PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabama yanlış yakıt koydum.

murtazza
19 Haziran 2016, 08:20
Selam arkadaşlar dün gece akşam, içinde on litre kadar dizel olan, 2006 model c220 arabama dizel schell power koymak isterken 33 litre benzin power koydum. Adac aradım beni oturduğum yerdeki tamirciye kadar aracını çekti. Dün akşamdan beri hiç uyuyamadim. Adac tamirci tanken abpumpen (bosaltilmasi ) lazım dedi. Dünden beri netten araştırıyorum tankın boşalması yıkanması gerek, birde yanlış yakıtın entzorgen yapilmasi gerekmis.bayagida para tutuyor. Arabayı hiç c alistirmadik yalnız otamatik vitesi boşa almak için anahtarı iki tur çevirdik. Adac görevlisi aracı indirirken aracı yanlışlıkla bir iki saniye çalıştırdı hemen kapattı. Ne yapmam konusunda bana yardımcı olacak başından buna benzer bir olay geçmiş arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

canim17
19 Haziran 2016, 09:00
arkadasim tamircidegilim cok bilgimde yok ama benim basima geldi kayin pederin arabasina 220 ye dizel yerine benzin koydum 12 litre falan
benzinci birsey olmaz benzini öde üzerine devam dizel koy dedi ve öylede yaptim hatta ben montaj da calistim patron vw minübüse birazda
bezin doldururdu daha iyi ceksin diye sen yinede detayli arastir

Cesur69
19 Haziran 2016, 09:12
ADAC dogru söylemis yakitin depodan geri cikmasi lazim, sen masrafindan korkuyorsun yapmassan motor gider bu sefer daha cok masraf cikar

akifbaba
19 Haziran 2016, 09:42
benim basimada geldi.sen33 litre koymussun ben 50 litre doldurdum.kafana takma ,arabayida calistirma .tamirci depodaki ve motora giden hortumlardaki benzini ceker,arabanin tankinida yikar.birsey olmaz.ADAC daki adamda benim arabanin vitesini bosa almak icin calistirmisti 3veya 5 saniye ile arabaya birsey olmaz rahat ol.

Ayyaz27
19 Haziran 2016, 10:32
Slm benimde başıma geldi hiç korkma arabayı çalıştırma
Arabanın bagajindan tanka ulaşa biliyorsun orada tankın kapağı var fullstandsanzeige bağlı o kapağa açarken dikkat et oradan tankı bosaltabilirsin onu yaptıktan sonra mazot filtresi var vorne im motor Raum onuda boşalt burada o Filter ı değiştir mazot Filter i tekrar temiz mazot doldur arabayı çalıştır araba çalışacaktır burada çalışırken arabaya gaz ver araba tekleme yapabilir hat Luft gezogen korkma ilk 2 - 3 km hafiften duman atar ama bu kesilir

PS tankı yikatma das ist nur abzocke

murtazza
19 Haziran 2016, 11:02
Slm benimde başıma geldi hiç korkma arabayı çalıştırma
Arabanın bagajindan tanka ulaşa biliyorsun orada tankın kapağı var fullstandsanzeige bağlı o kapağa açarken dikkat et oradan tankı bosaltabilirsin onu yaptıktan sonra mazot filtresi var vorne im motor Raum onuda boşalt burada o Filter ı değiştir mazot Filter i tekrar temiz mazot doldur arabayı çalıştır araba çalışacaktır burada çalışırken arabaya gaz ver araba tekleme yapabilir hat Luft gezogen korkma ilk 2 - 3 km hafiften duman atar ama bu kesilir

PS tankı yikatma das ist nur abzocke
Kofferraumdan oraya ulaşmam için bagajdaki dosemeyi çıkarmam lazım reifen kit var onlari komle cikarmam lazim herhalde. Dösemeyi nasıl cikartacagim, yakıtı cikarmam için pompa lazimmi.

tr-22
19 Haziran 2016, 11:25
Kardes hic üzülme,bir tamirciyle irtibata gec onlarda pompa var hemen 10 dakikada ceker,zaten arabada 10litre mazot vardi diyorsun,motora hemen gitmesi imkansiz.
Depoyu tamamiyla bosalt hemen tekrar doldurabilirsin sonrada 10-15 km gittinmi bir sey kalmaz.

Ayyaz27
19 Haziran 2016, 11:39
Ben pompa filan kullanmadım rahatlıkla bir el girecek şekilde orasi bardak la çıkardım sonuna doğru den Rest habe ich mit alten lappen aufgenommen
Bagajdaki döşemeler sind mit clipse befestigte kannst du alle Vorsicht aushebeln

murtazza
20 Haziran 2016, 19:15
Ben pompa filan kullanmadım rahatlıkla bir el girecek şekilde orasi bardak la çıkardım sonuna doğru den Rest habe ich mit alten lappen aufgenommen
Bagajdaki döşemeler sind mit clipse befestigte kannst du alle Vorsicht aushebeln

Bagajda o dediğin yeri bulamadım. Mercedes 24h service yi aradık ordaki tanka ulaşabilmesi için special werkzeugun olması gerektiğini, yapabileceğimiz şeyin motordaki dizel filtresine dizel dolduran boruyu kanistere ulaşacak hortumu baglayip aracı yarım kontak çevirip depoyu bu sekilde bosaltabilecegimizi söyledi. Riske girmemek icin tamirciye gittim normal tank yerinden iceri hortumla giremedi belli bir yerden sonra hortumgirmiyor.bizde dizelfiltresine giren boruya hortum bagladik kontagi yarım cevirdik bu sekilde bosaltmaya basladik depodaki yakit azaldikca yakit pompalama yavasladi. Depodaki 10 litreyi cekemedik meister birsey olmaz, üzerini volltank diesel yap dedi . Aracı 50 km kullandım bir sorun olmadı. Yardımcı olan herkese tesekkuredeim.