PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Gümrüklerinde islemlerin daha hizli islem yapilabilmesi icin önbeyan imkani

Gercekler
25 Haziran 2016, 22:21
Sınır kapılarında ön beyan uygulaması

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından özel taşıtlar için sınır kapılarında ön beyan uygulaması başladı.

Trakya Ticaret ve Gümrük Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, yabancı plakalı özel araçlarıyla Türkiye gümrük kapılarından giriş yapacak yolcuların kayıt işlemlerinin daha hızlı ve kolay yapılabilmesi için ön beyan uygulamasının başladığı belirtildi. Uygulamanın özellikle yurtdışında yaşayan Türklerin, Türkiye’ye giriş yapmak istediklerinde kolaylık sağlayacağı aktarılan açıklamada, şöyle denildi:

DAHA HIZLI GEÇİLECEK

“Uygulama sayesinde özellikle gurbetçilerimiz Türkiye gümrüğüne gelmeden önce cep telefonu, bilgisayar veya tabletle araç sahibinin pasaportu, ruhsatı ve sigorta bilgilerini sisteme girerek kendi kayıt işlemlerini kendileri yapmaları halinde, normalde 3-4 dakikada gümrük memurları tarafından yapılan işlemlere gerek kalmayacak. Yaklaşık 15-30 saniyede yapılacak kontrolle gümrük kayıt işlemi tamamlanabilecek. Gümrük tescil işlemi yapan memurlar herhangi bir kayıt yapmayacak, ibraz edilen pasaport, ruhsat ve sigorta poliçesindeki bilgilerle sistemde görülen bilgileri sadece karşılaştırmakla yetinecektir. İşlemlerin aksamadan hızlı yürüyebilmesi için sisteme ön beyan yapan yolcularımızın bilgileri sisteme girerken dikkatli ve doğru girmeleri büyük önem arz etmektedir.”

PERONLAR ARTIRILACAK

Açıklamada ön beyan yaparak gümrük kapılarına gelecek olanların ön beyan yapmadan gelenleri beklememesi için Kapıkule’de ayrı peronlar açılacağı belirtildi.

Açıklamada, ön beyan sistemine https://uygulama.gtb.gov.tr/tasit1onbeyan adresinden ulaşılabileceğini kaydedildi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/sinir-kapilarinda-on-beyan-uygulamasi-40122126

tr-22
27 Haziran 2016, 23:43
Slm arkadaslar burda konu islendimi bilmiyorum bakmadim,Kapikulede beklememek icin aracinizi ön beyan yaptirabilirsiniz,ben kendim yaptim.
Burada daha iyi aciklamasi vardir.

ALINTI:http://www.postaktuel.com/kapikulede-beklemeyin/

alemdar
28 Haziran 2016, 03:49
alman vatandaşı içinde geçerlimi bu işlem.birde geçen yılda aynı arabayla gittim zaten kaydı var yeniden kayıt yapmanın gereği varmı

gizemm
28 Haziran 2016, 08:11
bende her sene ayni araba ile giris cikis yapiyorum , zaten bilgiler ipsalada yada kapikulede her ikisindede var

köylü43
28 Haziran 2016, 23:16
slm ben bu gün yaptim bakalim faydasini görebilecekmiyiz

Gercekler
28 Haziran 2016, 23:51
Fayda görebilmek icin cogunluk yapmasi gerek. Bizim millet yapmaz. 3-5 kisinin yaptiginda bir faydasi olmaz. Af buyrun, yolda bagzi gümrüklerde insalarimizin sohbetlerine kulak misafiri oluyorum istemeyerek, icimden bitmisiz ya diyorum. Nasil anlatsam bilmemki. Adam sövüyor bekliyorum diye, ama teknik imkanlari kullanmaz. Af buyrun, ama adam daha milleti icinde nasil konusulur bilmiyorum.

deli-kadir
29 Haziran 2016, 11:17
Fayda görebilmek icin cogunluk yapmasi gerek. Bizim millet yapmaz. 3-5 kisinin yaptiginda bir faydasi olmaz. Af buyrun, yolda bagzi gümrüklerde insalarimizin sohbetlerine kulak misafiri oluyorum istemeyerek, icimden bitmisiz ya diyorum. Nasil anlatsam bilmemki. Adam sövüyor bekliyorum diye, ama teknik imkanlari kullanmaz. Af buyrun, ama adam daha milleti icinde nasil konusulur bilmiyorum.

