PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Canakkale Sehitlik hakkinda bilg lazim

38bekir66
02 Haziran 2016, 22:34
Hayirli aksamlar Allah nasip eserse bu sene Sehitligi gezmek istiyoruz.Nasip olursa 05.08.2016 yola cikacagiz frankfurttan ve Canakkaleye gidecigiz.benim sormak istedigim giden arkadaslar bir bilgi verirse cok memnun kalirim.allaha emanet olun

Antakya
02 Haziran 2016, 22:39
nasil bir Bilgi istiyorsun?

ben gittim gördüm ve herkesin oraya gidip görmesini isterim. karis karis gezdim dolastim. seddülbahirden tut ta geliboluya Kadar ne varsa dolastim. bunu plansiz yaptim, yolum nereye düstüyse orayi ziyaret ettim. planli otobus turlarida var. tura katilirsan daha cok Bilgi edinirsin. sana herseyi anlatiyorlar ve en uzak yerlere Kadar götürüyorlar. bütün yerleri gezmek icin bana kalirsa en az 2 gün orda gecirmen lazim. hemen sipsak oldu bittiye getirme. görecegin manzaralar karsisinda tüylerin diken diken olacak. vatanini, milletini seven bir sahis orda duygulanmazsa banada antakyali deme.

coskun
02 Haziran 2016, 23:18
Arkadasim bende bir kere gittim gezdim ama hic memnun olmadim. Ne nerede nereleri görmek gerekiyor kuru kuruya bilinmiyor sana tavsiyem rehberli bir kafileye katil onlarla beraber dolas, nerede ne var neler yasanmis herseyi anlatiyorlar ve dolasirken adeta gecmisi canlandiriyorsun.

gamberoglu2000
02 Haziran 2016, 23:24
buna benzer sadece canakkale degil nere gidersen git rehberle daha iyi olur hem yer bilme acisindan hemde yasanilanlari anlatilarak yasamak duymak acisindan daha iyi olur.

Dolunay35
03 Haziran 2016, 20:22
Elbette rehberli kafile ile gezmek daha iyi olur,her şeyi canlıymış gibi anlatıyorlar yani her şeyi planlı yapıyorlar,kafilesiz tek başına gezersen fazla bir bilgi sahibi olamazsın,gezilmesi görülmesi gereken yerleri kafile ile gezmek daha iyi olur sanırım.

iyi forumlar ve iyi seyahatler...

bicak40
03 Haziran 2016, 20:44
Usta arabyla gideceksen heryeri gezersin yani geliboluyu ucakla gideceksen tura katil 1 hafta icinde 250 bin sehit verdik herkein görmesi lazim taaa nerelerden anzak geliyor görmeye

Paparazi39
03 Haziran 2016, 22:19
bende senin gibi bu sene temmuz ayinda canakkale sehitligini gezicem
1 günümü orasi icin ayirdim ve en önemli yerleri isaretledim haritada

Kilitbahir Kalesi( İstanbul’un FATİHİ, Fatih Sultan Mehmet tarafından kuşatma esnasında Papalık Donanması yardıma gelmesin diye tedbir amacıyla yaptırdığı kale )

Namazgah Tabyası ve Deniz Müzesi( Çanakkale Deniz savaşı esnasında 14 kısa menzilli top ve 2 uçaksavar topa sahip, toplam 16 top ile Çanakkale deniz savaşında kullanılan Tabya )

Rumeli Mecidiye Tabyası Gezintisi ve Seyit Onbaşı Ziyareti(Çanakkale Deniz Savaşının kahramanı “Seyit Onbaşı”nın 270 kiloluk top mermisi ile Ocean gemisini vurduğu ve zafer sahnesine çıktığı 8 bonet ve 6 top ile faaliyet gösteren tabya )

Bigalı Köyü Atatürk Evi Ziyareti

Çanakkale Şehitler Abidesi

tabiki mutlaka daha baska yerlerde vardir ama galiba en önemli yerler buralari
google maps da isaretle ve araban ile sakin sakin gez derim......

Galaxy3764
03 Haziran 2016, 22:37
3 hafta evel gittik turla gezip geldik gayet güzeldi.
http://sehitlikturu.gen.tr/canakkale-sehitlik-turu.html
Bu sayfada bilgi alabilirsin.Turla gitmeni tavsiye ederim.
Birde mümküse hafta arasi git.Cünki hafta sonu cok kalabalik oluyor.
Daha fazla sorularin varsa sorabilirsin.

