PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam ile Ege turu yapmak istiyorum.

murtazza
18 Mayıs 2016, 09:55
Selam arkadaşlar bu sene araba ile memlekete gitmektense (Ankara) Ege deki sahil ilçe ve kasabalarini gezmek istiyoruz. 2009 ya ayvaligi gördüm.Nereleri görmek gezmek ve uygun konaklama için, sizlerin de tavsiyesine ihtiyacım var.

efe 45
18 Mayıs 2016, 10:04
Arkadasim eger sakin yerler ariyorsan Eski Foca - Ürkmez -Doganbeyli tavsiye edebilirim konaklama cok uygun (Ürkmez - Doganbeyli) Kusadasina cok yakin eger daha fazla bilgi istersen yazabilirim selamlar

karadeniz
18 Mayıs 2016, 12:49
Arkadasim eger sakin yerler ariyorsan Eski Foca - Ürkmez -Doganbeyli tavsiye edebilirim konaklama cok uygun (Ürkmez - Doganbeyli) Kusadasina cok yakin eger daha fazla bilgi istersen yazabilirim selamlar

efe 45, görüslerinizi,tavsiyenizi bekliyoruz.

prof.40
18 Mayıs 2016, 13:15
Sakin yer arayanlara bir numara yer assos (behramkale ) Kücükkuyu ,daha sonra altinoluk burhaniye dikili

Ben altinoluktayim yanima gelmek isteye ne tel özelden gönderirim elimden gelen yardimi yaparim ,gezilecek yerler hakkinda ana yola cok yakinim caya da beklerim :

gizemm
18 Mayıs 2016, 18:06
Madem izmir e gelmek istiyorsun , sana tavsiyem direk otobandan cesme ilica , inanilmaz bir denizi ve kumsali var , maladiven halt etmis yaninda - sonra izmir e geri döndügünde inciraltina ugra zaten yol üstü merkeze varmadan 200 metre evvel sol tarafa az ilerde sagda at cftligi var oranin sahibi benim arkadas cocuklara pony büyüklere büyük at keyifli bir tur yapin sonra cik ordan merkez e in her yer balik restoranti balik ye , ordan al cocuklari 15 dakika uzaklikta balcova teleferik e cik muhtesem bir manzara ve izgara yapma imkani var , sonra 1 km geri gel izmir in en büyük aqua park yüzme havuzu var cocuklar diledigince su kaydiraklarindan kaysinlar . , alisveris yapmak istersen kemeraltina gitmen lazim , orda yok yok , ordan al cocuklari sahile in konak meydanindan gemi ile karsiyakaya gec gez dolas daha cok yer var ama zaman gerekli gezmen icin , iyi tatiller

runner
18 Mayıs 2016, 20:17
Sakin Deniz, Doga dersen sana Mugla Ortaca yi tavsiye ederim. Dalyan ve Sarigerme plajlarina günlük gidebilirsin? Hattadalyan da otel yada pansiyonda kalabilirsin. Sonra Göcek 12 adalar tekne turu yaparsin. Sonra Fethiye ye gidebilirsin. Fethiye balik halinde Balik mükemmel olur :) Marmaris , Datca vs. Gezecek cok yer var :)

misterno
18 Mayıs 2016, 20:31
Madem izmir e gelmek istiyorsun , sana tavsiyem direk otobandan cesme ilica , inanilmaz bir denizi ve kumsali var , maladiven halt etmis yaninda - sonra izmir e geri döndügünde inciraltina ugra zaten yol üstü merkeze varmadan 200 metre evvel sol tarafa az ilerde sagda at cftligi var oranin sahibi benim arkadas cocuklara pony büyüklere büyük at keyifli bir tur yapin sonra cik ordan merkez e in her yer balik restoranti balik ye , ordan al cocuklari 15 dakika uzaklikta balcova teleferik e cik muhtesem bir manzara ve izgara yapma imkani var , sonra 1 km geri gel izmir in en büyük aqua park yüzme havuzu var cocuklar diledigince su kaydiraklarindan kaysinlar . , alisveris yapmak istersen kemeraltina gitmen lazim , orda yok yok , ordan al cocuklari sahile in konak meydanindan gemi ile karsiyakaya gec gez dolas daha cok yer var ama zaman gerekli gezmen icin , iyi tatiller

balcova teleferik gecen yaz calismiyordu oradakilere sorduk 2 senedir calismiyor dediler

siz ne zaman gittiniz oraya?