Hocam kullanici adına layık bir şekilde cevap vermissin tebrik ederim. Hakikaten bizim millet yapmaz, yapanlarda yapmayanlarin sayesinde faydasını göremez

OmOz
30 Haziran 2016, 06:35
Kardeslerim,

Güclü milletleri yikamayanlar onlari asagilik kompleksine indirgemislerdir ve yikmislardir. Ormana nasil seslenirsek öyle cevap aliriz.

Bizim millet yapamaz diyerek olumsuzluk mikrobu yayacagimiza bizim millet de ögrenince en iyisini yapar diyerek aşılarsak, milletimize de kendimizede insanligada hizmet etmis oluruz diye düsünüyorum. Her seyin en iysini yapacak kudret Allah vergisi olarak kanimizda ve genimizde var olduguna inaniyorum. Bizim millet Adalet vicdan ve gelisme (insani olan her duygu) kod larina uygun olarak yaratilmis oldugunu da düsünenlerdenim.
Almanlar bile cözmüs. Espiri: Türk ü kontenaya koysan ne yapar ? Cevap duvarlari kagitlamaya baslar.

Tavsiye: Dinlenme tesislerinde kendini yolcu gibi gösterip yardim isteyenler cikabilir. Mesala arabam calismiyor akü kablosu varmi gibi, para bozabilirmisin gibi. Süpheli hallerde uzak durun. (tecrübe)

Herkese kazasiz belasiz korkularindan emin bir yolculuk diliyorum.

Allah yar ve yardimcimiz olsun.
Saygi ve selamlarimla.

gamberoglu2000
30 Haziran 2016, 08:01
Kardeslerim,

Güclü milletleri yikamayanlar onlari asagilik kompleksine indirgemislerdir ve yikmislardir. Ormana nasil seslenirsek öyle cevap aliriz.

Bizim millet yapamaz diyerek olumsuzluk mikrobu yayacagimiza bizim millet de ögrenince en iyisini yapar diyerek aşılarsak, milletimize de kendimizede insanligada hizmet etmis oluruz diye düsünüyorum. Her seyin en iysini yapacak kudret Allah vergisi olarak kanimizda ve genimizde var olduguna inaniyorum. Bizim millet Adalet vicdan ve gelisme (insani olan her duygu) kod larina uygun olarak yaratilmis oldugunu da düsünenlerdenim.
Almanlar bile cözmüs. Espiri: Türk ü kontenaya koysan ne yapar ? Cevap duvarlari kagitlamaya baslar.

Tavsiye: Dinlenme tesislerinde kendini yolcu gibi gösterip yardim isteyenler cikabilir. Mesala arabam calismiyor akü kablosu varmi gibi, para bozabilirmisin gibi. Süpheli hallerde uzak durun. (tecrübe)

Herkese kazasiz belasiz korkularindan emin bir yolculuk diliyorum.

Allah yar ve yardimcimiz olsun.
Saygi ve selamlarimla.

kardes sen hakli olabilirsinde ogrenme konusunda izine gidiyorsun arabayla ilk arabayla girdigin park ettigin yere tuvaletlere bir bakiver sana zahmet ne kadar temiz biz 50 senedir avrupadan turkiyeye gidiyoruz ve halen burasi turkiye felsefesini yurutuyoruz buda bir duralim turkiyedeki insanlar cag atladi avrupayla yarisiyor nerdeyse yasam stilinde nerdeyse biz avrupali tukler olarak halen 60 li 70 li senelerde kaldik yasiyoruz simdiki genclerimize bir bakin dunyadan haberleri yok whatapp facebook kullanan interneti computeri tanidigini saniyor ya arkadaslar kendini elestiren ulke yada insanlar daima daha iyi daha emin adimlarla yarinlara yurur bir yerlerde yanlis varsa hatayi kabullenmek daha iyidir siyaha beyaz beyaza siyah diyerek sadece kendimizi kandiririz disardan bakan bir insanda bunu gorerek ne diyor ne yapiyor bu aptallar diye bakiyor bu her yonde boyle saygilarimla.

cem32
30 Haziran 2016, 08:28
Arkadaslar birde önemli bir bilgi unutulmus burada oda ön beyan islemi Gümrükte sadece 15 Gün süreyle saklanacaktir yaziyor ona göre izine 2 hafta kaladan itibaren isleminizi yapin.

