PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 aylik bebek ile sila yolu?

hope41
21 Temmuz 2016, 10:45
Merhaba arkadaslar,

Forumda yollar gibi bos tabi ki izin döneminden dolayi ama hala buralarda olanlardan bu konuda öneri tavsiyesi olan var mi acaba?

Bebegimiz 2 aylik ve 22.08 den sonra Elternzeit aldim 21.09 a kadar, bir iki günde izin ekleyip 5 hafta izin icin memlekete ailemi ziyarete gitmek istiyorum.

Bebek o zamana 3 aylik olacak yani izine giderken. Aslinda ucak ile istiyoruz cocukla zor olabilir yol diye.... Yaklasik 360-400 EUR arasi ucak biletleri su an 2 kisi arti bebek, ki bebege zaten para almiyorlar.
Eger araba kiralarsam izinde en az 800 EUR da o tutuyor.

Gerci araba bize hergün lazim da olmuyor yani genelde aile ortaminda evde geciyor belki full araba da kiralamayabilirim ama araba olmasi yine de baska oluyor tabi ki biryere filan giderken.

Izine araba ile hic gitmedim, tek araba nasil gidilir cocuk ile bilemiyorum, en az bir gece konaklama yapariz ama yolda, acelemiz yok sonucta.

Ucak ile atla 3 saate git diyorum kendi kendime ama kafami su da karistiriyor, Köln den gidecegiz büyük ihtimal, bize normalde 1 saat mesafede ama yol calismasi trafik vs.. daha erken cikmak lazim havaalani icin yola, alanda en az 2-3 saat bekle, ordan inince en iyi ihtimal 2 saatte ancak varirim eve, yani evden cikip memlekete varmak icin en az 10 - 11 saat ediyor.

Kararsizim yani, araba mi ucak mi diye.... Önerileriniz nedir?

Tesekkürler...

Tanyel
21 Temmuz 2016, 13:18
Arkadasim araba isi benim icin heves, heyecan ve istek isi yani zevk icin yapiyorum. Seviyorum araba kullanmayi. Eger ki maddi olarak durumun müsaitse tabiki sana tavsiyem cocuk icin ucakla gitmen.
Lakin arabayla gidersende bir problemle karsilasicagini zannetmiyorum. Sadece cocuk icin klima kullanimini azatmaniz gerekli olur, cok sik terleyecegi icin sürekli üstünü degismeniz gerekli olur. Cok sik durmaniz lazim. Yani yavas ve sakin bir yolculuk yaparsin.

fuk_18
21 Temmuz 2016, 13:36
bu konu her sene aciliyor zaten, araba isi tasarrufdan cok zevk isi tasarruf yapmak icin arabayla giden cok azdir, o yuzden once ne istedine karar vermen gerekir araba ile gitmek mi istiyorsun yoksa ben yorulmayim aileyi yormayim ucakmi diyorsun bunu kesinlestir maddiyata bakmazsin zaten ayni paraya geliyor araba ile de gitsen 2 kisi icin,

yolda 24 30 saati gözden cikman laizm gitcegin yere bagli olarak o cocuk bebek koltugunda terlicek bunalcak yeri gelcek bebek koltugunu kaldirip atacaksin bagaja koltuga yatircaksin cocugu hem biraz zor diye bilirim kucuk bebek ile ama olmucak birseyde degil sen önce icinden geceni dusun ne istiyorsun ona karar vermen sart

hope41
21 Temmuz 2016, 15:35
Nette de biraz okudum Sila yolu gibi face sayfalarinda.... klima tabi ki 22 dereceden altina indirmemek gerekir gibi tavsiyelerde bulunmus herkes.

Maddi olarak ucak daha mantikli gibi gözüksede eger arac kiralarsam tabi yüksek sezondan dolayi biraz isler degisiyor. Araba kullanmayi severim araba da rahat ise yormuyor zaten insani uzun yol.