dreamceng
18 Mayıs 2016, 21:07
ustalar sizin yazdiklarinizi dikkat ile takip ediyorum,bende sizin verdiginiz bilgiler olcusunde buralara gidecegim diger arkadaslarda paylasirsa cok guzel olur

Antakya
18 Mayıs 2016, 22:15
Benden sana tavsiye:

kimsenin önerilerini dikkate alma, herkes sana kendi gezdigi ve gördügü yeri anlatacak. ister oralar iyi olsun ister kötü herkes sana iyiyi kötü ve kötüyü iyi anlatacak.

senin icin en iyisi vaktin ve sabrin varsa atla arabana ve yavas yavas ege sahilini takip ederek yola cikman olacak. bak etrafina, neresi hosuna gidiyorsa ordu dur ve oranin güzelligini kap. ana yoldan cik, en tenha yerlere git. kimsenin olmadigi yerlere gidebildigin Kadar git. doganin, sahilin ve havanin tadini al. icine doya doya cek. al Foto makinani cek doganin enfes manzarasini. baktin biryer cok hosuna gidiyor, en yakin bir yerde tut kendine bir pansiyon ve orda kal.

ben bunu senelerden beri yapiyorum. ister ege olsun ister Akdeniz, ister memleketim olsun. atliyorum arabaya patika yollarin sonuna Kadar gidiyorum. doga ile insanoglu icice oluyor. in yok cin yok.

gerci her insan baska yaratilmis. herkesin zevki ayri ve degisik. ben sana kendi tecrübelerimi yazdim.

kolay gelsin.

tolgahamburg
19 Mayıs 2016, 01:49
hoca çok yer var ve ömür yetmez nereyi desekki?

moonrise
19 Mayıs 2016, 10:47
Arkadaslarin dedigi gibi bütün Ege sahilleri cok güzeldir!
Dogum yerim Ayvaligi gördüysen benden sana tavsiye bu sefer de Datca yarim adasini gez.
Nefis koylar, harika temiz deniz, tarihi yerler aklina ne geliyorsa var, en önemlisi insan az ve havasi (oksijeni) cok iyidir!
Her yer sicakta kavrulurken Datca ve cevresi püfür, püfür eser:))

murtazza
19 Mayıs 2016, 23:20
Arkadaslarin dedigi gibi bütün Ege sahilleri cok güzeldir!
Dogum yerim Ayvaligi gördüysen benden sana tavsiye bu sefer de Datca yarim adasini gez.
Nefis koylar, harika temiz deniz, tarihi yerler aklina ne geliyorsa var, en önemlisi insan az ve havasi (oksijeni) cok iyidir!
Her yer sicakta kavrulurken Datca ve cevresi püfür, püfür eser:))
Benim niyetimde güney Ege'den başlayıp, kuzeye doğru yani canakkaleye kadar gezmek. Canakkale sehitligini ziyaretetmek ve Almanya'ya dönüş yapmak var.

beni_7_in_bitirdin
20 Mayıs 2016, 00:10
Sakin yer arayanlara bir numara yer assos (behramkale ) Kücükkuyu ,daha sonra altinoluk burhaniye dikili Ben altinoluktayim yanima gelmek isteye ne tel özelden gönderirim elimden gelen yardimi yaparim ,gezilecek yerler hakkinda ana yola cok yakinim caya da beklerim :

Katiliyorum Assos mitilini butik otelde kaldım. Yok boyle muhteşem bir yer. Doğayla içiçe. Deniz mukemmel. Butik otelimiz zeytin ağaçları arasında biraz tepede. Asagi denize muhteşem bir manzara.