OmOz
01 Temmuz 2016, 04:06
kardes sen hakli olabilirsinde ogrenme konusunda izine gidiyorsun arabayla ilk arabayla girdigin park ettigin yere tuvaletlere bir bakiver sana zahmet ne kadar temiz biz 50 senedir avrupadan turkiyeye gidiyoruz ve halen burasi turkiye felsefesini yurutuyoruz buda bir duralim turkiyedeki insanlar cag atladi avrupayla yarisiyor nerdeyse yasam stilinde nerdeyse biz avrupali tukler olarak halen 60 li 70 li senelerde kaldik yasiyoruz simdiki genclerimize bir bakin dunyadan haberleri yok whatapp facebook kullanan interneti computeri tanidigini saniyor ya arkadaslar kendini elestiren ulke yada insanlar daima daha iyi daha emin adimlarla yarinlara yurur bir yerlerde yanlis varsa hatayi kabullenmek daha iyidir siyaha beyaz beyaza siyah diyerek sadece kendimizi kandiririz disardan bakan bir insanda bunu gorerek ne diyor ne yapiyor bu aptallar diye bakiyor bu her yonde boyle saygilarimla.

Güzel kardesim sen de haklisin. Gaye üzüm yemek, bagciyi dövmek degil. Birde bardagin bos tarafina degilde dolu tarafina bakarsak yeni seylerin olmaya basladigini görebiliriz. Tarihimize bak inancimiza bak. Her sey egitime baglidir. Temizlik imandandir. Bu güzel millet dinine ters irkina ters olarak egitildi. Yeni ayaga kalkti sanina yakisan sekilde her sey istenildigi gibi olacak insallah. Niyet hayirsa akibet de hayir olura inananlardanim. Bu inanc sayilari birken 1000 olacak milyonlara ulasacak ve istenilen seviyeye gelinecek insallah diye düsünüyorum. Bardagin bos tarafini elestirerek degil de nasil doldurabilirizin formülünü icat ederek, Sabir ve selametle her sey güzel olacak insallah. Pozitif enerji gelismemize de sagligimiza da cok iyi gelir diye de düsünüyorum. Mümkünse etrafimiza positif enerji sacalimki dogru olana ulasalim. Dogru olan hak hukuk insan onuruna yakisan bir yasamdir. Bu yasami da su anda insa etmeye calisan Tek Türkiyedir ve onun yöneticileridir. Bunu gören Dünya vampirleri Türkiye ye haince ve kallesce utanmadan bas sagligi dileyerek saldiriyorlar. Iste simdi tamda bütün olma zamani dik durma zamani. Eksiklerimiz tabiki var düzeltecegiz insallah. Inanirsak neden olmasin. Bu firsati degerlendirmek icin velhasil positif enerji yaymadan yanayim. Her sey iyi insanlik icin. Sürcü lisan olduysa affola. Saygi ve selamlarimla.

Tavsiye: Büyüklerin her söyledigi sözde bir hikmet vardir. Acele giden ecelede gidebilir buyurmuslar. Kurallara uymayanlarin da trafikde bulundugunu düsünerek hareket edelim. Kurallara uyalim uymayanlari gönül diliyle uyaralim. Tahrik edici sözlerden kacinalim. Varacagimiz yere gec varmak hic varamamakdan hayirlidir. Allah her yocuya kazasiz belasiz saglikli, hayirli, mutlu ve huzurlu bir yolculuk nasip etsin Hos ve Dost kalin. Allah yar ve yardimcimiz olsun.

ertugrul03
02 Temmuz 2016, 00:08
Sen hangi millettensin bilmiyorum ama ben Türk olarak işlemimi yaptım.

