PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye de araba kiralarken DiKKAT

osman33
01 Temmuz 2016, 21:03
Slm.arkadaslar türkiyede araba kiralamak isteyenleri uyarmak istiyorum. Sakın ha sakın boş senete imza atmayin.arabanin volkaskosu varmi sorun. Kaza yaparsaniz bazi şirketler arabanin tamir oldugu gün kadar sizden kira parasi almaya devam ediyor. Dikkat.
Benim arkadaslardan biliyorum. aracta ,geri verirken bi sorun cikarsa, adamlar boş senetle sizi nazikçe tehdit ediyor.
Arkadaslarinizi tanidiklarinazi uyarin.
Selamlar

fuk_18
01 Temmuz 2016, 21:38
mahalle arkasi yerlerin hepsi öyle napcaksin o yuzden belli basli uygun buyuk yerler var onlari tavsiye ediyorum bende herkeze zaten

guengoer52
02 Temmuz 2016, 00:30
Vollkasko diyorlar 14 bin TL ye Haftpflicht yapıyor birsürü selbstbeteiligung talep ediyorlar, vollkasko ya cam lastik hasarları genelde dahil degildir hepsini tek tek sormalısınız, en doğrusu mantar gibi bitmiş merdiven altı kiralamacılardan değil bildik tanıdık şirketlerden almak, SIXT in Türkiye Türkcell kullanıcıları için Türkcell Profesyoneller Kulübü üyesi olmaları durumunda % 25 indirimi var ilgilenen arkadaşlar bakabilir.

aliharbiye
02 Temmuz 2016, 10:48
Bencede yaşadığım ülkeden araba hiç bir şekilde kiralanmaz. adamlar boş senete imza attırıyorlar. araca olduk olmadık bir sorun çıkarsa, ve arabadan deforme olmuş olup sizin başınızda patlayan bir aksam varsa. 10 kat fazla para talep ediyorlar. hem kaskodan hemde sizden para alıp. arabanın yattığı gün ücrete tabii tutulup yine ücret alınıyor. burada araba kiralama işi avrupadaki gibi değil. arıza yaparsada size başka araba getirip aldığınız ve arıza yapan aracıda almıyorlar. al başına bela. bence 10 bin ile 20 bin tl arası sizi idare edecek araç alın kafanız rahat kalır. kiralık araba alacaksanız şöförü siz değil sahibi olmalı. en azından bir şey oluırsa siz sorumlu olmuyorsunuz.

Musti
02 Temmuz 2016, 12:23
ben http://www.elitcarrental.com tavsiye ederim

antepligim
02 Temmuz 2016, 12:43
bende busene kiraladim Fiat linea dizel 24 günlügü 530 euro kasko icinde esence car istanbuldan,kredikarti ile.
bu sirketle tercümesi olan var mi?
internet den momondo sayfasindan buldum.
ben ilk defa kiraliyorum istanbuldan.daha önce hep Gaziantepde kiralamistim problem olmadi.

buraya bu konu acilmisken lütfen tercübelerinizi anlatin bizleri bilgilendirin.
tesekürler

http://cars.momondo.de/de/?&currency=EUR&orderId=test-mws-3317-d0&countryID=TR&pickupLocationId=303&returnLocationId=303&pickupDateTime=2016-08-06T13:00&returnDateTime=2016-08-29T15:00&age=30&currencyID=EUR&currency=EUR&residencyId=DE#book

Antakya
02 Temmuz 2016, 16:05
benimde basima geldi.

acemiyiz, ailece türkiyeye ankaraya uctuk. orda dandik bir Internet sayfasindan dandik bir japon arabasi kiraladik. yolcu sersemligi ve acemiligimiz yüzünden resmen acik bir senete imza attik. yani resmen benim idam belgem diyebiliriz. ve bunu 600 km ötede memlekete geldigim Zaman anladim. Telefon ederim kimse cikmaz. irtibat kurma ihtimali hic yok. aldigim araba nereden bakarsan dökülüyor. memlekette iki kere tamirata götürdüm. yag akitti, farlarin biri yanmadi vesaire vesaire......geceleri uyuyamadim. bir tatile geldik ailece huzur icinde tatil yapalim dedik daha ilk gününden burnumuzdan getirdiler.