gizemm
20 Mayıs 2016, 16:05
Izine giderken Assos a ugramak isterim , kaz daglarindan indikten sonra nasil oraya gidebilirim yolu bilen varmi ?

karadeniz
20 Mayıs 2016, 19:51
Izine giderken Assos a ugramak isterim , kaz daglarindan indikten sonra nasil oraya gidebilirim yolu bilen varmi ?

https://www.google.de/maps/place/Assos,+17860+Behram%2FAyvac%C4%B1k%2F%C3%87anakkal e,+T%C3%BCrkei/@39.4877937,25.7766412,9z/data=!4m5!3m4!1s0x14b07eda08ffb863:0x86455936e4be7 770!8m2!3d39.487778!4d26.336944

Cologne
21 Mayıs 2016, 14:40
Ben gectigimiz sene Tüm Ege sahillerini son cantimetresine varana kadar gezdim. 19000 km yol yaptim ( Almanyaya gidis dönüs dahil) Okadar cok yer gezdim ki buraya hepsini yazmam mümkün degil. Ama en güzellerini siralamam gerekirse;

1- Datca Plamutbükü (mümemmel bir deniz ve cok sakin bir yer)
2- Mugla merkez Akbük koylari (Merkez Akbük (diger akbük degil), kücük koylar var ve denizin suyu o kadar temiz ki nerdeyse seffaf - turkuaz)
3- Kiz kumu ( denizin ortasiina dogru yaklasik 300 metre yürüyorsun 7-8 metre capinda bir kizil kumun üstünde ve sagin solun 8-10 metre derinliginde deniz..Sadece yürüdügün 7-8 metrelik yer dizlerine kadar geliyor..Buraya gidersen ayagina mutlaka bir deniz ayakkabisi al. Denizde ki kizil kum jilet gibi insanin ayagini kesiyor ve ina yürümek iskence oluyor.
4-Datca Kinidos Türkiyenin batida ki en uc noktasi. Sag tarif EGE sol tarafi Akdeniz iki denizin birlestigi uc noktasi ve karsida Yunan adalari var, buranin yolu cok cok bozuk ve sol taraf denize dogru ucurum. Iki araba yanyana gecemiyor.. Ama nerdeyse insan yok ve cok tenha. Müthis bir yat limani var. Oradan denize girebilirsin. Ayni yerde Knidos harabeleri var ve giris ücretli yaklasik 12 tl kisi basi.
5-Fethiye Ölü deniz.. Tavsiyem sabah 7,30 da orada ol. Saat 8 de aciliyor ve kimse yokkken O müthis denizin tadini cikar. Saat 10-11 gibi adim atacak yer bulamazsin. Ondan sonra tadi kaciyor zaten.
6-Balikesir Altinoluk, havasi temiz ve suyu biraz serin ama yine de kazdaglarina cikmani tavsiye ederim. Yukarida alabalik tesisinde balik ye. Fiyatlari cok uygun. Size tavsiyem oralardan kesinlikle zeytinyagi almayin, hepsi hileli veicine findik veya pamuk yagi katiyorlar.. Köylülerden bile almayin.
7-Turgutlu selaleleri, +40 derecede buzzz gibi suya girmek istiyorsan birebir.
8-Mugla Ören, unutlmus, kiyida kösede kalmis gibi biryer, cok güzel bir dogasi var. Turist nerdeyse yok gibi. Otel ve pansiyonlar var fiyatlar cok uygun hersey mükemmel.

Simdilik aklima gelenler bunlar..Sunu da eklemek isterim ki, ben gözden uzak ailece gezilebilecek yerleri yazdim.Arabayla yola ciktim rastgele ve tavsiye üzerine plansiz programsiz gezdim. Aksam olunca kücük bir otelde veya pansiyonda kaldim. Heryerde fiyatlar ayni. Oda fiyati kac kisi kalirsan kal bir aile icin 150 tl.
Hosuma giden yerlerde birkac gün kaldim.
Lüx ve pahali restorantlar yerine yol üstlerinde köylülerin yaptigi gözleme türü seyler yedim. Inan o kadar lezzetli oluyor ki 8-10 tl veriyorsun ayran,5-6 tane gözleme, meyve olarak bir tabak incir ne varsa getiriyorlar. Hem onlarin bütcesine katki saglamis oluyorsun hemde kaziklanmamis oluyorsun.

