PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cuma sabah Frankfurttan yola cikiyorum...

akbaba
13 Temmuz 2016, 21:51
selam arkadaslar,
Cuma sabahi, 6-7 gibi Frankfurttan yola cikiyorum,istikamet,avusturya-macar-sirb-bulgar...
A3 Passau'ya kadar insaat-stau var deniyor,bu yüzden sabah cikiyorum.
Cuma vakti Camii bulabilirsem namazimi kilarim.
ilk mola yerim Wels-Nord'daki benzinlik ve kücük alis-veris merkezi.
avusturya radarlara dikkat
macar-sirp sinirinda,benzinlige kadar gidecegim,röszke'de sira varsa Asotthalom'a giderim.
belgrad sehir icinden gidecegim,
yeni bulgar otobanini merak ediyorum,
Ön beyan bilgisini internetten yaptim.
Allah herkese kazasiz-belasiz gidip-gelmeyi nasip etsin.
senelerdir gider-gelirim,sila yolunda hep sicak corba canim ceker,eger bildiginiz yer varsa buraya yazin.bir sicak corba icilecek bir yer varmi....

Arda7474
14 Temmuz 2016, 00:32
Allah yolunu açık Etsin , güle güle git güle güle gel kardeşim kazasız belasız inşallah .

coskun
14 Temmuz 2016, 00:57
Hayirli yolculuklar, Allah kazasiz belasiz gidip gelmeyi nasip etsin.

zirdeli79
14 Temmuz 2016, 01:48
Hayirli yolcuklar Allah herkezin yolunu acik etsin merak ettim
avusturya-macar-sirb-bulgar bende bu yoldan gitcem insallah bu
Ön beyan bilgisini internetten yapmissin neyin nesi kusura bakmayin

garip_38
14 Temmuz 2016, 01:50
hayirli yolculuklar dilerim dikkatli git hayirli izinler...

gök36
14 Temmuz 2016, 03:29
Bu ön beyanda neyin nesi simdi bende merak ettim.

BndD
14 Temmuz 2016, 05:22
Aslinda RAMAZANDA Milleti kaziklama festivali olmasi lazim ama festi ramazan demisler türk islam kültürü diyorlar sanki oraya gitmezseniz orucunuz kabul olmayacak gibi konusuyorlar organize edenler kim olursa olsun bence ne türklükle alakalari var ne de Islamiyetle aslinda sormak lazim ramazanda oraya oruclu gelen kac kisi ye iftar yaptirmislar ya da sormali diyor insan bizim kültürümüz diye bize yutturmaya calistiklari Rezillik degil mi ? sormak lazim aslinda bizim dedelerimiz ebelerimiz zamaninda her sehirde festi ramazan varmiydi acaba ? türk kültürü diyorlar ben türkiye de böyle bir rezilligi görmedim bayramda senlik olur türk kültüründe bayramdan önce degil almanlara entegre olmak dedikleri sey bu olsa gerek gitmiyorum gitmedigim icin de hayatimda bir seyler eksik kalmis gibi hissetmiyorum

Dini Paraya dökersen öyle oluyor
İyi niyetli insanlar üzerinden bi takım çakalların cebine para giriyor.
Gerçi çakal çakallığını yapıyor normaldir.
Parayı kaptırana ne demeli, Türkiyede komşusu hatta öz akrabası zor durumdadır ama o gider dağda domuzu eksik olana yedirir parayı.

akbaba
14 Temmuz 2016, 08:40
Hayirli yolcuklar Allah herkezin yolunu acik etsin merak ettim
avusturya-macar-sirb-bulgar bende bu yoldan gitcem insallah bu
Ön beyan bilgisini internetten yapmissin neyin nesi kusura bakmayin

ön beyan burdan yapiliyor, http://www.gtb.gov.tr/duyurular/ozel-tasitlar-on-beyan-uygulamasi

aracin gümrük bilgilerini önceden internetten veriyorsun, gidince kapikule gümrügünde fazla beklemiyorsun.
kapikule gümrük peronlarinin ilk iki veya üc tanesi ön beyan yaptiranlara ayiriliyormus.
ön beyan yaptirmayanlar diger peronlarda beklerken,ilk iki veya üc perondan bizler gececegiz insallah...

