PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arbeitlos da izinde krank alsam sorun olurmu?

kuga10
08 Temmuz 2016, 23:39
arkadaslar ben arbeitlosum ve türkiyeye izne gidecegim ve 3 hafta veriliyor sorum su turkiyeden aldigim rapor (krank) arbeitsamta gecerli olurmu?

hOrOz
08 Temmuz 2016, 23:52
arkadaslar ben arbeitlosum ve türkiyeye izne gidecegim ve 3 hafta veriliyor sorum su turkiyeden aldigim rapor (krank) arbeitsamta gecerli olurmu?

Krank demek seyahat edemiyecek demek değildir
yani öyle hasta olman gerekki senin geri dönüşünü engellemesi lazım yoksa cezalı duruma düşersin

kuga10
09 Temmuz 2016, 00:08
gecerli sebeb var beynimde tumor var ve 8 aydir hapla tedavi goruyorum

kuga10
09 Temmuz 2016, 00:10
sali cuma ilac aliyorum ogunler agirlasiyorum ve bunun yaninda bas agrisi olmamasi gerek, basinc yasak ,cok sicakta kalamam, buhar toz yasak, bunun gibi yasaklar

hOrOz
09 Temmuz 2016, 00:14
ama izine gidebiliyorsun
sence biraz tezat düşmüyor mu?

sıcakta kalamıyorsun ama Türkiye deki sıcaklarda ne yapacaksın ?``

niye Kranklı değilsin ki ?

fuk_18
09 Temmuz 2016, 21:27
bence temelli türkiyede dön orda kal bundan sonra orda yasamani tavsiye ederim

caglar
09 Temmuz 2016, 22:54
slm öncelikle kafana göre takil ordan aldigin krank almanyada da gecerli oluyor yine de bilen birine sor

iso98783
10 Temmuz 2016, 10:38
sali cuma ilac aliyorum ogunler agirlasiyorum ve bunun yaninda bas agrisi olmamasi gerek, basinc yasak ,cok sicakta kalamam, buhar toz yasak, bunun gibi yasaklar

geriye pek bisey kalmadi zaten nasil seyehat edecen merak ettim ucak olsun araba olsun basinc olacak türkiyede bu sene son 80 senenin en sicak yazi olacak ki iki aydir burdayim 25-26 dereceye bugün serinledik demeye basladim yani sicakta olacak buhari bilmem ama toz türkiye de bedava hemde tonlarca

kuga10
10 Temmuz 2016, 15:24
cevaplariniz icin tesekkurler fakat benim türkiyeye gitmemde sorun yok durumum suan stabil ve tümorun 1 cm kuculdugunu biliyorum ve bu bakimdan mutluyum.benim bilmek istedigim 3 haftadan sonra krank yaparsam türkiyede arbeitsamt kabul edermi( mesela 20gun rapor alirsam ).bilmek istedigim bu oarada yasamak bana kalmis yani dikkatli olmaliyim.

tr-22
10 Temmuz 2016, 17:49
cevaplariniz icin tesekkurler fakat benim türkiyeye gitmemde sorun yok durumum suan stabil ve tümorun 1 cm kuculdugunu biliyorum ve bu bakimdan mutluyum.benim bilmek istedigim 3 haftadan sonra krank yaparsam türkiyede arbeitsamt kabul edermi( mesela 20gun rapor alirsam ).bilmek istedigim bu oarada yasamak bana kalmis yani dikkatli olmaliyim.

üc hafta sonra degil,iki hafta sonrada krank alsan her yerde gecerlidir,zaten birden üc hafta yaziyor doktorlar,hatta sonradan tekrar uzatabiliyorsun,kesinlik bir sorun yasamazin.
Ayni buradaki gibi gecerlidir.

avcilar kirali
10 Temmuz 2016, 18:09
Arkadaslar krankmeldung hakkinda gerekeni yazmislar zaten.Benim sorum,ucaklen mi arabaylen mi gidiyorsun?Ucaklen gidiyorsan,gidis gelis 3 haftalik biletin olmasi lazim,yoksa sen kafadan 6 Hafta veya daha gec biletin varsa,Arbeitsamt biletini geldikten sonra isteyip,basini agirtmasin.
sana hayirli yolculuklar ve acil sifalar....

fuk_18
10 Temmuz 2016, 19:16
bilete gerek yok türk vatandasi ise zaten pasaportu istiyorlar

avcilar kirali
10 Temmuz 2016, 19:25
bilete gerek yok türk vatandasi ise zaten pasaportu istiyorlar

Dogru da pasaportta giris cikis var ama bileti önceden 6 Haftalik almissa,ama 3 Hafta izini varsa niyeti önceden belli olur.......

tr-22
10 Temmuz 2016, 19:31
Dogru da pasaportta giris cikis var ama bileti önceden 6 Haftalik almissa,ama 3 Hafta izini varsa niyeti önceden belli olur.......
aynen sana katiliyorum,bunuda arkadasimiz cok iyi düsünmesi lazim,Ucakla yapacahi seyahet basina is acabilir.

kuga10
10 Temmuz 2016, 20:23
hepinize tek tek tesekkürler sunu belirtmemisim ben araba ile gidecegim ve bu konuyu bir tanidik avukata soracagim. hepinize iyi tatiller dilerim saglicakla kalin

coskun
10 Temmuz 2016, 23:51
Arkadasim ben bu konuyu önce avukata sormustum. Avukat sayet yolculuk yapamaz diye rapor alirsan bir sikinti yasanmaz demisti.

Gercekler*
31 Temmuz 2016, 10:19
Öneli olan öncelikler, raporun SGK tarafından onalanması. Onaylı olmazsa, Arbeitsamt kabul etmeye mecbur değil. SGK onaylı olunca Alman Krankenkassesi kabul etmiş gibi sayılıyor.

Tabiki arkadaşlarında belirtdiği gibi, seyahat edemez diye bir rapor olması lazım.