PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TV cocuk düsürdu..kapput

smarty55
10 Temmuz 2016, 00:04
Kommodenin üstünde Tv düsürdü ve kirildi.
Evet 4 sene önce LED TV almistim saturndan 2100€ garantisi var ama technische fehler olmadiginda garantie karsilamaz.
Privat haftpflicht var mit Kinder Packet. Pazartesi HDI aricam bakalim ne derler. cocuk 3 yasinda, hic üzülmedim TV icin, zarar mala gelsin cocuktur ne yaptiginin farkinde degil ben bir an dikkat etmedim o anda oldu.
baskasina zarar verdigimizda biliyorum karsiliyorlar, acaba ilk defa zarar icin basvuruyorum, fakat kendi malimiz.ne derler?

kral64
10 Temmuz 2016, 00:18
kendi zararini ödemez haftpflicht baskasina verdigin zarari öder

knylm
10 Temmuz 2016, 00:19
Olmaz derler.Kendine verdigin zarari karsilamaz.
Bu arada baslik beter olmus.
TV cocuk düsürdü deyince.TV düsük yapmis gibi olmus ;-)

Antakya
10 Temmuz 2016, 00:48
Harbiden başlik çok enteresan olmuş :D

mxm
10 Temmuz 2016, 01:04
Gecmis olsun.Sigorta konusunda bilgim sifir ama baska bir sey tavsiye edeyim girmisken konuya.

Wandhalterung takmani tavsiye ederim.Hem daha tehlikesiz hem de seyretme acisindan da oldukca güzellesiyor, üstelik ayaklari olmadigindan temizlerken de kolaylik sagliyor.ebay veya amazonda iyileri 40 Euronun altindalar.
Takarken, yüksekligini TV nin alt kösesi yerden 1 metre yukarida olacak sekilde ayarlamak uygun olur.Benimki 86 cm, keske 20 santim daha yukari taksaydim diyorum su an.Yatarak seyrederken de basini daha fazla öne egmekten kurtuluyorsun.

BndD
10 Temmuz 2016, 01:27
Başlık süper:))))
Lakin sen buraya bu konuyu açtın ya
Sen sakın sigortaya bildireyim deme
Polisler gece gündüz araştırıyor kimden aldı bu akılı diye
Akıl verende alanda cezalı
eğer kendi malını başkası adına sigortaya bildireyimde Tv yi ödeteyim diye düşünürsen
Bu Alman Polisi adamın aklını okuyor
Benden söylemesi :)
Biliyorsun almanyada sigortayı dolandırmanın cezası çok büyük

clon
10 Temmuz 2016, 08:56
Başlık süper:))))
Lakin sen buraya bu konuyu açtın ya
Sen sakın sigortaya bildireyim deme
Polisler gece gündüz araştırıyor kimden aldı bu akılı diye
Akıl verende alanda cezalı
eğer kendi malını başkası adına sigortaya bildireyimde Tv yi ödeteyim diye düşünürsen
Bu Alman Polisi adamın aklını okuyor
Benden söylemesi :)
Biliyorsun almanyada sigortayı dolandırmanın cezası çok büyük

yoh daha neler
Polisin isi gücü yokdu tv kim düsürdü diye arasdiracak

guengoer52
10 Temmuz 2016, 09:41
Polis niye araştırsın kardeşim sigorta şüphelenirse önce kendi araştırır bir bulguya rastlarsa ödemeyi kabul etmez sigortalı itiraz etmek isterse mahkemeye gider. Onu bunu birakında başlık süper olmuş :-)

hOrOz
10 Temmuz 2016, 10:54
zaten sigorta kendi hasarını karşılamaz

haftpflicht senin başkasının malına verdiğin zarar ziyanı karşılamak içindir

eğer yalan dolan ile yaparsan bunu ismi Versicherungsbetrug tur yani sigoratayı dolandırma

bu işin kanuni yönü bunun birde vicdani ve dini yönü var eğer için kaldırıyorsa afiyet olsun

smarty55
10 Temmuz 2016, 12:58
Zaten ne verceklerki? 3 5yüz €
marktwert. Hamdüllah ona kalmadik!
Negüzel kurveli tv lar cikmiş.almak icin iyi bir sebep oldu 😁

Antakya
10 Temmuz 2016, 13:52
Ne zaman başligi okusam gülüyorum :D
Demek TV çocuk düşürdü ha? ......... ya süper başlik ya valla billa süper..... :D:D ..... 2016 senesinin en kral başligina şimdiden aday ok78rcp....

keske düsürmeseydi , şimdi kurveli TV çocuk sahibi olurdun....hemde bedavadan :D

SesSizliK
10 Temmuz 2016, 15:34
Olmaz derler.Kendine verdigin zarari karsilamaz.
Bu arada baslik beter olmus.
TV cocuk düsürdü deyince.TV düsük yapmis gibi olmus ;-)

hahahha Asmilie_ban_005juhu24edq50 Allah iyiligini versin :)

sadece
10 Temmuz 2016, 17:53
benim kizim 4 yasindayken telefon ve tablet'i temizlerken kolonya banyosu yaptirip ikisinide bozmustu, ailemizin (sanirim Almancasi Haftung) olarak gecen sigorta paketi uzerinden cihazlarin fatura miktarinin ±70%'ini odemislerdi, yer Hollanda.