Beni düsündüren cocuk ile ucak seyahati yine gecikme olmazsa 10 saat sürecek, o arada cocuk nerde acikir nerde aglar kestirme sansin yok ama araba ile istedigin an dur cocukla ilgilen filan kontrol sende...

Tabi gidis ve dönüs yolunda en az bir gece konaklama yaparsak, 4 gün yola gitmis olur, o acidan bakinca o da var.... kafa cok karisik gördügünüz gibi :)

Bakalim bu aksam en gec netlestirip karar verip biletleri almam lazim ona göre....

karam82
21 Temmuz 2016, 15:53
Selam Arkadasim

Cocugun huyu hergün degisir, Trafikte Bebek Huzursuz olursa ki ihtimal yüksek ozaman o yol senin icin cekilmez olur,

Ben ucakla gitmesini tercih ederim, ne bebek i huzursuz eder, nede ailemle gecircegim zamani yolda harcamamis olurum..

Simdikten iyi tatiller.

hope41
21 Temmuz 2016, 16:11
Selam Arkadasim

Cocugun huyu hergün degisir, Trafikte Bebek Huzursuz olursa ki ihtimal yüksek ozaman o yol senin icin cekilmez olur,

Ben ucakla gitmesini tercih ederim, ne bebek i huzursuz eder, nede ailemle gecircegim zamani yolda harcamamis olurum..

Simdikten iyi tatiller.

Aleyküm selam, tabi haklisin cocuklarin huyu sürekli degisebilir diyorlar. Bizim ki her ne kadar alti temiz karni tokken (masallah diyeyim) uslu cok sükür ama bir ay sonra da ayni olacaginin garantisi yok.

Acikcasi en bastan beri ibre ucakla gitmeden yanaydi ama ne bileyim iste alternatif olmasi, araba olayi filan.. acaba mi diye düsünmeden de edemiyor insan :)

TOPRAK
21 Temmuz 2016, 17:07
Herseyden önce Allah bebegini anali babali buyumeye ve saglikli olmayi nasip etsin.Araba ile gidiste en rahatsiz edici konu uzun ve saatlerce süren arac kuyrugu.Diger konu aglama huzursuz olma direksiyondaki kisiyi olumsuz etkiliyor.Birde anim var:kizim daha yasina girmemisti,geri dönüste ihsale yakalandi.3 kilo kayipla binbir türlü telasla Almanyaya geri dönmüstük.Ama benzeri olaylar ucaktada oluyor.En iyisi bence esinin karar vermesi.Hayirli yolculuk

hope41
21 Temmuz 2016, 17:43
Herseyden önce Allah bebegini anali babali buyumeye ve saglikli olmayi nasip etsin.Araba ile gidiste en rahatsiz edici konu uzun ve saatlerce süren arac kuyrugu.Diger konu aglama huzursuz olma direksiyondaki kisiyi olumsuz etkiliyor.Birde anim var:kizim daha yasina girmemisti,geri dönüste ihsale yakalandi.3 kilo kayipla binbir türlü telasla Almanyaya geri dönmüstük.Ama benzeri olaylar ucaktada oluyor.En iyisi bence esinin karar vermesi.Hayirli yolculuk

Sagol kardesim, Allah (C.C) razi olsun. Evet istenmeyen durumlar her iki tercihde de olabiliyor, kimi sorunsuz araba ile gider kimi üc saatlik ucak yolcugulunda sorun yasar.

Sinirlardaki beklemeleri de bilmiyorum bizim gidecegimiz tarihte durum ne olur yani normalde millet dönmeye basliyor o zaman ama belki diger eyaletlerden yeni izine cikan olurda kesisirse yine yogun olabilir tabi.