38bekir66
05 Haziran 2016, 21:20
Herkesten allah razi olsun cevaplar icin.Allah nasip ederse 05.08 cuma aksamina dogru cikacagiz,allahin izniyle cumartesi aksami türkiyede oluruz.birde rehber olsun otel olsun nereyi tavsiye edersiniz.iki araba gidiyoruz türkiye ye kapikuleden ayrilacagiz ben canakkaleye dogru eniste kayseriye dogru nereyi takip etmem lazim edirneden sonra herkese hayirli ramazanlar dilerim ve allaha emanet olun

Paparazi39
05 Haziran 2016, 21:33
bide önemli not eklemek isterim

grup ile turlar vardir.....ben bu grup turlarina karsi bisey demek istemem ama gruba monte edilmis oluyorsun ve her bölgede kisitli bir zaman geciriyorsun

fakat kendin yola ciktigin zaman ve bütün gününü ayirdigin zaman sakin sakin dolasabilirsin.......zaman kisitlamasi yokdur..........

beni_7_in_bitirdin
05 Haziran 2016, 22:05
arkadasim Ben gecen sene Canakkale gittim. Mukemmel bir yer her şeyiyle. Kalacak yer olarak ben canakkale'yi 100 km ilerisine gittim Assos sokak ağzı Mitilini butik otele. Tek bir r kelimeyle mukemmel. Sessiz sakin zeytin ağacları arasında ve biraz yuksekte kaldığından muazzam bir manzarası vardı. Deniz'i tertemiz. Canakkale'ye girdiğinde sokak satıcıları gorursun anahtarlık Cakı bıcak satıyorlar. Onlarda şehitlik ve gorulmesi gereken yerlerin haritası bulunuyor. Bedavaya alabilirsin. Ben aldım ve kendim ailemle gezdim. Her gittiğim yerde zaten rehber vardı. Rehber anlatırken bende dikildim dinledim anlatılanları.

karadeniz
06 Haziran 2016, 01:02
Herkesten allah razi olsun cevaplar icin.Allah nasip ederse 05.08 cuma aksamina dogru cikacagiz,allahin izniyle cumartesi aksami türkiyede oluruz.birde rehber olsun otel olsun nereyi tavsiye edersiniz.iki araba gidiyoruz türkiye ye kapikuleden ayrilacagiz ben canakkaleye dogru eniste kayseriye dogru nereyi takip etmem lazim edirneden sonra herkese hayirli ramazanlar dilerim ve allaha emanet olun

38bekir66,Gelibolu sehitlik icin bireysel geziler icin en iyi bilgiyi internetten arastirin sizi yönlendirecek bilgilere ulasabilirsiniz bir cok arkadasimiz önermis turla gezi en makulu ama sorun degil kendi arabanizla biraz uzun sürer ama gezersiniz misal (http://www.canakkalesehitlikturu.net/wp-content/uploads/2013/10/canakkale-sehitlik-gezi-haritasi.jpg) konaklama olarak bende gezi icin saroz körfezinde otelleri düsünüyordum ama yolda cok zaman kaybindan dolayi gündüz geldim kismet olmadi oteller bir sürü istediginiz yerde bulabilirsiniz misal,(https://www.google.de/maps/search/saroz+k%C3%B6rfezi+oteller/@40.5064943,26.1609325,10z/data=!3m1!4b1)
Gezi sonrasi enisteniz,Eceabat'dan feribotla karsiya Canakkale'ye gecer devam eder,fotografmakinasini unutmayin,iyi tatiller.

*05300
06 Haziran 2016, 19:07
Nisan-2015 te oradaydim. Katilacaksaniz profesyonel turlara katilin. Biz 4 arkadas privat rehber tuttuk. Adam öyle uyduruk biri degil, ögretmen emeklisi hem de devletin verdigi rehber lisansi sahibiydi. Adam arabasiyla hem bizi götürüp hemde anlatacakti. Yola ciktik, aradan 2 saat kadar gecti, arabasindan acayip sesler gelmeye basladi, en sonunda da araba hic hareket etmedi. Arabanin bakimini falan en son ne zaman yaptirdigini adam hic hatirlamiyordu bile. Aksama kadar tamirciydi, cekiciydi, bekledik durduk. Rezil olduk. Sehitligi tam gezemedigimemi yanayim, aksama kadar cekici bekledigimemi yanayim.

Uzun lafin kisasi: Privat Rehber degil, Profesyonel turlar ile gezin daha cok keyif alin.

Selamlar

05300 - Merzifon