PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sirbistanda otobanda dolandiricilik cetesi...

srenc
02 Ağustos 2016, 18:19
Sevgili dostlar,
Sizlerle basimdan bizzat gecen bir olayi sicagi sicagina payalsmak istiyorum. Herkes okusun ve izne giden, gidecek yada gelecek olan dostlariyla paylassin.
Gectigimiz Cumartesi gunu, Turkiyeye gitmek icin yola ciktim. Sirbistana kadar hersey normaldi. Sirp ta Yunanistan yol ayrimina geldigimde arkamdan gelen bir otomobil israrla durmam icin sellektor yapti. Bastan onemsemedim, israrla durmam icin pesime takildi ve surekli sellektor yapmaya devam etti. Bende suphelendim, kendi kendime acaba arabada birseymi var diyerek durmaya karar verdim. Arabadan inen kisi kosarak yanima geldi ve Yolda kaldiklarini coluk cocuk perisan olduklarini yola devam etmek icin benzin parasina ihtiyaclari oldugunu, yoksa esi ve cocuguyla oralarda sefil kalacagini soyledi. Ben de onu tanmadigimi boyle birseyin mumkun olamiyacagini soyledim. Adam kendisinin Dubaili oldugunu ingilterede yasadigini ve Turkiyede kaza gecirmis babasinin yanina gitmeye calistigini soyleyerek yardimci olmam icin yalvariyor ayaklarima kapanip ellerimi opuyordu. Bende dayanamadim ve dedim ki: Bak arkadasim madem yolda kaldin, Takil pesime ben senin benzinini doldurur Turkiyeye kadar gideriz dedim. Cunku adama da fazla guvenemiyordum. Ama o kadar guzel rol yapip yalvariyordu ki insan olan hic kimse dayanamazdi. Fakat israrla benden sadece Benzin Parasi istiyor ve cok hizli gitmesi gerektigini ded soyluyordu. Bu arada elindeki yuzukleri. Kolundaki zincirleri benim hanima verip: Bunlar size rehin kalsin. Telefonlarimizi ve adreslerimizi alip Istanbulda tekrar geri almak sarti ile illaki Benzin parasi istiyordu. Ben hanimin Tum karsi cikmalarina karsi sadece 100 Euro verebilecegimi ve daha fazlasinin mumkun olmadigini belirtip kendisinin tercih yapmasini soyledim. Ya 100 euroyu al benzin parasi yap ve yoluna git, yada benimle Turkiyeye kadar gel, altinlrini geri al dedim. Adam 100 euroyu aldi ve ben cok hizli gitmem lazim dedi. Altinlar bende kaldi ve adam 100 euroyu alip son surat yoluna devam etti. Adamin kartviziti, bir avuc dolusu mucvher altin bende, tabii benim adresim, telefonum adresim adamda yola devam ettim. Acaba iyimi yaptim diyerek Turkiyeye geldim. Itanbulda ilk isim adama ulasmaya calismak oldu, ne yazik ki ulasilamiyor verdigi numaradan. Bu arada suphem iyice artti ve altinlari kuyumcu bir arkadasa gostermeye karar verdim. cinku adam da beni pazartesi aramasi gerekirken hic aramadi. Kuyumcu dostum bir bardak soguk su icmemi ve elimdekilerin taklit olduklarini soyeldi. Anliycaniz dolandirildim. Allahtan sadece 100 euro verdim. Ya aldanip daha buyuk bir miktar kaptirsaydim gercekten yikilirdim. Hanimimda: Basimizin gozumuzun sadakasi olsun ve Bu bize bir ders olsun diyerek birbirimizi teselli ettik.
Siz degerli dostlarimizin ve sizlerin dostlarinin bu uckagitci cetenin tuzagindan uzak durmaniz ve aldatilmamaniz icin sizlerle basimada gecen bu olayi payalsiyorum.
Herkese kazasuz belasiz hayirli yolculuklar dilerim...

tolgahamburg
02 Ağustos 2016, 18:25
geçmiş olsun

avni64
02 Ağustos 2016, 19:05
Öncelikle geçmiş olsun,Yankesicilerin en çok kullandığı yöntem.
Sen yinede şükret ders ücretini az ödemişsin,böyle kanı bozuklar sürekli milleti kandırmaya çalışıyorlar.

