PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : araba icin dashcam tavsiyeleriniz..

orhanveli
19 Mayıs 2016, 23:46
Merhaba arkadaslar

ben araba icin birtane dash cam almak istiyorum malum izin vakti geliyor

tecrübesi olan arkadaslardan hangi kamarayi tavsiye edersiniz

saygilar

xedox
20 Mayıs 2016, 04:37
Ben bunu aldim DOD LS470W+ (https://www.youtube.com/watch?v=ZCdEv--GOz4), eger pahali dersen buda cok güzel Xiaomi Yi Car DVR (https://www.youtube.com/watch?v=saU55mKHGMg) Selamlar.

Birbey 3.0
09 Ocak 2023, 20:06
Arkadaşlar banada yenisi lazım.

Nextbase 522 GW hiç memnun değil videolardan. Gündüz bile plakalar bulutlu havada zor okunuyor. Video iyi gibi duruyor ama görüntüyü durdurunca herşey kaygan.

Siz son zamanmarda hangisini aldınız? Elinde Vanture E3 olan varmı?

Birde Vanture X4S var. Ama ondada maalesef Polationsfilter satılmıyor.

Önemli olan birde ekranı büyük olması. E3 biraz küçük.

Ankarali erko
09 Ocak 2023, 21:53
Arkadaslar bende VANTRUE N2 PRO var
3 senedir kullaniyorum taktim ara sira sd karti cikarip kontrol ediyorum o kadar gece ve gündüz cok net iki komsumda aldi aynisndan birisi taksici
gece sensörü ic mekanida cektigi icin. Daha önceki kameram mini usb oldugu icin dösedigim kabloyu uydurmak icin bunu secmistim daha gelismisi olanlar usb c oldugu icin
almadim bunlarin gps i cama yapisan halterungunda ve ekstra almak gerekiyordu almadim lazim olmadigini düsünüyorum kutusunda verirlerse ne ala cok rahat ediyorum
hic tuzaga düsme ihtimalin kalmiyor bundaki tek eksik time lapse yok park modusta gerci bu ayarda aküsü zayif olanlar icin sorun olabilir kisaca hic problem yok aldigim
günden beri problemsiz calisiyor dahada yenileri cikmis incelemedim zaman zaman indirim yapiyorlar

Birbey 3.0
09 Ocak 2023, 22:10
Vantrue E3 aldım.

3 kamera, CPL-Filter, 24 Saat Parküberwachung için obd2 kablosu ve 256 SD-Karte U3 kartı ile 320 Euroya aldım.

Eski (6 aylık) Nextbase 522GW cihaz olarak güzel ama videoları pek iyi değil. Net gözüküyor gibi ama plakalar pek kolay kolay okunmuyor.

Amazon'dan aldığım için ve görüntü kötü olduğu için geri yollayabiliyorum. Yollayan Amazon, satan başkası olduğu için, yinede geri verebiliyorum. 270 Euroyu geri veriyorlar.

Ankarali erko
10 Ocak 2023, 21:24
Hayret valla birde en yeni sistemi almissin benimkide full Hd eski.Aldigimda cok kontrol ettim gece ve gündüz plaka okuma yada otoban yazilarini
gayet net dondurup okuyorum ilk aldigimi geri gönderdim markasi viofo 120 idi
görüntüsü güzeldi fakat software problem vardi 5g wifi si vardi ama cok stabil calismiyordu hatta ona ait kablo dösemistim sirf kabloyu sökmemek icin mini usb olan ventrue N2 Pro yu aldim

bu arada alan komsularda cok memnun mutlaka cok daha kalitelileri vardir ama bence yeter ben daha önce bir kazaya karistim sifir hatali iken bana yüklediler simdi gayet rahatim araba calistigi andan
itibaren basliyor.

Birbey 3.0
22 Ocak 2023, 23:20
Videoya bilgisayarda bak. Nextbaselarde bir türlü gece iyi degil. Kendi Appinda bakarsa bence interpolieren yapiyor.

Ankarali erko
25 Ocak 2023, 20:17
Videoya bilgisayarda bak. Nextbaselarde bir türlü gece iyi degil. Kendi Appinda bakarsa bence interpolieren yapiyor.

Simdi ventrue E3 mü kullaniyorsun? kullaniyorsan nasil memnunmusun

Musti
25 Ocak 2023, 21:09
bende bu var memnunum

https://www.amazon.de/VIOFO-Versteckte-Autokamera-Park%C3%BCberwachung-Sprachausgabe-Dunkelgrau/dp/B0B51HJQFH/ref=sr_1_10?keywords=viofo&qid=1674673737&sprefix=vio%2Caps%2C118&sr=8-10

cassano
26 Ocak 2023, 15:32
@birbey, Vantrue E3 Parküberwachung nasil? her yeri mi cekiyor nasil?

