PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : almanyada caritas werkstat calisan lar baska nerden yardim alabilirler

ergün
27 Haziran 2016, 00:14
selam arkadaslar benim oglan 22 yasinda bir engelli caritas werkstat calisiyor ve aldigi para 180 euro bu zamanda genclere 180 euro yetmiyor tabiki ben arkacikiyorum ama nereye kadar simdi devleten yardim ala biliyorlarmi ala biliyorlarsa ne kadar ve nereye bas vurmali sizin yardimlariniza ihtiyacim var saygilar

aksarayli
27 Haziran 2016, 07:25
Grundsicherun'a (sozialamt) müracaat edebilirsin normal regelsatz'dan %35 daha fazla alir calistigi icin, eger hastaligi dogustan ise cocuk parasinida alir ömürboyu evlenip cocugu olsa dahi.Radyo televizyon vergisinden muaf olur.
gecmis olsun, aklima gelenler bunlar simdilik.

ergün
27 Haziran 2016, 17:16
tesekkürler kardes

Gercekler
27 Haziran 2016, 21:54
selam arkadaslar benim oglan 22 yasinda bir engelli caritas werkstat calisiyor ve aldigi para 180 euro bu zamanda genclere 180 euro yetmiyor tabiki ben arkacikiyorum ama nereye kadar simdi devleten yardim ala biliyorlarmi ala biliyorlarsa ne kadar ve nereye bas vurmali sizin yardimlariniza ihtiyacim var saygilar

Orasi aylik alma yeri degil. Harclik kazanma yeri. Oglun oraya 20 yil gittigi zaman, oglunun emekli primlerini yaziyor. Ondan sonra hemen malüliyetten dolayi emekli oluyor. Aylik 800 Avro'da maas alir.

Baska bir yerden yardim alma sansin yok. Zaten bu senin oglunun ödenen hukukta yardim olarak gecmiyor. Harclik olarak geciyor. Eger ailece geliriniz yetmezse, ailece yardim alabilirsin.

Aksarayli'nin bilgisi tam dogru degil. Oglun hukuki olarak calismiyor. Sadece harclik aliyor.