PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede Hesap actirmak

Hayri
23 Mayıs 2016, 14:47
Selam arkadaslar,

mesela türkiyede ziraat den hesap açtırsam, kaç gün sürer kartı almak?
Ben bu isleri daha yeni öğreniyorum.
Türkiyede evin elektrik ve su parasını banka dan doğru yatırmak istiyorum.

Şimdiden Tesekürler

neco54
23 Mayıs 2016, 14:55
Nüfus cüzdanin ile hemen aciyorlar. Kartin gelmesi bir kac gün sürer.
Faturalarindan bir tanesini bankaya ver, 5 dakikada islemin biter.
Tabiki bankada bir miktar olmasi gerekiyor.
Kendiminde bankadan her ay Digitürk, Telekom ve Elektrik paralari kesiliyor yillardan beri.

S&S

Karadayi35
23 Mayıs 2016, 17:39
Mavi kart ile Vergi dairesinden vergi numerasi aliyorsun, 10 dak. icinde veriyorlar (Passaportun fotokopisi lazim). 24 saat sonra, senin vergi numeran bankalarin sisteminde görünüyor ve hesabi acip karti direk eline veriyorlar.
vergi numerani aldikdan sonra yani, 24 saat sonra bankaya gidip, hesabini acdirabiliyorsun. dedigim gibi bide, karti ayni gün eline veriyorlar.
Türk kimligi ile nasil olur bilemem... Farkli calisiyorlardir belki, fakat sanmam.
Selamlar

tufanci
23 Mayıs 2016, 19:33
TEB ve Ziraat Bankasi, ikisinde hesabim var, ikametgah adresi, ve nüfus cüzdani ile aciyorlar hesabi, sana tavsiyem internet bankaciligi yani online banking de actirman, islemlerini yurtdisindan yapabilirsin.

Karadayi35
23 Mayıs 2016, 22:38
Türk kimligi ile vergi numeraya gerek kalmiyormu yani?

tufanci
23 Mayıs 2016, 23:25
ben actirdigimda bana kimse vergi numarasi sormadi,

ilkman
24 Mayıs 2016, 10:40
mavi kart ile de vergi numarasi gerekmiyor.

Karadayi35
24 Mayıs 2016, 11:15
mavi kart ile de vergi numarasi gerekmiyor.

mavi kart ile bu sene acdirdim bir hesap. vergi numera sart dediler.
sen ne tür hesap acdirdin, ve islemi nasildi mavi kart ile?

guengoer52
24 Mayıs 2016, 17:08
en dogrusu hesap actirilacak banka subesinin telefon numarasini google den bulup direk ilgili subeyi arayarak gerekli belgeler konusunda bilgi alip hazirlikli gitmek derim cünkü ülkemizde genelde her konuda oldugu gibi bu konudada bankalarin birbirinden degisik uygulamalari yüzünden vatandas magduriyet yasayabiliyor.

TolgANL
27 Mayıs 2016, 00:32
3 ay once Ziraat bankasinda hesap actirdim.
Dikkat etmeniz gereken en onemli konu; adrese dayali ikametgahinizin olmasidir.
Hesap actirmak icin gittiginiz banka, nufus cuzdaniniz ile sorgulama yaptiginda, bilgisayar sisteminde Turkiye`de herhangi bir adreste oturuyor gorunmeniz gerekir.
Ikametgahiniz tamamsa, T.C. Nufus cuzdani numarasi ile hemen hesap acabilir, kartinizi hemen alabilirsiniz. Internet bankaciliginada hemen basvurabilir, kullanima actirabilirsiniz.
Yabanci pasaportlularda hesap acabilir, bunun icin herhangi bir vergi dairesinden vergi numarasi almalari ve tebligat adresi gostermeleri sartiyla..