neyse, bir hafta sonra zar zor telefona ciktilar. adamlar bana sen hic kafana takma, hersey yolunda gibi bos bos laflar söylediler. artik gözümüz acildi bu laflara kanmadim ve bulundugum yörenin Polis karakoluna gittim ve orda baskomisere durumu izah ettim. komiserde imza attigim seneti bir gözden gecirdi ve bana "yegenim sen neye imza attigini biliyormusun " dedi. bende masum masum imzayi attiktan sonra ögrendim komiser amca dedim. Adam anladi bulundugum kötü durumdan ve bana Allah icin yardim edecegini söyledi. ona sirketin Telefon numarasini verdim ve direk ankarayi araba kiralama sirketini benim önümde ve odasinda aradi.

telefonda kendisini merkez karakolun büyük baskomiseri olarak ve benide yegeni olarak tanitti ve karsi tarafa kacak ve yasak acik senet imzalatmaktan ve ayrica vergi kacakciligindan dolayi islem yapmayi düsündügünü söyledi. tabi bu laflari duyduktan sonra karsi taraf birden yusuf yusuf oldu ve durumu düzeltmek istediklerini herseyin yanlis anlasmadan kaynaklandigi gibi kem küm etmeye basladilar.

komiser onlara ayriyetten arabayi ankarada teslim ederken bana hicbir zorluk cikartmamalari icin telefonda özellikle tembih etti ve teslimden sonra seneti gözümün önünde yirtmalarini söyledi. aksi bir durumda sizin icin cok vahim olur ve sonucuna katlanacaksiniz dedi.

Polis amcaya tesekkür ettikten ve hakki olan "iadeden" :D sonra yanindan ayrildim. 3 hafta sonra ankarada arabayi teslim ettigim Zaman karsimdaki kiralama sirketinden olan Adam sinirli bir vaziyette gözümün önünde o acik seneti yirtti ve bana senin gibi müsteri olmaz olsun dedi.....dedi ve cekip gitti...... arkasindan küfür etmek istesem bile neyse birak kalsin dedim kendime. insani keriz yerine koyuyorsunuz, kacak sirket kuruyorsunuz, vergi kaciriyorsunuz ve birde üstüne üstüne müsteriye hakaret ediyorsunuz........oh valla lokum lokum. yemede yaninda yat.

uzun lafin kisasi,

türkiyede araba kiralamak istiyorsaniz gidin az bucuk fazla para verin o Tatli paraniza kiyin ve taninmis sirketlerden kiralayin. imzaladiginiz anlasmalari iyice gözden gecirin. yok ben pahali araba kiralamam diyorsaniz o Zaman türkiyeye ucakla gelmeyin kardesim. gelecekseniz arabaniz ile gelin.

bu benim tecrübem.

Mücahit67
27 Ekim 2016, 21:43
Merhaba Mustafa kardeşim
Acaba neden elitrencarrentali tavsiye ediyorsun sorabilir miyim?

Rammstein
23 Kasım 2016, 00:45
Antalyadan araba kiralamak isteyenler icin tavsiye ederim. Firma sahibi durust ve yakin bir dostum'dur.

http://www.worldrentalanya.com/

djpascal
23 Kasım 2016, 22:56
ben cogu zaman TR de Antalya veya Istanbulda Araba kiraladim.... Ben Kredikarti (gold) ile ödemeyi yakipiyorum. Extra sigorta yapmiyorum kiralama sirketinle. Kredikartin siyortasi karsiliyor kazafalan olursa.

Onemli: Arabayi aldinzimi, her cizgiyi veya kazayi kontrakta/Vertraga yazdirin!

*05300
24 Kasım 2016, 14:35
Benim bir Alman arkadas TR ye tatile gitti, oradan araba kiralamis. Yolda arabanin lastigi patliyor. Adam inip lastigi degistirecek, bir bakiyorki yedek lastigin oldugu yerde posete sarili cocuk bezleri cikiyor. Adam bana dediki, "05300, eger TR de araba kiralarsan, ilk önce yedek lastigi varmi diye bak."

