PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kara sineklerden nasıl kurtulabilirim. ?

Selcuk8
27 Mayıs 2016, 12:43
Herkese merhabalar, yukarıda belirtmiş olduğum gibi havalar ısındı sinekler çoğaldı ve bu durum rahatsız verici olmaya başladı bile . Ben bu kara sineklerden nasıl kurtulabilirim obi de spray felan aldım fayda etmedi..sinek kovucu lambalar varmış hangisini tavsiye edersiniz.
Şimdiden teşekkürler

Efe1977
27 Mayıs 2016, 14:49
slm Selcuk tavana asilan yapiskan band gibi birsey oluyor sarkiyo, sinekler hep üstünde yapisik kaliyo birde onu dene.almanca ismi heralde fliegen klebefalle

Sürgün Sevdam
27 Mayıs 2016, 15:20
Ben mutfakta ve oturma odasinda feslegen büyütüyorum.
Ama basilikum degil belki oda ise yarar.

Benim dedigim TR den getirdigim bize güzel ama sineklere hos olmayan kokusu var.

Baya ise yariyor.

Selcuk8
27 Mayıs 2016, 15:27
a.slm efe o bahsettiğin tavana asılan yapışkandan da kullandım ama sadece kısa vadeli faydası oluyor ..aslında fliegenvernichter almak istiyorum ama faydalı olurmu bilmiyorum :/

Fesleğen Basilikum degilmi ?
Ben fesleğen büyütene kadar sinekler bizi yemesin 😂

Mister
27 Mayıs 2016, 15:52
kokulu mumlar var bildigim onlarda baya fayda ediyor

Sürgün Sevdam
28 Mayıs 2016, 12:43
a.slm efe o bahsettiğin tavana asılan yapışkandan da kullandım ama sadece kısa vadeli faydası oluyor ..aslında fliegenvernichter almak istiyorum ama faydalı olurmu bilmiyorum :/

Fesleğen Basilikum degilmi ?
Ben fesleğen büyütene kadar sinekler bizi yemesin ��

Evet almancaya cevirince basilikum.Burdaki yenen feslegen.

ama bizin TR de süs ve koku cicegi olarak kullanilan feslegen var ben onu demistim.

Yunan feslegeni olarak gecer genelde ismi.

http://3.bp.blogspot.com/-dBroky2Y_Ag/UQFkDDZD1mI/AAAAAAAACIY/3KG3jQkWn_o/s1600/feslegen.jpg

mxm
28 Mayıs 2016, 12:49
Eve kedi al sineklerin anasini aglatiyorlar ok78rcp Bizim iki kedimiz var ve sinek girince seviniyoruz, kedilere ve bize macera cikiyor.Tek sorun arilar, ari da giriyor bazen, o sakat.

Gercekler
28 Mayıs 2016, 13:02
Yok kedi olmaz. Kurbaga alsin.

Selcuk8
28 Mayıs 2016, 17:55
Pflanzen kölle ye gidip bakarım. .inşallah o bahsettiğin bitkiyi (fesleğeni) bulurum :)