Amca
21 Haziran 2016, 12:58
Dikkat edin 2010 Berri acilan hesaplar 2017 sisteme bildirilecek

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?16873-Common-Reporting-Standards-Standard-f%FCr-den-automatischen-Informationsaustausch-%FCber-Finanzkonten

Osmanbey34
25 Ekim 2016, 16:06
ben bu sene isbank hesabi actirdim. nüfüs cuzdani olanci hemen aciyorlar . adress lazim dedil. Yer Denizli ..

hekimoglu
25 Ekim 2016, 16:19
tek sorun sistemde ikametgah cikmadiginda olusabiliyor onuda buna dikkat edin ikinci adres olarak kendinizi kayit ettirip hemen bir ikametgah ciktisi alip halledebilirsiniz, müsteri kartlari bankadan bankaya degisiyor kimi hemen kimi 1-2 hafta sonra verilen adrese yada istek üzerine subeye getirtebiliyor.

akbaba
25 Ekim 2016, 20:33
ziraat bankasinda veya isbank'da konto gebühr varmi?

hekimoglu
26 Ekim 2016, 01:04
Finansbank “enpara ” , Kuveyt Türk “Senin Bankan" , Albaraka Türk Bankası, Türkiye Finans Bankası bankasi disinda tüm bankalar hesap isletim ücreti alir.

Osmanbey34
26 Ekim 2016, 02:10
event ücret aliyorlar . isbankasinda iki türli secenek var " vadeli ve vadesiz " hesap var . Bide euro hesabi acmak istiyorsan 1000 euro yaklasik yatirman lazim. Ama bence en iyisi bence kendin tr de bankaya gidip arastir. Örnek Isbankasinda almanyadan Online Banking oluyor alman cep nummarasinlan. Ziraat Bankasinda Almanyadan Online Banking alman cep No sunlan yapamiyorsun.....

Banka Banka degisiyor. Zamaninda Bankaya git. kendine zaman ayir son güne birakma.... Ben bu sene Bankada bayanla bir birimize giriyorduk. Cok hizli anlatiyor , imza üstüne imza, Yaninda birisini götür tavsiyem :)

tr nin systeme biraz degisik.

akbaba
26 Ekim 2016, 23:43
ben 2010'da Türkiyeden ev aldim,elektrik-su-gaz parasini otomatik ödeme ile ödemek icin, islem parasi yok diye Bank Asya'da hesap actirmistim. gercektende hic islem parasi almadilar, bu sene yazin izine gittigimde bankanin kapatildigini gördüm,biraz paramda vardi hesapda, galiba paramda gitti.
Finansbank ,Kuveyt Türk , Albaraka Türk Bankası, Türkiye Finans Bankası bunlarda islem parasi yok diyorsunuz, bunlar nasil bankalar? bunlarida kapatmasinlar sonra?
arkadaslar konuyu lütfen baska yere cekmeyin, ben sadece islem parasi olmayan bankayla ilgileniyorum.

hekimoglu
27 Ekim 2016, 13:52
ben 2010'da Türkiyeden ev aldim,elektrik-su-gaz parasini otomatik ödeme ile ödemek icin, islem parasi yok diye Bank Asya'da hesap actirmistim. gercektende hic islem parasi almadilar, bu sene yazin izine gittigimde bankanin kapatildigini gördüm,biraz paramda vardi hesapda, galiba paramda gitti.
Finansbank ,Kuveyt Türk , Albaraka Türk Bankası, Türkiye Finans Bankası bunlarda islem parasi yok diyorsunuz, bunlar nasil bankalar? bunlarida kapatmasinlar sonra?
arkadaslar konuyu lütfen baska yere cekmeyin, ben sadece islem parasi olmayan bankayla ilgileniyorum.

