PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulgaristan'daki Transit yolunda dikkat

atsiz77
02 Temmuz 2015, 14:59
Selam arkadaşlar,

Bulgaristan'ın Transit yolunu kullanacak Vatandaşlarımız ordan geçerken dikkatli geçsinler.
Yollarda büyük çukurlar olduğunu söylediler...

Ben Bulgaristan'da çevre yolunu kullandım, daha temiz ve sakin.
Yukarıdaki bilgiyi MC Donalds park alanında dînlenirken yanıma bir araba durdu adam çukuru geç fark edipine girmiş, arabanın 2 çantını parçalamış.

Artık orda bir Bılgar vatandaş adama yardımcı olmuş, ve uygun yeni bir çanta bulmuşda takıp yoluna devam ediyordu.

Yollar genel olarak çok güzel, Bulgar'da otoban çalışmaları var seneye inşaat biterse daha rahat bir yolculuk yaparız inşallah.

Bulgar'da Vignetteyi gümrükten hemen sonra gelen Shell benzin istasyonundan alın daha ucuz 5,50€

corumlu_fatih
02 Temmuz 2015, 21:29
atsiz77 kardesim cukura giren araba BOT pilakali miydi ? Benim bir tanidigim da 2 cantini parcalamis....

atsiz77
02 Temmuz 2015, 21:37
Hayır ME olması lazım gri Mercedes yeni E Klasse

corumlu_fatih
02 Temmuz 2015, 22:19
Güney çevre yolunu mu kullandın ?

tolga1903
03 Temmuz 2015, 07:10
usta peki gümrüklerdeki durum nasil arama ve kontrol yönünden .
Türkiye bilhassa

atsiz77
03 Temmuz 2015, 09:27
Gümrüklerde hiç sorun yaşamadım, zaten en fazla Bulgar giriş çıkış'da bekledim oda 15 - 20 dakika ancak...

Türkiye gümrüğünde, et ve süt mamülleri atıldığını görmedim Memur zaten prosedür gereği bağajlara bakıyor okadar

deli-kadir
03 Temmuz 2015, 11:36
atsiz kardes sen hic cukurlara denk geldin mi? Tam olarak nereye dikkat etmeliyiz bulgarda?

Tigin
03 Temmuz 2015, 12:10
Selam

@atsiz77

arkadasim su cevre yolunu bir tarif edermisin.Sofya etrafinda alternatif yollarin oldugunu biliyorum fakat hep transitten gittim simdiye kadar.
Yalniz gecen sene dönüste sabah 3-4 arasi Sofya´nin icinden gectim, harika bir sehir tavsiye ederim. Yalniz bu vakte denk gelenlere sözüm...

atsiz77
03 Temmuz 2015, 12:56
@deli-kadir,
ben başka yoldan gittim o yüzden çukurları görmedim.

@Tigin,
bu video'da anlatılan yolu kullandım ben.

https://youtu.be/S23G-Jy0Ygo

deli-kadir
03 Temmuz 2015, 13:02
Simdi kardes ben videoyuyu izledim ve güzergahi begendim. Ama adamlar ilk bulgara girdiklerinde arabadan inip cukurlari gösteriyorlar. O yoldan gittiysen o cukurlari görmüs olman gerek

atsiz77
03 Temmuz 2015, 13:13
O çukurlar hemen gümrükten sonra geliyor, orda sorun yok çukurları düzeltmişler.
Birde şu var Bulgaristan okadar korkulacak bir Ülke değil bence...

deli-kadir
03 Temmuz 2015, 13:36
Birde şu var Bulgaristan okadar korkulacak bir Ülke değil bence...

Acikcasi bende seninle ayni düsüncedeyim. Gündüz gecilirse ve yol sasilmazsa Allahin izniyle bir sikinti olmaz diye düsünüyorum

TolgANL
03 Temmuz 2015, 15:43
Bulgaristan gidis ve donus yolu PDF formatinda Onder Ozbek arkadasimiz (https://www.facebook.com/ozbek75) sila yolunda paylasmis. Gayet aciklayici bilgiler var....
Neredeyse Bulgaristan yolu hakkinda butun sorularinizin cevabini bulabilirsiniz..
Bulgaristan Gidis, Guzergah Guney cevre yolu.. (https://www.facebook.com/download/1640886479492110/Bulgaristan%20guzergah%20Guney%20cevre%20yolu.pdf)
Bulgaristan Donus Guzergahi.. (https://www.facebook.com/download/1615336248683528/Bulgaristan%20donus%20guzergah%20pdf%201.pdf)

atsiz77
03 Temmuz 2015, 16:02
Dosyayı buraya ekleme imkanın yokmu, benim gibi Facebook kullanmayanlar için?