Esimle de tekrar netesiticem aksam eve gidince ama büyük ihtimal ucak olacak yine.

sonic
21 Temmuz 2016, 18:48
Maddi sorun yoksa ucak ile gitmeni tavsiye ederim.

deli-kadir
21 Temmuz 2016, 20:51
Bende düsüncemi söyliyeyim bari. Ben arabayla gitme taraftariyim herzaman, ama senin bebek, Allah anali babali büyütsün, daha cok kücük. 3 aylik bebegin bel sagligi acisindan o uzun yol iyi fikir degil bence. Bebek aglamaya baslarsa sana o yol bitmez. Ucak en kötü ihtimal 4 saat sürer (net ucus süresi). Diger kalan sürede bebegi istediginiz gibi kucaginzia alabilirsiniz. Ama arabada güvenlik acisindan böyle bisey mümkün degil durmadigin sürece. Biraz büyümesini bekle. Ben cocuklarla ilk gittigimde iki yasindalardi

abdülmecit
22 Temmuz 2016, 00:19
Cocugum 5 Aylikken ucaklan gittik Türkiyeye, Frankfurt-Antalya, 7-8 Saat Evden otele Kadar sürdü, Havaalinda bekle, Mamasini verecek yer ara, aglayinca hangi köseye gitsem diye düsün, ucakta bebegin kulaklari tikaniyor 2-3 saat aglama payi var, önceden burnundan damlasini verirsen bu tiknama azalir, bide en öndeki koltugu secmende fayda var, önüne Baby Basket dedikleri, bebek yatagi koyuyolar, altini degistirmek istesen yer yok WC´de, Gecikmesivar, inince Bavul bekle, Bebek arabasi bekle....

Ben yarin yola cikiyorum, bu sefer arabayla, istedigim yerde dururum, Memlekette Arabamda olmus olur, Cocukta alisir Alaturkaya, Terlerse üstünü degistirirz olur biter, Allah korusun hasta olursa, her ülkede hastane var doktor var, fazla plan yapma, hangi köseden daha karli cikarim diye, Midenin gurultusuna göre kararini ver ve uygula, Hayirli Yolculuklar dilerim herkese.

Yarin cikacak varsa, Avusturya, Macar, Sirp, Bulgar üzerinden gidiyorum Siyah Audi A3 Sportback

fuk_18
22 Temmuz 2016, 01:46
hayirli yolculuklar o zaman size. dikkatli gidip gelin

Cocugum 5 Aylikken ucaklan gittik Türkiyeye, Frankfurt-Antalya, 7-8 Saat Evden otele Kadar sürdü, Havaalinda bekle, Mamasini verecek yer ara, aglayinca hangi köseye gitsem diye düsün, ucakta bebegin kulaklari tikaniyor 2-3 saat aglama payi var, önceden burnundan damlasini verirsen bu tiknama azalir, bide en öndeki koltugu secmende fayda var, önüne Baby Basket dedikleri, bebek yatagi koyuyolar, altini degistirmek istesen yer yok WC´de, Gecikmesivar, inince Bavul bekle, Bebek arabasi bekle....

Ben yarin yola cikiyorum, bu sefer arabayla, istedigim yerde dururum, Memlekette Arabamda olmus olur, Cocukta alisir Alaturkaya, Terlerse üstünü degistirirz olur biter, Allah korusun hasta olursa, her ülkede hastane var doktor var, fazla plan yapma, hangi köseden daha karli cikarim diye, Midenin gurultusuna göre kararini ver ve uygula, Hayirli Yolculuklar dilerim herkese.