Hüsmen
14 Temmuz 2016, 09:39
Slm tum gumrukkapilarinda gecerlimi yoksa yalniz kapikuledemi saygilar.

smeilet
14 Temmuz 2016, 10:31
Allah, yola çıkacak tüm arkadaşlara kazasız belasız gidip gelmeyi nasib etsin.Yolunuz açık olsun,iyi tatiller.

karam82
14 Temmuz 2016, 11:37
Allah yola çıkacak tum vatandaşlarımızın yolun acık etsin.
herkese kazasız belasız tatiller dilerim

acipayamli
14 Temmuz 2016, 12:07
arkadasim once hayirli yolculuklar sag salim gidip gelmek nasip olu insallah .eger benim onerime dikkate alirsan rahat edersin avustryaya pazargunu ulas veya cumartesiyi pazara baglayan gece saat 3gibi yol cik yolda fazla beklemezsin cunku avusturyadan eski yugolar macarlar cekler yola cikiyorlar yollar kalabalik oluyor pazar cikarisen (haftasonu ulkelerine gunu birlik gidenler donuyorlar) gisis yonu biraz daha rahatliyor..donustede aynisini yap pazartesi sali izin al inanki hic bukadar rahat yolculuk etmemissindir ben linzde (avusturya) kaliyorum genelde hafta sonu cikiyorum cok rahat oluyor.yola cikarken macar avusturya sinir kapilarini yaz belki lazim olur (Avusturya – Macaristan..Hegyeshalom, Sopron, Kophaza, ve Rabafüzes.Fertöd Bucsu ) ve ( sirp macar sinir kapislari..Röszke, Tompa ) ben donuste 4defa tompayi ( yol biraz uzuyor ama gumrukte kuyruk beklemekten iyidir )kullandim kucuk bir gumruk eger kullanirsan hizini dikkat et sehir iclerinde sirp polisleri var yol biraz karisik gibi gelir ama dikkat edersen sorun yok hayirli yolculuklar .............selamlar

turgutgs
14 Temmuz 2016, 13:14
Dini Paraya dökersen öyle oluyor
İyi niyetli insanlar üzerinden bi takım çakalların cebine para giriyor.
Gerçi çakal çakallığını yapıyor normaldir.
Parayı kaptırana ne demeli, Türkiyede komşusu hatta öz akrabası zor durumdadır ama o gider dağda domuzu eksik olana yedirir parayı.

Simdi senin bu yazdiklarinin konuyla ne alakasi var? son zamanlarda forum iyice tuhaflasmaya basladi yöneticiler müdahale edebilirmi mümkünse?

elektroniker
14 Temmuz 2016, 13:34
ön beyan burdan yapiliyor, http://www.gtb.gov.tr/duyurular/ozel-tasitlar-on-beyan-uygulamasi

aracin gümrük bilgilerini önceden internetten veriyorsun, gidince kapikule gümrügünde fazla beklemiyorsun.
kapikule gümrük peronlarinin ilk iki veya üc tanesi ön beyan yaptiranlara ayiriliyormus.
ön beyan yaptirmayanlar diger peronlarda beklerken,ilk iki veya üc perondan bizler gececegiz insallah...

merhaba

o bilgiyi temin okudum -- kafama takilan

1. evden internetden en erken 15 gün önce sisteme kayit oluyoruz -- "ön beyan uygulama" - ok

2. yazi o bilgiden alintidir:
aşıt sahipleri, Türk gümrüğüne gelmeden veya gümrük işlemleri başlamadan önce, cep telefonu, bilgisayar veya tabletlerini kullanarak Türkiye’ye giriş yapmak istedikleri taşıta ve taşıt sahibine ilişkin bilgileri (ad, soyad, pasaport/kimlik no., doğum tarihi, adres, kişi ve taşıt ülkesi, sigorta poliçe no., plaka no., şase no., marka, model, cins) sisteme kendileri girerek kayıt işlemlerini tamamlayabileceklerdir.

ben anladigim -- gümrüge yakin (yoldayken) -- "yazidaki" islem yapilmasi lazim -- dogrumu ??? evet ise -- o zaman ne anladim "ön beyan uygulamadan"

umarim ben yanlis anlamisimdir

selamlar

MiAy
14 Temmuz 2016, 13:53
Elektroniker Ustam,
galiba sen yanlış anladın.
Ön beyanı evden yola çıkmadan veya 1 hafta falan evvel yapabiliyorsun.
Yazıda demek istenen 1 ay evvelinden yapamazsın.
Yapılan ön beyanlar sistemde 15 gün kayıtlı kalıyor, sonra siliniyor.
Ben mesela 26.07 de yola çıkacağım nasip olursa. Bu gün ayın 14 ü.Arada var 12 gün, Yani ben artık kayıt yapabilirim.
Hayırlı yolculuklar sizlere

MiAy
14 Temmuz 2016, 13:58
akbaba Usta,
Sizlerede hayırlı yolculuklar dilerim.
Selametle gidip gelirsiniz inşallah.