Cahit
03 Temmuz 2015, 16:17
Dosyayı buraya ekleme imkanın yokmu, benim gibi Facebook kullanmayanlar için?

facebooku kullanmayanlar için yükledim
http://ul.to/r192la1r

deli-kadir
03 Temmuz 2015, 20:06
facebooku kullanmayanlar için yükledim
http://ul.to/r192la1r

Dosya indirildiginde hata veriyor

deli-kadir
03 Temmuz 2015, 20:20
@atsiz77

kardes Bulgar´da dimitrowgrad´dan sonrasi otoban mi? Google maps de dimitrowgrad´dan sonrasini kapikuleye kadar otoban gösteriyor. ne derece dogru acaba?

atsiz77
03 Temmuz 2015, 20:32
Kapikuleye 50km kala otoyol geri kalan yer eski tek şerit gidiş geliş....
Tahminince toplam 100 / 150km Bulgaristan'ın yolları otoyol...
Yer yer inşaatlar devam ediyor, 1-2 sene içinde tamamen otoyol olur

tr-22
05 Temmuz 2015, 14:48
Gümrüklerde hiç sorun yaşamadım, zaten en fazla Bulgar giriş çıkış'da bekledim oda 15 - 20 dakika ancak...

Türkiye gümrüğünde, et ve süt mamülleri atıldığını görmedim Memur zaten prosedür gereği bağajlara bakıyor okadar

Bende simdi aldigim bilgiyi paylasmak istiyorum,Benim cok iyi aile dostum olan bir arkadasimla yeni konustum.
Dün sabah 4 te Kölnden yola cikiyor,bu sabah gece saat 3 TR gümrüge varmis,verdigi bilgi yollarda arada bir insaat olugunu söylüyor,gümrükler cok rahat gecmis hic bir SIKINTI yasamadan,taki Kapikuleye kadar.

Kapikulede cok SIKI arama yapildigini söyledi arabanin bütün bagajlarini bosaltirip Bavullarida hepsini actiriyorlarmis,dedigine göre arabalarin nerdeyse %80 kontrol ediyorlarmis.

Bu bilgileri sizlere paylasmak istedim.

DiloCan
07 Ağustos 2015, 22:04
Dönüste bulgaristanda büyük Sofia tabelasi geliyor.
Sakin hizli girmeyin. Ne cukur öyle ben yavas girdigim halde araba parcalandi sandim.

Baba Hakki
28 Eylül 2015, 13:01
Neden Transit yol kullaniyorsunuz ??
Sofia´nin icine neden girmiyorsunuz ?

Don Juan
28 Eylül 2015, 13:28
Gündüz Trafik lambalari acikken sehir icine girmek berbat bisi her lambada bekliyorsun

ance gece gecilirse sehir ici mantikli oluyor

ben hem sehir icinden hem gece Hemde Gündüz gectim

gece 5 dakikada cikarken

Gündüz saatlerinde cok bekliyorsun bir lambada 85 den saymaya basliyor Yesil yaniyor geciyorsun

100 m olmadan gir lamba daha geliyor bir bakiyorsun 90 dan saymaya baslamis

kesinlikle Gündüz saatleri sehir icini tafsiye etmiyorum

karadeniz
24 Kasım 2015, 01:52
21/11/2015 tarihi itibari ile Kapikule'den cikista Bulgaristan gümrük cikisi E80 yeni otoban yaklasik 110 KM. kesintisiz eski Sofya otobanina A1 baglanmis ve otobanin büyük bölümü asfalt calismalari bitmis yeniden asfaltlanmis durumda Sofya cikisi yol calismali bitmis,hülasa olarak eskisi gibi Bulgaristan'da fazla zaman kaybedilmeyecek.

akbaba
26 Kasım 2015, 21:23
karedeniz usta cok güzel bir haber daha verdin,
Kapikuleden sofya'ya kadar otoban oldu diyebilirmiyiz?
zaten sofya sirbistan siniri 50km. orasida fena degil.

karadeniz
27 Kasım 2015, 23:11
karedeniz usta cok güzel bir haber daha verdin,
Kapikuleden sofya'ya kadar otoban oldu diyebilirmiyiz?
zaten sofya sirbistan siniri 50km. orasida fena degil.

Kapikuleden ciktiktan sonra E 80 otobani ile direk A1 sofya otobanin cikiyorsunuz,artik sehir icini görmüyorsun,A1 otobanin bir cok yerlerinde asfalt yenilenmis,bir deyimle kapikule Sofya direk otoban,ben A1 den Sofya tranzit yoluna degil 18 nolu devlet yolundan sehir icinde gidiyorum yollar tranzit yoluna nazaran daha iyi sofya giriside bitmis vaziyette.

Baba Hakki
09 Aralık 2015, 21:09
Kapikuleden ciktiktan sonra E 80 otobani ile direk A1 sofya otobanin cikiyorsunuz,artik sehir icini görmüyorsun,A1 otobanin bir cok yerlerinde asfalt yenilenmis,bir deyimle kapikule Sofya direk otoban,ben A1 den Sofya tranzit yoluna degil 18 nolu devlet yolundan sehir icinde gidiyorum yollar tranzit yoluna nazaran daha iyi sofya giriside bitmis vaziyette.

Evet bende 31.10 da ciktim Istanbuldan. Arkadasin dedigi gibi Kapikuleden Sofia ya kadar otoban artik. Köy yollarina girmiyorsun.
Ister gece, ister gündüz ben Sofia nin icine giriyorum her zaman. Tavsiye ederim. En fazla 30 dakikanizi alir ama araban saglam kalir.Hemde 40-50 km kar ediyorsun.