmeye bakin evliligi yikmak cok kolay ama cocuklari perisan edersiniz sonunda pisman olursunuz tekrar gecmis olsun

mercanadasi
08 Temmuz 2015, 18:38
arkadasim eger ev koturati yani (miete vertrag) ikinizin üzerineyse sana esin hic birsey yapamaz oldu,ki evden atti yada eve almiyorsa hemen polisi ariyacaksin hemen sana apiyi acarlar tabikide arkadaslarin dedigini asla sidttet olmuyacak .ikincisinde sen hic simdilik avukat falan tutma zaten 1 sene ayri yasiyacasiniz bu zaman icersinde sen cocuklarina nafakalrini ver vede elinde belgelerin olsun verdigne dair bunu yarin resmen bosanditan sonra mahkeme bu bir seneligin hesabini yapiyor senden alir 1sene icersinde zaten esin bosanma davasi acar sen bu zamana kadar hic birsey yapmasuan icin senin avukatlik hic bir isin yok sadece parani alirlar baska birsey yapmazlar. senin yapacagin baska birseyde evede huzur kalmamis sanirim yazdigina göre ozaman kendine yetecek kadar bir ev tutup özel esyalarini alacaksin cikacaksin ama sunuda unutmuyayim ikinizin birikmis mal varliginiz varsa ozaman avukata tabiki gitmelsin ben sadece ortada mal varliginin olmadigini düsünerek yaziyorum.bunlar sene 2003 de basimizdan gecmis bir olaydi.mahkeme masraflari vede avukat parasi toplam 4500 euro ben para ödedim mahkemeye.ALLAH herseyin hayirlisini versin saygilar.

talo176
08 Temmuz 2015, 18:53
arkadasim, bastan cok gecmis olsun..
cocuklara cok yazik olacak, kim suclu kim hakli bilmiyorum, en iyisini siz bilirsiniz. bu is bizi aslinda ilgilendirmez.. kendiniz cözmelisiniz..
ya tatli dille ya da hic olmuyorsa avukatla.. avukat sana fazla geliyorsa, o zaman -almanyada yasiyorsan-, beratungshilfe den ( http://www.justiz.de/OrtsGerichtsverzeichnis/index.php ) beratungshilfeschein basvurabilirsin.. onunla avukata gidip sana ücretsiz yardim edecek (maksimum 10€), yada beratungshilfeden sana bir avukat ayarliyorlar..
formülari burdan indirip de doldurabilirsin..
http://www.justiz.de/formulare/zwi_bund/agI1.pdf

beyazkurt
08 Temmuz 2015, 18:55
Allah kolaylik versin kardesim,cok zor bir durum.Mercanadasi arkadas cok güzel aciklamis.
Ilk planda bende avukata ihtiyac olmadigi kanisindayim.Hakkinda hayirlisi ne ise öyle olsun kardes.

fuk_18
08 Temmuz 2015, 21:18
tamamda arkadaslar iki tarafda bosanmak istediginde trennungsjahr olmuyor diye biliyorum

rotation
09 Temmuz 2015, 18:15
hepinize cok tsk edrim fikir ve bilgilerinizden dolayi talo176 ustam en kisa zamanda formulati doldurup gönderecegim.hepiniz allaha emanet olun.

Meak
09 Temmuz 2015, 20:45
birader önce avukata git durumu anlat, o sana mahkemeden Prozesskostenhilfe antragen yaptir. arkadasin dedi gibi cocuklari annelerine verirler ödecegin nafakada ayligina göre hesaplanir, ki buda sana en az 1100 birakirlar.sakin avukatsiz yapma bu isi dedim gibi ayligin az mahkeme sana PKH bewilliegen yapar.ha bakdin vermiyorlar yardim, ayri eve cik cocuklarin nafakasina ay ay öde jugenamta git anlat durumu.. zaten bir sene sonra esin acar davayi, isder sen ac isder o acsin zaten fark etmiyor bir sene sonra otamatik bosaniyorsun..ama dikkat attigin adimlarini, karsindakiler cok kurnaz oluyor herseyi planli yap.. allah yardimcin olsun

Hakan Özdemir
28 Ağustos 2016, 17:48
Slm.Arkadaşlar Almanya'dan boşanmamı yada Türkiye'den boşanma mı avantajlı ve hangisi kısa sürüyor,bilgisi olan varmı?Teşekkürler

hOrOz
28 Ağustos 2016, 19:19
Slm.Arkadaşlar Almanya'dan boşanmamı yada Türkiye'den boşanma mı avantajlı ve hangisi kısa sürüyor,bilgisi olan varmı?Teşekkürler

ikiniz anlaşırsanız Türkiye de anlaşmalı yaparsan bir celsede boşanırsın fakat anlaşamadan yani çekişmeli yaparsan uzun sürer ..

Almanya da bir sene ayrı yaşamanız gerekli .. Almanya bosanmada suçlu kesim yok ama Türkiye de boşanmaya sebeb olan taraf kusurlu görülüyor

Almanya da boşanırsan senin emekli primlerinden eşine de aktariyorlar eğer ileride kesintileri çekersen onada pay düşüyor

Türkiye deki kanunlarda aşağı yukarı Almanya dakinin ayni oldu fazla degişiklik yok artik