Çorba konusunda yardımcı olamayacağım kusura bakma 😃

BndD
14 Temmuz 2016, 14:11
Simdi senin bu yazdiklarinin konuyla ne alakasi var? son zamanlarda forum iyice tuhaflasmaya basladi yÖneticiler müdahale edebilirmi mümkünse?
YÖneticiler müdehale edebilir sorun değil
Eğer birine sarkıntılık, küfr ettiysek
İnsanları kandırabilirsin ama Hakk'ı asla

elektroniker
14 Temmuz 2016, 14:14

tamamda -- burdaki konu ile ne alakasi var ??

hOrOz
14 Temmuz 2016, 16:27
Simdi senin bu yazdiklarinin konuyla ne alakasi var? son zamanlarda forum iyice tuhaflasmaya basladi yöneticiler müdahale edebilirmi mümkünse?

tamamda -- burdaki konu ile ne alakasi var ??

bir kaç kez yöneticilere bende yazdım ...

ama bir sonuç çıkmıyor

konu açıyorsun dolanıp dolaştıtırıp siyasi mesajlara dönüştürüyorlar

aklımda da burada yazıp yazmamak arasında gidip geliyor

Mafyan
14 Temmuz 2016, 22:17
akbaba Usta,
Sizlerede hayırlı yolculuklar dilerim.
Selametle gidip gelirsiniz inşAllah.
Corba icin Eger duruyorsa,Bayburtlunun yerini tafsiye ederim.PIROT'ta yeri
Gecensene ben rastgele hem giderken,hemde gelirken ugradim.Orda hotelde var

MiAy
14 Temmuz 2016, 22:28
akbaba Ustam,
köyümden bir arkadaş TR-Almanya arası TIR şoförlüğü yapıyor. Bu gün konuşurken çorba meselesini sordum. Yukarıdaki arkadaş gibi Bayburt'lunun yerini tavsiye etti. Türk TIR ları hep orada dururmuş.
Bayburtlunun yerinde Çorbanıda içebilir istirahatınıda yapabilirsin.

Hayırlı yolculuklar

zirdeli79
14 Temmuz 2016, 22:45
Ben Ön beyan yapmaya calisiyorum ama bana hata olustu diyor
Girilen TC'ye ait kimlik bilgileri tutarsız. TC No, Ad, Soyad ve Doğum Tarihinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.

halbükü herseyi dogru verdim

akbaba
14 Temmuz 2016, 23:45
arkadaslar Allah hepimize kazasiz-belasiz gidip gelmeyi nasip etsin,insalllah sabah 6-7 gibi cikacagim.
corba müjdemi veren arkadaslardan Allah razi olsun....
Bayburtlunun yerini tahmin edebiliyorum, eskiden Hürriyet tesisi vardi,Türkiyeden gelirken,Nis otobanina girerken.. oralarda olmasi lazim.iki taraftada varmis ve levhalar gösteriyormus.mutlaka ugrarim.corba benim en cok sevdigim yemektir,corbasiz yemegimiz olmaz,hergün 3 ögün yesem doymam...
imkan buldugum yerden buraya sila yolu durumunu yazarim insallah...
sila yolu icin bilgi paylasan,katki verenlerden Allah razi olsun,sayenizde zorumuz kolay oluyor.