Aklima gelenleri daha sonra eklerim.

Cologne
21 Mayıs 2016, 14:47
Ek..

Arabana birtane arac buzdolabi al. Konakladigin otellerde 2 koli 0,5 lik erikli suyu al ve yarisini otelin deepfriz inde dondurt. Dondurt tugun 12 taneyi ve diger 12 taneyi arabada ki buzkuga koy. Donmus olanlar digerlerini de sogutuyor ve yol boyu buz gibi su iciyorsun. Suyun eksildikce BIM gibi magazalarin dolaplarindan soguk su alip dolabina ekleye ekleye gezerek gidiyorsun.Bir sonraki konakladigin otelde yine ayni islemi yapiyorsun.
Bir tane 0,5 lik su 25 kurus a mal oluyor. Diger türlü bir restoranttan veya bakkaldan soguk su alsan enaz 2tl turistik yerlerde. BiM gibi magazalar ucuz satiyor.

Cologne
21 Mayıs 2016, 14:54
Bir de Eski Datca yi mutlaka gezmeni isterim. Cok güzel evleri var ve, el isi cok güzel seyler satiliyor.

Gercekler
21 Mayıs 2016, 18:13
Cologne, cok güzel bir bilgi olmus. Eger elinde resimler varsa yayinla, daha güzel fikir edinebiliriz.

karadeniz
22 Mayıs 2016, 14:11
Gecen sene 6.7.2015 tarihinde wohnmobil yola ile ciktim yunanistan üzerinden Ipsala'dan giris yaptim Yunanistan sinirina yakin Enez'den itibaren Gelibolu,Canakkale,Edremit,Ayvalik,Bergama,Izmir,F ethiye,kas,Demre, Fenike,Kemer,Antalya,Hatay,Kahramanmaras.kayseri,G ürün,sivas ,Tokat ve Karadeniz'e ulasmam 7 hafta oldu.
Marmara,Ege,Akdeniz sahili olarak daha ziyade ana yolu takip ettim,gezilecek,görülecek yerlerin hakkinda internette cok aciklici bilgiler yok,bazen bilgilendirmeler abartilmis,camp alani diye yerler var inanin tuvaletde insanin gözü yaniyor,bazi bilgilerde abartili dolasiyla deneyimli arkadaslarin bilgilerine ihtiyac duyuluyor.
Bu seneki plan,Bulgaristan varna,Burgaz,Kirklareli Igneadada bulunan dünyanin 3 uncu sirada olan longozlari görmek uzere Igneada,Istanbul,Istanbul'dan feribotla Bandirma'ya Bandirma'dan kus cennetini görüp,Balikesir üzerinden yine egeye inip gecen seneki detayli gezemedigin yerleri daha bilincli ve detayli olarak gezebilmek görebilmek.

Cologne
22 Mayıs 2016, 20:23
Buralarin haricin de Ayvalik, Akcay, Burhaniye, Balikesir Ören Mugla Marmaris,Datca Bozburun, Manavgat, Dalyan, Yatagan, , Canakklae Sehitlikleri, Izmir Alioaga, Candarli, Eski Foca yi gezdim Burdur a gectim. Oradan pamukkale yi gezdim, sonra Aksehir, Konya, Ankara, Corum, Amasya, Sivas, Malatya, Elazig, Diyarbakir, batman, Mardin, Tatvan ( burada Van gölüne girdim) Adiyaman Menzil (burada baraj üzerine yeni yapilan Nissibi Köprüsünden gectim cok modern ve mükemmel bir köprü) , Maras, Kayseri, Yozgat (Burada Sarikaya ve Sorgun kaplicalarina girdim) , Corum..