Birbey 3.0
26 Ocak 2023, 16:07
Selam. Daha demin takdım. Her yeri 360derece cekiyor.

Obd2-Kabelde satılıyor. Ordan direk elektrik aldım. Böylece sigaralığa takılan kablo gerekmedi. Direk aküden alıyor böylece.

Kötü tarafı, arka kamera için kablo biraz knapp. Üstden çekmedim orada Airbag var diye. Asağıdan cekince 50-60 ancak arttı.

Polatisationsfilterde aldım.

Kötü olan Kameraları Besfestigungları safece yukarı aşağı oynatma fonksiyonu var. Sağa sola ceviremiyorsun. Mecbur başdan düzgün yapıştıracaksın. Ama yedek yapışkanlar yinede koymuşlar.

GPSide var.

X4S optik olarak daha çok hoşuma gitti, ama onun için Polarisationsfilter yok.

N4 modelinde 3 kamera var. Heryere dönüyor kamera. Ama onun icinde Polarisationsfilter yok maalesef. Ekstrada satılmıyor. GPS'li istersen ekstra Halterung satılıyor.

Videoyolara daha bakmadım.

arapkarizma
26 Ocak 2023, 16:28
Selam. Daha demin takdım. Her yeri 360derece cekiyor.

Obd2-Kabelde satılıyor. Ordan direk elektrik aldım. Böylece sigaralığa takılan kablo gerekmedi. Direk aküden alıyor böylece.

Kötü tarafı, arka kamera için kablo biraz knapp. Üstden çekmedim orada Airbag var diye. Asağıdan cekince 50-60 ancak arttı.

Polatisationsfilterde aldım.

Kötü olan Kameraları Besfestigungları safece yukarı aşağı oynatma fonksiyonu var. Sağa sola ceviremiyorsun. Mecbur başdan düzgün yapıştıracaksın. Ama yedek yapışkanlar yinede koymuşlar.

GPSide var.

X4S optik olarak daha çok hoşuma gitti, ama onun için Polarisationsfilter yok.

N4 modelinde 3 kamera var. Heryere dönüyor kamera. Ama onun icinde Polarisationsfilter yok maalesef. Ekstrada satılmıyor. GPS'li istersen ekstra Halterung satılıyor.

Videoyolara daha bakmadım.
Akku den cok yiyormu acaba bu kamera gece cekim yaparken ,bazi yorumlar var amazon da akü nün sabah bittigini ve arabanin calismadigini yazmislar

Musti
26 Ocak 2023, 20:46
Akku den cok yiyormu acaba bu kamera gece cekim yaparken ,bazi yorumlar var amazon da akü nün sabah bittigini ve arabanin calismadigini yazmislar
Niederspannungsschutz - Hardwire können Sie einen Spannungsabschaltwert mit 4 Optionen einstellen. Wenn die Spannung der Fahrzeugbatterie auf den Abschaltwert abfällt, wird die Stromversorgung Ihrer Dashcam unterbrochen und Ihre Batterie vor Entladung geschützt.

Birbey 3.0
26 Ocak 2023, 21:31

Bilmiyorum. Ama Vantrue'da yazdığına göre akü gücsüzse cekmiyormuş.

Birbey 3.0
27 Ocak 2023, 23:04
Bugün yagmurlu karli havada E3 denedim.

Gündüz sehir icinde tüm plakalar gözüküyor. Landstraße'de karsidan gelen araclarin plakasini secemiyorum tam olarak bilgisayarda. Ama yollarin ve karsidan gelen araclarin plakasindaki suyun isigi böldügünü düsünürsek bence normal. Birde hava baya bulutluydu. Önündeki plakayi görmekte sikinti yok.

Gecede hic birsey giremedim. Ama yine her yer sapur supur islakdi ve silgec calisiyordu. Yagmur kar karisimi ciseliyordu. Birde arabam xenon fari oldugu icin, güclü far islak sokak levhalarini aydinlatinca asiri isik bölünmesinden olmasi gerekir.

Yagmursuz havada daha deneyemedim.

Önümüzdeki günlerde dener yazarim.

atsiz77
01 Eylül 2023, 06:58
Bu son 2-3 aydır hiç durma yok bana başıma gelen gelenlere Hayırlısı Bakalım.

Dün önümde duran araba park ederken (Anhängerkupplung) benim arabaya vurmuş , Plaka ezilmiş tam yerinde kesin onun yaptığı belli Polis cağırdım büyük ihtimal Mahkemeye gidilecek..

Yan komşu arabana dashcam tak dedi, Amazon baktım sanırım Vantrue Marka en iyileri herhalde, Vantrue N4 nasıl ustalar ?

Olmuş iken kayıtları telefondan izleme imkanı olursa daha iyi olur

Birbey 3.0
01 Eylül 2023, 09:17
Vantrue E3 var bende. Rücklamerada var. Memnunun. Türkiye'de sıcaklarda bile dayandı.