PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kfz-versicherung Hakkinda bilgi lazim

Hakan741
14 Haziran 2016, 19:17
Selam arkadaslar bana daha bugün kfz-versicherungdan mektup geldi KM stand timi bilmek istiyor ve bilmek istedigim neden her sene sormadilarda aradan 3 sene gectide soruyorlar yani ne yapabilirim belki ilk sene ve ikinci sene daha az sürdüm de 3 cü sene daha cok sürdüm ne yapam gerekiyor senelik 12000 vermistim.ve ben bu KM üstünden fazla yaptim yardim lütfen ne yapbilirim

Mezarci59
14 Haziran 2016, 19:45
3 yilda 36000 bin i gectin ise nach zahlung gelecek.adamlar ilk sene az sonra cok demeyir 12 yillik demisin 3 yillik 36000 bin km üzerine ciktin ise farki ödiyeceksin. Basima geldi:) ama merak etme 3 yillik nach zahlung degil ilk 2 seneyi 12 binden hesaplayip 3 sene icin istiyorlar,yalan söylemek gibi olmasin tam hatirliyamiyacam ama galiba 200euro ödemistim ben.

Hakan741
14 Haziran 2016, 20:16
3 yilda 36000 bin i gectin ise nach zahlung gelecek.adamlar ilk sene az sonra cok demeyir 12 yillik demisin 3 yillik 36000 bin km üzerine ciktin ise farki ödiyeceksin. Basima geldi:) ama merak etme 3 yillik nach zahlung degil ilk 2 seneyi 12 binden hesaplayip 3 sene icin istiyorlar,yalan söylemek gibi olmasin tam hatirliyamiyacam ama galiba 200euro ödemistim ben.

Selam kardes cvp verdigin icin tsk ederim ben yaklasik senede 14000 km fazla gitmisim yani bunun hesabi nedir üc senede 44000 km fazla gitmisim bunun yükü cok mudur?bildirmedim de versicherunga daha cok gittim diye km olarak???

guengoer52
15 Haziran 2016, 00:01
Arkadaşım sigortana yıllık kilometreyi 12 bin verip sonra izine giderken grünekarte istediysen farkediyorlar az söylediğini ve bu yola başvurabiliyorlar, korkacak kötü birşey yok sadece yıllık 12 binden değil 25-30 binden hesaplayıp senden geriye dönük farkı isteyeceklerdir. Schadenfreiheitsrabatt ın ve hangi sigorta olduğuna göre değişkenlik göstersede tahminen yıllığına 80-100 Euro fark istenebilir.

Hakan741
15 Haziran 2016, 00:10
Arkadaşım sigortana yıllık kilometreyi 12 bin verip sonra izine giderken grünekarte istediysen farkediyorlar az söylediğini ve bu yola başvurabiliyorlar, korkacak kötü birşey yok sadece yıllık 12 binden değil 25-30 binden hesaplayıp senden geriye dönük farkı isteyeceklerdir. Schadenfreiheitsrabatt ın ve hangi sigorta olduğuna göre değişkenlik göstersede tahminen yıllığına 80-100 Euro fark istenebilir.

Ceza falan ödemem mi lazim acaba hani bildirmedigim icin??? Allaha sükür hic kaza yapmadim 3 sene icinde ve birsey olur mu diye sıkıntı bastı 3 sene icinde 44000 km fazla yaptim cok para da ödemek istemiyorum hani olur ya 1000 - 2000€ civarinda

guengoer52
15 Haziran 2016, 00:15
Ceza ödeme söz konusu olmaz sadece aradaki farkı isterler. Aracı sigortaladığımda önceki araçla yapmış olduğum yıllık km yi vermiştim şartlar değişince böyle oldu der farkı ödersin yada arabandan memnun değilsen satar başka sigortaya geçersin dicem ama 2-3 yüz euro için değmez.

Hakan741
15 Haziran 2016, 00:51
Hangi fark oluyor birde onu bilmek istiyordum cünki 3 senede az deyil biliyormusun hani her sene yaklasik 14000 km fazla yapmisim

guengoer52
15 Haziran 2016, 01:15
daha öncede yazdığım gibi, kesin bir rakam vermek zor, tamamen senin sigorta şartların ve sigorta kurumuyla alakalı bir hesap tahminen 3 yıllığına 300 € civarında olabileceğini düşünüyorum 3 aşağı 5 yukarı. Yada sana şöyle bir tip verim iyi tanıdığın bir arkadaşını sigortaya gönder senin şartlarınla yıllık 30 bin km ile bir angebot yapmalarını istesin yada check24 de versicherungsvergleich yaparak kendi sigortanın ne kadar tuttuğunuda karşılaştırmalarda görebilirsin

Hakan741
16 Haziran 2016, 18:43
Allah razi olsun hepinizden cok tak ederim

dadaloglu38
16 Haziran 2016, 18:56
sormusun söyleyim kardes on ikibin yazmisin senelik onu hesapla gönder gelip senin takonu ölcecek degiller bir sey cikmaz eger ufakda olsa kaza yaparsan polis rapor tutarsa o zaman ortaya cikar o zaman farki isterlerse ödersin

guengoer52
16 Haziran 2016, 19:35
sormusun söyleyim kardes on ikibin yazmisin senelik onu hesapla gönder gelip senin takonu ölcecek degiller bir sey cikmaz eger ufakda olsa kaza yaparsan polis rapor tutarsa o zaman ortaya cikar o zaman farki isterlerse ödersin

Çok doğru, 3 sene olduysa 36 cıvarlarında ver gitsin zaten ancak sigortanın ödeme yapacagı kaza gibi birşey olursa arabanın km si yazılır öyle birşey olduğunda cezası felanda yok fark neyse ödersin biter hiç kafa yorma.