Cankan14
02 Temmuz 2016, 19:53
Güzel kardesim sen de haklisin. Gaye üzüm yemek, bagciyi dövmek degil. Birde bardagin bos tarafina degilde dolu tarafina bakarsak yeni seylerin olmaya basladigini görebiliriz. Tarihimize bak inancimiza bak. Her sey egitime baglidir. Temizlik imandandir. Bu güzel millet dinine ters irkina ters olarak egitildi. Yeni ayaga kalkti sanina yakisan sekilde her sey istenildigi gibi olacak insallah. Niyet hayirsa akibet de hayir olura inananlardanim. Bu inanc sayilari birken 1000 olacak milyonlara ulasacak ve istenilen seviyeye gelinecek insallah diye düsünüyorum. Bardagin bos tarafini elestirerek degil de nasil doldurabilirizin formülünü icat ederek, Sabir ve selametle her sey güzel olacak insallah. Pozitif enerji gelismemize de sagligimiza da cok iyi gelir diye de düsünüyorum. Mümkünse etrafimiza positif enerji sacalimki dogru olana ulasalim. Dogru olan hak hukuk insan onuruna yakisan bir yasamdir. Bu yasami da su anda insa etmeye calisan Tek Türkiyedir ve onun yöneticileridir. Bunu gören Dünya vampirleri Türkiye ye haince ve kallesce utanmadan bas sagligi dileyerek saldiriyorlar. Iste simdi tamda bütün olma zamani dik durma zamani. Eksiklerimiz tabiki var düzeltecegiz insallah. Inanirsak neden olmasin. Bu firsati degerlendirmek icin velhasil positif enerji yaymadan yanayim. Her sey iyi insanlik icin. Sürcü lisan olduysa affola. Saygi ve selamlarimla.

Tavsiye: Büyüklerin her söyledigi sözde bir hikmet vardir. Acele giden ecelede gidebilir buyurmuslar. Kurallara uymayanlarin da trafikde bulundugunu düsünerek hareket edelim. Kurallara uyalim uymayanlari gönül diliyle uyaralim. Tahrik edici sözlerden kacinalim. Varacagimiz yere gec varmak hic varamamakdan hayirlidir. Allah her yocuya kazasiz belasiz saglikli, hayirli, mutlu ve huzurlu bir yolculuk nasip etsin Hos ve Dost kalin. Allah yar ve yardimcimiz olsun.

burayi siyaset platformuna cevirmissiniz.Ben derimki herkesin düsüncesini saygi gösterlim,hosgörülü olalim...

tr-22
02 Temmuz 2016, 20:08
burayi siyaset platformuna cevirmissiniz.Ben derimki herkesin düsüncesini saygi gösterlim,hosgörülü olalim...

Arkadasin yazisinda siyate benzer bir sey okumadim,sen nerden cikariyorsun? yada nasil anliyorsun anlayamadim.

Impostor
03 Temmuz 2016, 13:10
son 14 yilda dinli imanli olmusuz, daha önce imansiz bir milletmisiz. ülkeyi yönetenler sagolsunlar bizi islamla tanistirdilar, onca yil ne olarak yasamisiz acaba????

@tr-22 simdi anlamissindir bu gizli siyaset ayaklarini sanirsam :)

nekadarda naif ve nazik bu elemanlar böyle, hep ayni agiz....

turgutgs
03 Temmuz 2016, 13:49
Yöneticiler müdahale edebilirmi acaba? ben üye olarak konu basligi hakkinda bilgi edinmek istiyorum falanca partinin propagandasi degil, saygilar.

keno
03 Temmuz 2016, 13:57
Yöneticiler müdahale edebilirmi acaba? ben üye olarak konu basligi hakkinda bilgi edinmek istiyorum falanca partinin propagandasi degil, saygilar.

burda parti propagandasi yok hemsouz ne güzel aciklama yapmis helal olsun

Tigin
03 Temmuz 2016, 14:11
Selam

"Güzel kardesim sen de haklisin. Gaye üzüm yemek, bagciyi dövmek degil. Birde bardagin bos tarafina degilde dolu tarafina bakarsak yeni seylerin olmaya basladigini görebiliriz. Tarihimize bak inancimiza bak. Her sey egitime baglidir. Temizlik imandandir. Bu güzel millet dinine ters irkina ters olarak egitildi. Yeni ayaga kalkti sanina yakisan sekilde her sey istenildigi gibi olacak."

