PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [soru]-danimarkadan gelip bana araba saticak,gercekmi acaba ?

MEGAbond
29 Mayıs 2016, 22:15
autoscot ta bir arabayla ilgileniyordum,vatandasla bir iki sefer maillestik.
son gelen email bu,,
ilgimi cekti taa danimarkadan gelip benimle bielefeldte bulusmak istiyor.( ben dortmund civarindayim)

tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim arkadaslar.

araba su an autoscotta yok kaldirmis,,arabanin fiyati 3190 euro idi.

gelen mail altta.

Mein letzter Preis ist 3100 €. Es ist alles in Ordnung mit dir?
Das Auto ist Deutsch, mit Deutsch-Dokumente und Deutsch, Nummernschilder .
Ich bin kein Deutscher, ich bin aus Dänemark.
Ich habe gearbeitet, in Deutschland. Also, für das, ich habe ein deutsches Auto.
Ich bin wieder in Dänemark, In meinem Haus, in Aarhus, und ich habe das Auto, hier bei mir.
Mein Deutsch ist nicht gut. Sprechen Sie Englisch?

Wenn Sie das Auto in Kauf interessiert sind, kann ich in Deutschland kommen, diese Woche.
Sag mir, was für ein Tag, ist am besten für Sie, sich zu treffen.
Wir können in Bielefeld treffen, wenn es Ihnen recht ist.

Ich nehme an, alle Tests, dass Sie mit diesem Auto machen wollen.
Die km sind real. Wir können gehen, zu jedem Dienst, und Sie können das Auto überprüfen.
Ich bin der erste Besitzer. Verteilung Band wurde bei 110.000 KM geändert.
Ich verkaufe das Auto mit Winterreifen und Sommerreifen .
Ich erwarte deine Antwort. Vielen Dank.

f4scistx
29 Mayıs 2016, 22:35
sahtekar.
yurt disindan kac haber var böyle.. eski oyun kardesim.
hic ugrasma basin agrir parani alir

MEGAbond
29 Mayıs 2016, 23:01
cevap icin tsk ederim ustam. nasil alicak parami,,biraz aydinlatirsan sevinirim.
yanimda nakit para götürmezsem,yanliz gitmezsem,,arabanin kagidi küregi yalan olacak hali yok ya,,trafige gidip o anda araba kapatilacak,,,

mesela örnegin ne gibi sahtekarlik olabilir ustam?

kral64
29 Mayıs 2016, 23:36
usta arkadasin da dedigi gibi googlede biraz arastirirsan anlarsin dolandiici oldugunu
sen adama yaz tamam alacagim gel diye adam sana cevap olarak ben senin gercek alici oldugunu anlamak icin suraya bi miktar para yatir diyecek falan filan istersen sakasina yaz alacam diye:)

Mafyan
29 Mayıs 2016, 23:41
Hemen neden sahtekar diyorsunuzki
Bizde aldik danimarkalidan ve hic birsey olmadi.
Satan adam burda calisan biri ve donus yaptigi zaman arabayi getirmeleri cok zormus
En azindan bize denilen .Zaten alman belgeleri var yani birsey olacagini sanmiyorum

MEGAbond
29 Mayıs 2016, 23:55
2500 euro teklif ettim,,yemlemek icin,az önce mail yollamis,

mail altta

fur 2500 eur, kaufen si ein anderes auto.
danke

Speedy123
30 Mayıs 2016, 00:55
Bence pek sahtekar gibi durmuyor, olacağına bir bırak derim ilgin varsa gerçekten, adam zaten kendisi teklif etmiş istediğin yerde kontrol yaptır diye, senin yerinde olsam ADAC veya Dekra götürüp arabaya Gebrauchtwagen Check yaptırman, senin için garanti olur arabayı almadan önce. Sahtekar olsa direk zaten mail içine yazıyorlar genelde parayı böyle böyle yapalım diye.

