PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 7 kisilik aile arabasi tavsiyeleriniz/tecrübeleriniz

canikom
04 Temmuz 2016, 13:30
Selamun aleykum cümleten,
aramizda muhtemelen 7 kisinin sigacagi daha dogrusu 7 kisilik araba sahibi olan kardeslerimiz vardir.

Tecrübelerinizden yararlanmak isterim. Hangisini kullaniyorsunuz ve hangisini tavsiye edersiniz?

Bu bilgileride yazarsaniz sevinirim.

Trafige ilk cikis tarihi
Vites: Düz vites / otomatik
Yakit: Benzin/Dizel
Ortalama yakit: (sehirici / sehirdisi / kombine)

Sagolun.

Saygilar

enes67
04 Temmuz 2016, 15:06
Selam
kardes ben 2007 den beri Sharan TDI kullaniyorum , 5-6 kere izin yaptim cok memnun kaldim Hamd olsun , suan 2.0tdi Motorlu Sharan var 2007 model , 6 vitesli ortalama 6L yakiyor .

belalimisa
09 Temmuz 2016, 18:57
Simdi BMW x5 e70 var 7 kisilik , ben su an bunu kullaniyorum . Arabada cok memmunum ve cok rahat . Amma en arka 2 koltuk yetiskiler oturamaz cok dar . Benim 3 cü ve 4 numarali cocuklar yaslari 6 ile 7 yasinda olduhu icin sorun yok. Amma misal 12 yasindaki bir genc SIKISIR orda.

Birde Ford S-Max var 7 kisilik , bu aracta var idi bende , gayet bu arabada cok güzeldi , yakitti mükemmel uzun yolda 6 Litre yakiyor büyük olduhu halinde. En arka 2 koltuklara 12 yasina kadar cocuklar otura bilir. BMW nin koltuklarinda birazdaha genis ve yer var .

Egerki sizin cocuklarin yaslari büyük ise size VW T5 iyi gider , cok mukemmelde bir izin araci .

SHARVELADZE
10 Temmuz 2016, 15:03
7 kisilik bir aileden gelen biri olarak tavsiyem MB Viano/Vito veya VW T5/T6 veya bütceye ve lükse göre
Opel Vivaro/Renault Traffic/Hyundai H-1/Ford Transit büyüklügündeki minibüsleri tavsiye ederim.
Egerki izine gitmeyi düsünüyorsan bu tercihler kacinilmaz olur...

Babamin MB Viano 2.2 CDI, düz vites, 2004 Model den yola cikarsak gayet memnun kaldik.
8-9 kez Trabzona gittik geldik (bu senede allah izin ederse babam gitmeyi düsünüyor) ve hicbir sorunla karsilasmadik allaha sükür.
Yakit uzun yol 8-9 litre sehir ici 10-11litre uzun yolda 110-120km/h ile 7 litre de yaktigi oluyor.
Negatif olarak ses yalitimi geliyor suan aklima, motor sesini bana göre cok veriyor iceri birde ufak da olsa cesitli bölgelerde paslanmalar basliyor

fuk_18
10 Temmuz 2016, 19:23
butcene göre eger 25 30 bin verecegim diyrosan renault yeni espace öneririm dehset bir araba yok 5 6 bin lik birsey ariyorsan mazda 6 yada scenic 2 derim olmadi scenic 3 de 8 10 arasi bulunur 7 kislik ben luks severim dersen Q7 al derim 2006 2007

Mr.Robot
13 Temmuz 2016, 23:08
Bence Ford Transit, yollarin krali, Almanyadan Türkiyeye 10 kisi ve 1 ton esya götürebilen baska arac yok.:rolleyes:

061ilhan
14 Temmuz 2016, 22:29
selam benim sana tavsiyem hic pisman olmasin 2013 ford smax otomatik 200 ps dizel 7 kisilik yolda izde yormaz tabiki fiyat belirtmedigin icin bunu tavsiye ederim iki izin yaptim hic pisman olmadim

OmOz
14 Temmuz 2016, 23:03
Yillardir VW T4 caravelle kullandim. Cok memnun kladim. Rabbim T5 transporte nasip etti ondanda cok memnunum. Ne olursa olsun hayirlisi olsun. Güle güle gönül hoslugu ile kullan insallah.