PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sirbistandan Ausweis ile gecilirmi?

Deniz Video
27 Mayıs 2016, 16:09
Arkadaslar Alman Ausweis i ile sirbistandan gecilirmi pasaport olmadan. Tesekkurler

neco54
27 Mayıs 2016, 16:18
Ausweiss ile Türkiyeye kadar sorunsuz gidebilirsiniz. Bilhassa kendim denedim. Hic bir sorun yasamadim

elektroniker
27 Mayıs 2016, 21:19
Ausweiss ile Türkiyeye kadar sorunsuz gidebilirsiniz. Bilhassa kendim denedim. Hic bir sorun yasamadim

hangi sila yolu ile ??

Melik
27 Mayıs 2016, 22:03
Arkadaslar Alman Ausweis i ile sirbistandan gecilirmi pasaport olmadan. Tesekkurler

Slm,
Arkadasim gecen sene oglum bizimle geldi ve Alman Ausweisi vardi.Rotamiz Avusturya, Macaristan Sirbistan ve Bulgaristan üzeriydi. Hic bir sorun olmadi. Sirbistan icin Almanyanin Auswärstiges Amt sayfasindada Einreisebestimmungen für deutsche Staatsangehörige kisminda hepsi yaziyor. Diger ülkeler EU oldugu icin oralarda zaten sorun yok.

gizemm
28 Mayıs 2016, 06:21
Reiseausweis yanina almadan yola cikma , sirp giciklik yaparda gecirmesse romanya üzeri gitmek zorunda kalirsin

Paparazi39
28 Mayıs 2016, 09:48
arkadaslar

eski pasaportlarda cocuklarin anenin pasaportunda kayitli olmasi gerekiyordu.
Sirbistan da problem cikiyordu .
bizim hanimda simdi iki senedir yeni pasaport var cocuklarin alman pasaportu var.
Anenin pasaportunda cocuklar hicbir sayfada gösterilmiyor.

Bu bir sorun olabilirmi?
Yoksa yeni pasaport devreye girdiginden beri artik buna gerek yokmudur?

neco54
28 Mayıs 2016, 21:07
hangi sila yolu ile ??Almanyadan, Avusturya -Slovenya- Hirvatistan-Sirbistan-Bulgaristan ve Türkiye yolunu kullandim Aussweiss ile hic bir sorun cikmadi
gidis dönüste. Ama Reisepass,larimizda her ihtimale karsi vardi yanimizda ve hic bir yerde sormadilar.

S&S

Erat
28 Mayıs 2016, 21:17
http://www.auswaertiges-amt.de/DE/Laenderinformationen/00-SiHi/Nodes/SerbienSicherheit_node.html

msty43
29 Mayıs 2017, 16:44
Arkadaslar,

bir sey sormak istiyorum. Alman vatandasiyim. yol güzergahinda yani Berlinden Türkiye ye Personalausweis ile gidebilirmiyim Araba ile?
Cevaplar icin simdiden Tesekkürler

pasha1
29 Mayıs 2017, 16:48
s.a. arkadasim,

gidemezsin pass gerekli.

saygilar

fenerli35
29 Mayıs 2017, 17:05
Sa Kardesim,

100 yüz gidebilirmisin ben gecen sene gittim Frankfurt,Avusturya,Macaristan ,Sirbistan,Bulgaristan,Türkiye .

Gelirken
Türkiye,Yunanistan,Makedonya,Sirbistan,Macaristan, Avusturya,Frankfurt.
hic bir sorunla karsilasmadim özellikle hep Personalausweisslerimizi verdim denemek amacli hic sorun cikmadi,kesinlikle gidebilirsiniz arkadasim simdiden hayirli yolculuklar.

Selam
29 Mayıs 2017, 17:35
Güzel soru.

Bu konuda tecrübem yok fakat Sirbistan AB´ye ve schengene üye olmadigi icin Sirbistan gümrük polisi alman kimlik kartini Kabul .etmeyebilir.

Onun icin tedbirli olup "Reisepass" ile izin yoluna cikmak kanaatimca daha emniyetlidir.

ffb
29 Mayıs 2017, 19:15
Serbien geht ohne Reisepass

Einreisebestimmungen für deutsche Staatsangehörige
Reisedokumente
Die Einreise ist für deutsche Staatsangehörige mit folgenden Dokumenten möglich:

Reisepass: Ja
Vorläufiger Reisepass: Ja
Personalausweis: Ja
Vorläufiger Personalausweis: Nein
Kinderreisepass: Ja

Quelle: https://www.auswaertiges-amt.de/sid_2637920D6E277D0C10789A0EE2D2A765/DE/Laenderinformationen/00-SiHi/SerbienSicherheit.html?nn=349864#doc349814bodyText 4

clon
30 Mayıs 2017, 08:40
Reiseausweis yanina almadan yola cikma , sirp giciklik yaparda gecirmesse romanya üzeri gitmek zorunda kalirsin

Bence arkadasin yazdigini dikkatte alin cünkp basimza geldi,romanyadan gitmek zorunda kaldik

derebogazli
30 Mayıs 2017, 09:05
izine yakin yine sirbistan muhabbetleri basliyor nerden uyduruyorlar bu yalanlari hic bir sorun olmadan gidilir bizim millet kadar ortaligi karistiran millet inanki dünya üzerinde bulamazsiniz vesselam

clon
30 Mayıs 2017, 13:49
izine yakin yine sirbistan muhabbetleri basliyor nerden uyduruyorlar bu yalanlari hic bir sorun olmadan gidilir bizim millet kadar ortaligi karistiran millet inanki dünya üzerinde bulamazsiniz vesselam
Anlasilan sen yilda 10 kere ausweiss ile sirbistandan gidiyorsun :)

enespasa
06 Haziran 2017, 15:06
ben iki sene once sadece fransiz kimlik karti ile gittim geldim sorun olmadi.almanya,avusturya,macar,sirp,makedon ve yunan uzeri

hasanoglu
15 Haziran 2017, 23:34
AB Ülkelerin vatandaslari Kimlikle seyahat edebilir.
Hic bir sikinti yasamadim o kabuletmeyen memurler sizden harac almak istiyor
girin o ulkenin Buyukelciligine cikarin yazici da onu gösterin.
Diyeceksiniz kabul etmiyor ne dersem diyeyim.
NEDEN KABUL OLMUYOR.
1-Biomatrik kimlik degildir.
2-Kimlik burusmus olabilir
3-Cok eski min görunum varsa
4-kimlikde catliklik varsa
5-resim iyi görunmuyor
6-Resim cok genc lik resimse
7-kenarlari kalkmissa
vs... gibi durum da memur red hakkina sahipdir
Cunku biomatrik makina okumuyor bu durum pasaport icinde gecerlidir.