Yarin cikacak varsa, Avusturya, Macar, Sirp, Bulgar üzerinden gidiyorum Siyah Audi A3 Sportback

hope41
22 Temmuz 2016, 10:30

Iyi yolculuklar kardesim, benimde korkum bu gibi durumlar zaten. Cünkü gecen kisa bir alis verise ciktik, evden cikarken tabi cocugu emzirip altini degisip cikiyoruz ama yine de 1 saat sonra altina yapip acikabiliyor. Karstadt da artik arabasinda durmamaya basladi cocuk, kucaga alip biraz gezdirdim durdu ama sonra artik isyan bayragini cekti, ki bizim ufaklik sadece acikinca öyle agliyor :) Karstadt da Wickelraum yoktu,cafe kismi da kapaliydi, tadiat vardi, son care kabine girdi hanim, zaten dükkanlarin kapanmasina yarim saat mi ne vardi, malum NRW de izin zamani ve hafta ici de oldugundan kimse yoktu kiyafet degisme kabinlerinde, hanim emzirdi cocugu, altinida arabasinda degisti....

Benim acikcasi araba ile gitme diye bir niyetim yoktu ama bu olaydan sonra dedim ucaga giderken yolda, alanda, uckta ve inince vs... bu isler basimiza gelirse nerde nasil hallederiz bu isleri.... kafam orda karisti zaten...

Tabi uzun süre bu kadar kücük cocugun araba ile seyahat etmesi ne derece saglikli bilemiyorum ama 2 aylik 4-5 aylik cocukla rahat gittigini yazan birsürü insani da okuyunca nette...acaba mi olur mu diye düsünmeye baslamistim...

karam82
22 Temmuz 2016, 12:31
Suan mesajlari okurken Aklıma Annem Babam geldi...!!
Annemizin Bababamizin değerini bilelim. Nasıl evlatlarımızın menfaat i icin yol almaya çalışıyorsak, bizim icinde istedikleri kararları bize uydurmaya çalışan ATA'larımız vardı...

Bebeklermize, çocuklarımıza Nasıl sahip çıkıyorsak Annemize Babamızida unutmayalım...!!!

yola cikcak olan Vatandaşlarımıza Hayırlı yolculuklar iyi tatiller...

MiAy
22 Temmuz 2016, 13:08
Iyi yolculuklar kardesim, benimde korkum bu gibi durumlar zaten. Cünkü gecen kisa bir alis verise ciktik, evden cikarken tabi cocugu emzirip altini degisip cikiyoruz ama yine de 1 saat sonra altina yapip acikabiliyor. Karstadt da artik arabasinda durmamaya basladi cocuk, kucaga alip biraz gezdirdim durdu ama sonra artik isyan bayragini cekti, ki bizim ufaklik sadece acikinca öyle agliyor :) Karstadt da Wickelraum yoktu,cafe kismi da kapaliydi, tadiat vardi, son care kabine girdi hanim, zaten dükkanlarin kapanmasina yarim saat mi ne vardi, malum NRW de izin zamani ve hafta ici de oldugundan kimse yoktu kiyafet degisme kabinlerinde, hanim emzirdi cocugu, altinida arabasinda degisti....

Benim acikcasi araba ile gitme diye bir niyetim yoktu ama bu olaydan sonra dedim ucaga giderken yolda, alanda, uckta ve inince vs... bu isler basimiza gelirse nerde nasil hallederiz bu isleri.... kafam orda karisti zaten...

Tabi uzun süre bu kadar kücük cocugun araba ile seyahat etmesi ne derece saglikli bilemiyorum ama 2 aylik 4-5 aylik cocukla rahat gittigini yazan birsürü insani da okuyunca nette...acaba mi olur mu diye düsünmeye baslamistim...
Olur tabii hope41 Usta,
bence cokda güzel olur araba ile yolculuk.
Ustam, ucak 3 saatte gidiyor ama seninde dedigin gibi 2-3 saat evvel orada olacaksin.
Sonra evden havaalanina gidis, daha sonra Türkiyede indikten sonra eve ulasim.
Hepsi zaman hepsi sikinti.
Araba ile istedigin gibi hareket edebilmek daha iyi degilmi ?
Bol bol mola verirsin.
Varsin 4-5 saat daha fazla sürsün yolculuk ne olacakki.
Valla dedigim gibi, ben araba ile giderdim, tabiikide karar ailece sizde.
Kolay gelsin.
Selametle gidin selametle gelin.