Dostum, bank asya nin durumu burada üzerinde konusamayacagimiz sekil siyasi bir durum, ayrica türkiye sinirlari icinde hizmet veren bankalarindaki mevduatlarin 100.000 TL ye kadar olan kismi TMSF tasarruf mevduati sigorta fonu kapsaminda sigortalidir paran yanmaz alirsin. Ayrica bircok bankalar birden fazla otomatik ödeme talimatlari olan müsterilerindende hesap isletim ücreti almiyorlar, gördügüm kadariyla senin ödemelerin var bu durumu müsteri temsilcinle bir degerlendir derim.
Finansbank in subesiz online bankaciligi olan enpara.com da isletim ücreti yok Finansbank in kendinde var yanlislik olmasin, ayrica hesap isletim ücretiyle ilgili bir mahkeme karari ciktigindan beri bankalarin bircogu bu ücreti hesaptan kesmiyorlar sanirim yargitay karari bekleniyor, bekleyip görmek lazim.

netcezgari
02 Kasım 2016, 20:53
Ben 6 yıldır halkbank dayım ilk zamanlar ücret aldılar
Fakat son iki senede hiç bir ücret almıyorlar sadece başka bankaya eft havale yaparsam
1,5 tl ücret alıyorlar yani bütün işlemlerimi almanyadan oturduğum yerde yapıyorum.

moonrise
03 Kasım 2016, 14:14
Ben senelerdir is ve Garanti interneti kullaniyorum, hesabindan 2 otomatik ödeme (digitürk, elektrik vs) yaparsan hesap ücreti almiyorlar, müsteri temsilcisi ile ayri ayri konusup anlasman lazim!!!!

moralist
03 Kasım 2016, 15:09
Su ziraat bankasi online hesap acalim dedik actikda dedim sifre sms ile mi gelir yok dediler care ne dedim bi 20 tl ye alet alacaksin dediler alalim dedik yok dediler getirtelim dedik zaten 2 -3 tane geliyor ayda veremeyiz dediler yani bu ne bicim is sizler nasil yapiyorsunuz?

hekimoglu
03 Kasım 2016, 18:39
Her banka her sube de ayri islemmi yapiyor bunlar, ziraat bankasinda internet bankaciligi sifreleri elbette telefona geliyor ancak yurtdisindan getirdiginiz hatla olmaz, Türkiye den hat almaniz gerekiyor bu hattida en gec her 9 ayda para yükleyerek güncelleyip süresini uzatarak kullanabilirsiniz, internet bankaciliginiz varsa basit bir sekil faturasiz hat yüklemesi yapabilirsiniz. Sanirim bahsedilen cihaz internet bankaciliginda kullanilabilecek Türk hatti olmayisindan kaynaklanmis olabilir diye düsünüyorum.

neco54
03 Kasım 2016, 19:02
Benimde uzun zamandan beri Garanti Bankasinda hesabim var. EFT havaleleri disinda hic bir sey ödemiyorum.
Bütün otomatik ödemelerim bankadan kesiliyor ve ücret almiyorlar.
Online Banking islemlerinide hem Türkiye hattindan, Hemde Almanya Hattindan yapabiliyorum.
Bunu banka islemlerinin menüsünden secebiliyorum hangi telefonu kullanacagim diye.

Bu senede esimede hesap actirdim. Nufüs kagidinin disinda bir sey istemediler.
Adreside benim adresimi otomatik olarak kabul etti sistem.
Tabiki calisan memurlarinda büyük rolü var bankacilik islerimde.
KImlik numaramla numara cektigimde en yogun zamanda 10 dakikadan fazla beklemiyorum islemler icin müsteri oldugum icin.

S&S

hekimoglu
03 Kasım 2016, 23:30
Konsolosluktan almis oldugum vekaletle esim adina hesap acmak istedigimde ilk soku yasadim vekaletin hatali oldugunu hesap acamayacagimi söylediler, geri geldigimde yeniden konsolosluga gittim verdiginiz vekaletle hesap actiramadim hataliymis eksikler varmis dedim eksiklerin ne oldugunuda söyledim hic duymadiklarini söyleyip yeni vekalet düzenlediler yeniden ödedim türkiye ye yeniden gittigimde yine bir sok ikinci kez almis oldugum vekaletlede hesap acamayacagimi söylediler bundan sonrasi bip bip...