"Dogru olan hak hukuk insan onuruna yakisan bir yasamdir. Bu yasami da su anda insa etmeye calisan Tek Türkiyedir ve onun yöneticileridir."

bunlar politik bir belirtidir. Sadece gösteriyorum. Anlamayanlar nasil anlamadi ben de bunu merak ediyorum!!!

Basliktaki konu ancak bu kadar amacindan uzaklastirilabilir.....

tr-22
03 Temmuz 2016, 14:27
son 14 yilda dinli imanli olmusuz, daha önce imansiz bir milletmisiz. ülkeyi yönetenler sagolsunlar bizi islamla tanistirdilar, onca yil ne olarak yasamisiz acaba????

@tr-22 simdi anlamissindir bu gizli siyaset ayaklarini sanirsam :)

nekadarda naif ve nazik bu elemanlar böyle, hep ayni agiz....

Aciklaman icin tesekkür ederim,yalniz ben bu kelimeyi yazdigimda senin bu yazdiginla hic bir sey okumadim ve kimin yazdiginida bilmiyorum,bundan dolayi bunun neresi siyaset yazdim.

gamberoglu2000
03 Temmuz 2016, 14:28
e e e eh turkiyem iyi uykular uyumaya devam.

serdar0183
04 Temmuz 2016, 00:16
Ön beyan yapmama ragmen yine uzun sürdü bi ise yaramiyor....

shaiir
04 Temmuz 2016, 01:15
Burada bir arkadaşımızın yapmış olduğu doğru bir özeleştiriye maalesef siyasi duygularını katarak cevap veren bir başka arkadaşın mesajı sayesinde işin içinden çıkılmayacak hal almıştır.

.onur
04 Temmuz 2016, 08:57
Ben yinede yapacagim herkesede tavsiyem yapsin

OmOz
14 Temmuz 2016, 22:26
Güzel kardeslerim,
Her seye nereden baktiginiz önemli. Insan nasil düsünüyorsa öyle görür. iyi niyetimi ne hallere cevirdiniz. Pes dogrusu. Belki konunun basligindan uzak fakat burada yazilanlardan uzak degil ve faydali oldugunu düsünüyorum. Kimseye bir hakaret yok. Sadece güzellik var. Bardagin dolu tarfina bakilarak yazilmis bir düsünce. Yargilamadan önce sag duyu ile okunursa tepki verilecek bir gerekce olmadigi görülür. Uzatmaya gerek yok. Sürcülisan olmussa affola. Hos ve Dost kalin.

okan1998
17 Temmuz 2016, 21:21
arkadaslar ben az önce yaptim ama kabul oldugunu nerede görebilirim?

MiAy
17 Temmuz 2016, 23:17
arkadaslar ben az önce yaptim ama kabul oldugunu nerede görebilirim?
Bende biraz evvel yaptim.
Islem sonunda basari ile sonuclandi plakaniz ile islem yapabilirsiniz diye yazdi.
Yeterli olmustur herhalde.

Sende bu yazi gelmedimi ?

okan1998
18 Temmuz 2016, 11:12
geldi kardes insallah yeterlidir

gök36
18 Temmuz 2016, 23:13
arkadaslar benim sormak istedigim sadece sürücü ve aracimi beyan edecegiz.
coluk cocuda beyan ediyormuyuz.

Pasha67
21 Temmuz 2016, 18:48
merhaba, Biri yardim edebilirmi ?
Sigorta police no hangisi numara oluyor ?
Ve "Şase No" nedir ? Fahrzeugstellnummer mi ?
Emekli & Sigorta numarasi vermek mecburiyetindemiyiz.
Saygilar

MiAy
21 Temmuz 2016, 21:53
Ustam,
Sigorta yazan yeri ben boş bıraktım.
Şase No dediğide, Fahrzeuggestell Nr.
Emekli yerinide boş bıraktım.

