PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ING-Bank Türkiye e-turuncu hesap hakkinda görüsleriniz?

egeli-20
05 Haziran 2016, 23:15
Arkadaslar,

ING-Bank Türkiye suan hosgeldin kampanyasi adi altinda ilk yil %12 faiz veriyor. tabikii Türk Lirasina.
Bu konu ile bir tecrübesi olan varmi? yada buraya Para yatirmak Almanyadan mümkünmü?
Birde tabikii sizin bu konuyla görüs ve önerilerinizide merak ediyorum.

guengoer52
06 Haziran 2016, 01:39
Arkadaşım bahsettiğin faiz ING Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı, yani bir kereye mahsus ondan sonra daha düşük faiz oranları var. Vadeli hesaba para yatırmak için önce Türkiye`de bir hesabın olması gerek, kesinlikle buradan Türkiye`deki vadeli hesabına para havale etmeni tavsiye etmem bunu önceden Merkez Bankası hesabıyla yapanlar baya sıkıntı yaşadılar.
Tavsiyem, Türkiye`de hizmet veren tüm Bankaların verdikleri faiz oranlarını şube oranı olarak değil e-vadeli mevduat hesabı olarak karşılaştırıp hangisi daha fazla veriyorsa onda hesap açıp internet bankacılığınıda aynı anda aktifleştirerek 32-35 günlük dilimler halinde paranı e-vadeli mevduata yatırman çünkü şubede verilen faiz oranıyla e-vadeli faiz oranı arasında dağlar kadar fark var.
Birde bilgin olsun Türkiye`de her banka şubesinde açacağın hesaplardaki mevduatının 100 bin TL si devlet güvencesi altindadır, aynı şubede 100 bin TL nin üzerindeki miktar için devlet güvencesi yoktur, para bende ondan fazla param var ne yapmalıyım dersen onunda çaresi var farklı bankalarda hesap açıp limiti geçmeyecek şekil dağıtırsan sıkıntı yok, kolay gelsin. :)

aliharbiye
06 Haziran 2016, 07:45
kendinize saygınız varsa. kendinizi seviyorsanız bu bankaya bulaşmamanızı tavsiye ederim. banka idari şekli beş para etmez. başınız çok ağıracak. ben hsbc bankasıyla çalışıyordum. benim oturduğum yerde hsbc bank kapandı. ve 15 bin tl kredi kullanmak istedim, biii ing banka giriyimde bakım bi dedim. istedim verdiler. keşke hiç oraya girmemiş olsaydım. her ay taksidimin günü gelmeden bir veya iki gün önce yatırıyorum. bir gün beni bankadan aradılar, ve birikmiş borcumun olduğunu söylediler. bende ing banka gittim baktım. asıl borç yok. borç neymiş her ay benden hesap işletim ücreti olarak 20 tl hesaplayıp biriktirmişler ve onca borcumun olduğunu söylediler. böyle bir banka anlıyışı hayatımda görmedim. allah belalarını versin. hakkımı kuruşu kuruşuna kadar helal etmiyorum. ing çalışanları bile adi insanlar. nerde insafsız adam varsa onu çalıştırıyorlar. ing bank İstanbul müşteri hizmetlerini aradım yardımcı olamadılar neymiş hesabımı görmüyorlar. şimdi kalan borcum 12 ay. allah beni bu adi şerefsiz banka ve çalışanından kurtarsın. sakın kapıdan içeri girmeyin.

DenizCan
06 Haziran 2016, 08:51
Türkiye`de hesap isletim ücreti her banka kesiyor, biliyorum. Bunun ING bankasiyla alakasi ne?