sswiss
30 Mayıs 2016, 19:57
Benim ve bir cok insanin basina geldi bu olay
özetle:15000 frank degerinde bir arabayi 4800 frank a buldum ,arabanin resimleri var ve isvicre plakasi gözüküyor,mail yazdim aninda cevap geldi adam diyor ben ingilizim ve isvicrede calisiyordum ,aile sorunlarindan dolayi isvicredeki isime son verdim ve ingiltereye döndüm arabayida oraya götürmüs .bana diyor arabanin yari fiyatini banka havalesi olarak yolla daha sonra arabayi hemen transport firmaya verip yolluyacakmis arabayi teslim alincada kalan miktari ödüyecekmisim . güldüm

bana bir transport firmasi kaydi gönderdi ingiltereden isvicreye ,sahte düzenlenmis benim dikkatimi hemen su cekti yolladigi transport firmanin internet sitesi arama motorlarinda ücretsiz dagitilan internet site adi ve serveri ile hazirlanmis

arabanin plakasini internetten arastirdim ve gercek sahibini buldum ve araba hakikaten satilikmis sahibi internete koymus ve fiyati 15600 frank yazmis adam diyor yaklasik 2 haftadir telefonum hic susmadi herkes beni ariyor

olay böyle kardes sakin uzak dur

sswiss
30 Mayıs 2016, 20:02
kesinlik benim basima gelen olay buydu noktasi virgülü ayni ayni kisi veya ayni grup ,yazilara dikkat et internette almancaya cevrilip sana dikkat etmis .
kardes almanca bilen biri alt altta cümle kurmaz dikkat edersen adam alt altta yazdim yazilar olabildigince dokru yazilsin diye .bu kadar yaziyi almancaya cevirsen mutlaka hata veriyor .

bu kisi ayni kisi ,aynisi banada oldu

hOrOz
30 Mayıs 2016, 20:22
Hemen neden sahtekar diyorsunuzki
Bizde aldik danimarkalidan ve hic birsey olmadi.
Satan adam burda calisan biri ve donus yaptigi zaman arabayi getirmeleri cok zormus
En azindan bize denilen .Zaten alman belgeleri var yani birsey olacagini sanmiyorum

bir kere Danimarka EU ülkesi değil mi ?
arabayı Danimarka ya götürmek niye zor olsun ki??

tr-22
30 Mayıs 2016, 20:54
Benim ve bir cok insanin basina geldi bu olay
özetle:15000 frank degerinde bir arabayi 4800 frank a buldum ,arabanin resimleri var ve isvicre plakasi gözüküyor,mail yazdim aninda cevap geldi adam diyor ben ingilizim ve isvicrede calisiyordum ,aile sorunlarindan dolayi isvicredeki isime son verdim ve ingiltereye döndüm arabayida oraya götürmüs .bana diyor arabanin yari fiyatini banka havalesi olarak yolla daha sonra arabayi hemen transport firmaya verip yolluyacakmis arabayi teslim alincada kalan miktari ödüyecekmisim . güldüm

bana bir transport firmasi kaydi gönderdi ingiltereden isvicreye ,sahte düzenlenmis benim dikkatimi hemen su cekti yolladigi transport firmanin internet sitesi arama motorlarinda ücretsiz dagitilan internet site adi ve serveri ile hazirlanmis

arabanin plakasini internetten arastirdim ve gercek sahibini buldum ve araba hakikaten satilikmis sahibi internete koymus ve fiyati 15600 frank yazmis adam diyor yaklasik 2 haftadir telefonum hic susmadi herkes beni ariyor

olay böyle kardes sakin uzak dur

Sana kesinlikle sana katiliyorum bana oldu bir kac kez,autoscota fazla arabalar baktiginda nasil oluyorsa bilmiyorum,gelen mailler hemen ingiltereden geliyor ve ne büyük tesadüf adamlar ya karilarindan bosanma derecesinde yada meslek icabi almanyayi terk ediyorlar.

Benimde konuya acan kardesimize tavsiyem kesinlikle uzak dursun.

