PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalniz basina arabayla Türkiyeye gitmek

asam2
02 Haziran 2016, 21:06
Ustalar hic aranizda tekbasina arabayla Türkiyeye giden oldumu acaba sikintili olabilirmi gümrükte cok arama olurmu giderken?
gelis insallah aileyle olacak

resadiyeli
02 Haziran 2016, 21:25
selam,simdiden hayirli yolculuklar dilerim.Yollarda kendine güveniyor isen neden sorun olsun ki,gümrüklerde de sorun olmaz.artik eskisi gibi sadce gurbetciler o yolda degiller,romanyalisi,yunani,bulgari hep ayni yoldan gidiyorlar.Yanliz tek giderken kalabalik olan yerlerde mola verirsen daha iyi olur.

cenk1978
02 Haziran 2016, 22:21
Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum....ben hem tek başıma gittim aile ile geldim...sonraki senede aile ile gittim tek başıma geri döndüm....rahatlıkla gidip gelebilirsin, yollar eskisine rağmen daha güvenli...önemli olan arkadaşın dediği gibi kalabalık olan yerlerde dur omv lukoil gibi buna benzer dinlenme tesislerinde....

Giderken pek arama olmaz, tr ye girişte belki ararlar.fakat dönüşte sıkı aramalar oluyor, Macar da sıkı denetim var, şansa kalmış bagajı komple boşalttirmalari
Allahın izniyle birşey olmaz inşallah.

Antakya
02 Haziran 2016, 22:44
@cenk1978 hemso,

ben bu sene belki ilk kez tek basima araba ile gidecegim. en son 5 sene önce gitmistim, ama aile ile beraber.
Benim sorum: yollarda ve gümrüklerde sorun yasamamak icin ne gibi evraklar lazim?

1. araba kagitlari
2. ehliyet - Pasaport
3. Yesil sigorta kagidi
4. baska ne lazim ???

cenk1978
02 Haziran 2016, 23:01
@cenk1978 hemso,

ben bu sene belki ilk kez tek basima araba ile gidecegim. en son 5 sene önce gitmistim, ama aile ile beraber.
Benim sorum: yollarda ve gümrüklerde sorun yasamamak icin ne gibi evraklar lazim?

1. araba kagitlari
2. ehliyet - Pasaport
3. Yesil sigorta kagidi
4. baska ne lazim ???

Hemşo araba ruhsat, yeşil sigorta kağıdı üstünde dikkat et geçeceğin ülkelerin üstü çizilmiş olmasın.araba senin adına değilse vekalet gerekiyor.
Ehliyet, pasaport süresine dikkat...ADAC plus veya benzeri bir sigorta tavsiye ederim..
Vinyet almayı unutma ve cama yapıştır..tr de hgs almayı unutma
Bunun dışında evrak olarak başka birşey gerekli değil.

coskun
02 Haziran 2016, 23:09
Arkadasim bende gecen sene tek basima gittim geldim, inanki tek araba gitmek daha güzel canin istedigi zaman dur kalk, uykun gelince yat kimseye bagli degilsin. Hem yollar gurbetci dolu takil birilerine takip et, kaybettin baskasina takil o kadar rahat tavsiye ederim. Belgelerin tam olsun, Adac üyeligin falan varsa hic düsünme..

elektroniker
03 Haziran 2016, 11:07
zaten en iyisi tek basina gitmek -- bende senelerdir gittim

deli-kadir
03 Haziran 2016, 16:47
Kardes ben geçen sene hanimla çocukları uçakla gönderdim, üç hafta sonra Bismillah deyip sabah saat 5 de Frankfurt'tan çıktım, çıktım, bi gece Sırbistan da Bulgaristan sınırına yakın bir otelde kaldım, sonra sabah saat 7 de tekrar yola çıktım, akşamına Antalyadaydim.

Şimdi önemli olan uykunun alip yola çık. Bir gecede uyuyabilecegin güvenilir bir yerde kal. Molalarini kalabalık yerde al. Naviye güvenme. Yolunu önceden araştır. Arabanın bakımını yap. Yedek lastiği al. Bol bol bozuk para al yanına. Evrakları kontrol et. Yollar temiz.