Eger Türkiye`de ücret almayan banka varsa, ben de bir hesap actirmak istiyorum.:)

guengoer52
06 Haziran 2016, 09:02
aliharbiye arkadaşımızın hesap işletim ücreti konusundaki isyanı biraz yersiz DenizCan ın dediği gibi Türkiye`de hesap işletim ücreti alıyor bankalar. Kimi özel durumlarda örneğin emekli aylık hesabi yada her ay düzenli aylığınızın geldiği belirli miktarda otomatik ödeme talimatlarının bulunduğu hesaplar bazı bankalarda hesap işletim ücretinden muaf tutulabiliyor hesap işletim ücreti almayan bankalara http://bankakredinotu.net/hesap-isletim-ucreti-almayan-bankalar-2016-1058 ulaşabilirsiniz.

tolgahamburg
06 Haziran 2016, 11:24
guengoer52 tekrar teşekkürler:)dediklerinin hepsi doğru...egeli-20 Akbank Altın hesabını bir incele derimok78rcp

aliharbiye
06 Haziran 2016, 18:11
Beyler Arkadaşlar. banka sizden nasıl hesap işletim ücreti almakla yükümlü biliyormusunuz. eğer siz bankadan kredi almış iseniz. ve her ay son yatırma tarihiniz dolmadan siz kredi taksidini yatırırsanız, sizden hesap işletim parası almaya yükümlü değildir. Ama siz taksidi zamanında yatırmayıp geciktirirseniz, o zaman banka sizden hesap işletim ücreti almakla yükümlüdür. hesap işletim ücreti tamamen keyfi bir işlemdir. ben bir sürü banka ile çalıştım, aralarından yönetim ve idari şekil olarak beni en mutlu kılan hsbc bank oldu. varya hsbc bankın çöpüne kurban olurum. hayatımda bu kadar güzel bir yönetim şekli olamaz. adamlardan kredi almıştım. günü gelmeden yatırıyorum. hiç bir zaman beni arayıp hesap işletim ücreti istemediler. nasılsa İngiliz kafasıyla yönetilen bir banka. ama ne olduysa maalesef ilimdeki şubesi kapandı. ing banka müdürüyle hesap işletim ücreti hakkında konuştum. bana dediki benden kredi kartı alırsan bana otomatik ödeme talimatı verirsen. aracın bütün gider gelirini buradan yatırırsan, havale göndereceksen para işi ve banka işi olunca bana geleceksin dedi. o zaman senden hesap işletim ücreti almam dedi. bende kabul etmedim, oda gaspen benden hesap işletim ücreti alıyor. ing İstanbul müşteri hizmetlerini aradığım zamanda neymiş oradan hesaplarımı görmüyorlar. hesaplarıma müdahale edemezler diyorlar bana. ing bank hayatımda gördüğüm en adi çalışma sistemine sahip olan bankadır. topunun allah belasını versin. hiç bir müşteriye insanca davranmıyorlar. 12 aylık kredi borcum kaldı. yatırayım bir daha varya kapısından içeri girmem. her yerde ing bank hakkında yaşadıkları yazacam ve söylüyecem. saygılarımla aliharbiye.

*05300
06 Haziran 2016, 18:52
Benim Kuweyt-Türk te hesabim var. Ne hesap isletim ücreti, ne de baska birsey ödüyorum. Bu zamana kadar Akbank ve Sekerbank ile büyük sorunlar yasadim. Yok efendim baska sehirden hesapta islem yapmak su kadar para, veya hesap isletim ücreti su kadar para gibi. Faiz falan düsüktür ama adam gibi bankadir Kuweyt-Türk.

Selamlar

05300 - Merzifon

egeli-20
06 Haziran 2016, 23:11
Arkadaslar görüsleriniz icin cok tesekkür ederim. Ben Almanyada ING-Diba müsterisiyim. Türkiyedeki bankalarla pek bir tecrübem yok. o yüzden burada sizler danismak istedim. Akbank Altin hesabini mutlaka degerlendirecegim.

egeli-20
06 Haziran 2016, 23:13
guengoer52 tekrar teşekkürler:)dediklerinin hepsi doğru...egeli-20 Akbank Altın hesabını bir incele derimok78rcp

tesekkürler. Internette arastirayim biraz Akbank Altin hesabini.

tolgahamburg
07 Haziran 2016, 15:50
egeliyim bea:)plakam 20 bana uydu sana olurmu bilemem.Fakat uzun vadeli düşün kısa değil

egeli-20
07 Haziran 2016, 19:33
egeliyim bea:)plakam 20 bana uydu sana olurmu bilemem.Fakat uzun vadeli düşün kısa değil
Sana uymasina sevindim Arkadasim. biraz internette baktim. ama ne yalan biraz kafam karisti. ayda ne yatiriliyor? ve her ay Altinmi aliniyor? inan tam cözemedim.
Biraz detayli anlatirsan sevinirim. eger aciktan sorun olacaksa özelden yaz. Cok memnun olurum.

tolgahamburg
07 Haziran 2016, 21:40
Akbank Altın Mevduat Hesabı'nda Altınlarınız Sizin İçin Değerleniyor.

