PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ADAC´dan video maut ve vignet alan varmi?

onbasi79
12 Haziran 2016, 21:07
Slm arkadaşlar sila yolu için adac dan vignet ve video maut alan arkadaşlar varmi neler gerekiyor ve alan arkadaşlar var ise deneyimlerini buraya yazarlarsa bizde bilgilenmiş oluruz cok duydum ama denemedim daha her ülke için durup vignet almak için zaman harcamamis oluruz birde you tube de gördüm bazi arkadaşlar otomatik geçiş yapıyorlar gişelere girmiyor ..

iyi ramazanlar

tr-22
12 Haziran 2016, 23:41
ADAC üyeliysen alirsin sorunsuz,üye degilsen sanirim 1-2€ pahali veriyorlar. Ben vignet aliyorum her yil, buradan aldigim cok iyi oluyor yolda durmak zorunda kalmiyorum,video gecis icinde yillar öncesi almistim,avusturyada yalniz tuneller icin gecerli,tavsiye ederim hic durmadan hemen geciyorsun.
Tabiki bunlari hepsini ADAC'den alman gerekiyor.

bozkurt37
13 Haziran 2016, 00:11
ben her sene ADAC aliyorum . vignete ve tunnel maut aut ve slo . aut de tunnel icin vidio sirasina giriyorsun senin arabanin plakisini okuyor cok guzel bir sey hic beklemden geciyorsun .

akhisar
13 Haziran 2016, 18:00
valla ben bikere aldim birdaha almam orda öderim daha iyi bikeresinde gectim videomaut lu yerden sorun cikmadi dogru ama ilerde trafik kapaliydi herkez geri döndü birdaki gecis yerinden gecerken bize dendi sizin maut yok durumu anlattik ama faydasi olmadi tekrardan ödedik herneyse ben direk orda öderim bare saat kacta gectigim kac para ödedigim aldigim fisle belli olur

tr-22
13 Haziran 2016, 18:04
Sende otomtik gecis icin ödedigin fis yokmuyduki? sende yaninda bulundursaydin o zaman bir sorun olmazdi.

Paparazi39
13 Haziran 2016, 20:06
bende vigneti adac shop dan aliyorum

yalniz ödemeyi auf rechnung olarak yapamiyorsun....paypal yada internet banking

akbaba
14 Haziran 2016, 19:40
ben avusturya ve macaristan icin hersene burdan aliyorum,
https://www.tolltickets.com/default.aspx?lang=de-DE&mnu=c

deli-kadir
14 Haziran 2016, 20:12

Peki birader örneğin Avusturya ve Macaristan için Vignette aldık bu sayfadan
Nasıl geçiyor elimize? Postayla mı gönderiyorlar. Artı Macaristan da sadece belge üzerine oluyor!!??

Hasan43
14 Haziran 2016, 20:34
Arkadaslar benim hatirladigima göre, ADAC 1-2€ pahali oluyor. Gümrüklerden almak hesapli ama vakit kaybetmek istemiyorum derseniz.... sizbilirsiniz
Bu sene gidenlerden aktuel olarak paylassalar cok iyi olur
Herkese hayirli yolculuklar...

akbaba
15 Haziran 2016, 00:22
Peki birader örneğin Avusturya ve Macaristan için Vignette aldık bu sayfadan
Nasıl geçiyor elimize? Postayla mı gönderiyorlar. Artı Macaristan da sadece belge üzerine oluyor!!??
mektupla evine geliyor,ben dün aldim,avusturya 10 günlük 8,80Euro(iki tane aldim,gidis ve gelis icin) macaristan 1 aylik 17,65Euro birde posta parasi 2,40Euro.mektup bir kac günden gelir.
Macarda belge dedigin,arabanin kagidi,plaka icin,ayni sey bu sayfadanda yapiliyor,arabanin plakasini veriyorsun.
ben senelerdir alirim,bir sorun cikmadi.fiyatlarda gayet normal

deli-kadir
01 Temmuz 2016, 12:11

Kardeş ben geçen avusturya ce Macar için sipariş verdim, Avusturya için Vignetteler geldi, ama Macar için belge gelmedi. Gelen sadece biraz mail, içinde gerekli bilgiler yaziyor. Bunu yazdirip yanımıza mı aliyoruz?