iso98783
22 Temmuz 2016, 22:11
bin arabana cik yola kardesim, araban bos hanimin arka koltukta cocukla rahatca ilgilenir, istedigin zaman gerektigi kadar molani yaparsin yollar cok rahat ama sen yolda sakin olmalisin gerisi kolay ve türkiyede araban la güzel bi tatil yaparsin.

elektroniker
22 Temmuz 2016, 22:30
arkadas bi "büyük" sözü dinle -- cocugun icin atla ucaga git

iso98783 ün yazdigi gibi olmuyor -- derler ya evdeki hesap carsiya uymuyor

yolda o bebekle perisan olursunuz -- o sicakda -- uzun yol -- klimayi acsan olmaz bebek var acmasan sicak
allah korusun birde rahatsizlansa ne yapican ??

türkiyede fazla arbaya ihtiyacin yoksa !! kiralik arabaya 800 € vericegine -- heran isterdigin yere taksiyele gidersin

bu benim fikrim

selamlar

hOrOz
22 Temmuz 2016, 22:51
bencede iki aylık bir çocuk için bu bir işkencedir ... rizikosu çok yüksek

atla uçağa keyfini çak

Mr.Robot
22 Temmuz 2016, 23:37
Öncelikle Allah anali babali büyütmeyi nasip etsin, saglikli bir ömür diliyorum. Okadar cevap yazan olmus kimsede hic gitme dememis, ben deyeyim ozaman.

Daha yavrucak dünya isigini görmeden degil ucak zembil ile bile götürsen onun icin iskence. Sade yolda bitmiyor Türkiyeye gidince asil problemler ozaman cikacak, sicak, degisik ortam, birsürü degisik mikroplar, eee adetimizdir yeni dogmus bir bebege pis elimizi tükürügümüzü sivazladan birakmayiz, yalanmi?! Neyle gidersen git o bebek icin tek bir eziyet. Tabiki dedesi nenesi görmek isteyecekler, bunlarida cok iyi biliyoruz hepimiz, ama önce senin baba olarak esininde annesi olarak tek göreviniz var oda bebeginize iyi bakmak. Anladigim kadariyla ilk cocugunuz, peki nicin daha coluk cocuk tecrübeniz olamdan 2 aylik bebek ile direk böyle bir seye kalkisiyorsunuz?

Türkiye kacmiyor, bugun variz yarin yokuz diye laflarla gaza gelipte, biliyorum yaslilar hep öyle diyor, bosuna yollarda kendinizi harap etmeyin. Seneye gidersin, hem cocukda yolculuktan birsey anlar, hem siz. Cocuklar hasta oluncs birsey gözün görmüyor, ben niye buradayim, niye bu ise kalkistim diye sorular baslar, ozaman cok gec.

Bundan haric, durum Türkiyede ve yollarda ortada degilmi, hava alanini patlattilar, darbe oldu, vs. vs. illa yani kursuna dizildikten sonrami aklimiz basimiza gelecek. Ortallik karisik. Bu durumu degerlendirmk isteyen cok "insanlar" var, Allah göstermesin.

Kararini merakla bekliyorum, hayirlisi olsun demekten baska birsey zaten kalmiyor.

Saygilar.

hope41
23 Temmuz 2016, 16:24
Tekrardan merhaba arkadaslar, dünden beri girememistim siteye cevap veremedim.

Tesekkür ederim güzel dilek ve tavsiyeleriniz icin. Herkesin hakli oldugu yerler var hali ile.

