PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullanilmis araç alimi ve garantisi

Bahadir42
05 Haziran 2016, 17:21
Selamlar.ben almanyada bir kullanilmis araba aldim tabiki galeriden.aradan 1 yada 2 ay icerisinde arabanin Schiebedach üst cam aciliminda sorun,Leuchtweitenregelung far ayari xenon ,handmremsen el freni .ve bir kac elektronik sorunlari oldugu ortaya cikti!satici ile görüştüm ve bana dedigi tek şey ben bizim ustayla Fachmann ile görüştüm 225000 km üzerindeki arabalara garanti vermiyormusuz dedi!ben ise extra galeriden aldimki garantiside var diye fakat sorun var.avukatima başvurdum avukat davayi kaybedebilimisizde!avukat arizalari siralayarak saticiya göndersi ama 2 hafta gecmesine rağmen haber yok!bilseydim böyle birşey olacagini arabayi Privattan Sahistan alırdım 2 yada 3000 euro ucuza!yardiminiza ihtiyacim var ne yapabilirim tsk ederim!!

tr-22
05 Haziran 2016, 17:29
Arabayi galeriden aldin ama kac model yazmamissin?arabayi alirken sana garantisi olup olmadigini söylemedilermi?Normalinde galeiden aldigin arabalarin hepsinde 6 ay garanti var,6 ayda gewehrleistung oluyor.

Avukatin sana neden öyle diyor bilmiyorum,o zaman sen burada eksik bilgi veriyorsun,daha aciklamali bir sey yapki dogru yardim alabilmen icin.

kova65
05 Haziran 2016, 18:18
Benim basimada bu benzer bir olay geldi. Privat dan Araba aldim araba arzali cikdi, aldigim adama giddim Parayi harcadim arabayi geri alsam param yok dedi, Avukata giddim bu isden bir sey cikmaz en iyisi araba yapdir bin dedi.

fuk_18
05 Haziran 2016, 19:50
aracin modeli markasi bilgisinide verseydin iyi olurdu

fuk_18
05 Haziran 2016, 19:55
galeriden aldin da kontratta yazmadilarmi garanti vardir diye basdan sorsaydin birde 225 binde arabayi galeriden almaya gerek yok bana göre 120 130 bin üstü yüksek km araci gidip de galeriden almam kimsede kolay kolay garanti vermez bu km araca bunu herkez bilir normalde,

extra garanti yaptirabilirdin 200 250 euro fazla verip suan bana kalirsa ugrasma harcicagin paraya zaten saydiklarinda birsey yok yaptirirsin ama inan oi km deki araci galeriden almaya gerek yoktu yuksek km zaten kimse vermicektir garanti kontratta baktin dimi privat yada export satis yazmiyor umarim

fuk_18
05 Haziran 2016, 19:58
senin durumda normal privat sonucta adam ben tamirci degilim der cikar isin icinden privatta mahkeme gitme gerek bile yok hatta almanyada alacakli isen mahkemeye verme bile :) alamazsin kazansanda

Benim basimada bu benzer bir olay geldi. Privat dan Araba aldim araba arzali cikdi, aldigim adama giddim Parayi harcadim arabayi geri alsam param yok dedi, Avukata giddim bu isden bir sey cikmaz en iyisi araba yapdir bin dedi.

erhan__79
05 Haziran 2016, 20:23
ben 600 euro verdim 2 sene garanti yaptirdim yoksa garanti yoktu

atsiz77
05 Haziran 2016, 20:38
Sağlıklı bilgi vermek için, satış sözleşmesini görmek lazım orda yazılanlar önemli

guengoer52
16 Haziran 2016, 01:58
Sözleşme satıcı Händler ile Privat kişi arasında yapılmışsa özel garanti sigortası yapılmamış olsa bile Händler sattığı araç için en az 6 ay gewährleistung vermiş olur kanunen, tabiki aldıktan sonraki çıkan arıza hasarın almadan önce var olması satıcı tarafından gizlenip alıcıya söylenmemiş olma durumunuda bilmek gerek.