Alee
10 Temmuz 2016, 19:55
sirf basligin ilginc ligine geldim ve gidiyorum

smarty55
11 Temmuz 2016, 21:22
Gecmis olsun.Sigorta konusunda bilgim sifir ama baska bir sey tavsiye edeyim girmisken konuya.

Wandhalterung takmani tavsiye ederim.Hem daha tehlikesiz hem de seyretme acisindan da oldukca güzellesiyor, üstelik ayaklari olmadigindan temizlerken de kolaylik sagliyor.ebay veya amazonda iyileri 40 Euronun altindalar.
Takarken, yüksekligini TV nin alt kösesi yerden 1 metre yukarida olacak sekilde ayarlamak uygun olur.Benimki 86 cm, keske 20 santim daha yukari taksaydim diyorum su an.Yatarak seyrederken de basini daha fazla öne egmekten kurtuluyorsun.

Kardeş senin tavsiyen yaş iş. Yerden 1metre yukari unterkante tv takimda cocuk tv actiğimda icine girmeye uğraşiyo zaten.yetişemediği yere sandalye cekiyo c8kiyo istedigi yere. 3ay önce samsung s5 Display kirdilar 130€ schaden... bu arada ben tv'me üzülürken herkez gülüyo,olsun.
Ölctüm duvarlar 2.5metre uzun Wandhalterung takcam tv'yi oberkante deckeye 😀 görenler gülecek egal işi sağlama alim ben!. Tv gelsin montactan sonra buraya bi resim yollarim.başka türlü cocuğu nasil tv'den uzak tutayim bilmiyom...!

mxm
11 Temmuz 2016, 21:31
Ölctüm duvarlar 2.5metre uzun Wandhalterung takcam tv'yi oberkante deckeye �� görenler gülecek

Nasil Oberkante tavana degiyor?Kac Zoll TV var abi sende?Bendeki 55 lik ve tavana su haliyle daha 97cm mesafe kaliyor.Yani TV bu haliyle asagi yukari duvarin tam ortasinda diyebiliriz.1 metre yüksek olunca cocuk yine ulasabilir mi oraya?Kac yasinda senin cocuk?

smarty55
11 Temmuz 2016, 21:36
Oberkante cok yüksek olcak demek istedim.55zoll olcak yine.1metre yerden yetmez.
2.5yaşinda maaşallah

mxm
11 Temmuz 2016, 22:06
Oberkante cok yüksek olmuyor, seyretmesi inan cok daha kolaylasiyor, hele ki koltuga uzanarak seyrettiginde sahane rahat oluyor.Tanidigin bir taktiysa bir dene derim.Benim ablam senelerdir ayaklariyla seyreder, ona da satin aldim aynisindan, kizdi etti önce ama bitince cok hosuna gitti.Üstelik iyice ileri cekip yana cevirince balkondan dahi seyredebiliyor.Bunu ayrica 55 cm ileri geri hareket te ettirebiliyorsun, öne arkaya egebiliyorsun, yani yukarida olmasi o acidan hic bir sorun cikartmiyor, istedigin aciyi verebilirsin.O cok basitlerinden bahsetmiyorum, cok dayanikli bir kolu var, cocugu bindir TV nin üstüne hic bir sey olmaz, yeterki duvara takacagin Dübeller iyi tutsun, bu haliyle 95 kg tasiyabiliyor.
Bir bakmani tavsiye ederim.Ben ararken bayagi bir arastirmistim, iyi Bewertung almis bunu bulmustum, yaw dedim abartmislardir ama neyse alayim ve haikaten asiri saglam bir yapisi var.Bunun duvardan daha cok geri cekilenleri varsa hatta daha da iyi olur, istedigin sekilde ileri cekip, yanlara daha fazla dünürebilirsin.En önemlisi ise, cocuk TV yi artik asla deviremez.

https://www.amazon.de/Ricoo-Wandhalterung-Schwenkbar-Wandhalter-Fernseher-schwarz/dp/B006FEFBHC/ref=pd_lpo_504_bs_t_1?ie=UTF8&psc=1&refRID=C9Y44440A1YVT5R6BEXE

hulleci
03 Aralık 2016, 15:18
ALLAH iyiligini versin basligi okuyunca cok güldüm tv cocuk düsürdü:))):D

EMTY
18 Aralık 2016, 15:37
DEVK da sigortam var, Ocagin Ceranfeld i kirildi, aradim 525 € Sigorta ödedi kendi hasarimi. Yaptigin Sigortaya bagli biraz da

neco54
18 Aralık 2016, 19:41
DEVK da sigortam var, Ocagin Ceranfeld i kirildi, aradim 525 € Sigorta ödedi kendi hasarimi. Yaptigin Sigortaya bagli biraz da
Ödedi ise o zaman glasversicherungun var icinde.

S&S

Akbulut
18 Aralık 2016, 21:04

Cam sigortan varsa camini karsilar,aletin camliysa olur degilse olmaz...................

moralist
18 Aralık 2016, 21:07
Haftpflicht olan birini bul cocugu düsürde de parani alirsin

SesSizliK
19 Aralık 2016, 19:41
Haftpflicht olan birini bul cocugu düsürde de parani alirsin

24edq50smilie_ban_005juhuok78rcp hadi bakalim.