Osmanbey34
04 Kasım 2016, 03:40
hekimoglu ola bilir tr nin systemi bitaz baska :) tr de dayin olunca bak nasil hesap aciyorlar.

dako
04 Kasım 2016, 12:29
arkadaslar denizbank nasil?
almanyadan online banking olurmu,yani gelir giderleri bakma imkanimiz olurmu?

moralist
04 Kasım 2016, 12:47
benim denizbank ta online hesabim var kullanici adi ve sifre veriyorsun senin yurtdisi numarana sms tan sifresi yolluyor tavsiye ederim hatta yanina bide bankamatik kart al giris daha kolay oluyor

dako
04 Kasım 2016, 13:01
benim denizbank ta online hesabim var kullanici adi ve sifre veriyorsun senin yurtdisi numarana sms tan sifresi yolluyor tavsiye ederim hatta yanina bide bankamatik kart al giris daha kolay oluyor

sagol kardesim
kart ne kadar sürdü sende gelmesi?

moralist
04 Kasım 2016, 15:21
Türkiyede müracaat ettim 7 günde geldi ziraat te hemen verdiler schalter de

moralist
04 Kasım 2016, 15:23
Babam gecen hafta almis hemen schalterde basmislar vermisler

moralist
04 Kasım 2016, 15:24
Yani deniz bankta almis babam

tolgahamburg
04 Kasım 2016, 23:57
Hekimoglu bip bip leten yanlış nedir acaba?

hekimoglu
06 Kasım 2016, 02:06
Hekimoglu bip bip leten yanlış nedir acaba?

Dostum ilkinde ABD dayatmasi FATCA konusunda beyanda bulunma yetkisinin acikca belirtilmemesini göstererek hesap acma islemi yapamayacaklarini söylediler, konsolosluga ikinci gidisimde durumu izah etmeye calisirken noterdeki iki calisan FATCA diye birsey duymadiklarini söylediler bunu baya bir garipsedim, her neyse o durumu vekalete ekledikleri ikinci vekaleti hazirladilar bu kezde internet bankaciligi havale eft virman kullanim yetkilerinin vekalette acikca belirtilmemesini bahane göstererek yine hesabi acmaya yeterli bir vekaletle gelmedigimi söylediler, bip ortayaydi artik yanlis kimdeyse ona gitsin ben pes ettim ücüncü vekaleti almayacagim.

tolgahamburg
07 Kasım 2016, 07:08
Düzgün işini yapan insanlara denk gelmemişsin...işi bilen kişilerde bu problemler olmuyor;bir noter de çalışan sanki her konuyu biliyoruz bizden madde madde cevap beklerken başka bir noter daha çok yardımcı olmakta...bende yaşadım

Yesilbayirli34
21 Aralık 2016, 11:48
20 Aralık 2016 yani dün itibari ile Mavi kartım ile Tc ziraat bankası hesap attırdım Türkiye'de kaldığınız bir adres ve cep numarası ile işlemler 10 dakikaya da bitti Banka kartımı elime verdiler online islemleride açtılar
Vergi numarası falan istenmesi gayet hızlı bir şekilde kartımı teslim aldım
Saygilar

infernoturko
19 Şubat 2017, 04:47
20 Aralık 2016 yani dün itibari ile Mavi kartım ile Tc ziraat bankası hesap attırdım Türkiye'de kaldığınız bir adres ve cep numarası ile işlemler 10 dakikaya da bitti Banka kartımı elime verdiler online islemleride açtılar
Vergi numarası falan istenmesi gayet hızlı bir şekilde kartımı teslim aldım
Saygilar

Aylık gelir veya düzenli para girişi şart mı? Hesabın aylık ücreti var mı?

