PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vatana ulaştık

deli-kadir
07 Ağustos 2016, 07:42
Arkadaşlar merhaba.

04.08.16 sabah saat 5.30 da Frankfurttan 3 arabayla başlayan yolculuğumuz 05.08.16 saat 18 de İstanbulda son buldu.

Güzergah: Frankfurt - Passau - Linz - Wien - Budapest - Belgrad - Nis - Sofia - Svilengrad - Edirne - İstanbul.

A3 tam bir kaos. Çok yol çalışması var. 70 km gittik direk Vollsperrung geldi. Orda bir saate yakın zaman kaybettik. Açıldıktan sonra Stau olmadı ama yavaş gitmek mecburiyetinde kaldık. Avusturya yı çok rahat geçtik. Macaristanın yolları çok güzel. Ama kaza dolayısıyla M1 de de Stau vardı. Bir saatte orda gitti. Sonra Macaristanı çıktık ve Sırbistana çabuk girdik. Sınırda kalabalık yoktu.

Sırbistan'ın ilk girişi bilindiği gibi hâlâ bozuk. Sonradan yollar düzeliyor. Belgrad yaklasinca bi Nis transit yolunu veriyor birde sağdan Belgrad Zagreb çıkışı var, ordan çıkıp Belgradi takip ettik ve Belgradin içinden geçtik. Otoyollar güzel.

Ardından Nis yol ayrımında sağdan çıkıp Sofia yi takip ettik. Ve bir süre sonra otoyol bitti ve tek şeritli yol başladı. Burada yol çalışmaları var, ama ufak bir bölümü bitmiş, ki oraya bağlanıyor yol. Çok sürmeden nihayetinde Pirotta kalacagimiz otele ulaştık ve bir gece uyuduk.

Ertesi gün otelde kahvaltimizi yaptıktan sonra yollara koyulduk. Maalesef sırptan çıkıp Bulgara girmeniz uzun sürdü. Çünkü iki tarafın polisiye işi baya ağırdan aldi. Kalabalık yoktu. Bulgara girdikten sonra Shell den aylık vinyet aldık 16 euroya. Ve istikamet Sofia.

Arkadaşlar size 2016 Bulgaristan yol Rehberiniz sunduğum rotaya uyun. Ben bu sene ilk defa kuzey cevre yolunu tercih ettim ve memnun kaldim. Tabelalarda hep Svilengrad İstanbulu takip edin. Yol çalışması var ama yeni yapılan kuzey cevre yolu harika. Sonrakdan eski yola baglaniyor ama otoyola çıktıktan sonra Edirne kadar rahat bir yolculuk sizi bekliyor.

Bulgarda en ez 4 tane radar gördüm. Hız limitine dikkat. Bulgar polisi yine ağırdan aldı ama nihayetinde Türkiyeme giriş yapınca bütün dertler bitti.

Soru varsa cevaplamaya hazırım.

Allaha emanet olun

santicuma
07 Ağustos 2016, 13:55
Dösünüzde insallah kazasiz belasiz olur.
Pirotdaki otel hangisi idi ve memnuz kaldinizmi?

deli-kadir
07 Ağustos 2016, 14:07
Dösünüzde insallah kazasiz belasiz olur.
Pirotdaki otel hangisi idi ve memnuz kaldinizmi?

Eyvallah kardeş amin. Pirotta kaldığımız Otelin adı Sin Kom. 3 yıldızlı küçük ama çok temiz bi otel. Otoparkında kamera sistemi var. Geçen senede kalmıştık ve cok memnun ayrıldık

akbaba
09 Ağustos 2016, 23:32
Allah(C.C.) kazasiz belasiz dönmeyide nasip etsin Deli-kadir
bende gelirken sadece Almanyada A3'de zorluk cekmistim,aynisi sendede olmus.
Macar-sirp röszke gümrügünden gectin galiba
bende bu hafta sonu dönüyorum, sanirim yine zorluk sadece Almanyada A3'de olacak...

deli-kadir
10 Ağustos 2016, 16:54
Allah(C.C.) kazasiz belasiz dönmeyide nasip etsin Deli-kadir
bende gelirken sadece Almanyada A3'de zorluk cekmistim,aynisi sendede olmus.
Macar-sirp röszke gümrügünden gectin galiba
bende bu hafta sonu dönüyorum, sanirim yine zorluk sadece Almanyada A3'de olacak...

Amin kardeş sağolasın. Dediğin gibi A3 en büyük sıkıntı olacak sanırım. Artık yaşayıp göreceğiz. Yolun açık olsun. İnşallah kazasiz belasız varmak nasip olsun.

rekli6
12 Ağustos 2016, 00:11
arkadaslar,öyle ayarlayin ki almanyayi aksam veya en iyisi gece gecin o Zaman bir sikinti olmuyor!ben öyle yaptim ve almanyada cok sükür hic sikinti yasamdim

fuk_18
12 Ağustos 2016, 03:50
ben de 23 24 agustos gibi insallah yola cikicam tek basima münihden benim yolum daha kisa yukardaki arkadaslara görede tek basima cikcam icin diyorum sabah cikayim aksam 9 10 a kadar sirbistanda otele gireyim sabah tekrar 8 gibi cikayim aksam tr de olurum nasil dusunuyorum size bir sorayim dedim ve tek gidecegim araba ile ne gibi sikinti yasama risklerim var ne önerirsiniz arkadaslar..

ibicam
12 Ağustos 2016, 15:20
fuk_18 arkadaş, tek gideceğine Blablacar sitesinden yanına 2-3 yolcu al hem yol masrafın çıkar hem de uçak fobisi olan bir garibanı sevindirirsin.