Benim gezdigim zamanlarda terör olaylari baslamamisti.. Cok guzel bir gezi oldu.. Özellikle Mardin e hayran kaldim.Türkiye de Mardin mutlaka görülmesi gereken biryer.. Insanlari ve esnafi cok cok iyiler ) Batman ve diyarbakir yine cok modern ve güzel bir sehir. Siirt ve Bitlisin dag yollarindan gectim. Kötü mazottan arabam motorsteurun göstermisti Siirt dolaylarin da kücük bir kasabada arabami tamir ettiler.. Kimseden hicbir olumsuzluk görmedim. Batman da Polis Özel Harekat lojmanlarinda misafir oldum. Sonraki rota da Sanliurfa yi gezmek vardi ama yolda TRT türkü yü dinleyerek giderken Urfada bomba patladigini son dakika haberleri olarak verdiler. Ben de ilk tabeladan yönümü maras a dogru cevirdim ve Maras üzerinden memleket döndüm.

Sehirlerin gezi rotasini suan aklima geldigi gibi biraz karisik yazdim. Tavsiye ederim arkadaslar memleketimizin dogusu batisi her tarafi ayri bir güzel.. Arabayla giden arkadaslar kendilerine ve arabalarina güveniyorlarsa bir yere tikanip kalmasinlar.. Memleketiminizin heryerini gezip görsünler..

Insallah busene yine gitmek nasip olursa dogu Karadeniz turu yapmak istiyorum. Corum dan yola cikip, Samsun, Ordu, giresun, Rize, Trabzon, Bayburt ve Artvin..

Karadenizin yaylalarini gezmek istiyorum Insallah..

Bu gezi de birkac sefer radar cezasi yedim. Sehir giris ve cikislarinda gezici radarlar var. Bunlarin haricinde memleketin yollarinda 120 yi gecmemek lazim.Güvenlik icin bu gerekli..

hOrOz
22 Mayıs 2016, 20:59
Türkiye de hiz tahditi otoyollar ( 120) disinda 90 (sehirler arasi) - 110 km/h dir (bölünmüs yollar)

karadeniz
23 Mayıs 2016, 15:06
Insallah busene yine gitmek nasip olursa dogu Karadeniz turu yapmak istiyorum. Corum dan yola cikip, Samsun, Ordu, giresun, Rize, Trabzon, Bayburt ve Artvin..

Karadenizin yaylalarini gezmek istiyorum Insallah..

Bu gezi de birkac sefer radar cezasi yedim. Sehir giris ve cikislarinda gezici radarlar var. Bunlarin haricinde memleketin yollarinda 120 yi gecmemek lazim.Güvenlik icin bu gerekli..

Cologne,Eger vaktiniz musait, sabirliysaniz tavsiye ederim Istanbul Sile'den girin sahil boyu Amasra üzerinde seyahat edin Amasra'da konaklayin derim cok güzel doga harikasi sahil kenti Sinop'dan cikin,yollar cogu yerler virasli yokuslu inisli fazla surat yapamassiniz ama düzgün ve isaretli,Sinop'tan sonra planmanizi uygulayabilirsiniz.
Dogu Karadeniz geziniz dahilinde,Trabzon'da sümela manastiri,uzungöl,Ayder yaylasi, Ziga dagi eteklerinde (tatil köyüde) hafta sonu konaklamanizi tavsiye ederim,turlar geliyor yerel sanatci oluyor ortada yaklasik 3 metre capinda sömine tarzi ates aile ortaminda son derece mütevazi ölcülü eglence oluyor yaz günü kalorifer yaniyor gece soguk sabah kalktiginizda her taraf bembeyaz siz bulutlarin üstündesiniz ilk etapda basiniz agrir oksijen,
Yaklasik kasim ayi civarinda Bolu,yedigölleri görün renkler doga harikasi.
Dogu illeri,Gaziantep,urfa,Diyarbakir,Adiyaman'i gezmek görmek istiyorum ama bu günkü kosullar dahilinde düsünmüyorum.