PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aushilfe 450eur basis

kurtun58
30 Temmuz 2016, 15:15
almanyada aushilfe calismislik renteksseye sayiliyormu.yani o günnleri yurtdisi borclanmaya yazdirabilirmiyim

aslankral
30 Temmuz 2016, 15:49
almanyada aushilfe calismislik renteksseye sayiliyormu.yani o günnleri yurtdisi borclanmaya yazdirabilirmiyim

Rentenversicherungsverlaufda görünüyorsa, ki görünmesi lazim,
o günleride borclanabilirsin

Gercekler*
31 Temmuz 2016, 01:24
Nisan 1999'dan itibaren Minijoblar gözükür ve borclanana bilirsin. Nisan 1999'dan önce Minijoblar prim ödenmedigi icin gözükmüyor ve bundan dolayi borcalanamiyorsun.

tolgahamburg
03 Ağustos 2016, 01:31
düşük ücretli çalışanlar ve düşük ücretli serbest meslek sahipleri de gördükleri işi ya da falliyeti 1 Ocak 2013 öncesinde başlatmış iseler aynı kategoriye dahil olurlar. Statülerinden ya da diğer bir güvence sayesinde sigortalılar grubuna girmeyenler (devlet memurlarıi yargıçlar ya da mesleki sigorta kasalarına üye olanlar) ve de kendilerine emekli aylığı zaten bağlanmış olanlar, aynı şekilde sigortadan muaftır.
Kısa süreli çalışanlar da sigortalı olmaktan muaftır.1 Ocak 2015 itibariyle kısa süreli çalışma, iş ilişkisinin başından itibaren takvim yılının en çok üç ayı ya da takvim yılında toplam 70 iş günü ile sınırlanması durumunda söz konusudur. Görülen iş mesleki olarak yapılmamalıdır. 2018 sonuna kadar geçerli olacak bu değerler 2018 sonunda azami çalışma süresi yine iki ay ya da 50 gün olarak belirlenecektir. Kısa süreli çalışmalar için prensip olarak emeklilik sigortası aidatları ödenmez. İşveren tarafından da herhangi bir götürü ödeme yapılmaz.

kurtun58
05 Ağustos 2016, 10:15
ben bütün evraklari haziladim ve ay sonunda basvuracam.yalniz sormak istedigim ödeme yaparken 3 dönemin oldugu 1999 öncesi 1999 2008 arasi ve 2008 den sonraki dönem.ben bu seferde 2007 ile 2009 yillari yüksek ödeyip.sonraki yillarida sonra azami ödemek istiyom.simdi ben mesala prim ödem gününü 50 belirtsem.2 yil sonar ödedigimdede 18 liradan ödeye biliyormuyum.yani her ödemede farli fiat belirliyebiliyormuyum?

karadeniz
05 Ağustos 2016, 15:08
ben bütün evraklari haziladim ve ay sonunda basvuracam.yalniz sormak istedigim ödeme yaparken 3 dönemin oldugu 1999 öncesi 1999 2008 arasi ve 2008 den sonraki dönem.ben bu seferde 2007 ile 2009 yillari yüksek ödeyip.sonraki yillarida sonra azami ödemek istiyom.simdi ben mesala prim ödem gününü 50 belirtsem.2 yil sonar ödedigimdede 18 liradan ödeye biliyormuyum.yani her ödemede farli fiat belirliyebiliyormuyum?

Sizin yapacaginiz,Türkiye'de son calisma yaptiginiz tarihten sonra kac gün yurtdisi borclanmasi yapmak istiyorsaniz hesaplayin tarih yazarak yurtdisi borclanmasi yapin,misal en son calisma tarihi,1.1.1992 1.1.1992 den 1.2.2002 tarihler arasi 10 yil (3600 gün) yazin prim tutari borclanilan yillara göre hesaplanmiyor,günlük prim tutarlari cok yüksek tutmak cok emekli maasi almaniz demek degil tabiki yüksek tutmak emekli maasina tesir ediyor bir sosyal güvenlik uzmani dahilinde hesaplandiginda faydasini görürsünüz gelisi güzel hesaplamada yanlis yapmis olursunuz,borclanma prim tutari ve tarihleri,süreleri sizin tercihiniz.