Birikimlerini altın olarak değerlendirmeyi düşünenlere Altın Mevduat Hesabı! Geleceğiniz için biriktirdiğiniz altınlarınız, sizin için hazırladığımız Akbank Altın Hesabı ile her zaman elinizin altında olsun.

Vadesiz TL, USD veya EURO hesaplarınız aracılığı ile gram cinsinden alacağınız 24 ayar altınlarınız Akbank Altın Mevduat Hesabı'nda sizin için değerleniyor.

Üstelik Altın Mevduat Hesabınız için hesap işletim ücreti de ödemezsiniz!
995/1.000 saflık değerindeki 24 ayar altınınızı ister şubelerimizden, ister alternatif dağıtım kanallarımızdan 7/24 alıp satabilirsiniz. Dilerseniz hesabınızdaki altınlarınızı 1, 2.5, 5, 10, gr. ve katları olarak gram altın olarak teslim alabilir ya da Akbank Altın Hediye Çeki düzenletebilirsiniz.
Minimum işlem tutarı 0,01 gramdır.
Vadesiz Altın Mevduat Hesabınızdaki birikiminiz 100.000 TL karşılığına kadar Devlet Güvencesi altındadır.
Şubenize vereceğiniz bir talimatla düzenli olarak altın alımı yapabilirsiniz.
Altın hesaplarınız arasında ya da başka bir kişiye ait altın hesabına şubelerimizden veya Akbank Direkt vasıtasıyla havale yapabilirsiniz.
Fiziki altın teslim işlemlerinde doğacak sigorta ve lojistik masrafları ödenmelidir.
Gram altın şubeleri için tıklayınız.

Dilediğiniz an hesap açtırmak için Akbank Direkt​’e giriş yapabilirsiniz. Akbank Direkt şifrenizi unuttuysanız üzülmeyin! “Şifre Al” butonundan yeni şifrenizi hemen alabilirsiniz. Akbank Direkt’e ister müşteri numaranızla veya TC kimlik numaranızla; isterseniz Akbank kredi kartı bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.////////7dilersen sayfalarından İletişim Formu doldur istediğini sor cevap alırsın selamlar.....Söylemeyi unuttum bu hesaplardan almanyadaki herhangi bir bankada açabilirsin türkiye ye özgü değil yani:)

egeli-20
07 Haziran 2016, 21:55
Akbank sayfasinda okudum ben bunu. Sadece Altin nasil aliniyor ve faizi nasil hesaplaniyor? Buna benzer basit sorular kafami mesgul ediyor.
Ama yinede sagol. Ben Almanyada bir Akbank subesinden bilgi almak icin randevu yaparim.

tolgahamburg
07 Haziran 2016, 22:25
Kısaca birikimlerini tl usd yada eur her ay belirtilen gramlar karşılığı satın alıyorsun ve güncel altın fiyatlarından işlem görüyor faiz yok fakat söyle bir durum var diyelim biriktirdin altın olarak bankadan almak istiyorsun onun için küçük bir komisyon alıyor.Birde benim bildiğim Akbank almanyada yok

guengoer52
07 Haziran 2016, 22:46
Odeabank oksijen hesap belki ilgi çekici olabilir.

egeli-20
07 Haziran 2016, 22:53
Kısaca birikimlerini tl usd yada eur her ay belirtilen gramlar karşılığı satın alıyorsun ve güncel altın fiyatlarından işlem görüyor faiz yok fakat söyle bir durum var diyelim biriktirdin altın olarak bankadan almak istiyorsun onun için küçük bir komisyon alıyor.Birde benim bildiğim Akbank almanyada yok

Sagol simdi daha iyi anladim. Iyi bir yöntem begendim. Akbank Almanyada yok derken? Sube olarakmi yoksa Altin hesapmi yok Almanyada?

egeli-20
07 Haziran 2016, 23:08
Odeabank yenimi hic duymadim bu bankayi. kime ait ?