Tedbir bizden takdir Allahtan.

asam2
03 Haziran 2016, 19:42
Tesekkürler Ustalar fikirlerinize , nasipse cikcam yola

ibicam
29 Haziran 2016, 16:18
[QUOTE=deli-kadir;80977]Kardes ben geçen sene hanimla çocukları uçakla gönderdim, üç hafta sonra Bismillah deyip sabah saat 5 de Frankfurt'tan çıktım, çıktım, bi gece Sırbistan da Bulgaristan sınırına yakın bir otelde kaldım, sonra sabah saat 7 de tekrar yola çıktım, akşamına Antalyadaydim.

Kadir abi, ben de 40 yıldır bu sıla yolunu kullanıyorum ama sabah 5te Frankfurttan çıkıp akşama Bulgaristan'a yakın yatmak ne güzel. Sen hangi süratle gidiyorsun? Ben 100 km/h geçmemeye çalışıyorum, hem arabanın sağlığı hem de güvenlik açısından, çevre sağlığı da cabası.

deli-kadir
29 Haziran 2016, 20:53
[QUOTE=deli-kadir;80977]Kardes ben geçen sene hanimla çocukları uçakla gönderdim, üç hafta sonra Bismillah deyip sabah saat 5 de Frankfurt'tan çıktım, çıktım, bi gece Sırbistan da Bulgaristan sınırına yakın bir otelde kaldım, sonra sabah saat 7 de tekrar yola çıktım, akşamına Antalyadaydim.

Kadir abi, ben de 40 yıldır bu sıla yolunu kullanıyorum ama sabah 5te Frankfurttan çıkıp akşama Bulgaristan'a yakın yatmak ne güzel. Sen hangi süratle gidiyorsun? Ben 100 km/h geçmemeye çalışıyorum, hem arabanın sağlığı hem de güvenlik açısından, çevre sağlığı da cabası.

Şimdi kardeş ben şöyle anlatayım.

Birincisi uykumu almadan yola çıkmam. Mümkün olduğu kadar erken saatte çıkarım, en geç saat 5 de.

Ikincisi o saatte yollar baya boş olduğu için Almanyada serbest bölgelerde 160/170 kmh yi görürüm, ama trafik kurallarindan kesinlikle taviz vermem. Diğer ülkelerde hız limitlerini kesinlikle aşmam.

Üçüncüsü giderken yalnız gittiğim için fazla bi mola verme ihtiyacı duymuyorum. Gelirken hanım ve çocuklarda olduğu için durum değişiyor. Böylece saat 21/22 gibi pirotta otele giriş yaparım.

Büyütün yolu 100 le gidersem gece yarısı ancak varırım.

santicuma
29 Haziran 2016, 21:47
Bütün yol 100 km/h ile gidilirmi yahu? Arabanin bile dili olsa bi müddet sonra isyan eder "Abi bassana ya" der :D

MiAy
29 Haziran 2016, 22:35
Bende önceki senelerde hep sabah 5 de deli-kadir arkadaşımız gibi Ludwigshafenden ( Frankfurt yakınları) çıkıyorum yola, akşam 9 gibi Niş'de otelde kalıyorum. Sık aralıklarlada mola veriyoruz.
İbicam Usta yine sen bilirsin ama 100 ile gitmek kendine eziyet etmekten başka bir şey değil. Yolu bulduğun zaman azıcık dokunacaksın gaz pedalına.
Bu seneki niyetim sabah 5 de değilde 3 veya 4 de yola çıkıp Edirne'ye kadar gitmek ve orada konaklamak .
Yollarda ve gümrüklerde fazla oyalanmazsam gece 12 gibi varabilirim diye düşünüyorum.
Bakalım yolların durumuna göre hareket edeceğim.

topcam
29 Haziran 2016, 22:39
selamlar simdiye Kadar 3 defa kendim gidip geldim acikcasi yola cikinca hep ürperirim ama belli etmem

isler yolunda giderse en önemlisi araba bozulma olayi olmazsa zevke dönüsür araban bozulunca etrafina cok kisi toplanir sagolsunlar tamir olursa güzel olmazsa sorun

tabi cocuklarin durumuda önemli ama ben her Zaman ucaga tercih ederim kendi aracim bozulsada benim kimseye minnet etmem ister istemez gümrüklerde yigilma olur biraz sabir yiyecek icecek bol götür cay kahve eksik etme yolun acik olsun

