PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Studienplatzzusage

guengoer52
26 Temmuz 2016, 09:23
Studienplatz için önce zusage, 3 gün sonra yanlışlıkla (Versehentlich) zusagen yapmışız diye absagen yaparlarsa buna itiraz edilse haklı çıkma şansı varmıdır.

hOrOz
26 Temmuz 2016, 16:33
Studienplatz için önce zusage, 3 gün sonra yanlışlıkla (Versehentlich) zusagen yapmışız diye absagen yaparlarsa buna itiraz edilse haklı çıkma şansı varmıdır.

eski bir haber

Peinliche Panne bei der Zentralstelle für die Vergabe von Studienplätzen (ZVS).

Die ZVS veröffentlichte auf ihrer Internetseite für Dutzende Studienbewerber Zusagen – unter anderem für heißbegehrte Studiengänge wie Medizin.
Viele Bewerber feierten die sehnlich erwartete Zusage bereits, dann aber kam die große Enttäuschung!
Denn wenig später verschickte die ZVS eine lapidare E-Mail:
„Leider waren am 12.08.2008 bis ca. 10.00 Uhr falsche Bescheidtexte eingestellt.“
Der Traum vom Studium zerplatzte für viele.
Die ZVS gibt sich zerknirscht: „Die hochgeladene Datei wurde versehentlich ins Netz gestellt,
wurde für Testläufe genutzt“, sagt Bernhard Scheer (56), Pressersprecher der ZVS. „Das tut uns schrecklich leid.“

Ansprüche auf den fälschlicherweise zugesagten Studienplatz haben die Bewerber aber nicht.

guengoer52
27 Temmuz 2016, 23:13
Bu haberi bende okumuştum, konu çok can sıkıcı başka yazan olmadığına göre sanırım yaygın bir sorun değil. Bu ara avukatla telefonda görüştüm okula gidin kayıt yapmak istediğinizi söyleyin ilk gönderdikleri zulassungsbescheinigung u gösterin kayıt yapmazlarsa yeniden beni arayın dedi.
Şimdi kayıtlı olduğu diğer okuldan abmeldebescheinigung un gelmesini bekliyoruz istenen semestergebühr üde havale ettik, kayıt yapmak için gittiğimizde hangi sürprizle karşılaşacağız bilmiyorum gelişmeleri yine yazarım belki başka arkadaşlara faydası olur.

Gercekler
10 Ağustos 2016, 21:50

Hayir yoktur. Bu sirf bu konu ile alakali degildir. Evrensel hukukta bir yanlis biligi ile bir insan zarara ugradiysa tazminat hakki vardir. Buradaki yanlislik, maddi ve manevi bir zarar acmamistir. Eger bu yanlis bilgi hemen degil, mesela üc ay sonra düzeltilseydi ve o kisi baska bir Üniversiteye bu yüzden red cevabi verdiyse, tazminat hakki kazanir. Ancak red karari yinede gecerli olur.

guengoer52
11 Ağustos 2016, 00:14
Konunun uzmanı bir avukatla görüştüm okulların zusage yi geri çekme haklarının olduğunu bunun karşısında tamamen savunmasız kalma durumununda olmadığını söyleyerek birkaç öneride bulundu. Bende hızlı ve ucuz bir öneriyi seçebileceğimi rechtschutzversicherung un bu konuyu üstlenmediğini masraflı ve sorunlu bir süreç istemediğimi söyledim.
Şimdilik gelen zusage sonrası eski okuldan kayıt silinmesi sonrası oluşan mağduriyetten kaynaklanacak tazminat talebiyle sivil bir dava açma ve studienplatzklage yapma hakkımızıda kullanmak istediğimizi belirttiğimiz bir mektup yolladı avukat 10 gün süre verdi, bu ara garanti olsun diye zusage aldığımız başka bir okula kayıt yaptırdık beklemedeyiz, hayırlısı neyse o olsun çocuk o bölümü çok istediği için şansımızı bir deneyelim dedik.

guengoer52
11 Ağustos 2016, 15:58
Okul avukatın mektubuna görülmemiş hızlılıkla cevap verip çark ederek gelip kaydını yaptırabilir diye haber vermiş, yani durum bizim lehimize sonuçlandı.
Bu durum başka arkadaşların başına gelirse hemen umutsuzluğa kapılmadan haklarını bir uzman aracılığıyla aramalarını öneririm.

Gercekler
15 Ağustos 2016, 22:13
Okul avukatın mektubuna görülmemiş hızlılıkla cevap verip çark ederek gelip kaydını yaptırabilir diye haber vermiş, yani durum bizim lehimize sonuçlandı.
Bu durum başka arkadaşların başına gelirse hemen umutsuzluğa kapılmadan haklarını bir uzman aracılığıyla aramalarını öneririm.

Yanildigima sevindim senin adina. Ama hukuki tarafi dedigim gibi. Okul ugrasmak istememis anlasilan.