PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulgaristan üzeri bir kaç soru

Ali Tas
04 Temmuz 2016, 15:22
Arkadaşlar Bulgaristan üzeri hiç gitmedim.Hep Yunan üzeri gittim.Bu sene Bulgar üzeri düşünüyorum zira yeni otoban yapılmış.Teçrübeli arkadaşlar kafamdaki şu birkaç soruyu netleştirirlerse çok sevinirim.
1-Bulgar'a girince vignette nereden temin edebiliriz.Pasaport kontrolünde mi yoksa ileride biryerlerdemi.Almanya'dan temin edilemiyormuş galiba.
2-Sofya'ya gediğimizde şehir içine uğramadan çevre yolunu kullansak sağa mı sola mı dönmemiz gerek.Bazı arkadaşlar sağa bazıları sola diyor kafam karıştı.
3-Sofya-Edirne arası yeni otobanda tankstelle durumları nasıl.Yani Yunanistandaki gibi 1km içerde mi?
4-Kapıkule gümrük kontrolünden sonra gümrüksüz eşya satışları var mı? yani Duty Free Shop gibi.

Tanyel
04 Temmuz 2016, 18:13
1- Ben bulgardan gittigimde gümrükten ciktiktan sonra sagda kulübe vardi üstünde yaziyor zaten vinyette diye ordan almistim
2- Sofyayadan 2 kere gittim ilk gittigimde Soldan giden yol Transit diye geciyordu. Butun tirlar ordan mecburi gidiyordu ve yol cok kötü diye duymustum bu yuzden sagdan gitmistim. 2. gidisimde sofya girisinde yapim calismasi vardi sag tarafi kapatmislardi bu yuzden direk sehir icinden gecmistim.
3- Yeni otoban hakkina bilgim yok.
4- Kapikulede durmadim ama gümrük alaninda illaki vardir.

iso98783
04 Temmuz 2016, 20:46
1 gümrükten girince kulubeler var
2 tabela takip et
3 cok güzel olmus ip gibi 140 KM azami vermisler
4 pasaport kontrolünden önce ve pasaport sahibi alisveris yapabiliyor yani iki pasaport götürüp alisveris yok

bingöllü
04 Temmuz 2016, 21:42
Bi Arkadas bi üst konu da cok güzel paylasimda bulunmus

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?29986-2016-Bulgaristan-yol-rehberi

Bulgaristan yol rehberi
https://drive.google.com/file/d/0B-QCJoSooP_velBBbHhqRnFtT0U/view?usp=drivesdk

Ali Tas
05 Temmuz 2016, 11:53
Arkadaşlar hepinize değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.Yeni otobanda Tankstelleler otoban kenarında mı yoksa çok içerideler mi?Yunanistanda çok iç kısımda oluyor onun için sordum.Yoksa önceden full tanken yapalım.

deli-kadir
06 Temmuz 2016, 12:57
Arkadaşlar hepinize değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.Yeni otobanda Tankstelleler otoban kenarında mı yoksa çok içerideler mi?Yunanistanda çok iç kısımda oluyor onun için sordum.Yoksa önceden full tanken yapalım.

Bulgaristanda mümkün oldugu kadar durmamayi, depoyu Sirbistanda doldurup geçmeyi tavsiye ederim

ibicam
07 Temmuz 2016, 09:43
BG otobaninda eğer gündüz geçersen, Harmanli dan çık 2 km içeride ucuz benzinciler var. Haskovo dan çıkarsan, Minarali Bani köyünde çok güzel bir kaplıca var. Ben gittim, yine gideceğim.

Antakya
07 Temmuz 2016, 17:47
Bulgaristandan seneler önce (bes sene önce) bir kere araba ile gectim ve gözüme bir önemli husus carpti, bilmiyorum sizinde hic dikkatinizi cektimi?

Türkiye gümrügüne Kadar yani kapikuleye Kadar yolda hic ama hic türkiye ve Istanbul levhasi yoktu. Taki türkiye sinira tahmin ediyorum 10 veya 20 km kala Kücük bir Istanbul levhasi gördüm.
Navi olmasa insan süphe eder acaba Dogru yoldamiyim diye. Adamlardaki, yani bulgarlardaki türklere karsi olan "Minderwertigkeitsgefühle" ye bagliyorum bu durumu.

deli-kadir
07 Temmuz 2016, 20:02
Benim hiç gözüme çarpmadı ama bence bu ufak detaylara takilmamak gerek

elektroniker
07 Temmuz 2016, 20:26
ben araba ile gitmeyeli baya oldu ama -- sofya yi hale soldan geciyorsunuz

bu konu beceriksizlerde cok konusuldu -- sag dan gitmeyi/gecmeyi -- hele gece/sabaha karsi sofyanin icinden düsündünüzmü ??

ama yol cok degistiyse lafimi geri aliyorum

Mehmet 1.
31 Temmuz 2016, 10:21
Türkiyeden gelirken bulgaristana girince tahmin 3 km sonra benzinci geliyor. 12 € satiliyor

talo176
31 Temmuz 2016, 10:25
Daha dün geldim TR den.. bulgaristanin yollari temiz benzini ucuz ve vinyet 1 haftalik 10€ (ben 1 aylik icin aldim ve 15€ ödedim)..

(Gündüz gecmeye bakin)