ANILKAN
02 Ağustos 2016, 19:23
Adam güzeL türkce konussa heLaL et diycemde neyse.. gecmis oLsun kardesim birdaha bekLe para aLcam de gazLa git :-)

Kiziroglu
02 Ağustos 2016, 19:53
Çok büyük geçmiş olsun.. Yola çıkmaya niyetlenen vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar..

muzo2002
02 Ağustos 2016, 20:21
gecmis olsun

noni
02 Ağustos 2016, 20:38
Kardes valla gecmisolsun böyle seyler geliyor insan basina bu kadarina cok sükür

Gercekler
02 Ağustos 2016, 21:00
Arkadasim gecmis olsun, ama bu oyun yeni degilki. 10 yildir var ve her sene hurriyet, sabah ve silayolu.com uyarmaktan bikti...

Sonradan tabiki akil veren cok olur ama biraz okuma ve arastirma huyumuzu gelistirelim, sirf bu konu icin demiyorum.

Cana gelecegine mala gelsin. Olan olmus.

http://silayolu.com/index.php/component/k2/item/2283-aman-dikkat-silayolu-na-cikmanizi-ve-yollara-dusmenizi-bekleyenler-var

http://www.hurriyet.com.tr/yuzuk-cetesi-sezonu-acti-26733122

http://avrupa.hurriyet.com.tr/haberler/sila-yolu/954854/yuzuk-cetesi-macaristanda

fuk_18
02 Ağustos 2016, 21:20
demekki yolda kimseye durmucaz selektör yapan el kol yapana durmucaz sanirim durmadigimiz zaman sorun yok gelipde kasti olarak arabaya vuracak hali yok sanirim, tek gidenler icin tehlikeli biraz korkuyor insan nede olsa acaba öyle bir durumda aricamiz bir numara yokmu yolda pesimize takilan biri olur sirbistanda oluyor genelde 2 sene önce benimde basima geldi cunku durmadim hicde bunlari sikayet edecek yada daha kötü bir olay yasandiginda aricamiz numara birim olmasi lazim diye dusunuyorum

guengoer52
02 Ağustos 2016, 21:52
Geçmiş olsun arkadaş, bu bayağı bayatlamış bir dolandırıcılık yöntemi idi galiba siz duymamış mağdurlar listesine geçmişsiniz, başka arkadaşların aynı mağduriyeti yaşamaması açısından paylaşmanız yerinde olmuş.

srenc
03 Ağustos 2016, 21:34
Gurbetçilere Sırbistan otobanında dolandırıcılık tuzağı

http://www.akilligundem.com/gurbetcilere-sirbistan-otobaninda-dolandiricilik-tuzagi/

OmOz
04 Ağustos 2016, 02:30
Verdigin bilgi icin Allah razi olsun.
Verilmis sadakaniz varmis güzel kardesim.
Benim, 1993 de Türkiyede izmitte kafama silah dayadilar ve cüzdanimi caldilar.
Cana bir zara olmadigi icin Allah a sükrettik.
Allah hayirli kazasiz belasiz yolculuklar nasip etsin.
Hos ve Dost kalin.

smeilet
04 Ağustos 2016, 07:47
Öncelikle gecmis olsun ama bu oyun senelerdir yapiliyor ve yeni degil.Aslinda sahtekarlara sahte euro vermek lazim ama bunu anladiklarinda daha tehlikeli olabilirler.
Ben arabayla kesinikle gitmem ama gidersem de yolda can cekisen birini görsemde durmam.Özellikle Romanya-Bulgaristan ve Sirbistan da.
Herkese kazasiz-belasiz yolculuklar dilerim.

derebogazli
05 Ağustos 2016, 00:54
aynisi benim basima geldi benzin istasyonunda benzin aliyordum yanima geldi dedi banka kartim kirildi benzin alacagim param yok ben size parayi sonradan gönderirim falan birseyler söyledi bende dedim size benzin alayim yola devam edin yok dedi siz para verin deyince ben ückagitci oldugunu anladim dedim olmaz o zaman dedi arabada cocuk var karni ac son model arabalari vardi icinde cocuk dedim problem degil madem cocugun karni ac arabada pohca falan vardi buyur dedim hic isin e gelmedi velhasili kelam o durdurma olayi beni durdurmaya kalktilar durmadim cünkü daha önce bu sitede okumustum kesinlikle durmamamiz gerektigini uyaran Arkadaslardan Allah razi olsun