akbaba
01 Temmuz 2016, 20:33
Kardeş ben geçen avusturya ce Macar için sipariş verdim, Avusturya için Vignetteler geldi, ama Macar için belge gelmedi. Gelen sadece biraz mail, içinde gerekli bilgiler yaziyor. Bunu yazdirip yanımıza mı aliyoruz?
bende hersene gelen e-mailin ciktisini yanima alirim. eger macarda vignette aldiysan,macardada sadece bir makbuz veriyorlar,vinnette aldigina dair.
tollticket internet sayfasina üye oluyorsun zaten,ordada aldiklarin herzaman gözüküyor.
eger ilerde sana ceza gelirse,macardan veya avusturyadan vignettesiz gectin diye, tollticket sayfasindan vignetteleri aldigini ispatta edebilirsin.
Kadir gecemiz ve Cumamiz mübarek olsun

deli-kadir
02 Temmuz 2016, 07:27
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Çok yardımcı oldun. Eyvallah.

matrix64
02 Temmuz 2016, 11:40
Sağolun ustalar sayenizde bende ısmarladım ilk defa. Umarım 1 hafta içinde gelir. Gecen sene macarda 14€ almislardi haftaligina simdi 17€ verdim aylığına.

tr-22
02 Temmuz 2016, 12:01
Sağolun ustalar sayenizde bende ısmarladım ilk defa. Umarım 1 hafta içinde gelir. Gecen sene macarda 14€ almislardi haftaligina simdi 17€ verdim aylığına.

Peki sen kac hafta Türkiyede kalicaksin? sayet 5 hafta izin yapiyorsan sana yetersizdir aldigin vignete.

tr-22
02 Temmuz 2016, 12:03
mektupla evine geliyor,ben dün aldim,avusturya 10 günlük 8,80Euro(iki tane aldim,gidis ve gelis icin) macaristan 1 aylik 17,65Euro birde posta parasi 2,40Euro.mektup bir kac günden gelir.
Macarda belge dedigin,arabanin kagidi,plaka icin,ayni sey bu sayfadanda yapiliyor,arabanin plakasini veriyorsun.
ben senelerdir alirim,bir sorun cikmadi.fiyatlarda gayet normal

ADAC'de kayitliysan 15.50€ alirsin.Degilsende sorun degil tanidigin birine aldirabilirsin.

matrix64
02 Temmuz 2016, 15:48
4 haftalığına gidiyorum hesapladım da aldım usta sagolasin ilgin için.

Cankan14
02 Temmuz 2016, 19:17

vignet e icin ödemeyi nasil yapiyoruz

Cankan14
02 Temmuz 2016, 19:32
vignet e icin ödemeyi nasil yapiyoruz

hallettim tesekürler .paypal ile

number10
03 Temmuz 2016, 14:22
Selam arkadaslar... bende bu tolltickets den macar vignet´esini almak istiyorum.
Üye oldum fakat plaka verirken harfleri sayilari bilesik mi yaziyoruz yoksa harflere ara vererek mi yaziyoruz ??
Yanlis yapmak istemiyorum... :)

deli-kadir
03 Temmuz 2016, 16:21
Ben plakami ayrı yazdım. Aynı gerçekte olduğu gibi

Örnek F XX XX

matrix64
03 Temmuz 2016, 16:38
bende ayri yazdim fakat bir ileri sayfaya gectiginde kendisi birlestiyor harf ve sayilari, dikkatimi cekmisti.

