PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eylül Ayinda Türkiye deyim tatil icin fikirleriniz varmi?

depream
09 Ağustos 2016, 03:19
Merhaba kardeslerim ve abilerim,

insallah allah nasip ederse 10.09. gibi 10 günlük bir tatil yapmak istiyorum. Öncelikli tercihim aslinda Ege bölgesiydi ama bir kac sohbet sonrasi bana Akdeniz taraflari tavsiye edildi cünki deniz o taraflarda daha sicak oluyormus o zamanlar. Ne kadar dogru oldugu tabiki tartisilir, o yüzden belki bu dönemler tatil yapanlardan biraz fikir edinmek istedim.

Simdiden fikirleriniz ve tavsiyeleriniz icin tesekkür ederim.

Edit:
Nisanlim ile birlikte gidecegim, bir kac evli arkadas ile birlikte, yaklasik 6-8 kisiyiz. Tarihi yerler pek ilgimi cekmiyor ama degisik aktiveteler severim. Manavgat gibi yerler de "tarihi" yerler olarak sayarsak o zaman evet :)

karam82
09 Ağustos 2016, 12:42
Selam Arkadasım

il basta tatilde neler istiyoruz Aile ilemi tek basına yada arkadaşlarla mı niyetiniz.
gece eğlenceleri severmisiniz..??
tarih yerlerimi tercih edersiniz..???

deniz olayına fazla takılı kalmayın gittiğiniz tarihte her yerde denize girebilirsiniz...

arkadaslarinizin dediği gibi Balikesir denizi soğuktur...
İzmir'de misal Çeşme nin denizi soğuktur ama 5 km otesi Alacatida ilica sahili sicaktir...

ben hemen hemen her yere giden biri olarak Terchini antalya dan yana yap derim, Antalya da Olan hotellerin kalitesi diger yerlere gore Daha yuksek, nasipse Haftaya ya yine Antalyadayim

saygilar

akdenizli33
09 Ağustos 2016, 15:33
mersinin denizi sicak olur.kumuda ooyle...tavsiye ederim

moonrise
10 Ağustos 2016, 10:05
EYlül'de Datca yarimadasi da harika olur ben orayi tavsiye ederim!ok78rcp

depream
10 Ağustos 2016, 17:35
karam arkadasimizin "eksik" olan bilgileri yukarida editledim.

Suan Antalya taraflarina karar verdik. Alanya/Türkler tarafinda uygun oteller buldum, o taraflarda tatil yapan oldu mu? Belek taraflari eglence ve butik vs. gezme acisindan daha mi alternatiflidir?

karam82
10 Ağustos 2016, 23:34
@Depream arkadasim
Hem alis veris hem dinlenim diyorsan Lara ya git derim. lara Antalya merkezine 20 dk arabayla, Konyaalti da yakin ama orada fazla kaliteli hotel yok ve denizi cakil..
- Belek sessiz sakin bir kasaba ama cok temiz ve yerli insanlarida seviyeli diyebilirim.
- Disco vs Eylence Diyorsan Kemer i tavsiye ederim o tarafta büyük discolar mevcut..
- Tarihi gezi felan da dersen side derim, safari yapabilirsin Aspentos u gezebilirsin Sidenin carsisi da cok hostur, gerci asagida resim ekliyorum o resmin oldugu yerler hep tamirde son 1 senedir.

https://abload.de/img/side7zzt9.png

Benden tavsiye eger ilk defa gidiyorsan Antalya Side Kumköy de hotellerden tercih et. Daha güzel vakit gecirirsin ilk defa icin side en iyisi..

Saygilar