Yukarıda yazan TC kimlik yerinden olmazsa, Pass Nr yerinden yapmaya çalış. Bazen TC kimlik yerinden olmuyor.
Kolay gelsin

eyerenler
23 Temmuz 2016, 08:30
Arkadaslar ben 12 Temmuzda geldim Türkiyeye ön kayt yaptirmistim ama faydasini görmedim bana kapikulede yok dediler hatta benim önümdeki de yapmis onada olmamis dediler,demek istedigim bir Türkiye klasigi. Birde unutmamak gerekir internet üzerinde kisisel bilgilerimizi güvensiz bir ortamda formlara dolduruyoruz ben sahsen bir daha yaptirmam. Sadece bilgi olsun diye yaziyorum
Herkese kazasiz ve neseli yolculuklar diliyorum

Cankan14
24 Temmuz 2016, 22:19
Arkadaslar ben 12 Temmuzda geldim Türkiyeye ön kayt yaptirmistim ama faydasini görmedim bana kapikulede yok dediler hatta benim önümdeki de yapmis onada olmamis dediler,demek istedigim bir Türkiye klasigi. Birde unutmamak gerekir internet üzerinde kisisel bilgilerimizi güvensiz bir ortamda formlara dolduruyoruz ben sahsen bir daha yaptirmam. Sadece bilgi olsun diye yaziyorum
Herkese kazasiz ve neseli yolculuklar diliyorum

bosunanami yaptik dersiniz.Hanki işimiz doğru. Yasa var uygulama yok!!!

tolga1903
25 Temmuz 2016, 04:58
Ön beyan yapanlar için extra kapı yokmu ?
Giren arkadaş lar

Gercekler*
30 Temmuz 2016, 18:07
Maalesef yok arkdaşım.

Bunu düşünmüşerdir yapmaya, ama bir çoğumuz laf dinlemediği için, adam orası boş diye girer, polis memuru ile kavga eder.

Zaten herkey ön beyan yapsa, gümrükte kimse beklemez.

Ben kendim dün bugün yola çıkacak olan beş arkadaşa yapıverdim. Çorbada tuz bile değil belki ama, ama elimden başka bir şey gelmiyor.

Biradaki cemiyetdeki yönetici arkadaşlarımız aslında bu konuyu vata daşara cuma namazlarında duyursa faydası olurdu.

Deliyurek35
30 Temmuz 2016, 18:41
Ben 25 Temmuzda kapıkuleden giriş yaptım önceden internet ten bilgileri vermemiştim verenler içinde zaten öyle bir ayrı kapı yoktu herkes sırada bekliyordu 2,5 saat te kapıkuleden çıktık arabalara hiç bakmadılar,
iki akrabam benden bir kaç gün önce girdiler bilgileri önceden internetten vermişler kuyrukta bekleyip sıra onlara gelince sizi ambara alıcaz demişler arabayı komple aramışlar küçük bir tv varmış onunda gümrüğünü almışlar.

Cankan14
05 Ağustos 2016, 09:52
Kayıt yaptığım halde daha önceki girislerimden daha uzun sürdü. Anlayacağınız vidı vidi.

Hemso27
05 Ağustos 2016, 12:04
Slm Arkadaşlar ben 2 hafta önce memlekete geldim ön beyan yapmama rağmen bekledim özelikle memura sordum niye bekliyorum diye şuan çok karışık ileride düzelir dedi yani bu sene fark etmiyor atıyorum 6 giriş peronu varsa ilk 2 sıra solda ön beyan yapan lar için ama dediğim gibi herkes karışık duruyor yönlendirme yok en azından bizde yoktu.

onbasi79
08 Ağustos 2016, 10:50
Ben yola cikmadan bir gün önce yapmistim ön beyani ,ipsaladan giriş yaptım bir dakikada işlemlerim bitti. Bana göre cok iyi birsey memur sadece kontrol etti tamam de inanamadım .
Herkeze iyi tatiller...

guengoer52
08 Ağustos 2016, 11:07
yani şimdi önceden ön beyan yapanların işlemleri ayrı perondamı yapılıyor. giden arkadaşlar teyit edebilirlermi?

Molla58
14 Ağustos 2016, 00:31
Slm.
Banada gelmisti ayni yazi ama malesef gisedeki görevli hata olusmus diye islem yapamadi. Sorun plakayi yazarken bitisik yazilacakmis ben ayri yazmisim. Madem öyle sistem neden kabul etti hata verseydi, madem hata vermedi nicin olmadi?
Her neyse malesef bende olmadi insallah sizde olur.