Ama yukaridaki arkadaslarin tecrübelerini okuduktan sonra, bizim almanin yasadigi devede kulak dedim kendi kendime.

sswiss
24 Kasım 2016, 16:17
bu konu forumda defalarca islendi diye biliyorum

Türkiyede genelde ufak bir ofis acip ve yan komsudan arkadastan amcadan dayidan arabalar toplayip kiraya veriyorlar,bu ne demek oluyor resmen senin eline el bombasi koyuyorlar gibi.izine gidiyorsun her günün kabus oluyor ,arabaya birsey oldumu biri cizdimi veya arabada bir ariza olsa Ha simdi ne olcak gibi soru isaretleri kafada dolasiyor.

bende defalarca kiraladim ve kiraladigim arabanin hic bir belgesi o kiraladigim ofisle alakali degil,oto yolda giderken arka sol teker paramparca oldu ,neden? cünkü niyetleri sadece para kazanmak servis bakim bu kelimeler onlar icin uzak seyler oysaki bizler sevdiklerimizle ailelerimizle biniyoruz bu kiralik araclara.Neyse teker parcalandi adamlari aridim Cevap;tamam beyefendi siz degistirin tekeri faturayi getirin tekrar öderiz dediler Bende öyle yaptim arabayi teslim ederken bin bir dereden su getirdiler bende haram zikkim ettim geldim

akdenizli33
03 Mart 2017, 13:04
arkadaslar Istanbul Atatürk havalimanindan araba kiralamam lazim 4.ayda.bana Saglam bir sirket onerirmisniz

hope41
03 Mart 2017, 15:13
Elite rent a car i bende tavsiye ederim, uygun ve güvenilir firma, ben hic sorun yasamadim su ana kadar.

tr-22
03 Mart 2017, 15:30
arkadaslar Istanbul Atatürk havalimanindan araba kiralamam lazim 4.ayda.bana Saglam bir sirket onerirmisniz

Bende gecen yil iki kez araba kiraladim ERBOY CAR'dan kesinlikle bir problem yasamadim,bende Nisan 17 de ucuyorum,tekrar araba kiralamayi ayni yerden düsünüyorum,sanada tavsiye ederim.

ziyanci
03 Mart 2017, 20:13
Bende garenta dan kiralamıştım büyük firmalarda prosedür aynıdır bir problem olmaz diye düşünüyorum

giresun28
11 Mart 2017, 03:00
yurt disindan gelenlereden depozite istiyorlarmi?

ben http://www.elitcarrental.com tavsiye ederim

tufanci
11 Mart 2017, 12:01
hayir istemiyorlar, pasaport, ehliyet bilgilerini aliyorlar, parasini nakit ödüyorsun o kadar.... bu sirketi bende tavsiye ederim

misterno
11 Mart 2017, 23:09
Ben ne zaman gitsem kiralarim hic senet falan gormedm

Havalimaninda iniyorsun orada bir suru dukkan var ama onlar zaten buyuk sirket. Kagitlara imza atiyorsun ama onlar senet degil. Zaten kiralik arabalar full kasko kdv dahil geliyor kafa rahat.

Neden baskalari sorun yasiyor anlamadim

moonrise
13 Mart 2017, 18:23
Yurt disindaki otomobil kulüpleri üzerinden kiralayin, ciddi saglam firmalarla calisiyorlar, kaziklanmazsiniz!ok78rcp

Galaxy3764
13 Mart 2017, 18:29
Kiralik arabalar sözde vollkasko ama ne olursa olsun polos raporu lazim.
Duran arabayada vurup kacsalar mecbur polis raporu istiyorlar.
Her polis de kolayca raporu vermiyor.
hasari eger sonradan görersen oda kötü,
o zaman hic sansin yok polisden rapor almanin.
Yani voll kaskoda olsa masraf sana kaliyor.

Basima geldigi icin yazdim.

gureyli57
16 Mart 2017, 12:37
Selamun aleykum arkadaşlar. Ben Hava alanından kiraladım- enterprise - bu uluslararası bir şirket, her yerde bürosu var 7-24 yardım tavsiye ederim.

Muhammed
26 Mart 2017, 18:52
Kayseri'de Otomobil kiralayanlar varmi, orada tavsiye edebileceginiz firmalar?

dreamceng
28 Mart 2017, 20:43
cok kisa acik ve net yazicam.,,,,bu kisin basima gelen pismis tavugun basina gelmedi,hemde buyuk firmadan kiraladim,,,Turkiyedekliler cakal olmuslar yalanin bini bir,nefret edersiniz,sahtekarlar ulkesi

fuk_18
28 Mart 2017, 21:05
basina geleni yazmamissin yani olay nedir basdan asagi yazarsan bilgilenmis oluruz

cok kisa acik ve net yazicam.,,,,bu kisin basima gelen pismis tavugun basina gelmedi,hemde buyuk firmadan kiraladim,,,Turkiyedekliler cakal olmuslar yalanin bini bir,nefret edersiniz,sahtekarlar ulkesi