NERESI SILA BIZE NERESI GÜRBET YOLLAR BIZE MEMLEKET

zirdeli79
29 Haziran 2016, 23:31
Babam kendisi 70 Yasinda Pazartesi Saat 19:45 de Breuberg ( Aschaffenburga yakin ) cikti Carsamba Saat 02:00 Gümrüge girmis Masallah Babama :-) Yanliz 1 Araba Yillarin söfürü Annemle ikisi Kullandigi Araba BMW 520 1996 model düldül, Yollar cok güzelmis hic sorun yok diyor yavas gelin Trafik kurallarina Dikkat edin diyor Baba Nasiyatidir arkadaslar.
Herkeze hayirli yolculuklar dilerim Yolalr

Caykara_61
30 Haziran 2016, 04:21
1 hafta kadar önce bizim iki arkadaş tek arabayla izine gittiler. Italyada hem ihtiyaç molasi verdiler ve hemde benzin aldilar. Birlikte lavaboya gidip geldiler ve arabaya binip gitmek istediler ama tekerlerin şişlendiğini bir kaç metre gidince anladilar. Arabadan inince hemen yardima 4-5 kişi gelmiş. Zar zorda olsa anlaşmaya çalişmişlar ve oradan hemen uzaklaşmişlar. Sigortayi aradilar ve yardim geldi. Yardim gelene kadar arkadaşimizin biri geçte olsa cüzdaninin ve telefonunun çalindiğini fark etti ama yardim edenler gitmişlerdi. Sonunda sağ salim memlekete varmişlar...

Izine ne şekilde giderseniz gidin, arabada birileri kalsin hatta kalanda kapilari kilitlesin ne olur ne olmaz....Hani bizimde çorbada tuzumuz olsun diye bildireyim dedim...

dreamceng
01 Temmuz 2016, 18:00
cok dusun,sagligin nasil,onu degerlendir,ayrica sirbistanda yalniz gidenlere takiyorlar,bence buyuk riziko,kalp krizi bel tutulmasi ,ve bir yigin yalniz gidecegin icin riziko hayation kayar,tabiki karar senin hayat senin

eskiyaaslan
05 Temmuz 2016, 05:49
Ustalar hic aranizda tekbasina arabayla Türkiyeye giden oldumu acaba sikintili olabilirmi gümrükte cok arama olurmu giderken?
gelis insallah aileyle olacak

usta tabiki cikabilirsin ben gecen sene yanliz ciktim cocuklar ucakla gitti

tek sikinti hep yanliz gittigimde sirbistan giris cikis ineden iplige kontroll birde türkiye giris kontroll
digerleri kontroll etmiyor gümrüklerde
yanliz cikmak cok güzel oluyor ben memnunum

deli-kadir
05 Temmuz 2016, 09:37
cok dusun,sagligin nasil,onu degerlendir,ayrica sirbistanda yalniz gidenlere takiyorlar,bence buyuk riziko,kalp krizi bel tutulmasi ,ve bir yigin yalniz gidecegin icin riziko hayation kayar,tabiki karar senin hayat senin

Arkadaşım tek başına gidecek olan bi insana bu laflar söylenir mi? Şimdiye kadar kimin başına ne gelmiş. Başına bişey gelenlerinden hep kendi dikkatsizliklerinden dolayı geliyor. Ya aşırı hız. Kurallara uymama. Uykusuz gitme vs. Tedbir bizden takdir Allahtan. İnsanın başına geleceği birşey varsa yolda yürürkende gelir

MiAy
05 Temmuz 2016, 13:48
Usta , gercekten bu yazdiklarina hic gerek yoktu.
Yazdiklarina göre evden disariya adim atmamamiz gerekir.

ozy_1976
16 Temmuz 2016, 17:05
2012 de gittim esim ve iki cocugumla. sorunn olmadi hatta cok rahat gittik istedigimiz zaman durduk istedigimiz kadar kaldik.

cassano
17 Temmuz 2016, 12:18
100 km/h belki cok degil ama bende ortalama 120 veya 140 gidiyorum. Hemde yorucu olmuyor. Konuya dönersek, tek basina gidilir, yoruldugunda bi hotele cekip dinlen. Yorgunlaga cok dikkat et.