Mafyan
15 Temmuz 2016, 10:57
Usta orasi degil.
Pirot sehrine yakin bir yer.Giderke Tr,ye yolun solunda Benzinligin yani.Lehfa var

turgutgs
15 Temmuz 2016, 12:20

Kardes sen neyin kafasını yasıyon? Burası paylasım forumu konuyla ilgili yazacagın birsey varsa buyur yoksa manasız seyler yazıp konuyu saptırma, hadi kolay gelsin.

akbaba
18 Temmuz 2016, 00:46
selam arkadaslar,
frankfurttan cuma günü ciktik,A3 Frankfurt-Passau resmen felaket,radio'dan stau haberlerini hep dinledik,ordan hepsini söylemediler,cünkü cok yerde insaat var,tikaniyor,dur-kalk yapiyor,eger alternatif yol bulursaniz,burayi kullamayin,bir LKW fahrer, B8 stockstadt'tan bundesstrasseden passau'ya kadar gidiliyor dedi.ben sabah cikiyorum,yol aciktir diye B8 yoluna hic bakmadim ama hata etmisim,ancak aksam 16 gibi avusturyaya girebildim.470km.almanya nerdeyse 9saat sürdü.avusturya ve macar icin daha öncedenvinyette ve maut almistim...
avusturyada cok radar var,genellikle üstgecit-köprü altinda.bazilarini ters bile koymuslar.20 radar gördüm desem yalan olmaz. avusturya gümrügünde diesel 1.29 gümrükten 60km.filan mesafede wels-nord'da kücük bir alis-veris merkezi var,aldi-burger king..vs var.bp'den 1,03 diesel aldim. wien-macar sinirinda tikanmalar oldu.saat 20 gibi macar'a girdik.
macar cok rahat.radar yok,yollar kaymak gibi ve acik.taakiiii saat 23:00 gibi mesajlar gelmeye basladi,Türkiyede darbe oldu,sinirlar-köprüler kapatildi...vs. sakin yola devam etmeyin,geri dönün diye. ilk mesaji ciddiye almadin,saka yapiyorlar diye,sonra birsürü mesaj geldi.mecburen macarda bir benzinlige girdim,internetten yararlandim ve haberler tam yalan degil.birsürüde Türk vardi,hepsi birseyler uyduruyordu,Tayyip Kölne kacti,köprüyü havaya ucurdular,genelkurmay baskani öldürüldü,trt kapatildi... filan herkes birseyler uyduruyordu.ne yapacagimizi sasirdik,saat zaten gece 1 gibiydi.biraz uyur bekleriz,sabah belki biraz netlesir dedik. sabah 8 gibi Türkiye ve almanyadan iyi haberler geldi.yola devam ettik.
sabah 9-10 gibi sirp-macar sinirindaki meshur benzinlige geldik.röszke gümrügü görünüyordu ve biraz aracda vardi,burda Cankan14 arkasimizin bildirdigi,Asotthalom kapisina yöneldim,moraholam'dan gidiliyor kapinin tam adi ASOTTHALOM BACKI VINOGRADI. gümrükte 4 araba vardi.10 dakikada ciktik.acik oldugu saatler 7:00-19:00. röszke'den buraya gelmem,tekrar novi-sad yoluna cikmam 30dak. sürmedi.siddetle burayi tavsiye ederim.Cankan14 arkadasa cok tesekkürler.
sirbistan,ayni macar gibi.yollar kaymak gibi,radar yok,insaat yok,tikanma yok,belgrad icinden gectim,burda Paparazi39 arkadasimiz sunmustu,aynen öyle gittik.pirot'ta corba icmek icin bayburtlunun yerine ugradim,pirot'taki blue petroldaki yerleri en eskisiymis.parali yolda 3 tane yerleri varmis ve oralari kendileri tavsiye ettiler,pirot'taki yeri ben maalesef kimseye tavsiye etmem,kendimde corbayi cok sevmeme ragmem,orda icmedim,ama dönüsde parali yoldaki yerlerine mutlaka ugrayacagim.Nis parali cikisindan önce OMV'de diesel aldim.
nis parali yol cikisindan sonra 50km. filan eski gidis-gelisli yol var,buralar biraz kötü,pirota gelmeden yeni yol basliyor,fena degil yollar.
sirp-bulgar sinirindan 15 dakikada ciktik,shell'den ayligi 15euroya vinyete aldik.cumartesi günü saat 15-16 gibi,bulgar girisi-sofya arasi yol kapaliydi,kaza vardi galiba.hollandali gurbetciler bizi köy yollarindan sofyaya getirdiler,sofya girisinde malum kavsaktan,hani eskiden Istanbul-transit levhasinin oldugu yerden yeni yapilan bulgar otobanina gidiliyor,plovdiv-svilengrad-istanbul takip ettik.ben cok begendim,eskisi gibi köy aralarindan hic gecmedik,hepsi otoban olmus.
saat 21 gibi kapikuleye geldik,resmen bostu.önceden ön beyan bilgimi vermistim,ama gerek kalmadi cünkü hic araba yoktu,10 dakikada kapikuleden ciktik.belkide bu darbe haberlerinde oldu bilmiyorum,cumartesi aksami kapikule bostu.
istanbul sultanahmetteyiz,darbe haberleri bos cikti diye sevincliyim ama bugün gördüklerime inanamadim,istanbulda bos.sultanahmeti 1983'den beri bilirim,böylesini görmedim.cok az yabanci turist var,avrupali turist yok.yerli turist yok.heryer bos,dükkanlar bos...
biraz uzun olduysa kusura bakmayin,belki birinin isine yarar diye hepsini yazmak istedim,sorunuz olursa yazin,otelin internetinden giriyorum,yarin yazarim..