Mesut64
31 Mayıs 2016, 12:25
Kesinlikle sahtekarlik var bu iste,
senden Western Union a para yatirmani isteyecek kendi adina, bunu geleceginden emin olmak icin
yapacak, bulustugumuzda alirsin diyecek. Benim de basimdan böyle bir olay gecti parayi geri cektim,
bunlar bir sekil western uniondan parayi aliyorlar. uzak dur derim.

sswiss
01 Haziran 2016, 00:20
Mafyan kardes sorun danimarka yada baska bir ülke degil git türkiyeden de getirirsin araba almanyada prüdüsürlere uyduktan sonra.

ancak arkadasin anlatiginin yaklasik %95 ni benim ve tanidigim bir kac kisinin basina geldi tekrar diyorum sorun danimarka veya baska ülke degil sorun ortada araba yok cünkü bunlar almanyada satilik arabalarin resimleri ve özelliklerini alip kendi isimlerine satilik ilan veriyorlar

bir kere Danimarka EU ülkesi değil mi ?
arabayı Danimarka ya götürmek niye zor olsun ki??

fuk_18
01 Haziran 2016, 00:49
benimde basimdan gecti araba ariyordum bir kac mercedese yazdim fiyatlarida dusuktu üste yazilanlar gibi olaylari duydugum icin temkinli yaklasiyordum sonra yazdim birine adam bana uzun bir yazi yazdi almanca ile esinden ayrilmis ingiltereye dönmek zorunda kalmis araba ingilteredeymis ve araci transport firmasiyla göndercekmis wester uniondan para istiyor hatta bana arabanin ruhsatini kendi kimliginin fotokopisini herseyini gönderdi ama yinede tabi inanmadigim icin cevap dahi vermedim

uc bes fazla ver guvendigin yerden al araci derim

tolgahamburg
01 Haziran 2016, 00:59
inan derim...

sswiss
01 Haziran 2016, 11:27
fuk_18 Kardes senin yazdigin yazinin sonunda üc bes ver güvendigin yerden al demissin ,kardes o dolandiricilarin ilan verdigi arabanin degeri zaten o kadar degilki bunlar ne kadar ucuz koyarsa ilani o kadar kisi ilgi cekiyor ve hemen mail yaziyor.diyelim 20 kisi bu ilani gördü ve 20 kisi mail cekti arabayi almak icin bu 20 kisiden sadece biri veya 2 kisi dolandiriciya para yollasa ,dolandirici tas attida kolumu yoruldu birsey satmadan birsey almadan para kazanmis oluyor.

arkadaslar yöntem ayni bir cok arkadas yazmis bu yazilanlari dikkate alin ve hemen uzak durun .arabayi görmeden ve arabayi teslim almadan 1 cent bile para vermeyin göndermeyin kisacasi budur.

benimde basimdan gecti araba ariyordum bir kac mercedese yazdim fiyatlarida dusuktu üste yazilanlar gibi olaylari duydugum icin temkinli yaklasiyordum sonra yazdim birine adam bana uzun bir yazi yazdi almanca ile esinden ayrilmis ingiltereye dönmek zorunda kalmis araba ingilteredeymis ve araci transport firmasiyla göndercekmis wester uniondan para istiyor hatta bana arabanin ruhsatini kendi kimliginin fotokopisini herseyini gönderdi ama yinede tabi inanmadigim icin cevap dahi vermedim

uc bes fazla ver guvendigin yerden al araci derim

giga38
02 Haziran 2016, 20:34
degerinden cok düsük araba ilanlari hep sahtekarlarin oyunudur, hickimse 10 binlik arabayi 5 bine vermez

tolgahamburg
05 Haziran 2016, 03:11
Her malın bir satıcısı ve alıcısı vardır gerekli işlemler oldumu teleşa gerek yok

kafkaskartali76
10 Temmuz 2016, 09:15
Autoscout da benimde basima geldi ayni olay ama inanmadim ben 2 saat gecmedi autoscout dan email geldi ilgendiniz araba sahtedir dikkat edin bir bilgi verdinizse en yakin polis karakoluna gidin diye.bence internette herseye süpheyle yaklascan körü körüne gitmicen herseye

guengoer52
10 Temmuz 2016, 09:48
Araba alım satış işlerinde çok dikkatli olun daha geçtiğimiz hafta yakın bir yerde alıcıyla satıcı bir marketin önünde buluşma ayarlıyorlar gelen alıcıdan zorla yanında getirdiği parayı alarak kayıplara karışmışlar, kesinlikle yanlız gitmeyin derim.