PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede Emeklilik

doenuesch
06 Ağustos 2016, 21:16
Merhaba Arkadaslar, ben türkiyeye temelle gitmek istiyorum ,fakat burdan Abmeldung yapmak istiyorum yani kesintiparami cekmek istiyorum.Ama öte yandanda almanyaya cocuklari görmeye gelmek icin vizesiz gelmek istiyorum. Yani oturumumu öldürmek istemiyorum.Ne yapmam lazim.Türkiyede 11 ci ayda Emekliye bas vurma zamanim geliyor.Bunu icin yapancilar dairesine gittim.Bana bir seyler anlattilar ama ne Kadar Dogru pek anlayamadim.Bize türkiyeden emekli olduguna dahil, kagit getir biz sana burdan bir kagit vercez, onunla rahat gelip gidersin dediler.

Bu durumda bilgisi olan varmi yardimci olur saniz sevinirim.

akdenizli33
06 Ağustos 2016, 21:49
ayni durumda bende senin gibiyim arkadasim bakalim ne cevap yazacak arkadaslar

hOrOz
06 Ağustos 2016, 22:05
Merhaba Arkadaslar, ben türkiyeye temelle gitmek istiyorum ,fakat burdan Abmeldung yapmak istiyorum yani kesintiparami cekmek istiyorum.Ama öte yandanda almanyaya cocuklari görmeye gelmek icin vizesiz gelmek istiyorum. Yani oturumumu öldürmek istemiyorum.Ne yapmam lazim.Türkiyede 11 ci ayda Emekliye bas vurma zamanim geliyor.Bunu icin yapancilar dairesine gittim.Bana bir seyler anlattilar ama ne Kadar Dogru pek anlayamadim.Bize türkiyeden emekli olduguna dahil, kagit getir biz sana burdan bir kagit vercez, onunla rahat gelip gidersin dediler.

Bu durumda bilgisi olan varmi yardimci olur saniz sevinirim.

Parayı cekmen için buradan pasaport taki oturumunu iptal ettirmen gerek ve 2 sene beklemen gerek

Yabancılar dairesinin buradaki emeklilere izin verdiğini biliyorum da Türkiye den emekli olanlara böyle bir izin verdiğini ilk defa duyuyorum