PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IT-Bachelor Staj hakkin da bilgi lazim

Prens87
04 Temmuz 2015, 23:57
Slm Abiler ve kardesler,

benin bir sorum olacakti ve belki Universte okumus IT Bölümünde calisan vardir aramizda :)

Universteyi bitirmem icin en az 14 Hafta Staj görmem lazim ve su an bir büyük Bankadan Programmlama Bölümünden anlaşmayi imzalamis ve iceriye vermis durumdayim. Haftaya bir konusmam var dünyanin 4 büyük Denetçiler (Wirtschaftsprüfer) Firmasinda, o bölümde baska Firmalarda Projeler (anlaşma yok daha).

Sorum su: gelecegim icin hangisi benim icin daha iyi olur (Para, Bilgi, Gelisme)?

Saygilarla

Prens87

Prens87
05 Temmuz 2015, 02:49
Aynen öyle. Rein Informatik okuyorum ve Frankfurtun yakininda kaliyorum, Yas 27. Tskler

Saygilarla
Prens87

Prens87
05 Temmuz 2015, 23:09
Tsk ettim cvp icin. Cok ayrintili ve bilgi. Sagol! Görüsmede belli olacak, baslaya bilirmiyim diye. Hayirlisi. Baska abiler ve kardesler varsa, onlarinda cvplarini bilmek isterim.

Tabi, hayirlisi ne ise o olsun.

Prens87
05 Temmuz 2015, 23:21
Programmlamakla birsey istemiyorum aslinda ama dedim banka ve gelecrkte baska bolumlere gecerim. Istedigim Netzwerk ve it-sicherheit.

Prens87
06 Temmuz 2015, 03:13
Cok Tsk ederim bilgiler icin.
Arastirdim ve Bankadada Senior Netzwerkspezialist IT ariyorlarmis tecrübeli olani tabi. Sence bankada baslayip Perl programmierung ile ve bitikten sonra o Bölüme girmeye iyi olmaz mi, tabi imkan olursa?
Yada Öbür tarafta Projelerde (IT-Governance), cogunlukla Bankada Proje yapiyorlarmis, orda baslayip ve orda o Bölüme girmek?

cassano
06 Temmuz 2015, 09:47
Bende Informatik okudum. 4 Senedir IT-Consulting olarak calisiyorum. @fizikcimurat usta nin dedigi gibi 8 saat kesin isin yok. Yeri geliyor isin bitene kadar büro dasin. Yeri geliyor evden uzak kaliyorsun.

Program dili olarak ögrenmek istersen. Sana bunlari tavsiye edebilirim. JavaEE, C/C++, AngularJS, JavaScript. Als Entwickler sind die immer gefragt.

Benim durumum:=) Ben evlendikten sonra evden uzak olmamak icin yakin zamanda branchi degisdircem. Nasip olursa. Inhouse Position da SAP bölümünde olacam.

Netzwerk ve IT-Sicherheit her zaman istenilen bi konu. Belki biraz trocken olabilir ama gelecigi olan islerden.

Prens87
06 Temmuz 2015, 12:05
Sanada tsk ederim. Benim istedigim Programmlamak degil ama perlde Socket felan oluyor diye ve belki gelecek icin Iyi bir bilgi olur sanirim. Aslinda Programmlamak hic istemiyorum ama Bankada baslayip ve sonra bölümü degistirmek yada baska bir yerde baslamak. Gelecegim icin Banka(Monitoring Online Banking ve o arada isi kolaylastirmak icin bir Programm üretmem lazim) mi yada Wirtschaftsprüfer (IT-Governance, bankada) mi?

cassano
06 Temmuz 2015, 14:22
Söyle diyim. Eger banka veya baska bir yerde hic IT-Technisch bisey yapmak istemiyorsan. IT bölümüne hic girme.

Is yerinde Bankacilar ile cok calistim. Background bazen cogu bank ci ister istemez IT ile dokunmak zorunda. Senin icin en iyisi Fachlich unterwegs zu sein. Wirtschaftsprüfer olabilir ardindan degisdirmesi o kadar zor olmaz.