deli-kadir
03 Temmuz 2016, 19:26
Ben az önce bana gelen maile baktım. Ordada hepsi birleşik yazılmış. Sorun olmaz

dert
10 Şubat 2017, 17:21
Selam
arkadaşlar gecen sene 2016 yilinda almanya’dan avusturya üzerinden türkiye izine gittim
6 ay sonra tekrar geri geldim yine aynen avusturya üzerinden bir iki hafta sonra avusturya polisinden mektup geldi vignetesiz avusturya yolunu kullandiğimi yaziyor ve 300 € ceza istediler ben de şu şekilde itiraz ettim vigneteyi kesinlikle altiğimi fakat bu sefer bilinçsizce cama yapiştirmamişim camda olan parkhalterung sikiştirmişim ve ispat etme durumu olmadiğini hatami kabul ettiğimi ve 120 olan ersatzmaut ödemeye hazir olduğumu yazdim

onlarda bana tekrar yazi yasmişlar 6 ay geçtiği için 120 olan ersatzmaut geçerliği kalmadiğini ve bana neye itiraz ettiğimi sormuşlar bende 300 € cezanin düşürülmesini istedim bu seferde ispat olmadiği için bunun imkan olmadiğini arkadaşlar ne yapabilirim acaba…

hOrOz
10 Şubat 2017, 17:36
cezayı giderken mi yoksa gelirken mi yazmışlar ?
eğer giderken ise 6 ay geçmis itiraz süresi geçmiş zaten itiraz süresi 30 gün olması gerek

zaten sana cezayı 300€ olarak bildirmişler sen niye 120€ diye itiraz ediyorsun ki

dert
10 Şubat 2017, 18:13
giderken
amacım ceza düşürmek gercekden altım kücük hata yüzünden ceza agır geldi acıkcası vigneteyi lakin ispat etme şansım yok

hOrOz
10 Şubat 2017, 19:19
giderken
amacım ceza düşürmek gercekden altım kücük hata yüzünden ceza agır geldi acıkcası vigneteyi lakin ispat etme şansım yok

ispat etsen bile geçerli bir yanı yok vinyeti yanlış takmışsın

ödemekten başka çaren yok

http://www.oeamtc.at/portal/anbringung-und-tipps+2500+1056861

imparator29
06 Mayıs 2017, 19:57
tesekkürler arkadaslar verdiginiz bilgiler icin ben simdiye Kadar avusturya nin vinyetesini ADAC dan aliyordum macar in kini macara girince siraya girip ordan aliyordum ama mademki online alinabiliyormus bende verdiginiz adrese üye oldum tolltickets e daha sonra insallah ordan siparis vericem.

matrix64
06 Mayıs 2017, 23:54
En iyisini yapmışsın kardesim böyle daha rahat. Bir tıkla hallediyorsun evden, oralarda zaman kaybetmiyorsun.

tr-22
07 Mayıs 2017, 00:57
ispat etsen bile geçerli bir yanı yok vinyeti yanlış takmışsın

ödemekten başka çaren yok

http://www.oeamtc.at/portal/anbringung-und-tipps+2500+1056861

aynen katiliyorum,vignet yüzünden bende Austuryadan 120€ ceza yedim hemde vignet oldugu halde ispatlamama rahmen, neymis usuline uygunlmadigindan dolayi.

Yalniz Macarda durmama sartiyla gecebilirseniz bu sekil vignet almaniza gerek yok,ben bir defa tutturdum durmama sartiyla gectim,yalniz bu durmama sartlari her zaman uygun olmayabilir,benim size tavsiyem,Macardanda gecerseniz yinede vignetinizi alin daha sonra cok yüksek cezalar ödenemek icin.

turgutgs
07 Mayıs 2017, 14:53
Macaristanda da vignette almak zorundasiniz, arkadasin yazdigi gibi durmak yada durmamak bisey degistirmiyor sonucta macaristan yollarini kullaniyorsunuz, kesinlikle vignette almanizi oneririm, saygilar..!

cetx06
08 Mayıs 2017, 17:08
arkadaslar macar vingnette yi almak isteyenler macar resmi sitesindende alabilirler. ben senelerdir ordan alirim bir sorun olmaz siteyi almanca diline cevirip detaylari okuyabilirsiniz.
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/