akbaba
05 Ağustos 2016, 13:42
banada macar- sirp sinirina yakin, Duisburg plakali silber Audi A6 takildi.
sürekli far yakip-söndürüp acil birsey varmis gibi durmami istedi.
insanlik ölmede dedim ve mesafe birakip durdum,kapilari kitleyip sadece söför kapisi camini azcik indirdim.
arabadakiler ve inan adam cingene benziyordu,boynunda kloye ve parmaklarinda yüzükler vardi,elinde bir kartla arabama yaklasti,
cingen olduguna iyice kanaat getirdim ve hic konusmadan,bastim gaza....

fuk_18
05 Ağustos 2016, 15:54
bu insanlarin baska isi gücü yokmu böyle yol kesip adam dolandiriyorlar anlamiyorum

Memoli1976x
05 Ağustos 2016, 16:01
bu insanlarin baska isi gücü yokmu böyle yol kesip adam dolandiriyorlar anlamiyorum

Baska isleri olsa zaten bunu yapmazlar :D

Gercekler
05 Ağustos 2016, 22:00
Bu insanlarin isi bu. Bunlar bu paralar sayesinde artik lüks evler yapmaya basladilar.

Iste paralariniz burada.

http://www.nationalgeographic.de/reportagen/die-reichen-roma

dadaloglu38
06 Ağustos 2016, 00:04
Geçen yılda bana denk geldiler yol sorma bahanesi ile bende kovdum okumak araştırmak her zaman her konuda çok önemli

karamur
02 Aralık 2016, 02:43
Gecmis olsun Arkadasim

DJEko
02 Aralık 2016, 05:31
öncelikle gecmis olsun
ben ilk defa yola cikacagim icin gercekten önemli bir bilgi
sayet ben birakin sivil arac polis araci bile olsa durmam gelsin kapida durdursun yada cezam neyse pilakam belli postayla göndersin
polis kiliginda girmis bircok cete görüyor/duyuyoruz

hulleci
03 Aralık 2016, 14:22
ALLAHA sükürler olsun bizde cok ucuz kurtulduk bizimde basimiza geldi bu yaz dönüste baktim arkamda audi surekli uzunlarini yakip sellektör yapiyor baya bir mesafe birakip durdum baktim basladi aglamaya benzinim bitti parami türkiyede unuttum hemen annadim bir sahtekarlik oldugunu ama bunu gel bizim hanima annat hanim benden yanami adamdan yanami annamadim :)))) tabiki bu isin espirisi hanim dayanamadi ver ne olursun bak yola gidiyoruz sadakamiz olsun hayir dedim ne olursa olsun vermiyecegim adami görseniz nasil agliyor ama yuregim burkuldu acaba dedim kendi kendime sonra bana ne zaman altinlarini teklif etti ozaman annadimki bu sahtekar bende hemen bastim gaza tabi, ALLAH kötülerle karsilastirmasin insallah

kancasis
03 Aralık 2016, 15:40
Arkadaşlar böyle olaylar bir coğumuzun başına geliyor.
bazen gercekten zor duruma düşenler oluyor.bende böyle iki olayla karşılaştım.
birinde Bulgarda, bana sürekli sinyal yakan bir mersedes`di.durdum,Arap olduğunu söyleyen para bozdurmak isteyen birkişi. sahtekar olduğunu anladım defol dedim.
ikinci olay Almanyada izinden dönerken oldu.bir Park yerinde dinlenirke o zamanlar bana göre yaşlı biri geldi.utana sıkıla bana benzin parasının kalmadığını söyledi.
bende görünüşünden ve konuşmasından ikna oldum ve hem yakıt ihtiyacını hemde yol icin yardımcı oldum.sözün kısası..bu arkadaş bana paramı gönderdi ve ettigi teşekkürün sayısını bilemem.

Cankan14
26 Şubat 2017, 12:03
Bunlar 15 senedir piyasadalar ve hersene bu konu yaziliyor ama demekki kimse okumuyor. Hirsizlik her ülkede var. Ben istanbul anadolu yakasinda otanda bulunan Tir parkinda iytiyac molasi icin durdum geceydi. soyulmakdan son anda kacarak kurtuldum. 1980 yilindan beri sila yolculugu yapiyorum. Derimki tenha yerlerde durmayin.