Prens87
06 Temmuz 2015, 22:47
Technisch problem degil ama gelecek icin diyorum ben. Simdi orda Programmlama Bölümünde Perl ile calisip ve sonra o bilgiyle Bankada bölümü degistirmek zor mu olur yada öbür tarafta baslayip ve orda aldigim egitimle girmek istedigim Bölüm daha mi kolay olur?

Prens87
06 Temmuz 2015, 23:58
Konu asil su: Bankada (Online-Banking Monitoring, Perl Programmierung) veya Wirtschaftsprüfer (IT-Governance, Bankada Proje) Staji baslayip ve sonrada IT-Sicherheit, Netzwerktechnick Bölümüne girmek istiyorum ve hangi Firma benim istegim icin daha iyi olur? Programmlamak problem degil, gelecegim icin iyi ise veya baska seyler. Bu karar benim gelecegimi cizecektir!
Siz is sahibi, bilgili, tecrübeli olarak ne tavsiye edersiniz bunlardan?

Saygilarla

Prens87

Prens87
07 Temmuz 2015, 01:09
Anliyorum. Dedim belki duyduklariniz veya gördükleriniz olmustur.

IT-Security veya Netzwerk/Sicherheit Staji olmasi gerek degil, tek istegim bölümü sonunda degistirmek.

Gelecegim icin hangi Firma benim Lebenslaufumda iyi gözükür?

Banka mi yada Wirtschaftsprüfer mi?

Sunu söylemek gerek, Wirtschaftsprüfer görüsmek icin baglantilar benimle irtibata gecip Bewerbungu iceri vermisti, cünkü o bölümde ariyorlarmis. Bewerben etmistim ve davet bile edilmedim.

Simdiki akil IT-Sicherheit/Netzwerk ama planladigim gibi olmuyor cogu zaman.

Prens87
07 Temmuz 2015, 01:10
Tskler cvplar icin

cassano
07 Temmuz 2015, 08:50
Son mesajin sana göre. Program yazmakdan da uzak. Cesitli yönleri de var, tek bi konu da kalmiyor.

Lebenslaufda önemli olan yaptigin projeler. Mümkün oldugunca sorumluluk almaya bak. Misal baslarda Teilprojektleiter, eigene Idee Umsetzung. Cok aktiv olmaya bak. Lebenslaufda bunlarda cok önemli.

f4scistx
07 Temmuz 2015, 22:44
it governance benim bildigim it controlling ile alakali , yani daha cok controlling bölümüne dogru

Prens87
09 Temmuz 2015, 04:01
Tskler cvplar icin

aqua05
11 Temmuz 2015, 00:51
Arkadaslar benmi soruyu anlamadim acaba uni yi bitirmek icin 14 hafta staj yapmam lazim diyor genc kardesimiz.Benim oglum un yeni zeugnis i geldi oda IT bolumunu bitirdi bacheler arbeit inida yazdi ama staj yapmadi acaba neden.

f4scistx
12 Temmuz 2015, 01:22
Arkadaslar benmi soruyu anlamadim acaba uni yi bitirmek icin 14 hafta staj yapmam lazim diyor genc kardesimiz.Benim oglum un yeni zeugnis i geldi oda IT bolumunu bitirdi bacheler arbeit inida yazdi ama staj yapmadi acaba neden.

bachelor aldigina göre studieren etti.
uni den uniye fark var ve okudugun bölümde. demekki onun unisi praktikum gerek görmedi yada yapti belki uni intern, yada bir partner firma uni arasinda ve senin haberin yok

cassano
16 Temmuz 2015, 19:34
Bachelor da Praktikum sart dir diye biliyorum. Kendim yaptim, yapmayanlar ise intern yapti. Karnesinde yazili olmali dir.

Prens87
19 Temmuz 2015, 10:19
Merhaba, evet en az 14 hafta Staj görmem lazim Bachelor'a baslamak icin. Hangi Universtede okudun oglun? Prufüngsordnung diye bir belge var ve hepsi onun icinde yaziyor