MiAy
18 Temmuz 2016, 07:06
Ustam,
üşenmeden bizler için güzel yararlı bilgiler vermişsin, teşekkürler.

elektroniker
18 Temmuz 2016, 10:42
ASOTTHALOM BACKI VINOGRADI. <--- buraya en son nerden cikmali ??

deli-kadir
18 Temmuz 2016, 20:06
Akbaba kardes. Verdigin bilgiler icin cok tesekkür ederiz. Insallah yola cikacak olanlar icin faydali olur. Kismetse bizde Frankfurttan 3 araba cikiyoruz agustosun basinda. Bir yandan Macardan cikarken bizde Asatthalom kapisina gidelim diyorum, diger yandan o tarihte muhtemelen sakinlesmis olur diye düsünüyorum. Bakalim, hersey nasip kismet

akbaba
19 Temmuz 2016, 01:06
ASOTTHALOM BACKI VINOGRADI. <--- buraya en son nerden cikmali ??

macar'da en son benzinlige gelince gümrük görünüyor.orda bile karar verebilirsin.Mórahalom levhasini takip edeceksin.röszke gümrügene yaklasik 10km.
Mórahaloma girmeden gümrük isareti ve BACKI VINOGRADI tabelasi var.
bende garaveli ustanin sundugu son sygic var.garaveli ustayada tesekkürler. almanya ve avusturyada bütün radarlari gösterdi ve ASOTTHALOM gümrügüne götürdü.
yeni navin yoksa cok dikkat etmen lazim. eger daha önce TOMPA'ya gittiysen,morahalom'dan sonra tompa yolundanda asotthalom gümrügü tabelayla gidiliyor.

akbaba
19 Temmuz 2016, 01:14
Akbaba kardes. Verdigin bilgiler icin cok tesekkür ederiz. Insallah yola cikacak olanlar icin faydali olur. Kismetse bizde Frankfurttan 3 araba cikiyoruz agustosun basinda. Bir yandan Macardan cikarken bizde Asatthalom kapisina gidelim diyorum, diger yandan o tarihte muhtemelen sakinlesmis olur diye düsünüyorum. Bakalim, hersey nasip kismet

sila yolunun bence tek insaat-stau olan yeri A3 Frankfurt-Passau arasi.
bana bir tirci tavsiye etti,senin vaktin var,alternatif yol olarak bakabilirsin, Aschaffenburg'a gelmeden B8 stockstadt cikisindan cikip,bundesstrasseden passau'ya kadar giliyormus diye duydum,ama kendim bakmadim.eger bakar buraya yazarsan sevinirim.

deli-kadir
19 Temmuz 2016, 09:45
https://drive.google.com/file/d/0B-QCJoSooP_vN3ZzMkZiRnB5a0k/view?usp=drivesdk

Arkadaşlar google mapsde Frankfurt Passau istikametinde verdim ve "Autobahn vermeiden" opsiyonunu aktif ettim. Görüldüğü gibi bir yol var ama 450 km yol 7 saatten fazla sürüyor. Belki izin başlar başlamaz çıkanlar için bu alternatif yol mantıklı olabilir, aynı akbaba kardeşimizde olduğu gibi

akbaba
20 Temmuz 2016, 15:16
arkadaslar istanbulda kalacaksanız size guzel bir app tavsiye edececegim. ibb cep trafik
istanbulun aktüeş trafik akısını gorebilirsiniz...