tolgahamburg
07 Haziran 2016, 23:26
şube olarak yok odea bank rusların:Dfakat dediğim gibi bu hesap türü alman bankalarında da var

egeli-20
08 Haziran 2016, 01:05
Arkadasim Akbank Subesi Mannheim'da var. Ben burada degil Türkiye'de acmak istiyorum hesabi.
Rus bankalariyla hic calismadim tecrübem yok. Ama yinede her öneriyi degerlendirecegim.

tolgahamburg
08 Haziran 2016, 02:08
Arkadaşım;sadece kurumsal firmalara hizmet veriyor..Banada şubelerini kapattıklarını dedikleri için istanbulda açtım.Akbank AG, Almanya’da faaliyet gösteren şirket, Akbank'ın %100 iştiraki olup kurumsal bankacılık hizmetleri sağlamaktadır

guengoer52
14 Haziran 2016, 16:27
Odeabank ın Rus bankası olduğu bilgisi sanırım hatalı. https://www.bankakredinotum.com/2015/04/11/odeabank-sahibi-kim/ burada kime ait olduğu detaylı anlatılıyor. Türkiye nin tüm illerinde şubeleri henüz yok büyük şehirlerde var http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/sube-ve-atmler/Sayfalar/sube-ve-atmler.aspx buradan şubeler sorgulanabilir.

tolgahamburg
14 Haziran 2016, 23:48
lüblan menşeylimiş daha uzak dururum:D

guengoer52
15 Haziran 2016, 01:24
yerli yabancı aslında yok birbirlerinden farkı :-) sonuçta 100.000 Tl ye kadar tüm mevduatlar sigortalı güvence altında, aynı bankada o limit aşıldığında banka batarsa limitin üstündeki miktar buhar oluyor, buna dikkat ettikten sonra bence sorun yok.

tolgahamburg
15 Haziran 2016, 01:43
yani doğrudur

acipayamli
16 Haziran 2016, 11:18
canim arkadasim ben bir konuda basima geleni aktarayim kusadasinda evim var kiracim (16 sene durdu ev aldi cikti) duzgun birsekilde kirasini oduyordu benim hesabima yatiriyordu 2008 yilina kadar hesabima sonra evde tadilat yaptirdim ve kiracim ev kirasini duzgun bir sekilde esya aldigim dukkana yatirdi burda sorun olmadi 2008 yilinda bankada 1600 tl ve eyro hesabimda 100 eyro kalmisti ben 2011 yilnda felc gecirdim 2013 ekim ayinda izine gittim hesabimda turk lirasi olarak yaklasik 900 tl ve eyro hesabimda 5 eyro kalmis sordugumda 2008ile 2013 yillari arasinda hesabimda hic bir islem yapilmadigi halde islem parasi kesmisler sordugumda git tuketici mahkemesine basvur dediler mahkemeye basvurmak ise baslibasina sorun ben bunu yasadim sana bilgilendirmek istedim eger para lazim degilse hazine bonosu almani tasfiye ederim eyro olaraktan yanliz bankadan bankaya degisiklik gosteriyor ona gore birkac bankaya sor ( eyro tahvil en az 4 senelik turkliari insede ciksada kaybin olmaz) cocuklarin ufak ise toprak al ama arsa olarak degil tarla olarak turkiyenin heryerinden bunu 15 seneden erken elden cikarmamak uzere beklet herseyden daha iyi kazandiri hersey gonlunce olsun avusturyadan selamlar

guengoer52
16 Haziran 2016, 11:50
Hesap işletim ücreti konusu bankalar arası farklılık gösteriyor, isim vermeden örnek vereceğim bir banka açılan TL hesabından ayrı aynı hesaba bağlı döviz hesabından ayrı hesap işletim ücreti talep ederken diğer banka sadece TL hesabından bir kez buna bağlı diğer hesaplardan ücret talep etmeyebiliyor, bir diğer banka mevcut TL hesabında hiçbir işlem yapılmazsa sadece döviz ve vadeli döviz hesabından hiçbir talepte bulunmuyor. Bunları hesap açılmak istenen şube çalışanlarıyla konuşup anlaşmadan hesap açmamanızı öneririm.