Bu arada araba ile memlekete giden bir iki arkadas ilede görüsüp fikir aldim, tabi ki iki seceneginde avantaji rizikosu var. Ipadden kisa girdigim icin uzun yazamiyorum ama kesin karari henüz vermedik. Ola ki arabaya karar verirsek iki arkadasa tarih uyuyor, biri ile Macaristanda Pazar günü bulusup yola devam etme ihtimali var. Arkadas bir isi icin tam o haftasonu orda olacak ve biz Cumartesi aksam Budapeste de olup otelde kalirsak dinlenip sabah yola o arkadas ile devam edebiliriz. Tek gidiyor o arkadas araba ile. Digeride Mannheim tarafindan benimle ayni gün cikacak. Bunlar ihtimal tabi ama cocugun yatacagi yeri iyi ayarladin mi, klimaya dikkat edip 2-3 saatte mola verip rahat gidersin diyorlar. Ucakta milletle cocuktan dolayi kavga edenler bile oluyormus bazi cinslere denk gelirsen.

Mr. Robot tabi haklisin ama mecbur olmasanda bir yandan da gitmek gerekiyor tüm aile cocugu bekliyor, hanim yaklasik 1,5 sene olacak ailesini görememis o var bir yandan... Tabi ki cocuk öncelikli ama biz elimizden geldigince ama ucak ama araba tüm önlemleri alip yola cikarsak gerisive biraz tevekkül yani Allah ne kismet ederse.. TR de bomba patladi havaalaninda filan ama dün Münih teki olayda ortada, yani bu olaylarin ne zaman nerde olacagini bilemeyiz, kaderden öte yol yok. Bakalim hayirlisi, dedigim gibi vakit var daha, hanimlada bir daha enine boyuna degerlendirip karar vericez. Rabbim hayirlisi ne ise gönlümüzü o yöne meylettirsin insallah diyeyim son olarakda. Tekrar görüsmek üzere...

hope41
03 Ağustos 2016, 17:58
Öncelikle Allah anali babali büyütmeyi nasip etsin, saglikli bir ömür diliyorum. Okadar cevap yazan olmus kimsede hic gitme dememis, ben deyeyim ozaman.

Daha yavrucak dünya isigini görmeden degil ucak zembil ile bile götürsen onun icin iskence. Sade yolda bitmiyor Türkiyeye gidince asil problemler ozaman cikacak, sicak, degisik ortam, birsürü degisik mikroplar, eee adetimizdir yeni dogmus bir bebege pis elimizi tükürügümüzü sivazladan birakmayiz, yalanmi?! Neyle gidersen git o bebek icin tek bir eziyet. Tabiki dedesi nenesi görmek isteyecekler, bunlarida cok iyi biliyoruz hepimiz, ama önce senin baba olarak esininde annesi olarak tek göreviniz var oda bebeginize iyi bakmak. Anladigim kadariyla ilk cocugunuz, peki nicin daha coluk cocuk tecrübeniz olamdan 2 aylik bebek ile direk böyle bir seye kalkisiyorsunuz?

Türkiye kacmiyor, bugun variz yarin yokuz diye laflarla gaza gelipte, biliyorum yaslilar hep öyle diyor, bosuna yollarda kendinizi harap etmeyin. Seneye gidersin, hem cocukda yolculuktan birsey anlar, hem siz. Cocuklar hasta oluncs birsey gözün görmüyor, ben niye buradayim, niye bu ise kalkistim diye sorular baslar, ozaman cok gec.

Bundan haric, durum Türkiyede ve yollarda ortada degilmi, hava alanini patlattilar, darbe oldu, vs. vs. illa yani kursuna dizildikten sonrami aklimiz basimiza gelecek. Ortallik karisik. Bu durumu degerlendirmk isteyen cok "insanlar" var, Allah göstermesin.

Kararini merakla bekliyorum, hayirlisi olsun demekten baska birsey zaten kalmiyor.

Saygilar.

Evet birkac gün önce karari netlestirip biletleri aldik, yani ucak ile gidiyoruz. Araba ile artik bakalim ne zaman kismet olur sila yolu... yakin zamanda kesin dönüs ihtimali var bakalim ya nasip, belki o zaman gideriz araba ile :)