Yesilbayirli34
28 Şubat 2017, 08:45
Yok Aylık gelir falan sormuyorlar para girişi de o sana kalmış ben her ay şuanda yurtdışından duzenli olarak yurt dışında ki hesabım dan Türkiye ye ziraat bankası hesabıma döviz havale ediyorum.
İşin online olması çok güzel her zaman her yerde işlem yapabiliyorsun.
Saygılarımla

gezgin38
01 Mart 2017, 22:02
arkadaslar, bende tr de hesap actirmak istiyorum, aceba ben almanyadan nasil hesap actirabilirim türkiyeye gitmeden, böyle actirmak mümkünmü vekalet vererek ???

hekimoglu
01 Mart 2017, 22:39
arkadaslar, bende tr de hesap actirmak istiyorum, aceba ben almanyadan nasil hesap actirabilirim türkiyeye gitmeden, böyle actirmak mümkünmü vekalet vererek ???

Arkadasim normal sartlarda vekaletle hesap acma dahil tüm bankacilik islemleri yapilabiliyor, ben iki kez üstüste konsolosluktan aldigim vekaletlerde hesap acarken tüm detaylarin vekalette acikca belirtilmeyisinden ötürü hesap acamadim. Konsoloslukta vekalet vereceksen tüm islemleri acik detayli yazmalarini talep et derim yoksa ben gibi sorun yasayabilirsin. Actiracagin hesabi internet bankaciligi islemlerinede actirirsan buradan tüm bankacilik islemlerini yapabilirsin.

abdeg33
08 Mart 2017, 14:25
Diğer arkadaşların da belirttiği gibi en az 2 otomatik ödeme talimatı verildiği zaman birçok bankada hesap işletim ücreti alınmıyor. İşbankası Havale ücreti almıyor, EFT'de 4.50 TL işlem başına minimum ücret alıyor.
Online işlem yapacaksanız ve vadeli ya da vadeli hesap kullanacaksanız Finansbank'ın Enpara hesabını tavsiye ederim. İşletim ücreti, Havale, EFT gideri olmuyor. Ayrıca vadeli hesaplarda diğerlerine göre günlük ve aylık hesaplarda iyi oran sunuyor.

hekimoglu
20 Kasım 2017, 12:24
Parami hangi bankaya yatirayim diye soran arkadaslarin dikkatine;
http://www.hurriyet.com.tr/gurbetcinin-bankadaki-tum-birikimini-zimmetine-gecirdi-40651033

gezgin38
13 Aralık 2017, 00:14

merhaba arkadaslar,
ben bu yil tr. de bir hesap actirdim biraz nakit yatirdim, yeni yil baslangicindan irtibaren yürürlüge girecek olan yasadan dolayi almanya yurt disindaki mal varliklarini arastirma hakkina sahib olacagini söyüyorlar. diyeceksinizki arkadasim kendin arastirdinmi tam olarak hayir net bilgi bulamadim. eger bu durumda tr. de gözüken x miktar para cikarsa, bu ara ben ev kirasi yardimi aliyorum bana karsi bi zarari olur mu suclu gözüküyormuyum yada belirli bir miktara kadar yasal hesapda bulundurabilirmiyim ???

hekimoglu
13 Aralık 2017, 09:36
merhaba arkadaslar,
ben bu yil tr. de bir hesap actirdim biraz nakit yatirdim, yeni yil baslangicindan irtibaren yürürlüge girecek olan yasadan dolayi almanya yurt disindaki mal varliklarini arastirma hakkina sahib olacagini söyüyorlar. diyeceksinizki arkadasim kendin arastirdinmi tam olarak hayir net bilgi bulamadim. eger bu durumda tr. de gözüken x miktar para cikarsa, bu ara ben ev kirasi yardimi aliyorum bana karsi bi zarari olur mu suclu gözüküyormuyum yada belirli bir miktara kadar yasal hesapda bulundurabilirmiyim ???
Konu daha önce https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?57928-Banka-Hesaplarinin-%DClkeler-Arasi-Otomatik-Paylasimi&p=186866#post186866 paylasilmisti.

Ayrica sayin milletvekilimiz Mustafa Yeneroglunun konu hakkinda yapmis oldugu son aciklamayi https://i.hizliresim.com/o6JLdk.jpg buradan okuyup karar verebilirsin.